Ehliyetimdeki puanlarla araç kiralayabilir miyim?

Sordu: Ayran Zebina | Son Güncelleme: 29 Ocak 2020
Kategori: otomotiv bütçeli arabalar
4.2/5 (184 Görüntüleme . 43 Oy)
Çoğu taksitle otomobil şirketleri genellikle lisansı 6 puan kabul eder. Genel olarak, çoğu kiralık araba şirketi , hız için ilk sabit ceza suçundan endişe etmeyecektir , ancak daha ciddi bir suçsa, size doğrudan bir araba kiralamayı reddedebilir.

Bir de sorulan soru, araç kiralamak için temiz bir sürücü siciline sahip olmak gerekiyor mu?

Sen, araç ve onlar talep diğer kişisel bilgileri toplayıp olacak yerini kiralamak isteyen tarihleri sağlayın. Araç kiralama için ön ödeme yapmak için temiz bir sürüş kaydına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Benzer şekilde, İngiltere ehliyetimi yeni aldıysam araba kiralayabilir miyim? İngiltere'de bir araba kiralama Şimdiye kadar İngiltere'de bulunan yeni sürücüler için araç kiralama sürücüleri en az iki tam yıl süreyle ehliyet düzenlenen takdirde mümkün olurdu. Bu tür bir politika, birçok olası müşterinin araç kiralama hizmetlerine erişimini kısıtlıyordu.

Ayrıca Bilin, diskalifiyeli bir araba kiralayabilir miyim?

Tehlikeli/içkili araç kullanmaktan 12 aydan fazla diskalifiye olduysanız , mahkumiyetiniz bitene kadar araba kiralayamazsınız . Önceki 3 yıllık dönemde ehliyetinizde 11 puandan az puan aldıysanız, araba kiralamanız kabul edilebilir.

Girişim ne kadar tutar?

Bir havaalanında araba kiralıyorsanız, Enterprise genellikle kiralamanın yüzde 120'si için bir bekletme yetkisi verir. Bu, kiralama maliyetine ve olası masraflar için yüzde 20 güvenlik depozitosuna bölünür.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kiralık araç şirketleri askıya alınmış lisansı kontrol ediyor mu?

Her araba kiralama şirketi Do Not Kira listesini tutar. Ancak birçok araba kiralama şirketi aynı zamanda bir sürücü kayıt kontrolü de yapacaktır. AutoSlash'tan Ucuz Araç Kiralama Fiyat Teklifi İsteyin. AutoSlash ekibinin bir üyesi, çünkü tecil belgesi yol açtığını ödenmemiş bir park bileti bir Etmeyin kira listesinde buldu.

Enterprise Check 2019 lisansını askıya alır mı?

Enterprise sözcüsü Christy Conrad, "Sürücüler üzerinde DMV kontrolü yapmıyoruz " dedi. " Ehliyetin 'yüzde geçerli olduğunu' kontrol etmek için inceliyoruz. (Bir arkadaş, DMV'den önce bile bir kiralık araba almaya çalışırken ehliyetinin - ödenmemiş park cezaları için - askıya alındığını öğrendi.

Enterprise sürüş kaydını kontrol ediyor mu?

Enterprise, DMV kayıtlarını kontrol etmiyor
Askıya alınmış bir ehliyetle direksiyon başındayken bir bilet almak veya bir kazaya girmek (başkası hatalı olsa bile) ikiniz için de BÜYÜK sorun anlamına gelebilir.

İşletme kredi kontrolü yapıyor mu?

BİLGİ: Kurumsal ve ana şirketler (National ve Alamo) HİÇ sonra, öncesinde, sırasında kredi çalıştırmak YAPMAYIN. Bu şekilde, herhangi bir zamanda kredi çalışmaz. Diğer şirketler (Hertz Avis, Budget. Vs) bir kredi kontrolü ve onların belirli kriterler bilge puanı karşılaması gerekir.

Araç kiralarken ek sigorta almam gerekir mi?

kiralık araba sigortası kapsamı iyi bir fikir olduğunda
Aksi takdirde, kira sigortası yasal olarak gerekli değildir - bu yardımcı olamayacağı anlamına gelmez. Aşağıdaki senaryolardan herhangi biri geçerliyse, kiralama sigortasının sağladığı ekstra koruma dikkate alınmaya değerdir: Mevcut poliçeniz kapsamlı ve çarpışma teminatına sahip değildir.

Araba kiralamak için başkasının kredi kartını kullanabilir misiniz?

