Değiştirici 26 ve TC'yi birlikte faturalayabilir misiniz?

Sordu: Elody Schaflein | Son Güncelleme: 2 Ocak 2020
Kategori: tıbbi sağlık cerrahisi
4.9/5 (242 Görüntüleme. 26 Oy)
26 değiştiriciyi yalnızca doktor veya profesyonel hizmetler için kullanın. Ayrıca, açıklama yorumlanması ve rapor yalnızca 93101 gibi CPT kodları için bunları kullanıyoruz. Hem mesleki ve teknik kısım hekim tarafından sağlandığında, biz CPT kodu ile birlikte 26 veya TC değiştirici kullanmak gerekiyordu.

İnsanlar ayrıca, değiştirici 26 ve TC'yi birlikte kullanabilir misiniz diye soruyor.

26 ve TC değiştiricileri bu kodlarla kullanılamaz. Yalnızca profesyonel bileşen kodları için toplam RVU'lar, doktor çalışması, muayenehane gideri ve yanlış uygulama gideri değerlerini içerir. Teknik bileşen koduna örnek olarak 93005, Elektrokardiyogram, yorumsuz ve raporsuz yalnızca izleme verilebilir.

İkincisi, TC değiştiricisi neyi gösterir? Değiştirici TC , belirli hizmetler hem profesyonel hem de teknik bölümleri tek bir prosedür kodunda birleştirdiğinde, bir prosedürün yalnızca teknik bileşeni faturalandırılırken kullanılır. Hekim gerçekleştirdiği testi ama yorumunu yapmaz iken değiştirici TC'yi kullanın.

Basitçe, 26 değiştirici ne için kullanılır?

CPT değiştiricisi 26 , faturalandırılan hizmetin profesyonel bileşeninin "yalnızca yorumlama" olduğunu belirtmek için kullanılır ve en yaygın olarak radyolojik prosedürler de dahil olmak üzere tanı testleriyle birlikte sunulur. 26 değiştiriciyi kullanırken, talebinizdeki ilk değiştirici alanına girmelisiniz.

Değiştirici 26 ödemeyi azaltır mı?

Bu nedenle, 26 değiştiriciyi doğru bir şekilde bildirmek, yanlış ödeme reddi olasılığınızı azaltır ve gecikmiş ödemeyi azaltır . Doğru şekilde faturalandırmak için değiştirici 26'nın kullanılması, sağlayıcının prosedürün yalnızca profesyonel bileşenini yerine getirdiğini ifade eder.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

24 değiştirici nedir?

Değiştirici 24 , ameliyat sonrası dönemde aynı doktor veya diğer kalifiye sağlık uzmanı tarafından yapılan ilgisiz bir değerlendirme ve yönetim hizmeti olarak tanımlanır.

XP değiştirici nedir?

Değiştirici XP Ayrı Uygulayıcı, Farklı Bir Uygulayıcı Tarafından Gerçekleştirildiği İçin Farklı Bir Hizmet. Değiştirici XU Olağandışı Örtüşmeyen Hizmet, Bundan Farklı Olan Bir Hizmetin Kullanımı. Ana Hizmetin Olağan Bileşenleriyle Çakışmaz.

90 değiştirici ne için kullanılır?

Değiştirici 90 Referans (Dış) Laboratuar: Laboratuar prosedürleri, tedavi eden veya rapor eden doktor veya diğer kalifiye sağlık hizmetleri uzmanı dışında bir tarafça yapıldığında, normal prosedür numarasına değiştirici 90 eklenerek prosedür tanımlanabilir.

26 ve TC değiştirici arasındaki fark nedir?

Teknik Bileşen ( TC ) hekim, ekipman veya tesislere sahip olmadığında veya teknisyeni çalıştırdığında atanır. Kısacası, sadece hekim hizmetleri için ödeme yapmak üzere 26 değiştirici atanmıştır. Kullanılan tesisler veya prosedürü gerçekleştirmek için kullanılan ekipman için TC değiştirici atanırken.

TC neden bilgisayar değil de faturalandırılıyor?

Değiştirici TC TC faturalandığınızdan belirtmek için fatura kodu ile kullanılır. Düzenleyiciler PC ve TC bu faturalama kodları ile kullanılamaz. Örneğin: TC ve PC arasında kesin olarak bölünemeyen bir tanılama hizmeti veya testi, genel bir test veya hizmet olarak kabul edilir.

