t8 lambaları aşamalı olarak kullanımdan kaldırılıyor mu?

Sordu: Ouiam Boschmans | Son Güncelleme: 24 Haziran 2020
Kategori: otomotiv motosikletleri
4.1/5 (517 Görüntüleme . 41 Oy)
Bugün elde edebileceğiniz tek şey, ticari aydınlatmanın floresan beygir gücü olan T8 1 ampuldür. 26 Ocak 2018'e kadar T8'lerin bile yeni DOE enerji verimliliği standartlarına uyması yasaklanacak. 2012 yılında tüm ticari binaların %20'sinin ve endüstriyel binaların %44'ünün T8 kullandığı tahmin ediliyordu.

Ayrıca, floresan tüpler İngiltere'de aşamalı olarak kaldırılıyor mu?

Halojen ampuller, Avrupa Birliği tarafından yapılan bir yasağın ardından İngiltere'de yakında kullanılmayacak . Perakendeciler halojen ampul stoklarını LED'ler veya kompakt floresan ampuller gibi daha enerji verimli alternatiflerle değiştirmek zorunda kalacaklar.

Aynı şekilde, tüm t8 ampuller aynı mı? Floresan Tüp Boyutu ve Watt Kılavuzu T8 ampuller bir inçin sekizde 8'i veya bir inç çapındadır. Diğer yaygın boyutlar inç 12/8 veya 1.5 inç çapında, beş inç sekizde veya vardır T5 lambaları T12 ampuller. 625 inç çapında.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir t12 lambasını bir t8 lambasıyla değiştirebilir misiniz?

T8 tüpleri, T12 tüplerinin 1.5 inç çapına kıyasla sadece 1 inç çapındadır. LED tüp lambaları çoğu armatürün iç boyutlarıyla uyumlu hale getirmek için, çoğu LED tüp lambanın T8 veya 1 inç çapa sahip olduğunu göreceksiniz . Onlar gerçekten T12 armatürleri kullanılabilir.

t8 ve t12 ampulleri değiştirilebilir mi?

Güvenlik söz konusu olduğunda, bunları değiştirebilirsiniz. T12 tüplerini T8 balastlı bir armatüre yerleştirirseniz, balast yıpranır ve değiştirmeniz gerekir. T8 tüplerini T12 balastlı bir armatüre yerleştirirseniz, tüpten geçen daha yüksek akım nedeniyle tüplerin ömrü daha kısa olacaktır.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kullanılacak en güvenli ampul nedir?

Genel sağlık için en güvenli ampul türü basit akkor ampullerdir . LED ve CFL ampullere göre daha az verimli olmalarına rağmen çok daha az mavi ışık yayarlar ve daha az kirli elektrik üretirler.

Hala 100 watt ampul satın alabilir misin?

Kristal, görünür spektrumdaki ışığın - ampullerin yaydığı tanıdık beyaz ışığın - camdan geçmesine izin verir. Ancak bir AB direktifini takiben, Hükümet 2009'dan itibaren 100 watt'lık ampullerin ithalatını yasakladı , ardından 2011'de 60w ampulleri ve 2012'de tüm 'geleneksel' ampulleri tamamen yasakladı.

Hangi akkor ampuller yasaklandı?

İlk aşamayı, Ekim 2014'ten itibaren 60 watt ve daha yüksek akkor ampullerin yasaklanması izleyecek. Ekim 2016'ya kadar, Çin'de tüm akkor ampuller yasaklanacak.

Hala normal ampuller satın alabilir misin?

Evet, hala akkor ampuller satın alabilirsiniz . Şimdiye kadar 'dünya akkor ampuller uzak geçiş ve (daha fazla veya daha az) enerji tasarruflu LED ampul ile görevden aldığını muhtemelen farkında re.

Hangi ampuller yasaklanıyor?

ABD, 2020'nin başında gelmesi beklenen enerji açısından verimli olmayan ampuller üzerindeki yasağı kaldırıyor. Kural, bir verimlilik standardına ulaşmayan ampullerin satışını yasaklayabilir ve akkor ampulün sonunu görebilirdi ampuller .

Neden hala akkor ampuller satın alabilirim?

Ancak ABD enerji departmanı, daha verimli ampullerin daha yüksek maliyeti nedeniyle akkor ampullerin yasaklanmasının tüketiciler için kötü olacağını söyledi. Enerji Bakanlığı, 2007 Enerji Bağımsızlığı ve Güvenliği Yasası'nın yanlış yorumlanması nedeniyle yasağı geri çektiğini söyledi.