Araba kiralamak için başkasının kredi kartını kullanmak
O yüzden sadece kendi kredi kartı kiralama sayaç kullanılabilir kiralama anlaşması imzaladı ve yasal olarak kiralama sırasında arabanın sorumludur ana etken olmasıdır.

Lisansınızdaki noktaları nasıl kontrol edebilirsiniz?

Kaç puanınız olduğunu öğrenmek için sürüş geçmişi raporunuzu kontrol edin. Birçok eyalette, kaydınızı eyaletinizin DMV web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz. “ Ehliyet kontrolü ” etiketli bir bağlantı veya benzer bir şey arayın. Sitede bir bağlantı bulamıyorsanız, yazılı bir talep veya form göndermeniz gerekebilir.

Ehliyetinizde 6 puan olan bir araba kiralayabilir misiniz?

Çoğu taksitle otomobil şirketleri genellikle lisansı 6 puan kabul eder. Bütün en araba kiralama şirketleri üzerinde hız için bir ilk sabit penaltı suç dert olmaz, ancak daha ciddi bir suç ise düpedüz size bir araba kiralamak reddedebilir.

İngiltere'de araba kiralamak için sigortaya ihtiyacınız var mı?

Hiçbir sigorta sadece bir seçenek değildir. Tahmin edeceğiniz gibi, İngiltere'de kiralık araba sigortası masraflı olabilir ve satın kapsama hangi seviyede olursa olsun, yine de bu tür yanlış yakıt kullanımı gibi kira sözleşmesinin kötüye veya ihlal nedeniyle oluşabilecek herhangi bir hasardan karşılanmayacaktır veya ihmal.

Ehliyetimde kaç puan var?

Ceza puanları sürüş sicilinize işlenir ve suçun ciddiyetine bağlı olarak dört ila 11 yıl arasında orada kalır. Çok fazla puan oluşturmak , lisansınızı kaybettiğinizi görebilir. Üç yıllık bir süre içinde 12 ceza puanı alan sürücüler diskalifiye edilebilir.

Alkollü araç kullanma mahkumiyeti olan bir araba kiralayabilir miyim?

Ehliyetlerinde DR10 ( içerek araç kullanma ) gibi ciddi bir onay almış olan sürücüler , muhtemelen en az 11 yıl boyunca araba kiralayamayacaklarını göreceklerdir. Araç kiralama şirketleri, mahkumiyetin 10 yıldan daha az bir süredir lisansta olması durumunda araç kiralamayı reddetme hakkına sahiptir.

Ehliyetinizde 9 puan olan bir araba kiralayabilir misiniz?

Ehliyetinizde dokuz puan olan bir araba kiralamak
Lisansınıza fazla altı puan varsa muhtemelen bir araba kiralamak mümkün olmayacaktır. Bu durumda, ilk olarak kuralların ne görmek için kiralama araba şirketi ile kontrol edin.

Nasıl Sixt sürücüsü olurum?

Ne kadar süre Sixt ile kiralaması için ehliyetimi tuttu gerekiyor? Tüm sürücüler (herhangi bir ek sürücü dahil) en az 12 ay boyunca geçerli bir tam sürücü belgesine sahip olmalı / sahip olmalıdır. ÖNEMLİ – Sürücünün yaşına ve gerekli araç tipine bağlı olarak başka kısıtlamalar da geçerlidir.

Başkasının işletmesi için araç kiralayabilir misiniz?

BAŞKA BİR BİREY İÇİN ARAÇ KİRALAMASI İÇİN ÖDEME YAPABİLİR MİYİM? Aracın kiracı kira sözleşmesini imzalamak üzere mevcut ve pick up sırasında kredi kartı sağlamalısınız. Kiracı başkasına ait kredi veya banka kartını kendi kullanımı için veremez.

dr10 cezai mahkumiyet midir?

Eğer bir Sulh veya Crown Court suçlu bulundu ki herhangi bir saldırı, bir suç inanmalarıdır. Suçlular Yasası 1974 yılının Rehabilitasyon altında bir DR10 mahkûmiyet 5 yıl mahkumiyet tarihinden sonra “harcanan” kabul edilir. Bu süreden sonra sigortacılara veya işverenlere beyan etmenize gerek yoktur.

Araba kiralamak için ehliyetinizin ne kadar süreye sahip olması gerekiyor?

Sürücüler Tarih almak öncesinde kiralama en az 2 yıl süreyle geçerli olmuştur kiralama başlangıcında geçerli bir tam, unendorsed ehliyet üretmek gerekir ..