Bir satıcı, bir ev için kabul edilen bir tekliften vazgeçebilir mi?

Sordu: Szymon Almendras | Son Güncelleme: 1 Nisan 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
5/5 (76 Görüntüleme. 22 Oy)
Teklif ev satıcı tarafından kabul edilene kadar bir ev alıcı istediği zaman bir teklif çekebilirsiniz. Bundan sonra, satıcı komisyoncuya bir komisyon borçlu olabilir ve bu komisyonun maliyetini geri almak için alıcıyı sözleşmenin ihlali nedeniyle dava edebilir.

Aynı şekilde, bir satıcı kapanmadan önce bir emlak sözleşmesinden geri dönebilir mi diye soruyorlar.

Evet, bir alıcı kapatmadan önce bir satış sözleşmesinin geri dönebilirsin - ama sonuçları ne olur. Alıcı vazgeçmesi halinde, bunlar kısmen veya alıcı uzaklaşmak hangi şarta dahil orijinal satış anlaşmanın şartları, bağlı bu paranın tamamı, ceza gerekebilir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, satıcı avukat incelemesinden sonra geri çekilebilir mi? Sözleşme, beş günlük avukat inceleme dönemindedir. Bu süre içinde satıcının vekili veya alıcının vekili herhangi bir nedenle sözleşmeyi feshedebilir. Bu sonucu olmadan vazgeçme ya parti verir. Satıcı, bir avukat inceleme süresi boyunca yasal olarak geri çekilebilse de , bu çok yaygın değildir.

Benzer şekilde, bir satıcı, kabul edilen bir karşı tekliften vazgeçebilir mi?

Bir karşı teklif, kabul edildiği zamana kadar geri alınabilir (geri alınabilir). Karşı teklif alıcı tarafından imzalanabilir, ancak satıcıya atandığı şekilde iade edilmezse, satıcı karşı teklifi yeniden gönderebilir.

Bir satıcı kapatmayı reddederse ne olur?

Taraflardan birinin kendi hükümleri uyarınca gayrimenkul işlemi tamamlamak için reddederse diğer yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler gibi, diğer tarafın sözleşmenin ihlali için tazminat isteyeceği olabilir. Satıcı işlemi tamamlamak reddeden taraf ise, alıcı "belirli performans" alabilirler.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir evden ne zaman uzaklaşmalısınız?

Ev Satışından Uzaklaşmak için 6 Neden
 1. Ev, teklif ettiğinizden daha azını değerlendiriyor.
 2. Ev teftişi büyük sorunları ortaya çıkarır.
 3. Başlık araması beklenmedik iddiaları ortaya çıkarır.
 4. Evin sigortalanması bir servete mal olacak.
 5. Tapu kısıtlamaları çok zahmetli.
 6. Çalışma izinsiz yapılmıştır.

Anlaşma bozulursa ev denetimi için kim ödeme yapar?

C: Bir değerlendirme, kapanış maliyetinin bir parçası değildir. Satıcıyla hiçbir ilgisi yoktur, Borç Vereniniz tarafından sipariş edilir ve sonuç ne olursa olsun ödeme yapılır. Satıcı tarafından ödenmek üzere önceden özel olarak müzakere edilmediği sürece, genellikle alıcı tarafından ödenir.

Satıcıyı vazgeçtiği için dava edebilir miyim?

Bir ev satışı dışına Yedekleme masraflı sonuçlar doğurabilir
Bir satın alma sözleşmesinin vazgeçmesi Bir ev satıcının sözleşmeye uymadığı için dava edilebilir. Bir hakim bir senet üzerinde oturum ve yine satışı tamamlamak için satıcı siparişi verebilir. Schorr, "Alıcı tazminat davası açabilir , ancak genellikle mülk için dava açar" diyor.

Bir evi sattıktan sonra nelerden sorumlusunuz?

Kapanıştan sonraki onarımlardan bir satıcıyı sorumlu tutmak için, bir alıcı, satıcının evin durumu hakkında maddi gerçekleri saklamadığını kanıtlamalıdır. Satıcı, bilinen tüm kusurları alıcıya ifşa ederse, emanet kapanışından sonraki onarımlardan satıcı sorumlu tutulamaz .

Satıcı ev satışından çekilirse ne olur?

Sözleşmeler değiş tokuş edildikten sonra, alıcı sözleşmede belirtilen bedeli ödemeyi yasal olarak taahhüt eder. Sözleşmeler alışverişinde edildikten sonra alıcı satış çıkarır, bu durumun oluşturduğu kaybı için onları dava edebilir ve paranın yatırıldığını tutmak mümkün olabilir. Yasal tavsiye almanız gerekecek.

Kapanıştan ne kadar sonra satıcıya ödeme yapılır?

Satıcılar , bir mülkün kapanmasından kısa bir süre sonra paralarını veya satış gelirlerini alırlar . Genellikle bir çek üretmek veya para havalesi emanet hamili için bir iş ya da iki gün sürer. Ancak, kesin dönüş süresi emanet şirketine ve teslim alma yönteminize bağlı olabilir.

