Küçükler Delta'yı yalnız uçabilir mi?

Sordu: Razan Pavani | Son Güncelleme: 28 Mart 2020
Kategori: iş ve finans havacılık endüstrisi
4.7/5 (384 Görüntüleme . 10 Oy)
Delta , kendi başına uçan çocuklar için özel hizmetler sunmaktadır. Bir yetişkin olmadan çocuklar yaş hareket yollarının 5-14 yıl (18 yaş artı) bir çocuk (UMNR) kabul edilir ve UMNR programına katılmak zorundadır. Refakatsiz Çocuk (UMNR) hizmeti 5-14 yaşları için zorunludur.

Benzer şekilde, Delta'da tek başına uçmak için minimum yaş nedir diye sorabilirsiniz.

Delta Refakatsiz Çocuk Programı, en az 18 yaşında bir yetişkin veya çocuğun ebeveyni/yasal vasisi ile aynı kompartımanda seyahat etmeyen 5 ila 14 yaş arası tüm çocuklar için gereklidir. Program 15-17 yaş arası çocuklar için isteğe bağlıdır.

İkincisi, Delta refakatsiz küçükler için ekstra ücret alıyor mu? Refakatsiz Yandal Programı, Kanada veya Avrupa'dan ayrılırken kullanılan CAD ve EUR ile her yön için 150 USD/CAD/EUR tutarında bir ücret gerektirir. Bu ücret , biletli yetişkin ücretine ek olarak hem aktarmasız hem de aktarmalı uçuşlarda Amerika Birleşik Devletleri ve Uluslararası içinde seyahat için geçerlidir.

Bunu göz önünde bulundurarak 16 yaşındakiler Delta'da yalnız uçabilir mi?

Refakatsiz Çocuk Hizmeti için kurallar ve kısıtlamalar nelerdir? En az 18 yaşında bir yetişkin veya çocuğun ebeveyni/yasal vasisi ile aynı kompartımanda seyahat etmeyen 5-14 yaş arası tüm çocuklar için refakatsiz servis gereklidir. 5-7 yaş arası çocuklar sadece aktarmasız uçuşlarda uçabilirler .

Delta Airlines reşit olmayanlar için kimlik istiyor mu?

Reşit olmayanların, yetişkinlerden farklı olarak, iç hat uçuşları için ABD federal veya eyalet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimlik göstermeleri kanunen zorunlu değildir, ancak uluslararası uçuşlar için geçerli bir pasaport göstermeleri gerekecektir ; buna bebekler de dahildir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

14 yaşındakilerin uçmaya ne ihtiyacı var?

Hava Yolları. Politikalar hava taşıyıcı tarafından değişebilir, ancak genel olarak, iç hat uçuşları için, onlar TSA tarafından belirtilenler dışında küçükler veya yetişkinler için kimlik gerekmez. Başka bir deyişle, çocukların ek kimliğe ihtiyacı yoktur . Bir çocuğun biletin ücretsiz veya indirimli olduğu yaşta olması durumunda bir istisna vardır.

3 yaşındaki bir çocuğun uçak biletine ihtiyacı var mı?

Ynt: 3 yaşında seyahat etmek
Araba gibi değil - 2 yaşından küçük çocuk "kucak çocuğu" olabilir ve ebeveynin kucağında oturan kendi bileti olmayabilir. İki yaşından büyük çocuğun kendi bileti olacaktır ve kalkış ve iniş sırasında o koltuğa oturmalıdır.

13 yaşındaki bir çocuk tek başına uçağa binebilir mi?

Yalnız uçmak için minimum yaş: 12 yaşında . 12-15 yaş arası çocuklar : Refakatsiz seyahat edebilir , ancak bir yetişkinin Tazminat Formunu uçağın kalkış gününde havalimanı check-in masasında imzalaması gerekir. Bu formu doldurmayan çocukların uçmasına izin verilmeyecektir.

Delta refakatsiz çocuk ücreti nedir?

Delta, özellikle refakatsiz çocuk programımızla kendi başlarına seyahat eden çocuklar olmak üzere herkes için güvenli seyahat sağlamayı taahhüt eder. Her yön için 150 ABD Doları ücret karşılığında , 5 ila 14 yaşları arasındaki 4 çocuğa, güvenilir ve konforlu bir seyahat için bir çalışan refakatçisi ve özel olanaklar sağlanacaktır.

1 yaşında bir uçak bileti almak zorunda mısın?

Evet, havayolları ebeveynlerin 2 yaşından küçük çocuklar için bilet almalarını şart koşmasa da. Çocuğunuz için bir bilet satın yoksa, bunu yapamazsın emin o bir koltuk olacak olabilir - ve o kucağına oturan sonunda olabilir. Çoğu araba koltuğu, havayolu seyahati için onaylanmıştır, ancak emin olmak için etiketi kontrol edin.

12 yaşındakiler yalnız uçabilir mi?

