Bodrumlar iyi bir fikir mi?

Sorulan: Lansana Kaindl | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.8/5 (496 Görüntüleme . 25 Oy)
Bodrum - iyi ve kötü. Bodrumları olan evler, potansiyel ev avcıları arasında en iyi mülk seçenekleri olarak kabul edilir. Bütçeye göre inşa edilen evlerin çoğunda bodrum katı yoktur, çünkü bir bodrum katının inşaat maliyeti oldukça yüksektir.

Burada bir bodruma sahip olmanın faydası nedir?

Enerji verimliliği. Bir bodrum olan bir ev daha az doğrudan dış duvarları ortaya koymuştur. Duvar ve zemin yalıtımı geliştirildi ve inşaat araçları ek kütle içeriyor. Bunun etkisi, binanın aşırı ısınmaması veya çok hızlı soğumamasıdır.

Ek olarak, Bodrum Ev için iyi mi? Bodrum günümüzde her evin ihtiyacıdır ancak Vastu'ya göre konutta bodrum kattan kaçınılmalıdır çünkü evin altındaki oda/boşluk veya boş alan hayırlı sayılmaz. Ancak insanların ihtiyacına göre bodrum evde yapılmış ise oturma ve yatma amaçlı kullanılmamalıdır.

Benzer şekilde, gerçekten bir bodrum katına ihtiyacınız var mı?

C: Evet, bodrumlar bazen acı verici olabilir. Ve bazı evler, nem sorunları nedeniyle bodrum katları olmadan daha iyi inşa edilirken, hala yardıma ihtiyacı olan milyonlarca mevcut bodrum katı var. Bu gibi evlerin , sebzelerin donmasını ve bozulmasını önlemek için bir bodrum katına ihtiyacı vardı .

Bodrumsuz bir ev satın almak kötü mü?

Sürünme alanları ile inşa edilmiş eski evler veya zeminden biraz yukarıda desteklenen bodrumları olmayan odalar genellikle çok soğuk zeminlere sahiptir. Bir bodrum katının olmaması, mevsimsel olarak don ile kabarabilen yetersiz bir temele de işaret edebilir. Hiçbir bodrum eski bir ev almazdım nedeni budur.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İngiliz Evlerinin neden bodrumları yok?

İngiltere'de, hemen hemen tüm yeni evler nedeniyle çok daha derin temeller ve su geçirmez tanking için alt toprak ve bir gereksinimi haline daha da aşağı kazma ekstra maliyete 1960 hiçbir kiler veya bodrumu yana inşa.

Evlerin neden artık bodrumları yok?

Bataklık arazi veya sulak toprakların çok, hem de olanlarla sahil önemli miktarda var Devletleri, sadece en bodrum yapılabilir kılmak için toprağa çok fazla su var. Soğuk iklimlerde, don çizgisi yüzeyin birkaç metre altındadır, bu nedenle birçok Kuzey evinin bodrum katı vardır .

Bodrumlar uygun maliyetli mi?

Dolu, bitmiş bir bodrum katında bile, metrekare başına ölçülen ev maliyetleri , döşemeli inşaattan daha ucuzdur. Bu, yaşanabilir bir bodrum inşa etmenin, bir evin metrekaresini arttırmanın, daha fazla dereceli alan inşa etmeye kıyasla çok daha ucuz bir yol olduğunu gösteriyor.

Minnesota'daki evlerin neden bodrumları var?

Minnesota'da ve diğer kuzey, ılıman karasal iklimlerde, çoğu ev tarihsel olarak bodrum katlarla inşa edilmiştir. Birincil sebep, bir binanın donma-çözülme döngüsünde kaymasını önlemek için temelin donma çizgisinin altında olması gerektiği ve yumuşak zeminli bodrumların inşa edilmesinin nispeten kolay olmasıdır.

Bir bodrum, bir döşemeden ne kadar daha fazladır?

Bir monolitik beton plaka genellikle bir tarama boşluk veya bodrum ya daha ucuz olan 12.000 $, için $ 4,500 mal olacak. Çürüme, sarkma ve gıcırdama yapmayan daha sağlam zeminlere sahiptir. Bu evlerin inşası da daha hızlıdır. Ancak toprakta fazla donma ve çözülme olmayan iklimler için en iyisidir.

