Emlak vergileri hala düşülebilir mi?

Sordu: Edelmiro Seehusen | Son Güncelleme: 12 Haziran 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.8/5 (61 Görüntüleme . 40 Oy)
Vergi Kesintileri ve İş Yasası Sınırı
TCJA ayrıca 2018'den itibaren talep edebileceğiniz emlak vergilerinin miktarını da sınırlandırarak eyalet, yerel ve emlak vergilerine toplu olarak 10.000 ABD Doları tutarında bir üst sınır koyar. Eyalet gelir vergilerine 6.000 $ ve emlak vergilerine 6.000 $ harcarsanız, TCJA sayesinde artık 12.000 $ kesinti almazsınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, emlak vergileri 2019'da düşülebilir mi?

2019 için IRS, aşağıdaki masraflardan 10.000 ABD Dolarına kadar (evli iseniz 5.000 ABD Doları) kadar düşebileceğinizi söylüyor: Emlak vergileri ve kişisel emlak vergileri dahil emlak vergileri . Eyalet ve yerel gelir vergileri veya eyalet ve yerel satış vergileri (her ikisini birden talep edemezsiniz ).

Ayrıca, emlak vergilerinizin ne kadarı vergiden düşülebilir? Eğer şehir veya eyalet ederek mülkün kayıtlı değeri esas yıllık gayrimenkul vergileri düşebilirsiniz. 2018 yılında başlayarak, düşebilirsiniz o emlak vergileri dahil olmak üzere devlet ve yerel vergiler, toplam miktarı, yılda 10.000 $ ile sınırlıdır.

Ayrıca bilmek, emlak vergileri 2018'de düşülebilir mi?

Evet, 2018 ve sonraki yıllarda ödediğiniz emlak vergileri vergiden düşülmeye devam edecek . Tek istisna, 2018 vergi yılı ile başlayan; Onlar bu miktarı aşması durumunda yalnızca kombine mülkiyet ve devlet gelir vergisi ilk 10.000 $ düşebilirsiniz.

Hala emlak vergilerinizi düşebilir misiniz?

Yalnızca yıl boyunca emanet içine daha fazla ödeme -the fiili vergi tutarı-bile borç veren emlak vergileri için dışarı öder miktarını düşebilirsiniz.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hala 2019 ipotek faizini yazabilir misiniz?

Mortgage Faiz İndirimi , ev sahiplerinin vergilendirilebilir gelirlerini nitelikli bir konut kredisine ödenen faiz miktarı kadar azaltmalarına olanak tanır. İpotek Faiz İndirimi ile ilgili kanun Vergi Kesintileri ve İşler Kanunu ile revize edilmiş olup, değişiklikler 2019 yılında yapılan beyannamelerden itibaren geçerli olacaktır .

2020'de emlak vergisi düşebilir miyim?

Önemli bir nokta, emlak vergilerinin değerlendirildiği yılda değil, ödendiği yılda indirilebilir olmasıdır . 2020 yılında vergiler 2019'da kesilse bile 2020 beyannamenizde emlak vergisi kesintisi oluşacaktır. Ayrıca vergilerinizi iki veya daha fazla taksit halinde ödeyecekseniz bunu göz önünde bulundurun.

Maddeleri belirtmezseniz emlak vergilerini düşebilir misiniz?

C: Ne yazık ki, bu hala izin verilmez ve dökümünün olmadan federal gelir vergisi beyannamesi üzerinde mülkiyet vergileri düşeriz için hiçbir yolu yoktur. Beş yıl önce, Kongre tek bir kişinin kendi standart indirimine ek olarak birincil ikamet mülkiyet vergileri 500 $ kadar düşmek için izin veren bir tasarıyı kabul etti.

İpotek faizi artık indirilemez mi?

Sonuç olarak, evet, ipotek faizi hala düşülebilir . Yeni oluşturulan krediler için limitler biraz düşürüldü ve kişisel harcamalar için kullanılan konut öz sermaye borcu artık indirilemez , ancak çoğunlukla ipotek faiz indirimi bozulmadan kalır.

2019'da yaşlılar için standart kesinti nedir?

Standart kesinti tutarları, bireyler için 12.200 dolara, hane reisleri için 18.350 dolara ve evli çiftler ve hayatta kalan eşler için 24.400 dolara yükselecek. 2019 için, yaşlılar veya körler için ek standart kesinti tutarı 1.300 ABD Dolarıdır.

Standart kesinti yapmak mı yoksa maddeleştirmek mi daha iyi?