Yalnız uçmak için minimum yaş: 12 yaşında . 12 -15 yaş arası çocuklar eski refakatsiz seyahat edebilirler. Ancak, bir yetişkinin Tazminat Formunu uçuşun hareket gününde havalimanı check-in kontuarında imzalaması gerekmektedir. Form tamamlanmazsa, çocuk uçmak mümkün olmayacaktır.

10 yaşındaki bir çocuk tek başına uçabilir mi?

Çocuklar Tek Başına Uçmak İçin Kaç Yaşında Olmalı ? Havayolları genellikle ebeveyn veya vasi olmadan seyahat eden 5 ila 14 yaş arasındaki çocukları “refakatsiz küçükler” olarak kabul eder. 15-17 yaş arası çocuklar için refakatsiz çocuk hizmeti genellikle isteğe bağlıdır.

Delta çocuk ücretleri sunuyor mu?

Delta , ABD içinde seyahat için indirimli bebek veya - çocuk ücretleri sunmaz Çocuk biletleme ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

16 yaşında tek başına uçabilir misin?

Çoğu hava yolu şirketi, çocukların 5 yaşından itibaren refakatsiz küçük hizmet kullanarak yalnız seyahat etmelerine izin verir. Havayoluna bağlı olarak, reşit olmayanlar 12, 14, 16 veya 18 yaşından itibaren yardım almadan seyahat edebilirler.

En ucuz refakatsiz çocuk ücreti hangi havayolunda var?

Kısıtlamaları inceleyin
Alaska , aktarmasız veya direkt uçuşlar için her yön için 25 $ ve bağlantılı uçuşlar için 50 $ ücret alarak en ucuz refakatsiz küçük ücretlere sahiptir. Southwest her yön için 50 dolar ücret alıyor; Frontier , JetBlue ve Spirit her yön için 100$ ücret alır ; ve American , Delta , United ve US Airways her yön için 150 $ ücret alır.

Kapıda refakatsiz bir çocukla görüşebilir miyim?

Biniş ve kalkış
Bir yetişkin, çocuğu kalkış kapısına götürmeli ve uçuş havalanana kadar kalmalıdır. Kapıya vardığınızda, kapı görevlisine uçuşta refakatsiz bir reşit olmayan çocuk olduğunu söyleyin. Kapı ajan uçuş havadan olduğunda sizi haberdar olacak ve havaalanını terk edebilir.

Refakatsiz çocuk nedir?

Genellikle 'UM' olarak bilinen ' refakatsiz çocuk', ebeveyni, vasi veya sorumlu yetişkin olmadan yalnız seyahat eden bir çocuktur. Birçok havayolu politikasında ' refakatsiz çocuk ', 5 ila 14 yaşları arasındaki bir havayolu yolcusunu ifade eder.

Bir çocuk hangi havayollarını tek başına uçabilir?

  • Hava Kanada. Yaş: 8 ila 11 yaş - Refakatsiz Küçükler (UM) hizmeti satın almalıdır; 12 ila 17 yaş arası – UM hizmeti isteğe bağlı; 8 yaşından küçük çocuklar yalnız seyahat edemezler.
  • Alaska Havayolları.
  • Amerikan Havayolları.
  • İngiliz Havayolları.
  • Delta Havayolları.
  • Sınır Havayolları.
  • Hawaii Havayolları.
  • İzlanda havası.

Refakatsiz reşit olmayan bir çocuğu havaalanında nasıl alırım?

Havaalanına erken gelin. Önerilen havaalanı varış saatlerimizi inceleyin. Arabayı park etmek için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun, eskort kartınızı ve çocuğun UM kordonunu bilet gişesinden alın, güvenlikten geçin ve kapıda check-in yapın. Evcil hayvanların Refakatsiz Küçükler ile seyahat etmesine izin verilmez.

Uçmayı kaç yaşında öğrenebilirsin?

Her ülkenin kendi düzenlemeleri vardır ancak insanların uçak kullanmayı öğrenebilecekleri birçok yer vardır. ABD'de tek başına motorlu bir uçak için en az 16 yaşında ve özel pilot uçuş testine girmek için 17 yaşında olmalısınız. Dahası, 14'te tek başına planörle uçabilirsin.

16 yaşındaki bir çocuğun yurtdışına seyahat etmek için ebeveyn iznine ihtiyacı var mı?

16 yaşında pasaport almak için gerekli değildir, pasaportu 16 yaşından büyük birinden alıkoymak suçtur ve pasaport kontrolü/hmrc gümrüklerinde bir ebeveynin rızası da gerekmez.

16 yaşındaki bir kişinin hangi kimliğe ihtiyacı var?

16 ve daha yaşlı ve ABD vatandaşı olan çocuklar, fotoğraflı bir kimlik seyahat için gereklidir. Fotoğraflı kimlik , bir pasaport veya yükseltilmiş mührü ve devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimliği olan orijinal ABD doğum belgesi olabilir . ABD vatandaşı olmayan 15 yaşın üzerindeki çocuklar kendi pasaportu bulundurması zorunludur.