Mevcut betonun üzerine damgalı beton uygulanabilir mi?

Soruldu: Aouicha Schudtrumpf | Son Güncelleme: 29 Şubat 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
4.1/5 (692 Görüntüleme . 38 Oy)
Damgalı Beton Kaplamalar. Damgalı bir kaplama, geleneksel damgalı betonun tüm estetik faydalarını sunar, ancak mevcut betonun üzerine uygulanır . Beton kötü durumdaysa, çok sayıda çatlak veya ciddi oturma varsa, yeniden kaplama uygun bir seçenek olmayabilir.

Ayrıca, beton kaplama yapmanın maliyeti nedir?

Dekoratif kaplamalı beton , tipik olarak metrekare başına 7 ila 12 dolar arasında değişirken, damgalı beton 8 ila 20 dolar arasındadır. Yüzey yenileme, bir yüzeye yeni bir soluk getirir ve yeni bir levha yerleştirmekten daha az maliyetlidir .

Ayrıca, beton kaplama çatlar mı? Ancak bindirmeler , yalnızca uygulandıkları alt taban kadar iyidir. Kötü betonu düzeltmek için tasarlanmamışlardır. Doğrudan çatlamış bir yüzeyin üzerine bir kaplama koyarsanız, kaplamanın da çatlaması muhtemeldir.

Benzer şekilde, betonu renksiz damgalayabilir misiniz?

İkincil veya eskitme rengi , damgalı betona taş, kiremit veya ahşap görünümü veren şeydir. İkincil renk olmadan , damgalı beton yapay ve çekici görünmüyor.

Yeniden yüzey betonu ne kadar sürer?

8-15 yıl

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eski betonun üzerine beton yapabilir misin?

Mevcut beton yapısal olarak iyi durumda ise bunu tazelemek için üzerinde, yeni beton dökmek olabilir. Eski betonun üzerine yeni beton döşerken, doğru hazırlık çalışması başarının anahtarıdır. Mevcut beton yapısal olarak iyi durumda ise bunu tazelemek için üzerinde, yeni beton dökmek olabilir.

Beton kaplama kalıcı mı?

Beton bindirmeleri ince ve altlarında levhalar sürece son yok. Bazı kaplamalar birkaç yıl içinde dayanıklılık sorunları gösterir. Asitle aşındırma ve diğer beton renk çalışmaları, zemin sürekli olarak sızdırmaz hale getirilmediği sürece zamanla kaybolma eğilimindedir.

Betonu sıyırmanın maliyeti nedir?

Yağsız Kaplama Maliyeti
Ürün ayrıntıları miktar Yüksek
Kullanılmayan Asgari İşgücü Bakiyesi, diğer görevlere uygulanabilecek 4 saatlik asgari işçilik ücreti. 0.0 saat 0 $
Toplamlar - Yağsız Kaplama Maliyeti 500 SF $544
Metrekare Başına Ortalama Maliyet $1,09

Beton yüzey düzeltici gerçekten işe yarıyor mu?

Beton resurfacer , yaklaşık 4.500 psi'lik bir basınç dayanımı için derecelendirilmiş çok güçlü bir üründür. Bu aslında levhanın kendisinden daha güçlüdür, bu nedenle düzgün bir şekilde uygulanan yeniden kaplama katmanları çok dayanıklı olabilir.

Beton yeniden yüzeylenebilir mi?

Sürece geçit tüm yol boyunca kırık olmadığı gibi, sen ceket somut resurfacer bir kütük de Portland çimentosu, kum ve dolguları divots o polimer katkı maddelerinin karışımını no-küçültmek ve tek tip bir bitiş kılar. Yüzeyi bir günün en alır, ama bitirdiniz kez geçit bozulmamış durumda geri dönecek.

Beton yenileme nedir?

Beton yüzey yenileme , betonun temizlendiği, onarıldığı ve yeni bir yüzeyle kaplandığı bir işlemdir. Yaşlanan betona yönelik bu düzeltme için gerekli adımlara genel bir bakış: Temizleme.

