Siyah inciler gerçekten siyah mı?

Sordu: Ernesto Laperal | Son Güncelleme: 27 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boncuk işi
4/5 (725 Görüntüleme . 41 Oy)
Siyah inciler , bu kum parçası çok özel bir istiridye türü olan Tahiti siyah dudaklı Pinctada margaritifera'nın gövdesine sıkıştığında oluşur. Çoğu istiridyenin sedef adı verilen iç kabuğu genellikle parlak beyaz veya gümüş rengindedir ancak Tahiti siyah dudaklı istiridye kalın bir siyah şerit içerir.

Benzer şekilde, siyah inciler nereden geliyor?

Tahiti incisi (veya siyah inci), siyah dudaklı istiridyeden (Pinctada margaritifera) oluşan organik bir mücevherdir. Bu inciler isimlerini, esas olarak Tahiti civarındaki Fransız Polinezyası adalarında yetiştirilmelerinden almaktadır.

Ek olarak, incilerin boyanıp boyanmadığını nasıl anlarsınız? Bir inciyi tedavi için değerlendiren kuyumcular ve gemologlar, yüzeye yakın renk konsantrasyonunu veya çatlaklardaki boya konsantrasyonunu görmek için bir matkap deliğine bakarak boyalı bir inciyi tanımlayabilirler . Bazen inciler ipin üzerine boyanır ve ip de boyanın rengini alabilir.

İnsanlar ayrıca siyah bir Tahiti incisinin gerçek olup olmadığını nasıl anlarsınız diye soruyor.

Diş Testi: Bir incinin gerçek olup olmadığını anlamak için, inciyi çizebilecek kenarına değil, dişinizin ön tarafına hafifçe ovalayın. Doğal veya kültür yerine simüle ederse, inci cesur hissetmelidir.

İnci nadir midir?

En değerli inciler vahşi doğada kendiliğinden oluşur, ancak son derece nadirdir . Bu yabani inciler doğal inciler olarak adlandırılır. İnci istiridyelerinden ve tatlı su midyelerinden elde edilen kültür veya çiftlik incileri , şu anda satılanların çoğunu oluşturmaktadır.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tatlı su incileri gerçek mi?

tatlı su incileri
Bu inciler , ağırlıklı olarak Çin'de tatlı su göllerinde, nehirlerde ve göletlerde yetiştirilir. Birçoğu beyaz ve şekil ve ebat olarak akoya kültür incilerine benzese de, çeşitli şekillerde ve pastel renklerde üretilebilirler.

İnciler dünyanın neresinde bulunur?

Rus, Avrupa ve Kuzey Amerika nehirleri ve gölleri tarih boyunca inci üretmiştir. Aslında, neredeyse her ülkede doğal tatlı su incileri bulunmuştur . Şu anda, tatlı su incilerinin çoğu kültürlenmektedir ve kültürlü tatlı su incilerinin ezici çoğunluğu Çin'den gelmektedir.

İnci istiridyenin hangi kısmıdır?

Örneğin kum veya yüzer gıda bitin bir tanesi kadar bir saldırgan, istiridye, yumuşakça bir tür iki kabuktan biri arasında kayar ve koruma katmanı bu durumun doğal bir inci bir istiridye kabuğu içindeki ömrünü başlar kapaklar yumuşakçaların manto adı verilen organları.

Çin'de inciler ne kadar?

Çin'de yarım inçlik bir inci artık toptan satışta 4 ila 8 dolar arasında satılıyor ve bu genellikle perakende fiyatının yarısından daha az. Benzer büyüklükte bir Tahiti incisi toptan olarak 25 ila 35 dolar arasında satılmaktadır.

Barok kültür incisi nedir?

Barok inciler , düzensiz küresel olmayan bir şekle sahip incilerdir . Şekiller, küçük sapmalardan belirgin şekilde oval, kavisli, kıstırma veya topaklı şekillere kadar değişebilir. Kültürlü tatlı su incilerinin çoğu baroktur, çünkü tatlı su incileri boncuk çekirdekli yerine manto dokusu çekirdeklidir.

İstiridye neden inci yapar?