Bir satıcı kapanmadan önce fikrini değiştirebilir mi?

Teklif ev satıcı tarafından kabul edilene kadar bir ev alıcı istediği zaman bir teklif çekebilirsiniz. Teklif kabul edildiğinde, sözleşme genellikle her iki tarafı da bağlar, böylece hiç kimse diğer tarafın rızası olmadan fikrini değiştiremez .

Satıcılar genellikle bir eve ne kadar gelir?

Genel bir kural olarak, istenen fiyatın yaklaşık yüzde 10'unu düşürmeyi bekleyin , ancak fiyatların düşmesinin nedeni olarak mülklerindeki kusurları göstererek satıcıyı aşağılamamaya dikkat edin.

Satıcılar hiç ilk teklifi kabul eder mi?

Emlakçılar genellikle satıcıların ya ilk teklifi kabul etmelerini ya da en azından ciddi olarak değerlendirmelerini önerir. Dünyanın her yerindeki emlakçılar, bir satıcının evinde aldığı ilk teklifi tartışırken genellikle aynı mantrayı kullanır: " İlk teklif her zaman en iyi teklifinizdir ."

Bir satıcı sayacı, istenen fiyattan daha yüksek teklif verebilir mi?

Eh, kısa cevap evet. FL Winter Park'ta bir Emlakçı® olan David Welch, "Kesinlikle, satıcı teklifinizi liste fiyatının üzerinde karşılayabilir" diyor. "Olsun veya olmasın mülkiyet değerlendirebilecek farklı bir sorudur olacaktır." Bu, elbette, bir ev için doğru fiyatı bulmanın zorluklarından biridir.

Bir Emlakçı size diğer tekliflerin neler olduğunu söyleyebilir mi?

C: yazılı izin ile, Emlakçı diğer teklif hakkında her alıcının söylemek mümkün olmalıdır. Kişisel Emlakçı sürece kanun kapsamında olduğu gibi itaatkar olmaktır.

Bir satıcı taviz vermezse ne olur?

İnatçı Bir Satıcıyla Anlaşmayı Kapatmak için 5 İpucu
 1. Satıcının Ne İstediğini Keşfedin. Alıcının temsilcisi olarak yapılacak ilk şey, satıcıların ne istediğini keşfetmektir.
 2. Olası Durumlardan Vazgeçmeye İstekli Olun.
 3. Hazırlanan Masaya Gelin.
 4. Satıcıya Geri Kiralama Teklifi verin.
 5. Yaratıcı Bağlantılar ve Uzmanlık Alın.

Bir satıcı birden fazla karşı teklifte bulunabilir mi?

İki veya daha fazla tekliften hoşlanırlarsa ve bunlara karşı çıkmak isterlerse, Çoklu Karşı Teklif verme seçeneğine sahiptirler. Çoklu karşı teklif sürecinde, satıcı , bir veya daha fazla alıcının kabul etmesinden sonra (veya karşılıklı olarak karşılık verip vermediğine veya bir alıcı teklifini iyileştirip iyileştirmediğine) karar verir.

Durum tespiti kontrolü nedir?

Durum tespiti , finansal kayıtların gözden geçirilmesini de içerebilecek tüm gerçekleri doğrulamak için potansiyel bir yatırımın veya ürünün araştırılması veya denetimidir. Durum tespiti , başka bir tarafla bir anlaşmaya veya finansal bir işleme girmeden önce yapılan araştırmayı ifade eder.

Evler neden yıkılır?

Potansiyel alıcı evlerini satmak edemez ve evlerine satan olmadan bir ev satın alamayacağınız için bir gayrimenkul anlaşma yoluyla düşen en yaygın nedenlerinden biri olduğunu. Gayrimenkulde ev satışına bağlı teklifler, satışa bağlı olmayan tekliflerden çok daha fazla düşme şansına sahiptir.

Bir ev teklifini ne zaman karşılamalısınız?

Diyelim ki bir alıcı, kabul etmek istemediğiniz bir teklif sunuyor ve siz onun teklifine karşı çıkıyorsunuz. Daha sonra o tarafla yasal olarak bağlayıcı bir müzakereye girersiniz ve eğer gelirse daha iyi bir teklifi kabul edemezsiniz. Evinizi hızlı bir şekilde satmak için karşı teklifinize bir son kullanma tarihi koymayı düşünün.

Bir satıcı daha iyi bir teklif alırsa sözleşmeden dönebilir mi?

"Bir satıcı bir teklif kabul edildikten sonra, bu daha yüksek bir birini alırsınız bile, vazgeçme çok zor," Re / Max Metro Atlanta Cityside ile Realtor® Bill Altın diyor. "Çoğu anlaşma bir alıcının geri çekilmesine izin verir, ancak bir satıcıya izin vermez."