Darbeli anahtarla normal prizler kullanılabilir mi?

Sordu: Laszlo Baca | Son Güncelleme: 27 Nisan 2020
Kategori: otomotiv oto güvenlik teknolojileri
4.1/5 (173 Görüntüleme . 13 Oy)
Kısa cevap hayır, darbeli anahtarlı standart bir soket kullanmamalısınız. Darbeli bir alet üzerinde kullanıldığında , malzemenin ne kadar kırılgan olması nedeniyle normal bir soket çatlar veya kırılır. Sanılanın aksine en büyük sorun sokete uygulanan tork değildir.

Benzer şekilde, bir elektrikli darbeli anahtar için darbeli soketlere ihtiyacım var mı?

Evet, HERHANGİ bir darbeli anahtar üzerinde darbeli soket kullanmanız gerekir . Elektrik veya hava farketmez.

Ayrıca, darbeli prizler bir fark yaratır mı? Darbe soketleri tipik olarak siyahtır. Yüzeyin sert olmasını sağlamak, soketlerin ani tork değişikliklerini yani “ darbeyi ” çok daha iyi absorbe etmesini sağlar. Renk farkı , bir alet kutusundaki darbeli soketleri standart soketlerden hızlı bir şekilde ayırt etmenize de yardımcı olur.

Buna bağlı olarak, darbeli anahtar ile Chrome soketlerini kullanabilir misiniz?

Cevap: Evet, bir darbeli anahtarda veya darbeli tabancada krom soketlerin kullanılması , anahtarın örs kafasına zarar verebilir. Krom prizler çok zor ve etkiledi edilirken vermek ya çözgü yok olmasıdır.

Tork anahtarı için özel soketlere mi ihtiyacınız var?

Ayrıca tıklama tipi İngiliz anahtarı olarak da adlandırılır. Tüm tork anahtarları , bir soket takabileceğiniz kare bir tahrik ile birlikte gelir. Bir tork anahtarı satın aldığınızda Normalde bir soket almazsınız. Bir soket olmadan kullanamaz.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ne zaman darbeli anahtar kullanmamalısınız?

Darbeli anahtar kullanırken kaçınabileceğiniz en yaygın hatalardan bazıları şunlardır.
  1. #1) Aşırı Sıkma Tespitleri.
  2. #2) İpliklere Zarar Vermek.
  3. #3)Uyumsuz soketler kullanma.
  4. #4)Yanlış Anahtar Boyutunun Satın Alınması.
  5. #5)Yanlış Anahtar Türünü Satın Alma.

Bir darbede neden krom prizler kullanmamalısınız?

Sıradan krom prizler darbeli çalışmayı kaldıramaz ve stres altında çatlayabilir veya parçalanabilir. Darbe -rated çünkü prizler onlar yuvarlak üzerinde cıvata ve somun başları olasılıkları azalır, yerine 12 altı puan var.

Darbeli soketler ile normal soketler arasındaki fark nedir?

Bildiğim kadarıyla fark kullanılan malzemeye bağlı
Yüzey sertleştirme, darbe soketlerinin ani tork değişikliklerini (" darbe ") daha iyi emmesini sağlar. Yeterince yüksek darbe ile , kullanılan çelik daha yumuşak olduğu için normal bir soket şeklini bozabilir.

6 noktalı soketler daha mı iyi?

Cevap: 12 noktalı soketlerin çoğu hafif onarım için uygun olduğu doğrudur, ancak ağır anahtar işleri altı noktalı soket gerektirir . Altı noktalı bir soketin inatçı bir tutturucudan kayması veya köşeleri yuvarlaması çok daha az olasıdır. İşte nedeni: (1) Altı noktalı soketlerin daha kalın duvarları vardır, bu nedenle uçma olasılıkları daha düşüktür.

Akülü darbeli anahtarlar iyi mi?

Makita, on yıllar boyunca iyi bir üne kavuşmuştur. Dünyanın en iyi elektrikli el aleti üreticileri arasında yer almaya devam ediyorlar. Bu 1/2 akülü darbeli anahtar takımı, bu kategoriye sağlam bir giriş. Tork, orada en yüksek olmayabilir, ancak biraz dönüş gerektiren çoğu iş için hala bol miktarda kas var.

Darbeli anahtarda torku nasıl ayarlarsınız?

Talaşların önerdiği gibi bir tork anahtarını manuel olarak kullanmanın dışında, yapmazsınız. Darbeli sürücünün amacı, tutarlı bir tork uygulamak değildir. Geleneksel bir sürücüden elde edilebilecek olandan daha fazla tork uygulamaktır. Daha yaygın kullanımlardan biri, sıkışmış veya aşırı sıkılmış cıvataları/vidaları gevşetmektir.

