Kredi geçmişim yoksa kredi karmasını kullanabilir miyim?

Sordu: Asael Anuncibai | Son Güncelleme: 8 Ocak 2020
Kategori: kişisel finans kredi kartları
4.8/5 (684 Görüntüleme . 21 Oy)
Az önce ücretsiz kredi puanları almak için Kredi Karma kaydoldum, ama bir problem var: Hiçbir kredi puanlarına sahip. Puanlarınız kredi raporlarınızdaki bilgilere dayandığından, raporlarınız büroların puan vermesi için yeterli kredi geçmişi içermeyebilir.

Ayrıca, kredi geçmişim yoksa kredi puanım ne olur?

Hiç kimse aslında kredi ile sorunlu bir geçmişe sahip olsa bile, sıfır kredi puanı vardır. FICO skorlama modeli, örneğin, aralıkları 300 ve 850 herkesin Experian göre 470 altında bir skor sahip olması nadir arasında, tüketicilerin% 99 daha yüksek ve 470 daha Fico puanları.

Bunun yanında kredi notu olmaması mümkün müdür? Sayın NIC, Kredi raporunuz olmaması çok olasıdır . Hiçbir kredi hesaplarına sahip, veya bir hesap açmış veya kredi raporlama şirkete ödeme durumunu bildirmeyen kredi hesaplarını, bir kredi raporu olmayacaktır.

Bu şekilde, kredi geçmişi olmayan bir ipotek alabilir misiniz?

Güçlü bir kredi sicili olmayan borçlular genellikle Federal Konut İdaresi tarafından desteklenen FHA ipoteklerini kullanır. FHA kredileri, borç verenlerin borçluları nitelendirmek için geleneksel olmayan kredi geçmişlerini kullanmalarına izin verir. Başarılı başvuru sahipleri, en az bir yılını gösterebilmelidir: Kira ödemelerinde kusur yok .

Credit Karma'nın nesi var?

Evet, Credit Karma size kredi puanınızı ve raporunuzu sağlayan yasal ve ücretsiz bir web sitesidir. Gerçekten ücretsizdir ve kredi kartı numaranızı girmenize veya ücretsiz denemenizi iptal etmeyi hatırlamanıza gerek yoktur.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangi kredi puanı ile başlıyorsunuz?

Bir kişinin ilk kredi notunu oluşturmak için altı aylık bir geçmiş gerekir. Kredi puanları genellikle mümkün olan en düşük 300 ile mümkün olan en yüksek 850 arasında değişir. Genellikle çoğu insan yol kredi puanının ortası ile başlar . Ancak, bu büyük ölçüde birkaç faktöre bağlı olacaktır.

Kredi geçmişi olmadan nasıl kredi oluşturabilirim?

Kredi kartı olmadan kredi oluşturmanın beş yolu:
 1. Öğrenci kredilerini özenle ödeyin. Üniversite diplomanız varsa, muhtemelen en azından bir miktar öğrenci kredisi borcunuz vardır.
 2. Otomatik taksitli kredi alın.
 3. Güvenli bir kredi alın.
 4. Kar amacı gütmeyen borç verme çevreleri.
 5. Kredinin vadesi geldiğinde kredi isteyin.

Kötü krediden daha kötü kredi yok mu?

Kredi olmaması, kredi sicilinizin olmadığı anlamına gelir. Kötü kredi , yaptığınız ve bazı büyük hatalar yaptığınız anlamına gelir. Kötü krediden geri dönmek daha zordur. Krediniz yoksa , alacaklıların, faturalarınızı kararlaştırıldığı gibi ödeme olasılığınızı tahmin etmenin iyi bir yolu olmadığı anlamına gelir.

Krediniz yoksa ne yapmalısınız?

Eğer bir kredi kartı olmadan inşa krediye isterseniz, kredi, güvenli kredi veya ortak imzalı kredinin -Builder bir kredi deneyebilirsiniz. Kredi oluşturmak için kira, telefon ve kamu hizmetleri ödemelerini kullanmanın yolları da vardır.

Sıfır kredi puanı nedir?

350'den düşük bir kredi puanı , muhtemelen dikkatsiz bir harcama yaptığınız anlamına gelir, ancak sıfır , bu anlamına gelmez. Bunun anlamı, potansiyel alacaklıların sizin hakkınızda ne yapacaklarını bilmemeleridir. Kredi puanınız sıfırsa , borç alma ve kredileri mümkün olduğunca çabuk ödeme yeteneğinizi kanıtlamadınız.

En düşük kredi puanı nedir?

En yaygın olarak kullanılan puanlama modeli olan FICO ® Skor * 850'ye kadar çıkan bir aralıkta yer almaktadır. Bu aralıktaki en düşük kredi puanı 300'dür. Ama gerçek şu ki hemen hemen hiç kimsenin bu kadar düşük bir puanı yoktur . Çoğunlukla, 580'in altındaki bir puan "kötü kredi " olarak kabul edilir. ABD'deki ortalama FICO ® Puanı 704'tür.

