Değiştirici 26 ve Tc birlikte faturalanabilir mi?

Sordu: Regulo Hombre | Son Güncelleme: 27 Ocak 2020
Kategori: tıbbi sağlık cerrahisi
5/5 (169 Görüntüleme . 23 Oy)
26 değiştiriciyi yalnızca doktor veya profesyonel hizmetler için kullanın. Ayrıca, açıklama yorumlanması ve rapor yalnızca 93101 gibi CPT kodları için bunları kullanıyoruz. Hem profesyonel hem de teknik kısım hekim tarafından verildiğinde, CPT kodu ile birlikte 26 veya TC değiştirici kullanmamız gerekmez.

Ayrıca, değiştirici 26 ve TC'yi birlikte kullanabilir misiniz?

26 ve TC değiştiricileri bu kodlarla kullanılamaz. Yalnızca profesyonel bileşen kodları için toplam RVU'lar, doktor çalışması, muayenehane gideri ve yanlış uygulama gideri değerlerini içerir. Teknik bileşen koduna örnek olarak 93005, Elektrokardiyogram, yorumsuz ve raporsuz yalnızca izleme verilebilir.

Ayrıca, TC değiştiricisi neyi gösterir? Değiştirici TC , belirli hizmetler hem profesyonel hem de teknik bölümleri tek bir prosedür kodunda birleştirdiğinde, bir prosedürün yalnızca teknik bileşeni faturalandırılırken kullanılır. Hekim gerçekleştirdiği testi ama yorumunu yapmaz iken değiştirici TC'yi kullanın.

Ayrıca, tıbbi faturalandırmada 26 değiştirici nedir?

CPT değiştirici 26 , faturalandırılan hizmetin profesyonel bileşeninin "yalnızca yorumlama" olduğunu belirtmek için kullanılır ve en yaygın olarak radyolojik prosedürler de dahil olmak üzere tanı testleriyle birlikte sunulur. 26 değiştiriciyi kullanırken, talebinizdeki ilk değiştirici alanına girmelisiniz.

Değiştirici 26 ödemeyi azaltır mı?

Bu nedenle, 26 değiştiriciyi doğru bir şekilde bildirmek, yanlış ödeme reddi olasılığınızı azaltır ve gecikmiş ödemeyi azaltır . Doğru şekilde faturalandırmak için değiştirici 26'nın kullanılması, sağlayıcının prosedürün yalnızca profesyonel bileşenini yerine getirdiğini ifade eder.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

24 değiştirici nedir?

Değiştirici 24 , ameliyat sonrası dönemde aynı doktor veya diğer kalifiye sağlık uzmanı tarafından yapılan ilgisiz bir değerlendirme ve yönetim hizmeti olarak tanımlanır.

Değiştirici 26 ne zaman kullanılmalıdır?

Değiştirici 26 , belirli hizmetler hem profesyonel hem de teknik bölümleri tek bir prosedür kodunda birleştirdiğinde yalnızca profesyonel bileşen faturalandırıldığında kullanılır .

XP değiştirici nedir?

Değiştirici XP Ayrı Uygulayıcı, Farklı Bir Uygulayıcı Tarafından Gerçekleştirildiği İçin Farklı Bir Hizmet. Değiştirici XU Olağandışı Örtüşmeyen Hizmet, Bundan Farklı Olan Bir Hizmetin Kullanımı. Ana Hizmetin Olağan Bileşenleriyle Çakışmaz.

TC ve 26 değiştirici arasındaki fark nedir?

Teknik Bileşen ( TC ) hekim, ekipman veya tesislere sahip olmadığında veya teknisyeni çalıştırdığında atanır. Kısacası, sadece hekim hizmetleri için ödeme yapmak üzere 26 değiştirici atanmıştır. Kullanılan tesisler veya prosedürü gerçekleştirmek için kullanılan ekipman için TC değiştirici atanırken.

QW değiştirici nedir?

Değiştirici QW , Klinik Laboratuvar İyileştirme Değişikliği (CLIA) muaf testi olarak tanımlanır. Tüm klinik tanı laboratuvarları, işlenmeyen bir reddi önlemek için tüm iddialara CLIA numaralarını eklemelidir. CLIA numarası, CMS-1500 talep formunun 23. Maddesine veya elektronik eşdeğerine yerleştirilmelidir.

Tıbbi faturalandırmada değiştirici 25 nedir?

