MTEL'i herkes alabilir mi?

Sorulan: Mecedes Yenapas | Son Güncelleme: 3 Ocak 2020
Kategori: eğitimde standartlaştırılmış testler
4.9/5 (399 Görüntüleme . 26 Oy)
Devlet, Massachusetts'te öğretmenlik lisansı almak isteyen herkesin uygun Massachusetts Eğitimci Lisansı Testlerini ( MTEL ) almasını ve geçmesini şart koşar . Massachusetts Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı web sitesinde gerekli sınavları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca, Massachusetts'te sertifika olmadan ders verebilir misiniz?

Birçok durumda, hiç bir geleneksel üniversite kampüs sınıf katılmak zorunda kalmadan öğretim diplomasına sahip olurlar. Başka bir durumda bulunan bir okula bile Ayrıca, bir MA öğretim lisans alabilirsiniz. Öğretmenlik sertifikası gereksinimleri eyaletten eyalete farklılık gösterir.

Ayrıca, Mtel puanınıza itiraz edebilir misiniz? Ancak, MTEL insanlar testi değişen alınmaz ve puanınızı itiraz izin vermez.

Ayrıca bilmek için, MTEL'i almanın maliyeti nedir?

Genel müfredat MTEL sınavının bir matematik alt testi ve bir çok konulu alt testi vardır. Her iki alt test de ayrı ayrı alınırsa 94 dolara mal olur. Bireyler birlikte her iki alt testleri çekerken, ücret $ 139 olduğunu.

Massachusetts öğretmenlik lisansını nasıl alabilirim?

Massachusetts lisansına başvurmanın en hızlı ve en kolay yolu, Eğitimci Lisansı ve Yenileme (ELAR) portalımızdır. Lisans başvurusu

 1. Uygulama tamamlandı.
 2. Lisans ücreti.
 3. İletişim ve Okuryazarlık Becerileri MTEL'inde geçme puanı.
 4. Resmi transkript (Lisans derecesinin doğrulanması ile)

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Massachusetts'te birinci sınıf öğretmeni ne kadar kazanır?

Massachusetts'te bir Birinci Sınıf Öğretmeni ne kadar kazanır ? Massachusetts'teki ortalama Birinci Sınıf Öğretmen maaşı 20 Ocak 2020 itibariyle 57.937 $'dır, ancak aralık tipik olarak 47.459 $ ile 68.719 $ arasındadır.

Öğretmen olmanın en hızlı yolu nedir?

Öğretmen sertifikası alma adımları
 1. Adım 1: Akredite bir kurumdan eğitim, öğretim veya öğretmek istediğiniz belirli bir konuda lisans derecesi alın.
 2. Adım 2: Eyaletinizin lisans gerekliliklerini araştırın ve gerekirse bir öğretmen hazırlık programını tamamlayın.

Yedek öğretmenler MA'da ne kadar kazanıyor?

Şu anda, Massachusetts'teki bir Yedek Öğretmenin ortalama maaşı, ulusal ortalamadan yaklaşık %11 daha yüksek olan (bls.gov'a göre) yılda yaklaşık 32.000 dolardır.

Öğretmenlik sertifikası almak ne kadar?

Tüm gereklilikler tamamlanmış ve bir derece elde edilmişken, öğretmen olmanın son adımı, eyaletinizin Eğitim Bakanlığı'na öğretmenlik sertifikası almak için başvurmaktır. Öğretmenlik sertifikası maliyeti durumuna durumunu değişir ama genellikle 40 $ ile 200 $ arasında maliyeti.

Öğretmenler Massachusetts'i ne kadar kazanıyor?

Massachusetts İlköğretim ve Ortaöğretim Massachusetts Bölümü'nden verilere göre, 2016-2017 öğretim yılında $ 78.708 ortalama maaş ile öğretmenler için en yüksek ödeyen devletlerin biridir.

Massachusetts'te yedek öğretmen olmak için gerekenler nelerdir?

