Lysol mendillerini granit üzerinde kullanabilir miyim?

Sordu: Chunmei Huelmo | Son Güncelleme: 1 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.9/5 (60 Görüntüleme . 28 Oy)
lizol . Lysol'ü granit tezgahlarınızda, backsplashes veya makyaj tezgahlarında kullanmamalısınız. Temizleyici sizin mühürleyen etkinliğini kaybetmesine neden olabilir sert maddeler içerir. Özellikle limon gibi kokular sitrik asit içerir, bu yüzden bunlardan uzak durmanız gerekir.

Buna uygun olarak, granit için hangi temizleyiciler güvenlidir?

İlk olarak, tezgah yüzeyini ılık, sabunlu suyla silin ve iyice durulayın. Ayrıca 50:50 izopropil alkol ve su çözeltisi de kullanabilirsiniz. Granit üzerinde sirke, Windex veya çamaşır suyu kullanmayın. Bu asidik maddelerin sık kullanımı graniti matlaştıracak ve dolgu macununu zayıflatacaktır.

Ayrıca, granit tezgahın üzerine ne koymamalısınız? Losyon, oje ve perfuse gibi Sirke, turunçgiller, meşrubat ve ürünleri granit üzerine yüzey ve mühür uzakta yiyebilirsiniz. Bu öğeler tezgahınızı kalıcı olarak lekeleyebilir. Kesme tahtaları, bardak altlıkları kullandığınızdan ve dökülenleri hemen temizlediğinizden emin olun.

Bunu göz önünde bulundurarak, granit tezgahı temizlemek için Clorox mendil kullanabilir misiniz?

Hiçbir iki granit tezgahı aynı değildir. Bu temizleyicilerin içerdiği asitler dolgu macunu bozacak ve tezgah üzerinde çirkin lekeler bırakabilir. Bu, temizliği bu kadar kolaylaştıran Clorox dezenfekte edici mendillerin (sitrik asit içeren) granitinizin sızdırmazlığı için aslında oldukça kötü olduğu anlamına gelir.

Dawn bulaşık sabunu granit için güvenli midir?

Bulaşık deterjanı granitinize kalıcı olarak zarar vermez, ancak sabunlu suyun tekrar tekrar kullanılması birikime neden olur (evet, durulasanız bile) ve tezgahınızın parlaklığını azaltır. Bu nedenle granit tezgahların temizliğinde düzenli olarak bulaşık deterjanı kullanılması önerilmez.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En iyi granit temizleyici nedir?

2020'de En İyi 10 Granit Temizleyici - İncelemeler
 • 10StoneTech Yağ Leke Çıkarıcı, Doğal Taş Temizleyici.
 • 9Black Diamond Stoneworks Ultimate Derz Temizleyici.
 • 8StoneTech Yağ Leke Çıkarıcı Temizleyici.
 • 7Supreme Yüzey Granit ve Kuvars Temizleyici, Cila ve Sızdırmazlık Maddesi.
 • 6Granit Artı!
 • 5Weiman Granit Temizleyici ve Cila.
 • 4Granit Altın Günlük Temizleyici.

Sürtünme alkolü granite zarar verir mi?

Asidik temizlik maddeleri granit kabarıklıklar işaretleri neden olabilir ve amonyak bazlı temizleyiciler sürtünme, bunların kapalı sızdırmazlık şerit olabilir yana alkollü solüsyonlar temiz granit tezgahlar için ucuz ve etkili bir yoludur.

Granit temizleyiciyi nasıl yapabilirim?

Ev Yapımı Doğal Granit Temizleyici
 1. 1/4 su bardağı izopropil alkol (aka ovma alkolü veya cerrahi alkollü içecekler)
 2. 3-5 damla sıvı kastil sabunu (veya herhangi bir bulaşık deterjanı)
 3. 5-10 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)
 4. 1 1/2 su bardağı damıtılmış su (damıtılmış en iyisidir, ancak kısa süreli saklama için filtrelenmiş musluk suyu iyidir)

Granitimi doğal olarak nasıl parlatabilirim?

Sürtünme alkolünü 16 oz'luk bir sprey şişesine dökün. Birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin, ardından şişenin geri kalanını suyla doldurun. Üst kısmı sprey şişenize vidalayın ve karıştırmak için birkaç sallayın. Karışımı tezgahınıza püskürtün ve temizlemek için temiz bir mikrofiber bez kullanın ve kurulayın.

Granit tezgahı temizlemek için kabartma tozu kullanabilir misiniz?

Granitinizdeki zorlu lekelere dikkat çekmek için kabartma tozu solüsyonu oluşturmayı deneyin. Leke su bazlıysa, kabartma tozu ve hidrojen peroksit karışımı kullanın . Lekeniniz yağ bazlıysa, bir macun oluşturmak için kabartma tozu ve su karışımı kullanın . Macununuzu lekeli alana yayın ve birkaç saat bekletin.

Scrubbing Bubbles granit için güvenli midir?

