Bir garajın bodrum katı olabilir mi?

Sordu: Aridia Alique | Son Güncelleme: 16 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.4/5 (548 Görüntüleme. 34 Oy)
Garaj Bodrumu Nedir ve Birini Nasıl Planlarım? Adından da anlaşılacağı gibi burası bodrum ve garaj kombinasyonudur. Bu yapılar, ev sahiplerinin otomobillerini yerin altında tutmasına olanak sağlıyor. Doğal olarak bodrumlara giren her şey bir garaj bodrum inşaatına giriyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, bodrumlu bir garaj inşa etmenin maliyeti nedir?

Somut bir temel oluşturmak yaklaşık $ 8,000 ortalama maliyeti. Çoğu proje 4.000-28.000 $ arasında değişmektedir. Bodrum temel projeleri, 10.000 ila 175.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde çalışır.

Aynı şekilde, bodrum katına metal bir bina koyabilir misiniz? Evet, metal yapıların yanı sıra geleneksel yapıların altında da bodrum katınız olabilir . Metal binadan gelen yük dış duvarlara ve köşelere gönderilecek ve bodrum katının bu yükü taşıyabilecek kadar sağlam olması gerekecektir.

Bu şekilde bodrum katını garaja çevirebilir misiniz?

Bodrumunuzun Bir Kısmını Garaja Dönüştürün . Bazı ev sahipleri, özellikle sınırlı dönüm ile özelliklerinde, depolama alanı eklemek için yollar arayın. Burada bir garaja bir bodrum odayı nasıl bu. Bunu yapmak için ev sahibi sürgülü cam kapılarını 6'10” x 6'6” garaj kapısıyla değiştirdi.

Bodrumunu kazabilir misin?

Bir bodrum kazma evinize bazı oda veya fazla yaşam alanı eklemek için ideal bir yol olabilir (aynı zamanda verici, destekleyici veya Basement düşürülmesi bilinir) ve genellikle genellikle özel izin ve gerektiren, yukarı ya da dışarı giderek oda ekleyerek daha az pahalı olabilir bir sürü bürokrasi.

22 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir garajın altında kazı yapabilir misiniz?

Kesinlikle! Yeni inşaatlarda bile bir garajın altında bodrum katını nadiren görmenizin bir nedeni var . Kuzey iklimlerde, vakıflar için kazı zaten kazmak zorunda beri çok, bu bodrumlarda koymak mantıklı, don heaves önlemek için 4-6 ayak yerden inmek için gereklidir.

1000 metrekarelik bir bodrum katını bitirmenin maliyeti nedir?

Bir bodrum katının maliyeti metrekare başına 10 ila 35 dolar arasındadır. Diyelim ki ortalama bir bodrum katı 1000 metrekarelik bitmiş alan. Yani bir bodrum katının maliyeti 10.000 ila 35.000 ABD Doları arasındadır. İşin çoğunu kendiniz yapıyorsanız 10 bin ve bodrumunuzu bitirmek için bir müteahhit tutuyorsanız 35.000 dolara kadar.

Bir garaj inşa etmenin ortalama maliyeti nedir?

Garaj İnşa Etmenin Maliyeti:
Garaj tipi Ortalama maliyet (malzeme ve işçilik dahil)
Tek Arabalı Garaj (çıplak) 12' x 20' 20.600$–33.000$
Tek Araç Garaj (anahtar teslimi) 12' x 20' 27.800$–42.600$
Çift Arabalı Garaj (çıplak) 22' x 20' 37.000–60.900 ABD Doları
Çift Araba Garaj (anahtar teslimi) 22' x 20' 47.300$–76.900$

Garaj eklemek evinize değer katar mı?

Bir garajın evinize ne kadar değer kattığı değişir. Bir garaj inşa etme maliyeti 7.500 dolardan başlar ve çoğu garaj çok daha pahalıya mal olur. Ortalama olarak, bir garaj inşa etmek için yaklaşık 27.000 $ harcamayı bekleyin. Bu büyük olasılıkla yatırım 81 oranında dönüş için yaklaşık $ 21,000 ile evinizin satış değeri kadar.

Bir vakıf kazmanın maliyeti nedir?

Ortalama olarak, 1.500 ila 6.000 ABD Doları arasında ödeme yaparsınız. Sadece yeni bir bodrum katı veya emekleme alanı için delik kazmak , bir DIY işi için 500 dolar arasında bir maliyete mal olabilir - sadece ekipmanı küçük bir proje için kiralamak. Daha büyük projeler için 6.000 ila 10.000 ABD Doları arasında bir ödeme yapmayı bekleyin.

Garajın altına sokmak nedir?