Çoğu konuda öğretmenliğin yerini almak için bir lisans derecesi gereklidir. Ancak, belirli alanlarda eğitim ve iş deneyiminin bir kombinasyonu kabul edilebilir. Profesyonel bir öğretmenlik sertifikasını nasıl kazanacağınızı öğrenmek ister misiniz? Massachusetts'te öğretim sertifika programları sunan okullarla iletişime geçin.

Geçici öğretmenlik lisansı almak ne kadar sürer?

Geçici lisans , bir kariyer değiştirme programı aracılığıyla lisans almak isteyenler hariç, üç yıl için verilir. Kişiler, Geçici Lisansın üç yıllık süresi içinde on yıllık normal lisans gerekliliklerini tamamlamalıdır.

Massachusetts Öğretmenlerinin yüksek lisans derecesine ihtiyacı var mı?

Eyaletteki her öğretmen bir lisans derecesine sahip olmalı ve konularında Massachusetts Eğitimci Lisansı Testlerini (MTEL) geçmelidir. Beş yıllık deneyimden sonra, bir uzatma verilmedikçe, öğretmenlerin “profesyonel” lisans almaları gerekir ve bu , bir yüksek lisans derecesi gerektirir .

Mtel'ler ne kadar sürer?

Testi tamamlamak için 4 saat süreniz olacak. Testin başlamasından önce CBT öğreticisini görüntülemek ve ifşa etmeme anlaşmasının tamamlanması için ilave 15 dakika ayrılmıştır. Bazı adaylar, test oturumunun planlanan bitiş saatinden çok önce testi bitirebilir.

MTEL yazımı nasıl geçersiniz?

Hedef 0012, güçlü kompozisyon yazma becerileri kullanarak eksiksiz bir parça oluşturmanız gereken yerdir ve yazma alt testinin %35'ini oluşturur. Sınavı geçmek için 100-300 puan ölçeğinde 240 veya daha yüksek bir puan almanız gerekir.

Geçer Mtel puanı nedir?

Ölçeklendirilmiş puan , testte elde edilen puanların sayısının 100 ila 300 aralığında bir puana dönüştürülmesidir ve 240'lık ölçeklendirilmiş puan yeterliliği veya geçme puanını temsil eder. Bir adayın bir testi geçmek için toplam test ölçeğinde 240 veya daha yüksek puan alması gerekir.

Eğitim diplomanız olmadan öğretmenlik lisansı alabilir misiniz?

Akredite bir öğretmen sertifika programından geçerek eğitimde lisans derecesi olmadan öğretmen olmak hala mümkündür. Belgelendirme süreci sayesinde, bir öğretim işi içine uygun bir segue sağlayacaktır dersleri alacak.

İletişim ve okuryazarlık Mtel zor mu?

MTEL İletişim Okuryazarlığı Becerileri Sınavı. Massachusetts'te öğretmen olmak iki kat daha zor olabilir . Öğretmenler, konu uzmanlığında Massachusetts Eğitimci Lisansı için Testler sınavını geçmelidir. Bu okuma ve yazma testi, eğitimcilerin sınıfta başarılı olmaya hazırlanmalarını sağlar.

MTEL'de kaç soru var?

Bilgisayar tabanlı test (CBT); Okuma alt testi: 42 çoktan seçmeli soru . Yazma alt testi: 35 çoktan seçmeli soru , 7 kısa cevaplı cümle düzeltme maddesi ve 2 açık cevaplı ödev.

Mtels'e nasıl kaydolursunuz?

Eğitimci lisans için Massachusetts Testleri ® (MTEL ®)
 1. Kayıt. Teste girmek için öncelikle MTEL programı web sitesindeki kayıt ve ödeme sürecini tamamlamanız gerekir: www.mtel.nesinc.com.
 2. Takvim.
 3. Bir Testi Yeniden Programlama veya İptal Etme.

Mtel'leri almak için neye ihtiyacınız var?

Gerekli belgeler şunları içerir:
 1. Lisans derecesinin kanıtını gösteren resmi transkriptler.
 2. Massachusetts öğretmen hazırlık programının tamamlandığının doğrulanması (İlk lisans için başvuru yapılıyorsa).
 3. MTEL sınav serisinde geçen puanların kanıtı.
 4. İade edilmeyen başvuru ücretinin ödenmesi.