Saplamalar merkezde 16 inç mi?

Sordu: Ionica Ullate | Son Güncelleme: 5 Şubat 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
4.2/5 (860 Görüntüleme . 15 Oy)
Bir duvar inşa ederken, dikmeler birbirinden eşit aralıklarla yerleştirilmelidir. İşte standartın "merkezde " 16 inç olmasının ve bunları işaretlemenin kolay bir yolu olmasının nedeni budur. "Merkezde 16 inç", her bir 2x4 duvar dikmenin merkezidir 16 inç dışında bir sonraki arasındadır. Bu size 16 inç orta düzende olan saplamalar verecektir.

Ayrıca bilmek için, merkez saplamalardaki 16 arasındaki mesafe nedir?

Bir ev çerçevelendiğinde, duvar saplamaları genellikle 16 veya 24 inç aralıklarla yerleştirilir. Bir köşeden başlayıp 16 inç ölçüyorsanız ve bir saplama bulamazsanız, 24 inçte bir tane bulmalısınız.

Ayrıca, saplamalar her 12 inçte bir mi? İçi boş bir ses üretecektir bir damızlık yoktur her yer. İyi bir başlangıç ​​yeri köşeden 16 inçtir . Daha iyi hassasiyet için bir mezura kullanın ve köşeden 12 inç , 16 inç ve 24 inç işaretleyin. Her mesafede duvara dokunun.

İnsanlar ayrıca soruyor, bir saplamanın merkezini nasıl buluyorsunuz?

Eğer bir damızlık bulmak keresinde damızlık merkezini bulmak için bir çivi veya küçük matkap ucu kullanarak öneriyoruz. Alçıpanın içine bir çiviyi yarıya kadar vurun ve onu içeri itemezseniz , çivinin üzerindesiniz . Çiviyi bir saplamaya temas etmeden itebilene kadar 1/4" sola ve sağa hareket ettirin.

Tavan kirişleri duvar dikmeleriyle aynı hizada mı?

Kafes kirişleriniz ve duvar dikmeleriniz için yığın çerçeveleme kullanırsanız, zemin kirişlerinizde aynı aralığı kullanmanız çok yardımcı olur, böylece duvar dikmeleriniz zemin kirişleriyle tam olarak aynı hizada olabilir. Muhtemelen kodda yasal olarak 16, 19.2 (19-6 dediniz) veya 24 inç boşluk kullanabileceğiniz bir yerde bulabilirsiniz.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir saplama ne kadar ağırlık tutabilir?

Bir Damızlık Bul
Sadece alçıpandaki bir çivi birkaç kilodan daha fazla ağırlık taşıyamaz, ancak bir ahşap saplamadaki ince bir çivi tipik olarak 20 pound'a kadar tutabilir ve ahşap saplamalardaki birkaç kalın dişli ahşap vida tipik olarak 100 pound veya daha fazla tutabilir .

Çiviler neden merkezde 16 aralıklı?

"Merkezde 16 inç", her bir 2x4 duvar dikmenin merkezidir 16 inç dışında bir sonraki arasındadır. Bu standart gereklidir çünkü yapı malzemeleri bu alana uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu eşit mesafe, aynaları veya dolapları asarken duvar dikmelerini bulmayı da kolaylaştırır.

Saplama bulma uygulaması var mı?

Stud Dedektör kolayca ind metal iskelet dikmeleri yapmanızı sağlar android kullanıcıları için en iyi damızlık bulucu uygulamalarından biridir. Bu kolay manyetik alan ve pusula uygulamalar temelinde çalışır kullanımı ve ücretsiz android app, basittir. Android akıllı telefondan manyetik alanı bilmek olarak da kullanabilirsiniz.

Bir mobil evde saplamalar ne kadar uzakta?

HUD Koduna göre, iç duvar dikmelerimiz tipik olarak 2x3” veya 2x4” kereste ile yapılır ve 16” veya 24” aralıklarla yerleştirilir. ³ Bu dikmeler , işlevsellik ve ek güç için yapısal başlıklara sahip kapı ve pencere açıklıkları ile 16” veya 24” merkezlerde çerçevelenmiştir.

Bir saplama ne kadar kalın?

İkiye dört duvar saplaması 3 ½ inç genişliğindedir ve bir iç duvar tipik olarak her iki tarafa monte edilmiş ½ inçlik alçıpana sahiptir ve duvar kalınlığını 4 ½ inç'e getirir. Bununla birlikte, lavaboların arkasındaki duvarlar gibi tesisat içeren duvarlar, standart duvarlardan daha kalın olmalıdır.

Bir saplamayı delebilir misin?

