Başkaları Dropbox'a yükleyebilir mi?

Sordu: Bochra Kimi | Son Güncelleme: 11 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem fotoğraf düzenleme yazılımı
4.6/5 (299 Görüntüleme . 15 Oy)
Doğrudan Dropbox hesabınızda herhangi birinden dosya toplamak ve almak için dosya isteklerini kullanın. Dropbox hesabı olsun ya da olmasın, herkes size bir dosya gönderebilir. Topladığınız tüm dosyalar otomatik olarak tek bir Dropbox klasöründe düzenlenir. Dosya isteğinize dosya yükleyen kişiler Dropbox'ınıza erişemez.

Aynı şekilde, insanlar Dropbox'ıma başkaları nasıl fotoğraf ekleyebilir?

 1. dropbox.com'da oturum açın.
 2. Dosyalar'ı tıklayın.
 3. Dosya istekleri'ni tıklayın.
 4. … (üç nokta) simgesine tıklayın.
 5. Düzenle'yi tıklayın.
 6. Her ikisini de düzenleyebilirsiniz Ne istiyorsunuz? ve Bu dosyalar Dropbox'ınızda nereye gitmeli?
 7. Kaydet'i tıklayın.

Benzer şekilde, dosyaları Dropbox'a nasıl yüklerim? Diğer dosya türleri nasıl yüklenir

 1. Dropbox uygulamasını açın.
 2. Dosyalarınızı depolamak istediğiniz Dropbox klasörünü açın.
 3. Ekranınızın altındaki + (artı) simgesine dokunun.
 4. Dosya yükle (Android) veya Dosya Oluştur veya Yükle'ye (iOS) dokunun.
 5. Yükle (Android) veya Dosya Yükle'ye (iOS) dokunun.

Buna uygun olarak, başka biri Dropbox bağlantıma nasıl yükleyebilir?

Paylaşım sekmesi aracılığıyla Dropbox hesabınıza bir paylaşımlı klasör eklemek için:

 1. dropbox.com'da oturum açın.
 2. Dosyalar'ı tıklayın.
 3. Paylaşım'ı tıklayın.
 4. Erişmek istediğiniz paylaşılan klasörü bulun. Klasör adının yanındaki … (üç nokta) simgesine tıklayın ve Ekle'yi seçin.

Dropbox'ıma herkes erişebilir mi?

Dropbox'ta sakladığınız tüm dosyalar özeldir . Siz kasıtlı olarak dosya bağlantılarını paylaşmadığınız veya klasörleri başkalarıyla paylaşmadığınız sürece , diğer kişiler bu dosyaları göremez ve açamaz. Not: Bir Dropbox Business ekibinin üyesiyseniz, yöneticileriniz ekip hesabınızdaki dosyalara erişebilir .

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dropbox'taki yükleme düğmesi nerede?

Arama alanının yanındaki araç çubuğundaki Yükle düğmesini tıklayın. Veya dosya listesi alanına sağ tıklayın ve Yükle'yi seçin… Dropbox'a Yükle iletişim kutusunda Dosyaları Seç'e tıklayın. Yüklemek ve Aç 'ı istediğiniz dosya veya dosyalar için sabit diskinizde tarayın.

Dropbox ne kadar güvenli?

Duran Dropbox dosyaları, 256-bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanılarak şifrelenir Dropbox , Dropbox uygulamaları ve sunucularımız arasında aktarılan verileri korumak için Güvenli Yuva Katmanı (SSL)/Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) kullanır. Genel dosyalar yalnızca dosya(lar)a bağlantısı olan kişiler tarafından görüntülenebilir

OneDrive'ıma başka biri yükleyebilir mi?

OneDrive hesabı olsun ya da olmasın, herkes size bir dosya gönderebilir. Topladığınız tüm dosyalar otomatik olarak tek bir OneDrive klasöründe düzenlenir. Dosya isteğinize dosya yükleyen kişiler Drive'ınıza erişemez. Bunları paylaşmaya karar vermediğiniz sürece yalnızca siz başkaları tarafından yüklenen dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Dropbox'ın maliyeti nedir?

Dropbox 500GB için ayda $ 49.99 200GB için, 100GB için ayda $ 19.99 $ aylık 9.99 maliyet ve kullanılan Pro. Kullanıcıların dosyaları erişebilmesi için bir zaman sınırı belirleyebilirsiniz. Varsayılan kez bir gün ve bir hafta, ama kesin bir saat seçebilir.

Dosyaları Dropbox'a e-postayla gönderebilir misiniz?

Bir e-posta mesajı oluşturun, bazı dosyalar ekleyin ve bunları Dropbox adresinize gönderin. Bir dakika içinde bu dosyalar Dropbox klasörünüzde kullanılabilir hale gelir. Dropbox klasörüne yükleme dosyalarının diğer kişileri isterseniz, onlarla Dropbox e-posta adresini paylaşan ve görev bittiğinde sıfırlayın!

Dropbox'ın bir sınırı var mı?

Web sitesi üzerinden yüklenen dosyaların dosya başına 10 GB sınırı vardır . Hesabınız 2 GB depolama kotasını varsa Örneğin, tek 2 GB dosya veya 2'ye GB kadar ekleyin birçok dosya yükleyebilir. Depolama kotanızı aşarsanız , Dropbox senkronizasyonu durduracaktır.