Bir ev için en güçlü temel nedir?

Vakıflar . Bodrumlar, sürünme alanları ve döşemeler, evlerde kullanılan üç ana temel sistemidir. Islak ve kıyı bölgelerinde, bazen evlerin direklere dikilmesi de yaygındır. Döşeme muhtemelen inşa edilmesi en kolay temeldir .

Vakıf nasıl yapılır?

Vakıf Nasıl Yerleşir?
  1. Toprağın koşullarını araştırdığınızdan emin olarak bir yer seçin.
  2. Yerinizi araştırın.
  3. Kazmaya başlayın.
  4. Temelleri takın.
  5. Nemden korumak için temelleri kapatın.
  6. Beton sertleştiğinde, bir bodrum inşa ediyorsanız, gövde duvarları oluşturmak için beton blok kullanın.

Kaliforniya'da neden bodrum katı yok?

Neden ülkenin diğer birçok yerindeki evlerin bodrumları var ? Cevap: Evin temeli, donma-çözülme döngüsü tarafından kaymaması için don çizgisinin altına inmelidir. Kaliforniya'nın çoğunda don çizgisi bir sorun değildir veya yüzeyin sadece birkaç inç altındadır, bu nedenle derin kazmaya gerek yoktur .

Bodrumsuz eve ne denir?

Bir levha-on-dereceli hayır demektir bodrum, hiçbir bodrum duvarları, beton sadece bir levha üzerinde size ev inşa.

1000 metrekarelik bir bodrum katını bitirmenin maliyeti nedir?

Bir Bodrum Ne Kadar Bitirilir: DIY vs. Pro
Boy Kendin Yap Maliyeti Profesyonel Maliyet
Küçük (< 700 fit kare) 5.500$ 15.000$
Ortalama (700-1.000 fit kare) $8,000 18.500 dolar
Büyük (1.000+ fit kare) 15.000$ 35.000 $

3 çeşit vakıf nedir?

İnşaatta kullanılan farklı temel türleri şunlardır:
  • Sığ temel. Bireysel temel veya izole temel. Birleşik temel. Şerit temeli. Raft veya mat temel.
  • Derin Vakıf. Kazık temeli. Delinmiş Şaftlar veya kesonlar.

En ucuz vakıf türü nedir?

Fiyatı: o vakıf geldiğinde Genellikle döşeme temeller sizin en ucuz seçenek, mükemmel bir seçim bütçesi ön-zihin ise. Düşük Bakım: Tüm temel türleri arasında , plakalar, fiyat değerlerine ek olarak, en az miktarda bakım gerektirir.

Bodrumum ne kadar derin olabilir?

Düzgün evin çerçeveleme güçlendirmek için yeterli görüntüleri olmalı, çünkü bodrum derinliği önemlidir. Missouri Extension Üniversitesi'nde göre, ortalama bodrum en yeni inşaatlar için yüksekliği 8-ayak başındadır.

Bitmiş bir bodrumun ısıya ihtiyacı var mı?

Her yenilenmiş bodrum katı bir ısıtma sistemi gerektirmez. Genellikle taşınabilir elektrikli ısıtıcı ya da iki, özellikle ılıman bölgelerde, işi yapacak ve bakım izolasyonlu ve hava-mühür temel duvarları götürüldü edildiğinde. Soğuk iklimlerde bodrumlar için ise, bir bitmiş bodrum ısıtmak için çeşitli yollar vardır.

Sığ bodrum nedir?

Bir bodrum katı (kiler olarak da adlandırılabilir), en alt katının yangınla mücadele erişim seviyesinin 10 m altında olmadığı durumlarda sığ olarak tanımlanabilir. Bir noktada, dış duvarlara bitişik en yüksek zemin seviyesinden 1,2 m'den daha aşağıda olan herhangi bir kat, bodrum olarak sınıflandırılabilir.

Bir ev için temel dökmenin maliyeti nedir?

Bir vakıf inşa etmenin maliyeti ortalama 8.134 dolar ve çoğu harcama 3,996 ile 12,287 dolar arasında. Temellerin maliyetleri , tipine bağlı olarak metrekare başına 4 ila 7 $ arasında değişmektedir: beton, iskele ve kiriş veya tarama alanı. Projenin maliyeti , kuracağınız temelin türüne göre değişiklik gösterebilir.