Çocuklar Florida'da yetişkin olarak yargılanabilir mi?

Sordu: Irian Imbescheid | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020
Kategori: haber ve siyaset suçu
4.8/5 (300 Görüntüleme. 31 Oy)
Çocuk mahkemelerinin varlığına rağmen, birçok genç hala yetişkin olarak yargılanıyor . Florida'da , gençlerin yetişkin olarak yargılanabilmesi için dört yol vardır: İsteğe Bağlı Adli Transfer: Savcı, mahkemeden 14 yaşında veya daha büyük herhangi bir çocuğu yetişkin mahkemesine göndermesini talep edebilir.

Ayrıca şunu da bilmek gerekir ki, çocuklar ağır suçlardan yetişkin olarak yargılanmalı mı?

Kurbanlara ve ailelerine adalet sağlamak ve şiddet suçları işlemelerini daha gençlere önlemek amacıyla, ABD suçluların kendi arasında accountable- tutun yaş-ve zorlu bir ceza sistemini empoze gerekir. Bu amaçla, çocuklar bazen yetişkin olarak yargılanmalıdır .

Ayrıca, gençler ne zaman yetişkin olarak yargılanabilir? O daha önce kanuna karşı bir kaydı var ya da ciddi bir suç işlerse ABD'de, 13 yaş ve üzeri herkes bir yetişkin olarak denenebilir. 15-16 yaş arası çocuklar, cinayet, ağır cezai cinsel saldırı, ateşli silahla silahlı soygun gibi belirli suçlardan yetişkin olarak yargılanıyor .

Bu nedenle, hangi devletler küçüklerin yetişkin olarak yargılanmasına izin verir?

Beş eyalet – Georgia , Michigan , Missouri , Texas ve Wisconsin – şimdi 16 yaşında çocuk/yetişkin çizgisini çiziyor.

Gençler neden yetişkin olarak yargılanıyor?

Genellikle bir çocuk çünkü işlenen suçun ciddiyetinin bir yetişkin mahkeme sisteminde bir yetişkin olarak çalışılmıştır. Ciddi suç örnekleri arasında cinayet, silahla soygun ve tecavüz sayılabilir. Gençler , bazı yaygın yollarla yetişkin olarak denenebilir . Çocuk davası, çocuk mahkemesinden yetişkin mahkemesine devredilecektir.

22 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şu anda kaç eyalette gençleri yetişkin olarak denemeyi kolaylaştıran yasalar var?

Asgari yaş belirtenler için en yaygın (16 eyalet ) yaş 14 idi. İki eyalet , Kansas ve Vermont, minimum yaşı 10 olarak belirledi. Birçok eyalette , bir çocuk bir kez yetişkin olarak yargılanıp hüküm giydiğinde müteakip suçlardan dolayı ceza mahkemesinde yargılanmalıdır.

Çocuklar, yetişkinlerin artıları ve eksileri olarak ücretlendirilmeli mi?

Gençlerin Yetişkin Olarak Yargılanmalarının En Önemli 7 Artıları ve Eksileri
  • Eğer çocuk olarak hüküm giyerlerse 25 yaşında sistemden özgürleşecekler.
  • Küçükler tarafından işlenen suçları caydırın ve en aza indirin.
  • Mağdurlara adalet getirir.
  • Bir kör adalet vakasını düzeltin.
  • Jüri tarafından deneme.
  • Küçükler riske atılacak.
  • Kayıp umut izlenimi verin.
  • Daha az ceza çeşidi.

Küçükler yetişkin olarak hangi suçlarla suçlanabilir?

13 yaş ve üzerindeki herkes, daha önce yasaları çiğnemek veya ciddi bir suç işlemek kaydıyla yetişkin olarak yargılanabilir. 15 veya 16 yaşında olan küçükler, cinayet , ağır cezai cinsel saldırı ve ateşli silahla silahlı soygun dahil olmak üzere belirli suçlardan otomatik olarak yetişkin olarak yargılanır.

Gençlerin yüzde kaçı yetişkin?

15 eyaletten derlenen istatistikler , yetişkin mahkemelerinde yargılanıp devlet cezaevlerinden salıverilen çocukların yüzde 82 oranında yeniden tutuklandığını, yetişkin akranlarının ise yüzde 16 daha az yeniden tutuklandığını ortaya koydu. İD.

Çocuklar suç eylemlerinden sorumlu tutulmalı mı?

