API proxy'si bir API ağ geçidi işlevi görebilir mi?

Sordu: Madlen Machon | Son Güncelleme: 14 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4/5 (776 Görüntüleme . 42 Oy)
Bir vekil , en temel haliyle, başka bir şey adına hareket eden bir aracıdır. Yasal bir proxy kavramına benzer şekilde, bir API Proxy'si , bir kişi yerine API adına hareket eder . API Proxy'lerinin mevcut bir API gerektirdiğini ve bazı API Ağ Geçitlerinin yeni bir API oluşturmaya yardımcı olabileceğini unutmamak önemlidir.

Ayrıca soru şu: API proxy'si nedir?

API proxy'si , arka uç hizmetlerinizi kullanmak isteyen geliştiricilere yönelik arayüzünüzdür. Bu hizmetleri doğrudan kullanmalarını sağlamak yerine, oluşturduğunuz bir Edge API proxy'sine erişirler. Bir proxy ile aşağıdakiler gibi katma değerli özellikler sağlayabilirsiniz: Güvenlik.

Daha sonra soru şu: API ve API ağ geçidi arasındaki fark nedir? Basitçe söylemek gerekirse, API Yöneticisi, özel ve genel API'lerin yönetimine yardımcı olan bir kullanıcı arabirimidir; API Ağ Geçidi ise, ürününüzün çeşitli mikro hizmetlerine istemci bağlantılarını yöneten tek bir sunucu giriş noktasıdır. Her ürün sayfasını oluşturmak için gerekli varlıkları ve verileri sağlamak için büyük olasılıkla birden çok API kullanacaksınız.

Ayrıca bilin, bir API proxy uygulaması ne yapmaz?

Bir proxy API ile uygulama sorunsuz çalışmaya devam eder ve bir geliştirici düzenlerken arka uç API'sini aramaya ve ona bağlanmaya devam eder. Bir proxy API'sinin gösterilmesi , arka uç API'sini dünyadan koruyarak gerçek IP adresini korur.

API ağ geçidi nedir?

API ağ geçidi , bir istemci ile bir arka uç hizmetleri koleksiyonu arasında yer alan bir API yönetim aracıdır. Bir API ağ geçidi , tüm uygulama programlama arabirimi ( API ) çağrılarını kabul etmek, bunları yerine getirmek için gereken çeşitli hizmetleri toplamak ve uygun sonucu döndürmek için bir ters proxy görevi görür.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

API proxy'sine neden ihtiyacımız var?

API proxy'si, arka uç hizmetlerinizi kullanmak isteyen geliştiricilere yönelik arayüzünüzdür. Aksine onlara sahip daha onlar oluşturup buna bir Kenar API vekil erişmek, doğrudan bu hizmetleri tüketirler. API'leri tüketen uygulamalar değişikliklere duyarlı olduğundan, API'ler de bir 'sözleşme' anlamına gelir.

API ağ geçidinde proxy nedir?

RSS HTTP proxy entegrasyonu, bir web uygulamasının entegre HTTP uç noktasının birden çok kaynağına veya özelliğine, örneğin tüm web sitesine, tek bir API yönteminin basitleştirilmiş kurulumuyla erişmesine izin veren bir API oluşturmak için basit, güçlü ve çok yönlü bir mekanizmadır.

API farklı platformlarda nasıl çalışır?

Teknik arayüzler tutkal gibi hareket ve çeşitli platformu -iç alt sistemler birbirleriyle iletişim sağlar. API'lerle oluşturulmuş, yalnızca erişim (dış perspektif) için değil, aynı zamanda platform oluşturma (iç perspektif) için programlanabilir platformlar için çok önemlidir.

Google'ın apigee'si var mı?

Google , Apigee'yi 625 milyon dolara satın alacak . Google bugün, geçen yıl halka açılan bir API yönetim platformu olan Apigee'yi 625 milyon dolar veya hisse başına 17.40 dolar karşılığında satın almayı planladığını duyurdu.

API ne için kullanılır?

Bir uygulama programı arayüzü ( API ), yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi rutin, protokol ve araçtır. Temel olarak bir API , yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Ayrıca API'ler , grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenlerini programlarken kullanılır .

Yeniden kullanılabilir API nedir?

Yeniden kullanılabilirlik nedir. Basit bir ifadeyle, her yeni bir uygulamanın entegre edilmesi gerektiğinde veya yeni bir işlevsellik tanıtıldığında yeni bir tane oluşturmak yerine, bir API'nin bir işlevselliğini farklı uygulamalar için yeniden kullanma yeteneğidir.