Değiştirici 25 (prosedür veya diğer hizmetin aynı gününde aynı doktor tarafından yapılan önemli, ayrı olarak tanımlanabilir değerlendirme ve yönetim [E/M] hizmeti), Güncel Prosedür Terminolojisinde (CPT®) çocuk doktorları için en önemli değiştiricidir .

90 değiştirici ne için kullanılır?

Değiştirici 90 Referans (Dış) Laboratuar: Laboratuar prosedürleri, tedavi eden veya rapor eden doktor veya diğer kalifiye sağlık hizmetleri uzmanı dışında bir tarafça yapıldığında, normal prosedür numarasına değiştirici 90 eklenerek prosedür tanımlanabilir.

TC neden bilgisayar değil de faturalandırılıyor?

Değiştirici TC TC faturalandığınızdan belirtmek için fatura kodu ile kullanılır. Düzenleyiciler PC ve TC bu faturalama kodları ile kullanılamaz. Örneğin: TC ve PC arasında kesin olarak bölünemeyen bir tanılama hizmeti veya testi, genel bir test veya hizmet olarak kabul edilir.

Değiştirici 79 ne için kullanılır?

Değiştirici 79 .
Değiştirici 79 , CPT tarafından “ameliyat sonrası dönemde aynı doktor tarafından yapılan ilgisiz prosedür veya hizmet” olarak tanımlanır. Mevcut küresel dönemi yaratan önceki ameliyatlarla tamamen ilgisi olmayan bakım için en katı anlamda kullanılır .

Değiştirici 59'u nasıl kullanıyorsunuz?

Değiştirici 59 , farklı bir seansı veya hasta karşılaşmasını veya farklı bir prosedür veya ameliyatı veya farklı bir anatomik bölgeyi veya ayrı bir yaralanmayı ayırt etmek için kullanılmalıdır. Ayrıca intravenöz (IV) bir protokol iki ayrı IV bölgesi gerektirdiğinde de kullanılmalıdır.

25 değiştirici ne anlama geliyor?

DEĞİŞTİRİCİ TANIMLAMA 25
CPT kılavuzları, 25 değiştiriciyi "aynı doktor tarafından aynı gün veya diğer hizmette yapılan önemli, ayrı olarak tanımlanabilir değerlendirme ve yönetim (E/M) hizmeti" olarak tanımlar.

Hcpcs değiştirici nedir?

HCPCS Değiştiriciler Listesi. Bir değiştirici , rapor eden hekim veya sağlayıcının, gerçekleştirilen bir hizmet veya prosedürün belirli bir koşul tarafından değiştirildiğini ancak tanımında veya kodunda değiştirilmediğini belirtebileceği araçları sağlar.

Değiştirici 24 ne için kullanılır?

Değiştirici 24 , ameliyat sonrası dönemde aynı doktor tarafından ilgisiz bir Acil Durum ve Bakım hizmetinin sağlandığını belirtmek için bir değerlendirme ve yönetim hizmetine (asla bir prosedüre değil) eklenir.

93010'un bir değiştiriciye ihtiyacı var mı?

Texas Abone Yanıtı: Hayır, değiştirici 26'yı (Profesyonel bileşen) 93010'a eklememelisiniz (Elektrokardiyogram, en az 12 derivasyonlu rutin EKG; yalnızca yorumlama ve rapor).

71046'nın bir değiştiriciye ihtiyacı var mı?

Örneğin, bir doktor testi yorumladığında ancak test yapmadığında değiştirici 26'yı kullanın. 59 değiştiricisi olmadan, daha yüksek geri ödeme prosedürü ( 71046 ) ödenecek ve 71045 CPT kodu, genel veya birincil prosedüre bağlı olduğu için reddedilecektir.

LT değiştirici nedir?

Değiştirici LT . Sol taraf (Vücudun sol tarafı için sağlanan öğeyi tanımlamak için kullanılır) Bu değiştirici , vücudun sol tarafında yapılan işlemleri tanımlamak için kullanılır. HCPCS değiştirici LT'nin belirli bir prosedür kodu için geçerli olup olmadığını belirlediğinizden emin olun.

Değiştirici 27'yi nasıl kullanıyorsunuz?

Aynı tarihte birden fazla ayakta tedavi hastanesi değerlendirmesi ve yönetimi (E/M) karşılaşması için değiştirici - 27'yi kullanın . Bir hasta, birden fazla ayakta tedavi gören hastane ortamında (örneğin, acil servis, klinik, vb.) aynı veya farklı doktorlar tarafından gerçekleştirilen birden fazla E/M hizmeti aldığında bu değiştiriciyi kullanın .