Dropbox olmayan kullanıcılar dosya yükleyebilir mi?

Herkes bir Dropbox hesabı olsun ya da olmasın, size dosya gönderebilir. Dosya isteğinize dosya yükleyen kişiler Dropbox'ınıza erişemez. Bunları paylaşmaya karar vermediğiniz sürece yalnızca siz başkaları tarafından yüklenen dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Dropbox'ı olmayan biriyle Dropbox klasörünü paylaşabilir miyim?

Herhangi bir dosya veya klasörün bağlantısını paylaşarak , Dropbox hesabı olmayan kişiler de dahil olmak üzere herkesle dosya paylaşabilirsiniz . E-posta yoluyla paylaşılmış bir link gönderebilir, Facebook, Twitter, anlık ileti, sosyal ağlar, istediğiniz yere.

Dropbox'ta nasıl yeni bir klasör oluştururum?

Dropbox Kağıt klasörleriyle her şey nasıl organize edilir
 1. dropbox.com'da oturum açın.
 2. Sol taraftaki sütunda Kağıt'ı tıklayın.
 3. Klasörler'i tıklayın.
 4. Yeni klasör oluştur'u tıklayın.
 5. Klasörünüz için bir ad girin.
 6. Açılır pencerede klasör için izin düzeyini seçin.
 7. Oluştur'u tıklayın.

Dropbox'ta tüm paylaşılan klasörleri nasıl görüntülerim?

Tüm Paylaşılan Dropbox Dosyalarınızı ve Klasörlerinizi Görün
Veya tüm Dropbox paylaşılan dosya ve klasörlerinizi bir arada görebilirsiniz. Dropbox .com/share adresine gidin veya Dropbox web uygulaması kenar çubuğundaki Paylaşım bağlantısını tıklayın. Orada tüm paylaşılan dosya ve klasörlerinizi göreceksiniz ve herhangi birini doğrudan düzenleyebilirsiniz.

Paylaşılan bir klasörü görüntülemek için Dropbox hesabına ihtiyacım var mı?

Dosyaları paylaşılan bir bağlantıda görüntülemek için Dropbox hesabına ihtiyacınız yoktur ve bu dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Paylaşılan bir bağlantıdan indirdiğiniz dosyalar, düzenlerseniz Dropbox ile eşitlenmez.

Neden bir Dropbox dosyasını açamıyorum?

Dropbox'ınızda kayıtlı dosyaları Android uygulamasında açamıyorsanız , bunun nedeni dosyanın bozuk olması olabilir. Asıl dosyayla ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmek için dosyayı üçüncü taraf bir uygulamada görüntülemeyi deneyin: Dropbox uygulamasını açın ve dosyaya gidin. Dosyanın sağındaki oka dokunun.

Dropbox dosyaları otomatik olarak yükler mi?

Manuel yükleme veya indirme gerekmez
Dropbox hizmeti, bilgisayarınızdaki Dropbox klasörünü ve Dropbox mobil uygulamalarını izler. Orada varolan dosyaya bir değişiklik-Yeni bir dosya veya klasör veya bir düzenleme var ya FOLDER- Eğer Dropbox otomatik olarak bu değişiklikleri senkronize eder. Hiçbir manuel yükleme indirme gerekli değildir.

Dropbox'a otomatik olarak nasıl yüklerim?

Dropbox uygulamasını, Android kameranızı kullanarak çektiğiniz fotoğrafları ve videoları otomatik olarak paylaşacak şekilde yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Dropbox uygulamasını açın.
 2. Eylem Taşması simgesine dokunun ve Ayarlar komutunu seçin.
 3. Kamera Yüklemesini Aç öğesini seçin.
 4. Nasıl Yüklenir'i seçin ve yalnızca Wi-Fi'nin seçili olduğundan emin olun.

Dropbox fotoğrafları otomatik olarak yükler mi?

Android'de
Dropbox ayarları açıkken “Kamera yüklemeleri ”ne gidin ve dört seçenek olduğunu unutmayın. İlk seçenek, kamera yüklemelerini açmanıza veya kapatmanıza izin verir. Bu seçenek açık olduğunda Bir fotoğraf çektiğinizde, fotoğraf ve hatta videolar otomatik yüklenecektir.

Dropbox'a nasıl bir şey gönderirim?

Dropbox.com'da bir dosya veya klasör paylaşın
 1. dropbox.com'da oturum açın.
 2. Sol sütunda Dosyalar'ı tıklayın.
 3. Paylaşmak istediğiniz dosya veya klasörün üzerine gelin.
 4. Paylaş'ı tıklayın.
 5. Paylaşımda bulunmak istediğiniz kişinin (veya kişilerin) e-postasını, adını veya grubunu yazın.
 6. Paylaş'ı tıklayın. Dosya veya klasöre bağlantı içeren bir e-posta alacaklar.

Dropbox'ı bilgisayarımda nasıl kullanırım?

Dropbox'ı kurmanın iki farklı yolu vardır:
 1. Bilgisayarınızda. Web tarayıcınızı açın, www.dropbox.com yazın ve ardından ekranın ortasındaki mavi renkli Kaydol kutusunu tıklayın.
 2. Taşınabilir Cihazınızda. iOS, Android, Windows veya Blackberry telefon/tabletinizde App Store'a gidin ve Dropbox'ı arayın.