Standart kesintiyi almak en basit seçenektir. Vergilerinizden belirli bir miktar para kesmenizi sağlar. Diğer seçenek ise maddeleştirmektir . Maddeleştirme , harcamalarınızı listelemenize ve ardından listelediğiniz her şeyin toplamını düşmenize olanak tanır.

Emlak vergileri ile emlak vergileri aynı şey midir?

Gayrimenkul , bir tür emlak vergisidir . Emlak vergisi , bir bireyin veya bir tüzel kişinin sahip olduğu mülkler için ödenen yıllık olarak faturalandırılan bir vergidir . Emlak vergisi gayrimenkul için geçerli olsa da, yargı bölgenizin yasalarına bağlı olarak gayrimenkul dışındaki kalemlere uygulanabilir.

2018 için artık indirilemeyen nedir?

Ancak, bazı vergi mükelleflerinin gelirleri belirli eşikleri aştığında kesintileri kaybettiği göz önüne alındığında, aileler yine de öne çıkabilir. 2018'den itibaren, düzeltilmiş brüt geliri 313.800 doların üzerinde olan evli çiftler (ve 261.500 doların üzerinde bekarlar) için kişisel muafiyet ve standart kesintinin aşamalı olarak kaldırılması yürürlükten kaldırılmıştır.

2019'da maddelendirmeli miyim yoksa standart kesinti yapmalı mıyım?

Maddeleştirme , vergi yılı boyunca maruz kaldığınız her bir indirilebilir giderin düşülmesi anlamına gelir. Buna değmesi için, ayrıntılı kesintileriniz , hakkınız olan standart kesintiden daha büyük olmalıdır . Vergi mükelleflerinin büyük çoğunluğu için, 2018 ve 2019 vergi yılları için maddelendirme buna değmeyecektir.

Emlak vergilerimi federal iademden düşebilir miyim?

Vergi beyannamelerini sıralayan ev sahipleri, ana ikametgahları ve sahip oldukları diğer gayrimenkuller için ödedikleri emlak vergilerini mahsup edebilirler . Ancak, satışı kapattığınız zaman satıcının daha önceki bir yıla ait gecikmiş vergilerini ödemeyi kabul ederseniz, bunları vergi beyannamenizde mahsup etmenize izin verilmez.

2018 için hangi kesintiler kaleme alınabilir?

İşte 2018 iadenizden sınırlandırılan veya tamamen ortadan kaldırılan altı ayrıntılı kesinti.
  • Kaza ve hırsızlık kayıpları. Jose A.
  • Eyalet ve yerel vergiler. Roberto Machado Noa | Getty Resimleri.
  • Tıbbi ve diş masrafları. Getty Images aracılığıyla BSIP/UIG.
  • Vergi hazırlık ücretleri ve daha fazlası.
  • Ev ipoteği faizi.
  • Hayırsever verme.

2018'de emlak vergilerini ve ipotek faizini düşebilir misiniz?

Ama 2018 -2025 için, TCJA ciddiye ev ipotek faiz ve emlak vergileri için kesinti kısıtlandığını. Evli dosyalama ayrı bir statü kullanmak Ancak 2018 -2025 için, birden fazla devlet ve yerel mülkiyet ve devlet ve kombine lokal gelir vergilerine 10.000 $ veya 5000 $ tenzil edemez.

2019 ayrıntılı kesintilere neler dahildir?

Ayrıntılı kesintiler , esas olarak, federal vergi beyannamenizdeki vergilendirilebilir gelirinizi azaltmak için kullanabileceğiniz bir gider listesidir. Bunlar sağlık harcamalarını, vergi, evinizdeki ipotek ödemek ilgi ve sadaka bağış sayılabilir.

Emlak vergisi beyannamemi nerede bulabilirim?

Emlak vergisi beyannamelerinin birer örneğini il/ilçe/köy/ilçe ekspertiz dairesinden veya web sitesinden talep edebilirsiniz. Resmi Web sitelerini kontrol edin.

Artık vergilerden ne düşemezsiniz?

Artık indirilemeyen temel giderler arasında yatırım, vergi hazırlığı ve hobilerle ilgili olanlar yer alırken, kumar giderleri indirilebilir durumda kalır ve hayır amaçlı kesintiler için eşik yükselir.

2020 yılı için maksimum emlak vergisi indirimi ne kadar?

2020 için standart kesinti
Vergi Dosyalama Durumu 2019 Standart Kesinti 2020 Standart Kesinti
Evli Dosyalama Ortak 24.400 dolar 24.800 dolar
Hane Başkanı 18.350 dolar 18.650 dolar
Bekar 12.200 dolar 12.400 dolar
Evli Dosyalama Ayrı Ayrı 12.200 dolar 12.400 dolar