Diş Hekimleri bulimik olup olmadığınızı söyleyebilir mi?

Sorulan: Mouloud Kaczmare | Son Güncelleme: 7 Mayıs 2020
Kategori: tıbbi sağlık diş sağlığı
5/5 (200 Görüntüleme. 32 Oy)
Aşırı diş aşınması, diş hekiminizin bir hastanın bulimik olup olmadığını anlamasının bir yoludur. Sık kusma , hassas dişlere, ağız kuruluğuna ve kırmızı, çatlamış dudaklara neden olabilir. Diş hekiminizin bulimia'nın yan etkileri olarak tanımak üzere eğitim aldığı tüm işaretler .

Ayrıca, bulimianın dişlerinizi mahvetmesi ne kadar sürer?

Bu belirgin hale dişlerdeki erozyonun yaklaşık üç yıl sürebilir. Bir kişi, temizledikten sonra da ağız kuruluğu yaşayabilir ve bazı doktorlar, bir diş hekimi tarafından reçete edilebilecek su içmeyi veya tükürük replasmanlarını kullanmanızı önerir [2].

Ayrıca doktorlar bulimik olup olmadığınızı söyleyebilir mi? Doktorunuz bulimiayı teşhis etmek için çeşitli testler kullanacaktır. İlk olarak, bir fizik muayene yapacak. Ayrıca kan veya idrar testleri isteyebilirler. Ve bir psikolojik değerlendirme irade yardım yiyecek ve vücut imajı ile ilişkisini belirlemek.

Peki bulimia dişlerinizi etkiler mi?

Bulimia daha zararlı ve sık görülen yan etkilerden biri diş hasarı kapsar. Kronik temizleme ve aşağıdakiler dahil olmak üzere bir çok diş durumlar ve semptomlar üretebilir ağzına hidroklorik asit elde edilen varlığı: Ağız. Dişlerde mine erozyonu.

Bulimik dişler nasıl görünür?

Sarı, kırılgan dişler Kolayca kırılabilirler ve dipleri pürüzlü görünebilir . Bazen sarımsı bir renge dönerler veya camsı bir görünüm alırlar. Bulimia ayrıca dişlerinizin şeklini ve uzunluğunu da değiştirebilir.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bulimikler erken ölür mü?

Gerçek: Bulimia hastaları, özellikle kusuyorlarsa, müshil kullanıyorlarsa ve aşırı egzersiz yapıyorlarsa, ölme riski yüksektir. Bulimia'lı birçok insan, genellikle düşük potasyum veya elektrolit dengesizliğinin neden olduğu kalp durmasından öldü. Diğerleri yemek borusunun yırtılmasından öldü.

Birinin bulimia olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İçerirler:
  • Yemekten hemen sonra veya yemek sırasında tuvalete gitme alışkanlığı.
  • Hasarlı dişler ve diş etleri.
  • Yanaklarda şişmiş tükürük bezleri (sincap yanakları)
  • Boğazda ve ağızda kalıcı yaralar.
  • Kendi kendine kusmanın neden olduğu eklemlerde veya ellerde yaralar, yaralar veya nasırlar.
  • Cızırtılı veya tiz ses kalitesi.

Bulimiklerin neden kabarık yanakları var?

şişmiş yanaklar
Anoreksiyalı kişilerin aksine, bulimialı kişiler genellikle normal kilodadır, hatta normal kilonun üzerindedir.) Şişmiş yanaklar, şişmiş tükürük bezlerinin (parotis bezleri) bir sonucudur. Bulik , şişmenin hastalığın herhangi bir aşamasında ortaya çıkabileceğini ve kişiye ve ne sıklıkta temizlendiğine bağlı olduğunu söylüyor.

Bulimia kansere yol açabilir mi?

Özofagus Kanseri ve Bulimia
Sık kusma , kronik asit reflüsüne benzer semptomlar üretebildiğinden, bulimia , yemek borusu üzerinde ve çevresinde anormal hücre büyümesi ve kanserli tümörler için bir risk faktörü olan Barrett Özofagusuna yol açabilir .

Bulimia ile ne kadar yaşayabilirsiniz?

Araştırmacılar kadınların yaklaşık% 1.5 yaşamları boyunca bulimia geliştirecek, ama erkekler bozukluğu gelişebilir yanı olduğunu tahmin ediyoruz. Kadınların Kabaca% 50'si tanı on yıl içinde bulimia kurtarmak, ancak bu kadınların tahminen% 30 bozukluğunun nüks yaşayacaksınız.

Bulimia vücuda ne yapar?

Bulimia hastaları vücutlarına güç sağlamak için yeterli kalori ve besinleri sindiremeyebilirler. Besinlerin eksikliği bedensel süreçler konserve enerjisine çabasıyla yavaşlamasına neden olabilir. Düşük kalp hızı: Zorla kusma ve ishal aşağıdaki sorunlara yol açabilir vücut kimyasını, bozabilir.