İnciler , kabuklarına giren parazit veya kırılgan vücutlarına zarar veren tahriş edici maddelere karşı doğal bir savunma olarak deniz istiridyeleri ve tatlı su midyeleri tarafından yapılır. Bu sedef denilen bir malzeme, aynı zamanda irritan encases ve ondan yumuşakça koruyan anne-of inci olarak bilinen oluşturur.

Kültür incilerini nasıl yapıyorlar?

Doğal inciler doğa tarafından, az ya da çok tesadüfen oluşur. Öte yandan kültür incileri, donör yumuşakçalardan alınan bir doku aşısının, üzerinde bir inci kesesinin oluştuğu ve iç tarafı sedef veya "sedef" şeklinde kalsiyum karbonatın çökeltilmesiyle oluşturulan insan yaratımlarıdır.

Barok inciler nereden geliyor?

Eşsiz ve farklı takılardan hoşlanıyorsanız, barok inci kolyeler, yüzükler, küpeler ve bilezikler tam size göre! Her incide olduğu gibi, en değerli barok inciler Güney Denizi ve Tahiti'den gelir.

Simüle edilmiş bir inci nedir?

Simüle edilmiş incinin tanımı . : simüle edilmiş incilerden ve cam boncuklardan oluşan inci sahte mücevherli süslemeye benzemek için yapılmış bir boncuk — Sears, Roebuck Katalog. - kültür incisiyle tezat oluşturuyor.

Sentetik inciler nelerdir?

Taklit inciler , gerçek incilere benzemek üzere tasarlanmış insan yapımı nesnelerdir (genellikle boncuklar). Cam, plastik ve gerçek yumuşakça kabuğunu içeren başlangıç ​​malzemelerinden taklit inciler oluşturmak için çeşitli yöntemler kullanılır.

Siyah bir inci neye benziyor?

Siyah inciler , bu kum parçası çok özel bir istiridye türü olan Tahiti siyah dudaklı Pinctada margaritifera'nın gövdesine sıkıştığında oluşur. Çoğu istiridyenin sedef adı verilen iç kabuğu genellikle parlak beyaz veya gümüş rengindedir ancak Tahiti siyah dudaklı istiridye kalın bir siyah şerit içerir.

Gerçek inciler renkli midir?

Belki de tüm zamanların en sevilen mücevherleri olan inciler, hem doğal hem de modern kültür incileri çok çeşitli renklerde bulunur. En tanıdık renkler beyaz ve kremdir (açık sarımsı kahverengi). Siyah, gri ve gümüş de oldukça yaygındır, ancak inci renk paleti her renk tonuna kadar uzanır.

En pahalı inci türü hangisidir?

Büyük boy Güney Denizi incilerini ve siyah incileri en değerli inci türü yapar.

Kahverengi inciler var mı?

Çikolata incileri , tek tip kahverengi bir renge ağartılmış Tahiti kültür incileridir . Bu, başlangıç ​​noktası olarak nispeten pahalı Tahiti incileri gerektirdiğinden, birçok şirket artık boyalı kahverengi incileri pazarlamaktadır. Nadir, zengin, doğal- kahverengi Tahiti incileri mevcuttur, ancak son derece nadirdir.

Kültürlü tatlı su incisi ne anlama geliyor?

Yetiştirme tatlısı inci çiftlik ve tatlı su midye kullanılarak oluşturulan inciler. Kültürlenmiş tatlı su incilerinin kalitesi, parlaklık, şekil, yüzey, renk ve eşleşmeye dayalı bir dizi A değerinden oluşan bir derecelendirme sistemi ile değerlendirilir.

İnci Partisi incilerinin bir değeri var mı?

"İnciler gerçek ama maalesef genellikle inci yumuşakça türüne bağlı olarak $ 0.10 $ ve 3.50 arasında bir şey için toptan satın alınmış olurdu daha değerli tuzlu su incileri olarak yanlış temsil edilir ve 25 $ ila hiçbir şeyde Partiye katılanlar satıldı $200 dolar." İnci Partileri bir kaçış.

İncilere nasıl değer verirsiniz?

Doğal veya kültürlü bir incinin veya bir inci takı parçasının genel değerini belirleyen nitelikler, boyut, şekil, renk, parlaklık, yüzey kalitesi, sedef kalitesi ve - iki veya daha fazla incili mücevherler için - eşleşmedir.