Beton kaplama nedir?

Cevap: Beton kaplama , onarım veya dekoratif nedenlerle mevcut betonun üzerine çıkan ince renkli beton çimento esaslı ürünlerdir. Kaplamalar , istenen kaplamaya bağlı olarak çoğu durumda 3/4" e kadar ince bir tüy kadar ince uygulanabilir.

Damgalı betonu yıkayabilir misiniz?

Su ve yumuşak deterjan etkili değildir, bir mühürlü beton yüzeyinden zor lekeleri çıkarmak için bir basınçlı yıkama kullanabilir. Basınçlı yıkama, lastik izlerini, yaprak lekelerini ve yağ lekelerini gidermeye yardımcı olabilir .

Beton kaplama nasıl yapılır?

Beton kaplama , döşeme veya zemin üzerine yeni beton döşemeden önce mevcut beton yüzeyinizi hazırlamayı içerir. Beton kaplama , güzel bir nihai sonuç elde etmek için damgalanabilir, boyanabilir ve lekelenebilir. Delaminasyonu önlemek ve kaplamanın uzun yıllar dayanmasını sağlamak için hazırlık çalışması önemlidir.

Kendiniz damgalı beton yapabilir misiniz?

Damgalı Beton DIY . Bir do -it- kendin projesi var mı? Kısa cevap HAYIR!

Betonu nasıl dekore edersiniz?

İçindekiler
  1. Adım 1: Yüzeyi Temizleyin.
  2. Adım 2: Beton Sundurma Zeminini Asın.
  3. Adım 3: Sundurmayı Skim Coat için hazırlayın.
  4. Adım 4: Skim Coat'u karıştırın.
  5. Adım 5: Skim Coat uygulayın.
  6. Adım 6: İnce Kaplama ve Doku Açmasını karıştırın.
  7. Adım 7: İnce Finish ve Texture Pave uygulayın.
  8. Adım 8: Betonu Damgalayın.

Betonu damgalamak için ne kadar beklersiniz?

Eğer beton dokunun ve elinizi üzerinde herhangi kum olamaz zaman o şerbetini orada bir açığa çıkarma maddesi koymak için yeterli kabuklu edildiğinde “Ama genel olarak, bu zamanı. Genellikle bir veya iki saat içinde olur.” Frazier, en azından levhanın genişliğini kaplayacak kadar pul almanızı önerir.

Desenli betonu yeniden renklendirebilir misiniz?

Beton renkler ile recoloring hızla Baskılı beton görünümünü canlandırabilir. Genellikle, damgalı beton doğal renkli vurgular vardır ve bu yüzden bir leke doğal zengin bir görünüm elde etmek için beton yeniden renklendirmek için kullanılması gereken bir üniforma rengi, değil.

Baskılı betonun rengini değiştirebilir misiniz?

Evet betonunuzun rengini değiştirmek tamamen mümkündür. Bunu 2 ton görünüm vermek için arıyorsanız o zaman Damga, sen smartcolour (daha koyu renk) bir sulandırılmış kat uygulayabilirsiniz sahip kuru ve daha sonra mühür izin vermelidir.

Damgalı beton kaygan mıdır?

Damgalı beton dokulu bir yüzey olduğundan, genellikle geleneksel betondan daha fazla kaymaya karşı dirençlidir. Ancak, tıpkı doğal taş gibi, ıslandığında veya film oluşturucu bir kapatıcı uygulandığında kayganlaşabilir .

Beton damgalama maliyeti ne kadardır?

Temel damgalı beton maliyetleri, metrekare başına 8 ila 12 ABD Doları arasındadır, ancak daha fazla ilgili projeler, metrekare başına 18 ABD Doları kadar pahalı olabilir. Damgalı beton için ne kadar ödeyeceğiniz, yerel pazarınızdaki malzeme ve işçilik fiyatlarına ve işin karmaşıklığına bağlı olarak büyük ölçüde değişir.