İsnat doğruyu yanlışı gelen, davranışlarından dolayı sorumlu tutulması gerektiğini ve bu yasayı ihlal ettiklerinde sonuçlarla muhatap gerektiğini biliyorum. Ceza hukukumuzun temel ilkelerinden biri “cezai orantılılık”tır – insanların cezalandırılma derecesi, suçtan dolayı sahip oldukları sorumluluk derecesine bağlı olmalıdır .

Çocuk suçu nedir?

Çocuk suçu , reşit olmayanlar bir ceza kanununu ihlal ettiğinde ortaya çıkar. Çocuk suç da Çocuk rencide olarak bilinen veya gençlik suç küçüklerin yasadışı davranış katılımdır edilir. Çocuk suçu , spesifik davranış veya psikiyatrik sendromdan ziyade yasal tanımdır .

Çocuklara yetişkinler gibi davranılmalı mı?

Evet diyorum, suçun ağırlığına göre çocuklar işledikleri suçlar yetişkin ise yetişkin olarak yargılanmalı . Ancak insan kaç yaşında olursa olsun, cinayet veya tecavüz, faili düşünmeden işlenen suçlar değildir.

Bir çocuk bir suçla suçlandığında ne olur?

18 yaşından küçükken suç işlemekle suçlanan reşit olmayan kişi , davasına çocuk mahkemesinde başlar. Reşit olmayan kişi 15 ila 17 yaşları arasında bir suç işlemekle suçlanırsa , davası suçlamaya bağlı olarak yetişkin mahkemesine (Üst Mahkemedeki olağan ceza davası) devredilebilir veya nakledilmelidir.

Juvie'ye gidebileceğiniz en küçük yaş kaç?

Çoğu eyalette, çocuk tutukluluğu için asgari bir yaş yoktur. 12 yaşın altındaki çocuklar artık onlar Ocak tarihinde yürürlüğe giren yeni bir yasa dayanarak, kanuna aykırı iken Kaliforniya eyaletinde suçlu muamelesi edilecektir

Juvie'ye giden en genç kişi kimdi?

Lionel Alexander Tate

Hangi eyaletler 17 yaşındaki yetişkinlerdir?

Missouri, çocuk yargı yetkisi yaşını 2021 yılına kadar 17'den 18'e çıkarmak için bir yasa tasarısını onayladı ve bir eyalet daha yönetim kurulundan çıkarıldı. Gürcistan, Michigan, Teksas ve Wisconsin: yaşındakiler her durumda yetişkin olarak kabul edilir ve hiçbir kanun 18'e hareket halindeki yaş zam belirledi - yıl - 17 Kalan devletler.

Küçüklerin yetişkin olarak yargılanıp yargılanmayacağına kim karar veriyor?

Bir çocuk tanımlanmış bir suçtan hüküm ise, yargıç hiçbir takdir yetkisine sahiptir ve çocuk erişkin mahkemede yargılanmalıdır. Diğer tüm suçlarda, çocuğa çocuk mu yoksa yetişkin olarak davranılacağına hakim karar verir .

13 yaşındaki bir çocuğa suç duyurusunda bulunulabilir mi?

13, 14 veya 15- yıl olan bir çocuk - yaşlı ve Ceza Hukuku 10.00 (18) listelenen ciddi veya şiddet suç suç işlemekle suçlanıyor, bir Juvenil Suçlu kabul edilir. Mahkum edilen Çocuk Suçlular, Mahkeme Genç Suçlu statüsü vermedikçe kalıcı bir sabıka kaydına sahip olacaktır .

ABD'de kaç çocuk yetişkin olarak yargılanıyor?

Yetişkin sistemindeki gençler
Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl yaklaşık 250.000 genç yetişkin olarak yargılanıyor, hüküm giyiyor veya hapsediliyor. Herhangi bir günde, yaklaşık 10.000 çocuk yetişkin hapishanelerinde ve cezaevlerinde tutulmaktadır - sırasıyla 7.500'ü hapishanelerde ve 2.700'ü hapishanelerde.

Hangi eyaletler 16 yaşındakileri yetişkin olarak alıyor?

Yetişkin olarak çocuklara - yıl - NC otomatik 16 şarj ABD'deki tek devlettir.

16 yaşında ölüm cezası alabilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi, on beş yaşında veya daha küçük yaşta işlenen suçların infazını yasaklıyor. On dokuz eyalette, on altı veya on yedi yaşında suç işleyen kişilerin infazına izin veren yasaları vardır. 1973'ten bu yana 226 çocuk ölüm cezası verildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde asgari cezai sorumluluk yaşı nedir?

Amerika Birleşik Devletleri
CRIN'e göre federal suçlar için asgari cezai sorumluluk yaşı 11'dir.