API'de uç nokta nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir uç nokta , bir iletişim kanalının bir ucudur. Bir API başka bir sistemle etkileşime girdiğinde, bu iletişimin temas noktaları uç noktalar olarak kabul edilir. API'ler için bir uç nokta , bir sunucunun veya hizmetin URL'sini içerebilir. API'lerin istek gönderdiği ve kaynağın yaşadığı yere uç nokta denir.

proxy sunucusu ne demek?

Proxy sunucusu , istemci ve sunucu arasında geçiş işlevi gören bir bilgisayar sistemi veya yönlendiricidir. Bir saldırganın özel bir ağı işgal etmesini önlemeye yardımcı olur ve güvenlik duvarı oluşturmak için kullanılan birkaç araçtan biridir. Proxy kelimesi "başkası adına hareket etmek " anlamına gelir ve bir proxy sunucusu kullanıcı adına hareket eder.

apigee API ağ geçidi nedir?

Bir API ağ geçidi , bir API yönetim çözümünün özüdür. Bu akıcı bir hareket ve kullanıcıya tek tip bir deneyimi sağlamak için birden fazla API veya microservices imkan veren bir sistem içine tek giriş yolundaki olarak hareket eder. API ağ geçidinin oynadığı en önemli rol, her API çağrısının güvenilir şekilde işlenmesini sağlamaktır.

API ile iletişim kuran bir URL mi?

Uç nokta , bir API ile iletişim kurmak için kullanılan bir URL modelidir. OpenID kimlik doğrulama dilinde uç nokta, kimlik doğrulama isteğini gönderdiğiniz (POST) URL'dir .

API otomatik keşfinin amacı nedir?

API Otomatik Bulma , dağıtılan uygulamayı platformda oluşturulan bir API ile eşleştirerek API Yöneticisi'nden bir API'yi yöneten bir mekanizmadır. API Yönetimi, izlemeyi, varsa politikaların uygulanmasını ve API analitiğinin raporlanmasını içerir.

Bir isteği proxy yapmak ne anlama gelir?

Bir proxy sunucusu, temel olarak, internet isteklerinin işlendiği bir merkez görevi gören başka bir bilgisayardır. Bu sunuculardan biri aracılığıyla bağlanarak, bilgisayarınız isteklerinizi sunucuya gönderir, o da isteğinizi işler ve istediğinizi döndürür.

Katırda nasıl proxy oluşturabilirim?

API Proxy Ayarlamak ve Dağıtmak için
  1. Bir proxy ile uç nokta.
  2. Tip: RAML.
  3. Uygulama URI'si: RAML'den Al'a tıklayın.
  4. Cloudhub için proxy yapılandırın: Bu seçeneği işaretleyin.
  5. Kaydet ve Dağıt'ı tıklayın.
  6. Proxy'yi CloudHub'a dağıtmak üzere yapılandırdığınız için, uygulama adı, ortam ve en son Mule Runtime veya API Gateway Runtime sürümü varsayılan olarak görünür.

Proxy uç noktası nedir?

Proxy uç noktaları , nesne bağdaştırıcısı uç noktalarının istemci tarafındaki eşdeğeridir. Bir proxy uç noktası , uzak bir nesneyle iletişim kurmak için kullanılan protokol bilgilerini tanımlar.

katır API ağ geçidi nedir?

Bir HTTP Exchange varlığı kullanarak oluşturduğunuz bir API . API Ağ Geçidi , API Yöneticisi tarafından izlenen ilişkili Mule uygulamasının, uygulama uç noktası olarak tanımlanan bir HTTP veya HTTPS dinleyicisine sahip olduğunu varsayar. Tipik kullanım: REST tabanlı API'ler .

Kenar proxy'si nedir?

Edge proxy , User-Agent'ın (ör. web tarayıcısı) bağlandığı uç noktadır ve birkaç sorumluluğu vardır: HTTPS bağlantıları için TLS anlaşmasının gerçekleştirilmesi. İstekleri ilgili uygulama proxy yığınına yönlendirme.

API izleme aracı nedir?

Trace , Apigee Edge'de çalışan API proxy'lerinde sorun giderme ve izleme aracıdır . İzleme , bir API proxy akışı aracılığıyla her adımın ayrıntılarını araştırmanıza olanak tanır.