Bulimia seni öldürebilir mi?

9. Ve öldürebilir . Bu sadece tasfiye neden olabilir bir aşırı yeme ve sağlığı için uzun vadeli hasar değil, yeme bozuklukları İngiltere'de başka herhangi bir akıl hastalığı daha fazla insan öldürür. Hastaların intihar etme, başka şekillerde kendine zarar verme veya organ yetmezliği yaşama olasılığı daha yüksektir.

Bulimikler ne sıklıkla temizlenir?

Bir kişi ile diğeri arasında da farklılıklar vardır. Bazı insanlar günde birkaç kez, bazıları ise ayda sadece bir veya iki kez tıkanır ve arınır . Araştırmalar, bulimikler arasında tıkınırcasına yeme ataklarının sıklığının haftada 1 ile 46 kez arasında değiştiğini gösteriyor.

Diş hekimleri kustuğunuzu söyleyebilir mi?

Aşırı diş erozyonu, diş hekiminizin bir hastanın bulimik olup olmadığını anlamasının bir yoludur. Sık kusma, hassas dişlere, ağız kuruluğuna ve kırmızı, çatlamış dudaklara neden olabilir. Diş hekiminizin bulimianın yan etkileri olarak tanımak üzere eğitildiğini gösteren tüm işaretler.

Bulimiklerin nefesi kötü mü?

Ağız kuruluğu ve şişmiş yanaklar. Bu, iltihaplanmaya ve tükürük bezleriyle ilgili sorunlara yol açan tekrarlayan temizlemeden kaynaklanabilir. Kötü nefes . Hastalar, fırçalama ve gargara kullanma çabalarına rağmen ağız kokusu hissedebilirler.

Russell'ın burcu ne?

İngiliz psikiyatrist Gerald Russell adını Russell belirtisi, eklemleri veya uzun süreler boyunca nedeniyle tekrarlanan Zoraki kusma yandan arkasındaki nasır olarak tanımlanan bir işaretidir.

Dişlerim neden şeffaf?

Diş minenizin kendisi yarı saydam olduğundan, dişinizin renginin sadece bir kısmını sağlar. Bu, dişleriniz şeffaf görünmeye başladıysa , dentinin uzanmadığı dişlerinizin kenarlarındaki mineniz aşınmış demektir. Emaye aşınmaya başladığında, genellikle şeffaf dişler ortaya çıkar.

Diş erozyonu nedir?

Erozyon , bakterilerin neden olmadığı asitler tarafından diş sert dokusunun kaybı veya aşınmasıdır. Erozyon , içsel (örneğin, asit reflü ve aşırı kusma) ve/veya dışsal (örneğin, diyet) faktörlerden kaynaklanabilir.

Bulimia diş eti hastalığına neden olabilir mi?

Bulimia nervoza ile bildirilen semptomlar diş erozyonu, diş hassasiyeti, ağız kuruluğu, çürükler, periodontal hastalık , genişlemiş bezler ve kötü ağız hijyeni olmuştur. Hem anoreksiya hem de bulimia , ağız ve cilt kuruluğu, aritmi ve çatlamış veya kuru tırnaklarla ilgili fiziksel belirtileri paylaşır.

Buliminin etkileri tersine çevrilebilir mi?

Tedavi seçenekleri
Uygun tedavi ile bulimia nervoza ile mücadele edenler, fiziksel semptomların çoğunu tersine çevirebilecek ve normal, sağlıklı bir yaşam sürdürebileceklerdir. Ne yazık ki, diş çürümesi, kırılma ve renk değişikliği gibi diş sorunları geri döndürülemez olabilir ve tıbbi müdahale gerektirebilir.

Bulimik olmak sizi kısır yapabilir mi?

Beslenme ve Hormonlar
Ama her şey yağla ilgili değil. Örneğin, bulimi nervosa veya OSFED ile kadınların yüksekliği normal ağırlıkta olabilir ve yine de düzensiz ya da hiç dönemleri sahip olabilir. Vücudunuz ayrıca üreme için gerekli hormonları sentezlemede daha fazla zorluk çekebilir. Bu , doğurganlığın azalmasına neden olabilir .

Bulimia çene sorunlarına neden olabilir mi?

Bulimia Hastaları İçin Diş Tedavisi Neden Önemlidir?
Uzun süreli bulimianın bir başka sonucu da ısırık değişimidir. Ciddi TME (domino ve ayrıca baş ağrısı, boyun ve omuz ağrısına neden olabilir) yüz ağrısıneden hastanın çene eklem kademeli hizalı olduğu aşırı çok olabilir.