Bir işletme olmadan önce işletme giderlerini yazabilir miyim?

Soruldu: Simeon Guillaume | Son Güncelleme: 20 Haziran 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.4/5 (403 Görüntüleme. 43 Oy)
İşletmeniz şu anda düşülebilir iş işletme giderleri olmak başladı önce başlangıç masrafları vardı giderler. Örneğin, işiniz başladıktan sonra satın aldığınız sarf malzemeleri, şu anda indirilebilir işletme giderleridir . Ama, başlangıç giderleri vardır başlamadan önce satın besler.

Ayrıca bilmek, gelir olmadan işletme giderlerini talep edebilir miyim?

İlk birkaç ayınızda veya faaliyet yılınızda herhangi bir gelir getiremeyebilirsiniz. Belirli IRS kurallarına uyduğunuz sürece, geliriniz olmasa bile giderlerinizi düşebilirsiniz. Harcamalarınızı düşebilmenin testi, gerçek bir yapıp yapmadığınız ve bir hobiyle uğraşmamanızdır.

Daha sonra soru şu ki, 2019'da hangi işletme giderleri düşülebilir? Sadece birkaç olası kesintiyi saymak gerekirse, işle ilgili seyahat giderlerini , ofis malzemeleri ve ekipmanını ve sağlık sigortası primlerini serbest meslek gelirinizden düşebilirsiniz .

Ayrıca, bir işletme olarak hangi masrafları yazabilirsiniz?

En yaygın tamamen indirilebilir işletme giderleri şunları içerir:

 • Muhasebe ücretleri.
 • reklam.
 • Banka masrafları.
 • Komisyonlar ve satış maliyetleri.
 • Danışma masrafları.
 • Sürekli mesleki eğitim maliyetleri.
 • Sözleşmeli işçilik maliyetleri.
 • Kredi ve tahsilat ücretleri.

Ya işiniz para kazanmazsa?

Net işletme geliri sıfır veya daha az olsaydı, ödeme vergilere gerekmeyebilir. Bununla birlikte, IRS yine de bir iade talebinde bulunmanızı isteyebilir. İşiniz kırmızıda olsa bile, dosyalamanın finansal faydaları olabilir. Eğer IRS herhangi borcum yoksa, ancak, dosya yoksa hiçbir mali ceza yok.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Serbest meslek sahipleri için iş kıyafetleri vergiden düşülebilir mi?

Böylece vergi kesintilerinizi detaylandırmak zorunda değilsiniz ve %2 şartına tabi değilsiniz. Bu, giysi satın alımının yanı sıra, kuru temizleme, onarım ve terzilik gibi dışında giyilemeyen giysi veya üniformaların vergiden düşülebilecek devam eden bakım maliyetleri için de geçerlidir.

Kaç yıl önce işletme giderlerini talep edebilirsiniz?

Dolayısıyla, daha fazla izin verilebilir gider , daha az vergilendirilebilir kâr ve daha az vergi ödenmesi anlamına gelir. Düzgün giderleri için hesaba için, her şeyin doğru kayıtları tutmak gerekir. Eğer 'yasal olarak en az altı yıl boyunca bu kayıtları tutmak bağlı yeniden akılda ayı.

Başarısız bir işi silebilir misiniz?

C: başarısız sonra, IRS bunu başarılı kılmak için girişim yapılan tüm “makul” ve “gerekli” harcamalar kapalı yazmasına olanak tanır. İşiniz kayıpları size kalan gelir karşı kullanabileceği bir federal vergi indirimi verecektir.

İzin verilen giderler nelerdir?

İzin verilen giderler , vergiye tabi olmayan temel işletme maliyetleridir. İzin verilen giderler , bir şirketin vergiye tabi kârının bir parçası olarak kabul edilmez; dolayısıyla bu giderler için vergi ödemezsiniz. Örneğin, bir şirketin yıllık cirosu 15.000 £ 'dur. İzin verilen harcamalar için 2.000 £ harcıyorlar.

Serbest meslek sahibi olduğunuzda gider olarak ne talep edebilirsiniz?

Ofis giderleri
Sen iş kırtasiye, (yazıcı mürekkebi dahil) baskı maliyetleri ve posta içerebilir. Ayrıca bilgisayar ve yazıcı ve bilgisayar yazılımı gibi iş ekipmanı içerebilir, ama sen nakit esaslı muhasebe kullanmak istemiyorsanız sermaye ödenekleri olarak bu iddia gerekebilir.

İşletme giderlerinin düşülmesi nasıl çalışır?

Silme, vergi amaçlı olarak düşülen bir işletme gideridir . Giderler , bir işletmeyi kâr amacıyla yürütürken satın alınan herhangi bir şeydir. Toplam vergiye tabi geliri azaltmak için bu kalemlerin maliyeti hasılattan indirilir.