Darbeli sürücü ve darbeli anahtar arasındaki fark nedir?

Genel olarak, darbeli anahtarlar , darbeli sürücülerden daha ağır, daha hacimli ve çok daha güçlüdür (daha fazla torka sahiptir). Ayrıca, darbe anahtarları (genellikle yarım” ) bir kare sürücü kullanmak ve en çok darbeli somun ¼” kullanırken, yuva sabitleme / sökülmesi için yapılan altıgen sürücü ve vidaları hareket ettirmek için kullanılır.

Darbe soketlerini her şey için kullanabilir miyim?

Eğer oradaysa , her şey için darbe soketlerini kullanabilirsiniz . Yeterli alan olmadan işe yaramaz hale gelirler. Darbeli lokmalar daha yumuşak oldukları için daha hızlı aşınırlar, ancak bu muhtemelen önemli değildir.

Darbeli anahtar için ne kadar torka ihtiyacım var?

Darbeli pnömatik anahtarlar için tork 300 ila 2200 Nm arasındadır. Aracı büyük boyutlu bağlantı elemanları sıkma için gerekiyorsa, o zaman oluşturulan tork yüksek olan bir darbe anahtarı seçmelidir. Jantların takılması ve sökülmesi için uygun bir çalışma torku yaklaşık 100 Nm olmalıdır .

Bijon somunlarını çıkarmak için darbeli bir sürücü kullanabilir miyim?

Kısa cevap evet, ama duruma göre değişir. Sen (80 100 lb-ft) fındık tork sağ miktarda sıkılır sağlanan bir darbe sürücüsünü kullanarak aracınızın pabucu fındık kaldırabilirsiniz ve darbe sürücü çıkış torku 100 lb-ft daha yüksektir.

Krom vanadyum vs krom molibden hangisi daha güçlü?

Krom moly çelikleri genellikle krom vanadyum çeliklerinden daha sert ve tok iken, krom vanadyum çeliği genellikle daha sünektir. Hafif ancak güçlü olması gereken yapılarda, bisiklet çerçevelerinde, arazi aracı çerçevelerinde ve benzerlerinde genellikle krom moly boruları bulabilirsiniz.

Matkap olarak darbeli anahtar kullanabilir misiniz?

Kısa cevap, bir darbe sürücüsünde altıgen şaftlı matkap uçlarını kullanabilirsiniz olmasıdır. Ancak hassas delik yerleşimi, boyutu ve yuvarlaklığı çok önemliyse, bir matkap ve normal matkap uçları kullanın. Bu genellikle yalnızca 1/4 "altıgen gövdelere sahip genel amaçlı bit bulabilirsiniz belirtmekte fayda olduğunu.

Geçmeli darbeli prizler nelerden yapılmıştır?

Özel alaşımlı çelik karışımı sayesinde soket hizmet ömrü uzar. El soketlerinden daha düşük ısıl işlem sertliği, bu darbeli soketlerin , pnömatik ve elektrikli darbeli anahtarların tekrarlanan döngü yüklerine dayanacak şekilde üretildiği anlamına gelir.

En iyi darbe soketlerini kim yapar?

En İyi 5 Darbeli Soket Seti:
  • TEKTON 4888 Darbeli Soket Seti – Genel Olarak En İyisi.
  • GearWrench 84934N Darbeli Soket Seti.
  • TEKTON 4817 Darbeli Soket Seti – En İyi Fiyat.
  • Stanley 11 Parça Darbeli Soket Seti.
  • Hiltex 14 Parça Darbeli Soket Seti.

Soketler ne tür çelikten yapılır?

Soket üretiminde kullanılan daha yaygın çelik türlerinden bazıları krom vanadyum, krom molibden , S2, 8650 ve paslanmaz çeliktir.

Siyah prizler ne için kullanılır?

siyah oksit
Krom ve mat krom kaplama, darbeli bir sürücünün darbesine maruz kaldığında yontulabilir veya pul pul dökülebilir, çünkü esas olarak darbeli soketlerde kullanılır . Bu, bu cilalardan birine sahipse, soket yüzeyindeki korozyon korumasını kaldıracaktır.

Sığ veya derin darbe soketleri almalı mıyım?

Sığ küçük cıvata için iyi ve izin istiyorum, ama derin prizler bu zor ulaşılabilecek cıvata için kurtarıcı ve izin verir nereye fındık üzerinde daha iyi kavrama uzak kör bir cıvata / damızlık aşağı dişli olsun.