Banyoda Granit Tezgahların Temizlenmesi. Her neyse, " Scrubbing Bubbles " hayranı olarak - neden granit üzerinde kullanılamayacağını hep merak etmişimdir ? Aşındırıcı değildir ve sabun köpüğünü çok iyi temizler.

Granit için en iyi kapatıcı nedir?

Hızlı Cevap: En İyi Granit Mühürleyen
 1. TriNova Granit Kapatıcı ve Koruyucu.
 2. Mucize Sealants 511 Emprenye Edici Penetran Sealer.
 3. Supreme Surface Granit Temizleyici, Cila ve Kapatıcı.
 4. Tuff Duck Granit, Harç ve Mermer Kapatıcı.
 5. Granit Altın Granit Mühürleyen.
 6. Black Diamond Doğal Taş Nüfuz Eden Mühürleyici.
 7. StoneTech Kurşun Geçirmez Mühürleyen.

En popüler granit rengi nedir?

En yaygın granit renkleri beyaz, siyah ve gri ve bej/kahverengidir.

Granit ne sıklıkla kapatılmalıdır?

Birçok profesyonel, yılda en az bir kez granit tezgahın sızdırmazlığını önermektedir. Mutfağınızda sık sık yemek pişirirseniz ve tezgahı her gün kullanırsanız, graniti daha sık tekrar mühürlemeniz gerekebilir. Bu yıl içinde taş profesyonellerden tavsiye olurdu.

Windex'i granit üzerinde kullanabilir misiniz?

Windex kalıcı granit zarar verebilir maddeler içerir. Windex tarafından yapılan en yaygın hasar tezgahı parlamasını sersemleştiren iken, aynı zamanda çukurlaşma olabilir çünkü. Windex, granit tezgahınızdaki sızdırmazlık maddesini soyarak graniti lekelenmeye ve diğer hasarlara karşı hassas hale getirebilir.

Tüm granitlerin mühürlenmesi gerekiyor mu?

Çoğu granit tezgahın mühürlenmesi gerekmese de, taşın aşınmaya ve lekelenmeye neden olabilecek kire ve dökülmelere direnmesine yardımcı olur [kaynak: Marble Institute of America]. Granit doğası gereği neme dayanıklıdır - ancak aynı zamanda gözeneklidir. Mastikler sıvıların granite sızmasını engeller.

Bar Keepers Friend'i granit üzerinde kullanabilir misiniz?

Bar Keepers Friend Granit & Taş Temizleyici & Cila sadece granit , mermer veya kuvars tezgahlar için değildir. Sen banyo dolapları, mühürlü taş karo ve backsplashes, cilalı taş mantels ve şömine çevreleyen üzerinde kullanabilir ve mühürlü taş çim süs eşyaları üzerinde olabilir.

Granit tezgahların modası geçti mi?

Kısa cevap HAYIR: Granit %100 doğal bir malzeme olduğu için eskimeyecek. Ahşap, taş, bitkiler-bunlar modası gitmez. Her bir granit levhasındaki renkler ve desenler, tasarım trendleri diye bir şey ortaya çıkmadan çok önce insan müdahalesi olmadan bir araya getirildi.

Granit tezgahlarda mikropları nasıl öldürürsünüz?

Mikropları Öldürmek
Granit yüzeyleri güvenli ve etkili bir şekilde temizleyecek kendi ucuz tezgah temizleyicinizi yapın. 1 litrelik bir sprey şişesinde 4 yemek kaşığı izopropil alkol ve 4 damla bulaşık deterjanı karıştırın. İzopropil alkolü herhangi bir bakkal veya eczane zincirinden satın alabilirsiniz.

Sararmış granit tezgahı nasıl beyazlatırsınız?

Renk Değişikliğini Düzeltme Adımları:
 1. Temiz beyaz bir beze az miktarda bebek yağı sürün.
 2. Daha açık olan noktaya (veya bir kısmına) sürün.
 3. Yağ tezgahı koyulaştırıyorsa ve görünümü beğendiyseniz, kalıcı hale getirmek için Stone Color Enhancer'ı kullanın.
 4. İlk olarak, alanın temiz olduğundan ve kalıntı veya kalıntı içermediğinden emin olun.

Granit için en iyi günlük temizleyici nedir?

En İyi 7 Granit Temizleyicimiz
 • Granite Gold Clean & Shine granit temizleyici – olabildiğince iyi.
 • Doğal Taş Tezgahlar için StoneTech Canlandırıcı Temizleyici ve Koruyucu.
 • Weiman Granit ve Taş Temizleyici.
 • Sprayway Granit ve Mermer Temizleyici.
 • Yöntem Günlük Granit Temizleyici.

Granite ne zarar verebilir?

Sirke, turunçgiller, alkolsüz içecekler ve daha kolay bir şekilde leke neden parfüm, losyon, tırnak cilası, ve yüzey etch ve granit üzerine mühür zarar verebilir asidik olan sabunlar gibi kişisel ürünler.