Vergi talep etmek için bir işletme lisansına ihtiyacım var mı?

Evet, bir işyeri ruhsatı almadan bir vergi beyannamesi edebilirsiniz. Bunu, işletme gelirinizden işletme giderlerinizi çıkararak yaparsınız . Giderleriniz gelirinizden azsa, fark net kârdır ve Form 1040'ın 1. sayfasında gelirinizin bir parçası olur.

Cep telefonumdan ne kadar kesinti yapabilirim?

Kişisel Cep Telefonunun İş Kullanımı
Cep telefonuna harcanan zaman yüzde 30 iş için kullanılırsa, sizin vergi cep telefonu faturası maliyetinin yüzde 30'unu düşebilirsiniz. Bunu yapmak için, harcanan süreyi kanıtlamanız gerekir.

LLC'm cep telefonum için ödeme yapabilir mi?

Cep telefonu faturanızı normalde yaptığınız gibi ödeyin ve %60-75'ini LLC'ye göre işletme gideri olarak yazın.

Kabul edilebilir işletme giderleri nelerdir?

Genel işletme giderleri şunları içerebilir: sarf malzemeleri. çalışan ücretleri. ofis alanı için ödenen kira.

İş sahibi olmak için vergi indirimi alıyor musunuz?

Yeni vergi yasasına göre, çoğu küçük işletme (şahıs şirketleri, LLC'ler, S şirketleri ve ortaklıklar) gelirlerinin %20'sini vergilerinden düşebilecek . Küçük bir işletme size aitse ve 2019 yılında kar 100.000 $ üretir ise, temelde, sıradan gelir vergisi oranları uygulanmadan önce 20.000 $ düşebilirsiniz.

İşletme giderlerinin kategorileri nelerdir?

İş Harcama Örnekleri Nelerdir?
 • Kamu hizmetlerinin bir kısmı, emlak vergileri ve onarımlar gibi ev ofis masrafları.
 • Konaklama, uçak bileti ve Uber/Lyft ulaşımı dahil iş seyahati masrafları.
 • Ekipman, mobilya ve makine gibi sabit varlıklar.
 • Kilometre, gaz ve onarım gibi otomobil giderleri.

20 000 dolarlık vergi silinmesi nasıl çalışır?

'$ 20,000 anlık varlıkların kayıtlardan - off' küçük işletme sahiplerine 20.000 $ altında satın alınan varlıklar için hemen bir vergi indirimi veren bir 2015 önerdiği vergi düzenidir. Yıllık cirosu 2 milyon doların altında olan işletmelere yardımcı olmayı amaçlayan vergi indirimi, başlangıçta 2015'ten 2017'ye kadar geçerli olacaktı.

Tek mal sahibi olarak ne yazabilirim?

Her Şahıs Sahibinin Bilmesi Gereken Vergi İndirimleri
 • Tek mal sahibi olarak ayrıca bir vergi uzmanı olmanız gerekir. Vergi faturanızı düşürmenin yolları hakkında daha fazla bilgi edinerek avantajınızı artırın.
 • Ev Ofis Kesintisi.
 • Seyahat ve Kilometre.
 • Yemek ve Eğlence.
 • Sosyal Güvenlik ve Medicare Vergileri.
 • Başlangıç ​​maliyeti.
 • Bölüm 179 Amortisman.
 • Sağlık Sigortası.

Bağımsız bir yüklenici olarak işletme giderleri olarak ne yazabilirsiniz?

Sağlık sigortanızın %100'ü, bağımsız yüklenicilerin 1099'unuza dahil etmesi gereken birçok indirilebilir giderden biridir . Sağlık sigortası primlerine ek olarak, bu tür gözlük, reçetesiz ilaçlar ve masör yapılan ziyaretler gibi giderler kapalı yazılabilir.

LLC olarak ne yazabilirim?

Bir LLC için Bazı Vergi Mahsupları Nelerdir?
 • Kişisel mülkiyet. Kasım 2010 itibariyle, LLC üyeleri mülk satın alımları için yılda 100.000 ABD Dolarına kadar kesinti yapabilir.
 • Mesleki Gelişim Faaliyetleri.
 • Çalışan Eğitimi ve Öğretimi.
 • Verimlilik veya Uzun Ömür Ödülleri.
 • S Şirket Durumu.

2019 makbuzları olmadan ne kadar talep edebilirim?

Temel olarak, harcamalarınız için makbuz olmadan , işle ilgili harcamalar için yalnızca maksimum 300 ABD Doları değerinde talepte bulunabilirsiniz . Ancak o zaman bile, bu yalnızca “ücretsiz” bir vergi indirimi değildir . ATO bundan hoşlanmaz.