Halojen ampulleri LED ile değiştirebilir miyim?

Evet, birçok durumda, sadece, ayrı ayrı birer birer senin ampuller yerini alabilir. Mevcut akkor veya halojen ampullerinizi dayanıklı LED ampullerle değiştirmek sayısız fayda sağlar. Daha da iyi bir ışık performansının keyfini çıkarırsınız ve çok düşük enerji tüketiminden yararlanırsınız.

Hala akkor ampuller satın alabilir misin?

Amerika Birleşik Devletleri'nde akkor ampul yasağı diye bir şey yoktur. Aslında, 60 watt'lık akkor ampul kaybolur aynı gün, sen 'yerini almaya bir 43 watt'lık akkor ampul satın almak mümkün olacak.

LED ışıklar için balastları çıkarmam gerekir mi?

LED teknolojisi ışıklarına akan enerji miktarını düzenleyen bir balast gerektirmez. Ek olarak, balastın çıkarılması enerji kullanımını azaltacak ve balastlar gereğinden fazla güç çekmeye devam ettikçe büyük maliyet tasarrufu sağlayacaktır.

Bir t8 veya t12 balastım olup olmadığını nasıl anlarım?

Bu işlem, mevcut floresan tüp hakkında çok şey açığa ve genellikle ampul T8 veya T12 ise gösterecektir. Herhangi bir işaret yoksa , taktığınız türü belirlemenin en kolay yolu borunun çapının boyutudur. T8 tüpleri 1 inç çapında ve T12 tüpleri 1 1/2 inç çapındadır.

Floresan armatürlerime LED ampuller koyabilir miyim?

Birçok LED tüpler sadece olur bir floresan ampul senin gibi yükleyebilirsiniz anlamına gelen "tak ve" dir. Bunun doğru olabilmesi için, "balast uyumlu" onlar zaten iktidar için floresan fikstür LED'ler monte balast kullanabilirsiniz anlamına olan ampuller için bakış.

Balastın kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Floresan aydınlatmanız aşağıdaki işaretlerden herhangi birini gösteriyorsa, bu kötü bir balastın belirtisi olabilir:
 1. titriyor.
 2. Uğultu.
 3. Rötar.
 4. Zayıf çıkış.
 5. Tutarsız aydınlatma seviyeleri.
 6. Elektronik balastlara geçin, lambayı koruyun.
 7. Elektronik balast, T8 floresanına geçin.

LED ışık balastını nasıl atlarsınız?

Soket kurşun kablolarını kesin.
Soket kurşun teller (büyük olasılıkla kırmızı ve mavi renkli teller) balast diğer tarafında bulunan ve teller (T8 LED'ler için olmayan şönt prizler olmalıdır) prizlerine balast çıkıyor bağlanın. Bu çıkış kabloları, lambalara güç sağlar.

t8 ve t12 ampuller arasındaki fark nedir?

T ile birlikte sayısı floresan tüpün çapı ifade etmek için kullanılır. Ölçümler bir inçin sekizli gelir beri bir T12 1.5 inç gelir ise, T8 çapının bir santim vardır. Bir floresan lamba sizin seçiminiz dar, daha verimli enerji çıkışı olacaktır.

Bir t12 aydınlatma armatürünü LED'e nasıl dönüştürebilirim?

Mevcut T12 lambalarınızı LED'e dönüştürüyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz beş seçeneğiniz vardır:
 1. Balast baypas lineer LED lambaları takın.
 2. Elektronik balast uyumlu lineer LED'ler ve yeni bir elektronik balast takın.
 3. Fikstürde uzak sürücülü yeni bir LED tüp takın.
 4. Bir LED güçlendirme kiti takın.

t8'i LED ile değiştirebilir miyim?

Doğrudan mevcut floresan lambanın yerine takılırlar. Süper kolay kurulum – Sadece LED'ler için eski floresan tüpleri değiştirin ve işiniz bitti. Başka bir değişiklik gerekli değildir, ancak balastınızın kurmaya çalıştığınız LED T8 tüplerle uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

T8 ampulleri LED ile değiştirebilir misiniz?

Tek yapmanız gereken tek şey, mevcut T8 floresan lamba kaldırmak ve yeni bir T8 LED Tip A lamba takın edilir. Bununla birlikte, mevcut bir balastın kullanılması, LED'in kendisinden önce değiştirilmesi gereken balast nedeniyle ömürleri etkilendiğinden, aşağıdaki yöntemler kadar verimli değildir.