Hcpcs değiştirici nedir?

HCPCS Değiştiriciler Listesi. Bir değiştirici , rapor eden hekim veya sağlayıcının, gerçekleştirilen bir hizmet veya prosedürün belirli bir koşul tarafından değiştirildiğini ancak tanımında veya kodunda değiştirilmediğini belirtebileceği araçları sağlar.

Değiştirici 59'u nasıl kullanıyorsunuz?

Değiştirici 59 , farklı bir seansı veya hasta karşılaşmasını veya farklı bir prosedür veya ameliyatı veya farklı bir anatomik bölgeyi veya ayrı bir yaralanmayı ayırt etmek için kullanılmalıdır. Ayrıca intravenöz (IV) bir protokol iki ayrı IV bölgesi gerektirdiğinde de kullanılmalıdır.

71046'nın bir değiştiriciye ihtiyacı var mı?

Örneğin, bir doktor testi yorumladığında ancak test yapmadığında değiştirici 26'yı kullanın. 59 değiştiricisi olmadan, daha yüksek geri ödeme prosedürü ( 71046 ) ödenecek ve 71045 CPT kodu, genel veya birincil prosedüre bağlı olduğu için reddedilecektir.

77 değiştirici nedir?

Değiştirici 77 , başka bir doktor tarafından tekrarlanan bir prosedürü bildirmek için kullanılır ve tekrar prosedürüne şu şekilde eklenir: Başka bir doktor tarafından sağlanan aynı hizmeti rapor edin. Temel bir prosedür veya hizmetin tekrarlanması gerektiğini belirtin.

78 değiştirici nedir?

Değiştirici 78 Tanım: “Ameliyat sonrası dönemde ilgili bir işlem için ilk işlemi takiben aynı doktor tarafından ameliyat veya işlem odasına plansız geri dönüş.”

50 değiştirici nedir?

Değiştirici 50 , aynı ameliyat seansı sırasında aynı doktor tarafından ayrı ameliyat alanlarında (örneğin eller, ayaklar, bacaklar, kollar, kulaklar) veya bir (aynı) ameliyat alanında (örneğin burun, gözler) gerçekleştirilen iki taraflı prosedürleri bildirmek için kullanılır. , göğüsler).

59 değiştirici ne anlama geliyor?

CPT kılavuzuna göre 59 değiştiricinin tanımı aşağıdaki gibidir: Değiştirici 59 : “Farklı Prosedürel Hizmet” – Belirli koşullar altında, doktorun bir prosedürün veya hizmetin aynı gün gerçekleştirilen diğer hizmetlerden farklı veya bağımsız olduğunu belirtmesi gerekebilir. .

25 değiştirici ne anlama geliyor?

DEĞİŞTİRİCİ TANIMLAMA 25
CPT kılavuzları, 25 değiştiriciyi "aynı doktor tarafından aynı gün veya diğer hizmette yapılan önemli, ayrı olarak tanımlanabilir değerlendirme ve yönetim (E/M) hizmeti" olarak tanımlar.

56 değiştirici nedir?

Değiştirici 56 , ameliyattan önce ameliyat öncesi bakım ve değerlendirmeyi cerrah dışında bir hekimin veya kalifiye bir sağlık uzmanının yaptığını belirtir.

değiştirici 90 nedir?

CPT Değiştirici 90 . Referans (dış) laboratuvar. Laboratuvar prosedürleri, tedavi eden veya rapor eden doktor dışında bir kişi veya kuruluş tarafından yapıldığında bu değiştiriciyi gönderin. Yönlendiren laboratuvar ve referans laboratuvarı, yan kuruluşlarla ilişkilidir.

93010'un bir değiştiriciye ihtiyacı var mı?

Texas Abone Yanıtı: Hayır, değiştirici 26'yı (Profesyonel bileşen) 93010'a eklememelisiniz (Elektrokardiyogram, en az 12 derivasyonlu rutin EKG; yalnızca yorumlama ve rapor).

52 değiştirici ne için kullanılır?

Değiştirici - 52 (azaltılmış hizmetler), CPT Kılavuzuna göre bir hizmetin bir doktorun takdirine bağlı olarak kısmen azaltıldığını veya kaldırıldığını gösterir. Bir doktor sadece bir tarafta iki taraflı bir prosedür uyguladığında, değiştiriciyi ekleyin - 52 .