Eğer damızlık bulduktan sonra güç matkap çıkmak. Saplama , özel bir donanım olmadan asılı öğelerinizin ağırlığını destekleyecek kadar güçlü olduğundan, saplama delerken büyük bir uç kullanılmamalıdır. Matkap yerleştirin ve 'damızlık içine delik yaptık kez yavaşça çekin.

Bir saplamayı deldiğinizi nasıl anlarsınız?

Bir yumruk yapın ve eklemleri ile duvara vurmak. Bazı yerlerde, sen 'içi boş bir ses duymak edeceğiz. Diğer alanlar kulağa daha “sağlam” gelecek. “Katı” sesi bir damızlık çaldı var olduğunu gösterir. Eğer 'başka bir isabet ettik eğer duymak tekrar uzağa her iki taraftan da duvara ilk damızlık ve rap 16 ila 25 inç ölçün.

Çıtçıtsız bir TV monte edebilir misiniz?

Bir geçiş kullanın: TV'yi monte etmek istediğiniz yerde herhangi bir saplama yoksa , o zaman bir tür içi boş duvar dübeli kullanmanız gerekir. Eğer duvar ve anahtarlarla sınırlarını biliyor EĞER bir damızlık ekleme olmadan Alçıpan veya sıva üzerinde TV Montaj çok güvenli ve güvenilir bir çözüm olabilir.

Alçıpan duvarımın arkasında ne var?

Teller. Elektrik kabloları genellikle alçıpanın arkasındadır , ya saplamalardaki deliklerden yatay olarak uzanır ya da saplamaların kenarlarına dikey olarak zımbalanır. Çıkış kabloları yaklaşık 12 inç yüksekliğinde olma eğilimindedir.

Alçıpan ne kadar ağırlık tutabilir?

Alçıpan , çapa olmadan ne kadar ağırlık taşıyabilir ? Uzun bir süre için ağırlığını taşıyabilecek güçte değildir, 5 ila 10 pound olabilir, ama alçıpan son derece kırılgan bir malzemedir olduğunu akılda tutmak ve edebilirsiniz.

Saplama bulucu olarak bir mıknatıs kullanabilir misin?

Eğer bir konum bulduğunuzda bir sonraki damızlık bulmak için üzerinde 16 inç ölçebilir. Bu, saplamaları bulmanın basit bir yoludur. Üçüncü bir yöntem, alçıpanı saplamalara tutan çivi veya vidaları yerleştirmek için güçlü bir mıknatıs kullanmaktır . Sen genel damızlık yeri daha sonra mıknatıs kullanarak onaylamak bulmak için duvara vurmak olabilir.

Çiviler saplamaların ortasında mı?

Her şeyden önce çok ince duvarlara ve çok güçlü bir mıknatısa ihtiyacınız olacak. Ayrıca, ilk etapta saplamada çok fazla çivi olmayacak. Çiviler genellikle ayrı merkezde 16" aralıklı. Bir saplama olduğu yerde duvar çok daha yoğun olacak.

Duvarımdaki çivilerin nerede olduğunu nasıl bilebilirim?

Saplamaları elektronik saplama bulucu ile bulabilir veya manuel olarak bulmaya çalışabilirsiniz. Alçıpan duvarlarınız varsa , bir saplama bulucu saplamaları hızlı ve doğru bir şekilde bulur. Bu çıta / alçı duvarlar üzerinde daha az etkili olduğunu, ancak bazı Çıtçıt çıta sabitleme çivi bulmak olabilen bir metal tarayarak özelliği vardır.

Saplama bulucu çalışır mı?

Saplama bulucu gerçekten işe yarıyor mu? Evet! Bir çeşit. Çoğu mıknatıs tipi saplama bulucu , alçıpanın sabitlenmesi için kullanılan bağlantı elemanlarının (vidaların) bulunmasına bağlı olduklarından ve yerlerinin tespit edilmesi çok zor olabileceğinden etkili bir şekilde çalışmaz .

Bir saplama, bir kapı çerçevesinden ne kadar uzaktadır?

Çiviler kapı çerçevesinin üzerinden geçer ve ev normal bir şekilde inşa edilmişse, her 16 veya 24 inçte bir dikmeler vardır.

Bir dikme pencere çerçevesinden ne kadar uzakta?

Tipik saplama aralığı merkezde 16 inçtir ve daha eski evlerde bile merkezde nadiren 24 inçten fazladır. Anahtarlar veya çıkışlar için çoğu elektrik kutusu bir taraftaki bir saplamaya bağlanır. Bir pencerenin her iki tarafında da çıtçıtlar vardır. Çoğu trim (taç kalıplama, süpürgelik ve ayakkabı kalıplama) saplama üzerine çivilenir.