Mortgage Kredi Verenler kredi geçmişine ne kadar geri bakıyor?

Kredi geçmişinize bakarken borç verenlerin dikkate aldığı birçok faktör vardır ve her biri farklıdır. Tipik zaman çerçevesi son altı yıldır, ancak kredi verenlerin ipotek başvurunuzu incelerken baktığı birçok farklı faktör vardır.

Bankalar konut kredisi başvurusunda bulunurken nelere dikkat eder?

Borç verenler, kapatmadan önce kredinizi yeniden kontrol eder ve herhangi bir yeni borç, ipoteğinizin kapanmasını geciktirebilir ve hatta önleyebilir. Bir ipotek almaya hak kazanmak için, borç verenlerin gelir belgesine ihtiyacı vardır. Serbest meslek sahibi iseniz, borç verenler, işinizin para kazanıp kazanmadığını görmek için vergi beyannamenizdeki düzeltilmiş brüt gelire bakacaktır .

Bir ipotek için iyi bir kredi puanı nedir?

Tüketicileri 300 ila 850 puan aralığında derecelendiren ve daha yüksek bir puan borç veren için daha az riske işaret eden kredi puanları modeli. 800 veya daha yüksek bir puan istisnai olarak kabul edilir; 740 ila 799 çok iyi ; 670 ila 739 iyidir ; 580 ila 669 adildir; ve 579 veya altı zayıftır.

Bir ev satın almak için ne kadar kredi geçmişine ihtiyacım var?

Bir Mortgage için Minimum Kredi Puanı
Kredi Türü Minimum FICO Kredi Puanı
FHA %3,5 peşinatla 580; %10 düşüşle 500
VA VA'dan ayarlanan minimum yok; Çoğu borç veren, en az 620 kredi puanı gerektirir, ancak bazıları 580'e kadar düşük bir puana izin verir.
USDA USDA'dan minimum set yok; ancak en az 640 puan önerilir

Mortgage almanızı engelleyen nedir?

Mortgage almanızı engelleyen nedir?
 • Çok Fazla Borç. 10 kişiden ilki çok fazla borcumuz var.
 • Kredi yok. Borç verenlerin gözünde hiçbir kredi, kötü kredi kadar olumsuz değildir.
 • Kredi Hataları.
 • Kredi Başvurusu Çok Fazla.
 • Ev veya İş Taşımak – çok fazla.
 • Oy Vermemek.
 • Uygulama Hataları.
 • Uygun Olmayan İpotek.

Düşük gelirli ipotek alabilir miyim?

Eğer düşük gelire sahip bir ipotek bulmak için zorlanabilir böylece Borç verenler, mortgage ödemeleri sana kredi verilmeden önce nasıl olacağını hesaplı bakacağız. Gelirinizin rahatça karşılayıp karşılayamayacağını kontrol etmek için toplam bütçenizi ve istediğiniz ipoteğin boyutunu inceleyecekler: Faturalarınız. Yaşam masraflarınız ve.

Kredisiz ve düşük gelirli nasıl ev alabilirim?

Uygunsanız, HUD rehine evlerini yüzde 50 indirimle satın alabilirsiniz . Bir FHA ipoteği kullanın ve peşinat için yalnızca 100 $ 'a ihtiyacınız var. Evleri HUD'nin Web sitesinde buluyorsunuz ve teklifinizi sizin için sunacak lisanslı bir emlakçıya ihtiyacınız var.

Peşinatsız ve kredisiz nasıl ev alabilirim?

Bir peşinat ile geliyor bir mücadele ise, hiç para aşağı olan bir ev satın alternatif bir FHA kredisidir. FHA hayır bir sunmuyor - para kredi aşağı. Ancak, yaptıkları ev kullanıcısı satın alma fiyatının% 3,5 olarak düşük bir peşinat ile kredi verir.

Bir ev satın almak için kredi geçmişine ihtiyacınız var mı?

Bir FHA kredisi için minimum FICO kredi puanı 500 veya daha yüksektir. Puanınız en az 580 ise, aynı zamanda ödeme aşağı en az bir 3.5% gerekiyor. Hala bir kredi puanı ile bir FHA kredi 580 den ve 500 aşağı düşürmek için onaylanmış alabilirsiniz, ancak 'en az% 10 peşinat daha büyük ihtiyaç duyacaksınız.

Experian neden beni doğrulayamıyor?

Kimliğinizin doğrulanamamasının çeşitli nedenleri olabilir: Experian , kişisel bilgilerinizi (adınız, sosyal güvenlik numaranız, mevcut adresiniz) herhangi bir kayıtla eşleştiremez, çünkü verilen bilgiler yanlıştır veya dosya eşleşmesi yoktur. Experian ile hesabınız dondurulur.

Kredisiz yaşayabilir miyim?

Kredi Puanı Olmadan Hayat
Kredi notu olmadan hayatta kalmak mümkündür. Ancak, biz bir zaman zor skor olmadan alma yapacak bir kredi -Bunlardan dünyada, canlı yok.