Cordylines dona dayanıklı mı?

Sordu: Lillie Freijomil | Son Güncelleme: 16 Şubat 2020
Kategori: evcil sürüngenler
4.6/5 (1.098 Görüntüleme . 17 Oy)
Lahana ağacı olarak bilinen Cordyline australis (resimde), Yeni Zelanda'ya özgüdür, ancak hem sıcağa hem de dona dayanıklı olduğu için dünyanın dört bir yanındaki bahçelerde yetiştirilir. Sert, her yerde yetişebilen yapısı için dikilmiştir, tam güneşte büyür ve bir bahçe yatağında uzun bir özellik oluşturabilir.

Burada, Cordyline bitkileri dona dayanıklı mı?

Cordyline ağacı -9°C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilir, bu nedenle tüm yıl boyunca her zaman yeşil kalır ve dona dayanıklıdır . Bununla birlikte, bazı çeşitler, en yaygın olarak büyüdüğünü gördüğünüz sade yeşil çeşitler kadar dayanıklı değildir.

İkincisi, Cordylines güneşi sever mi? Cordyline'ın parlak ışığa ihtiyacı vardır, ancak ıssız bitkilerde doğrudan güneş ışığından kaçının. Ayrıca, yeşil yapraklı Cordyline diğer renkli yaprakları olan parlak, dolaylı veya filtrelenmiş güneş ışığı tercih edebilir ederken, direkt ışık ile en iyisini yapmaya meyillidir.

Ayrıca, Cordylines'i dondan nasıl koruyacağınızı bilmek için?

Kış koruması Şiddetli kışlara eğilimli bölgelerde, gövdeyi yapağı katmanlarıyla sarın ve kök bölgesinin üzerine ağaç kabuğu gibi 15 cm (6 inç) bir malç tabakası yerleştirin. Soğuk veya yağışlı havalarda, kapta yetiştirilen bitkileri sera gibi don olmayan bir yere taşıyın.

Cordyline'ım neden ölüyor?

Antraknoz Yanıklığı Yaprak, sürgün ve dal yanıklarına birkaç çeşit antraknoz mantarı neden olur. Dev bir dracaena'nın yeni büyümesi, yapraklarda katran benzeri lekelere veya ölü alanlara neden olabilecek yanıklığa daha yatkındır. Ağır şekilde enfekte olmuş yapraklar ölür ve bitkiyi bırakır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Cordyline her yıl geri gelir mi?

Teşekkürler! Kırmızı yıldız başak ( Cordyline baurei) çok yıllıktır, ancak yalnızca 9-11 USDA bölgelerinde soğuğa dayanıklı olarak derecelendirilmiştir. Posta kodunuza göre USDA bölgesi 7'desiniz, bu nedenle don tehlikesinden önce iç mekana taşıyın. Açık havada bırakılırsa karışıklık nereden geldiğini olabilir böylece, bu, çok yıllık bir hale ölecektir.

Cordyline geri dönecek mi?

Çoğu tropikal yeşillik bitkisi gibi, kordiller de düzenli buğulanmadan en çok yararlanır. Onlar da uzun boylu ve dağınık olunca Dracaenas da, bu şekilde kesilmiş geri olabilir. Bu Cordyline bir arka plan bitkisidir ve yüksekliğini gerektiğinden geri kesim sonrası kök daha uzun bırakıldı.

Cordyline'ı nasıl kışlarsınız?

Bir gecede don olmasını bekliyorsanız, bitkiyi donmuş bir bezle örtün. Bezi dondan önceki gece güneş batmadan önce yerleştirin ve ertesi sabah sıcaklıklar ısındığında çıkarın.

Cordyline ne kadar büyür?

Cordyline , kırmızı, pembe veya iki renkli yapraklarla 3 metre boyunda büyüyebilir .

Cordylines ne kadar hızlı büyür?

Cordylines ile sihirli bir dokunuşunuz var gibi görünüyor! Olgun olanlar lokal olarak her 5 yılda bir 1-2 metre uzar .

Bitkilerimi kışın yapağı ile nasıl korurum?

Çalıları korumak için samanla dolu bir polar cekete sarın. Saman Ağacı eğrelti otları gerek katmanları savunmasız tacı üzerinde paketlenmiş, ayrıca polar veya kendir gövde etrafına sarılır. Rüzgar hasarını önlemek ve tabanda su toplayarak çürümeye neden olan suyu durdurmak için kordonlu iplerin yapraklı kanopisini birbirine bağlayın.

Cordyline'ımdaki yapraklar neden sararıyor?

