Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aracbuzdolabi.net sayfasında başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.

 

İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aracbuzdolabi.net e-posta adresine mutlaka bildirmenizi rica ederiz. 


İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi; kargo firmaları ile ücreti karşılığında gönderebilir veya iletişim adresimize elden teslim edebilirsiniz. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

1) 
İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

2) 
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: Koli bandı ile düzensiz bir şekilde bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3) 
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

4) 
Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. 

5) Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

6) Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

7) Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler  

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; ilgili e-postayı göndererek , ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak" tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.
Yukarıda belirtilen koşulları sağlayan gönderilerin iadeleri yine yukarıda belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilecek ancak koşulları sağlamayan gönderilerin iadeleri yapılmayacaktır.
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 

* İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.

* Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

* Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

* Üründe yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Cihaz kutusundan çıkartılmış, montaj işlemi yapılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.