Bir Tuck - garajın altında ev yaşam alanı altında bulunur. Küçük bir parti büyüklüğünü en üst düzeye çıkarmak için veya bir ev bir yamaçta oturduğunda kullanılır.

Bir garaj temeli nasıl inşa edilir?

Garaj Temeli Nasıl İnşa Edilir
  1. Garaj temelinizi nereye kuracağınızı belirleyin.
  2. Temellerini kaz.
  3. Beton dökmek için 2'ye 10 form tahtalarınızı yerine koyun.
  4. 2'ye 6'lık başka bir form panosu alın ve dış form panosunun içinden 6 inçlik bir alana yerleştirin.

24x24 garaj ne kadar?

Bir 24x24 İki Araç Garage için maliyet clapboard siding ile Legacy İki Öyküsü Müstakil Garage için $ civarında 30.900 kadar SmartSiding ile Standart Garage için yaklaşık 13.500 $ arasında değişmektedir.

Bir direk ahırının altına bir bodrum katabilir misin?

Direkli ahırlar , bir ahır veya garaj için bina kodlarını geçmek için mümkün olduğunca ucuz olacak şekilde tasarlanmıştır. Kesinlikle dayanacak şekilde inşa edilmediler ve bir eve dönüştürülmek üzere tasarlanmadılar. Bir bodrum katına veya diğer birçok temele bağlanamazlar.

Morton Binalarının bodrum katı olabilir mi?

Ynt: Morton /Steel Home Soruları
Bazı coğrafi bölgelerde bodrum katları yoktur , bu nedenle müteahhitler bunları inşa etmeye hazır değildir, bu nedenle çok fazla ücret alırlar. Diğerleri geleneksel olarak yapar ve bodrum katları oldukça ucuz kare görüntüleridir.

Bir bodrum katını ne kadar derine kazabilirsin?

Dig A Tam Bodrum
Dolu bir bodrum için temel derinliğiniz don derinliğinin altında olacaktır . Bodrumlar , 4 inçlik bir beton levha üzerine inşa edilmiş temellere ve tipik olarak 8 fit duvarlara sahiptir.

Bodrumumu nasıl yaşanabilir hale getirebilirim?

Bodrumunuzu Daha Yaşanabilir Hale Getirmenin Basit Yolları
  1. Duvarları Mühürleyin. Bodrumlar genellikle nemli ve soğuk hisseder ve bazen hoş olmayan bir koku içerir.
  2. Zemini İyileştirin. Çoğu bodrum katındaki sert beton zemin, alanı rahatsız eder, ancak güzel halı döşemek için gerekli parayı harcamak istemeyebilirsiniz.
  3. İşleri Aydınlatın.
  4. Mobilyaya Yerleştirin.

Bir bodrumu kazmanın maliyeti nedir?

Daha derine kazmak .
Bodrumunda boyutuna bağlı olarak, dışarı kazma destekleyen maliyeti o $ 50.000 $ 90.000 mal olabilir. Ama bütün bir kat kazanacaksınız.

Mevcut bir evin yanında bir bodrum kazabilir misin?

Evet, aslında mevcut bir evin altında bir bodrum kazmak ve inşa etmek mümkün. Ancak, bodrum katları her ev için uygun değildir ve inşaat , evin yapısal ve mekanik elemanları ile çalışmayı gerektirir. Daha eski temellerini değiştirmek ve yeni bir drenaj sistemi kurmak gerekebilir.

Kirli bir bodrum katını nasıl kurutursunuz?

Bodrumunuzdaki Kirli Zemini Kapatın
Bunu düzeltmenin en iyi yolu, toprak zeminin üzerine ağır hizmet tipi bir buhar bariyeri takarak bodrum katın hava koşullarına karşı korunmasıdır. Farnum Insulators uzmanları gibi tesisatçılar, buhar bariyerini kapalı hücreli sprey köpük kullanarak dış temel duvarlarına yalıtacak.

Tarama alanını tam bodrum katına çevirebilir misin?

Bir tarama alanı , esasen, tipik olarak bitmiş bir zemini olmayan kısa bir bodrum katıdır. Zeminler genellikle bir buhar bariyeri ve/veya yalıtım ile kaplanır. Bu düşük sürünme alanını tam derinlikli bir bodrum katına dönüştürmek için, çevre içindeki toprak ilk önce tipik olarak elle istenen derinliğe kadar kazılır.

Bir bodrum katına ekleyebilir misiniz?

Kesinlikle mümkün, ama çok pahalı. Bir evin zarfı için en büyük maliyet kalemleri temel ve çatıdır. Bir bodrum uzatma eklenmesi ayak kare başına toplam maliyeti düşürmek için evine daha kare görüntüleri ilave etmeksizin, bunların ikisine de sahip olacaktır.