Düzenli sulama eksikliği veya sulamalar arasında toprağın tekrar tekrar tamamen kurumasına izin verilmesi de dahil olmak üzere yanlış sulama, yaprak ucu ve kenar yanmasına neden olabilir. Çok az su ayrıca bodur büyümeye ve yapraklarda sararma ve düşmeye neden olabilir.

Cordyline'ım neden kahverengileşiyor?

Cordyline ve neredeyse tüm iç mekan bitkileriyle ilgili ortak bir sorun, "devrilme" dediğimiz veya sadece yaprakların uçlarının kuruması ve kahverengiye dönmesidir . Bu, aşırı sulama, çok fazla gübreden kaynaklanan kimyasal yanma, Kök çürümesi ve kuru durgun hava gibi bir dizi faktörden kaynaklanabilir.

Cordyline'ımı ne sıklıkla sulamalıyım?

Dış Mekan Bakımı
  1. Bitkinin eşit derecede nemli toprağa ve tam güneşe kadar kısmi gölgeye sahip olduğundan emin olun.
  2. Bitki yüksek yağış alan bölgelerde doğal olarak büyüdüğü için, ti'ye her hafta yağmur yağmaması için yaklaşık 1 inç su sağlayın.
  3. Yaprakları kuru tutmak için bitkiyi bir hortum veya sağanak ile sulayın.

Cordyline ile ne ekebilirim?

Cordylines bir bordürde güçlü bir dikey şekil oluşturur ve keskin, sert çizgilerini dengeleyen Calamagrostis x acutiflora 'Overdam' (tüy kamış otu) ve Stipa tenuissima (syn. Stipa tenuifolia) gibi daha yumuşak, yumuşak otların bazılarıyla iyi bir şekilde karışır.

Cordylines budamak mı?

Cordylines, geleneksel çalılar veya palmiyelerden farklıdır, bu nedenle onları nasıl budanacağını bilmek kafa karıştırıcı olabilir . Budama genellikle ölü yaprakların ve kullanılmış çiçeklerin çıkarılmasıyla sınırlı olmalıdır . Bitkiler sert don tarafından isabet olmuştur Nereye ilkbaharda, yaptıkları gibi yine sert geri kesilmelidir.

Cordylines'i nasıl öldürürsün?

Hala canlı olan ağaç kütükleri, SBK Brushwood Killer veya glifosat bazlı ağaç kütüğü öldürücülerden biri ile öldürülebilir . Kabukta kesikler yapın ve kimyasalı bunlara uygulayın, ayrıca kütükte delikler açın ve daha fazla kimyasal uygulayın. Tamamen güdük öldürmek için birkaç ay sürer.

Bir Cordyline'ı bölebilir misin?

Tabanında ve sürece her biti bir yaprak ve ince olmalıdır kökü biraz vardır onları Ayrılalım.

Cordylines hangi toprağı sever?

Cordyline toprakta en iyi şekilde derin, iyi drene edilmiş fakat nemli toprakta yetişir. Cordyline bitki çeşitlerinin çoğu, pH ölçeğinde 6,5 ila 8,0 arasında değişen nötr ila alkali toprakta en iyi şekilde büyür. 6.0 - 6.5, florürün sorun olduğu durumlarda florür emilimini azaltmak için önerilir.

Yucca bitkisini kışın nasıl korursunuz?

Soğuktan sizin Yuka korumak için, bir bez levha veya battaniye ile Yuka kapsayan başlayın. Sentetik malzeme kullanmaktan kaçınmaya çalışın ve ASLA doğrudan bitkiye dokunan plastiği kullanmayın. Soğuk havalarda avizeye dokunan plastik avize bitkisine zarar verir.

Bitkileri kış için nasıl örtüyorsunuz?

Çok yıllık ve çiçek tarhlarının üzerine 6 ila 8 inç talaş veya saman tabakası koyun. Dış mekan bitkilerini kışın güneybatı tarafına dikilmiş perdeler veya çerçevelerle koruyun ve donmadan önce suladığınızdan emin olun. Nemli toprak kuru topraktan daha fazla ısı tuttuğundan, ıslak topraklar köklerin donarak yaralanmasını önler.

Cordylines'ın büyük kökleri var mı?

Cordyline australis'in kök yapısı büyük bir köksap (gıda depolama organı) ve lifli köklerden oluşur , bu yer altı yapısı bitkinin tüm biyokütlesinin yüzde 25'inden fazladır. Ne yazık ki Cordyline australis kök toplarının bozulmasına içerler ve bu nedenle nakli zordur.