Eğrelti otlarını kış için içeriye getirebilir misin?

Sordu: Nando Koppale | Son Güncelleme: 19 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (434 Görüntüleme . 24 Oy)
Bitkileri İç Mekana Getirin
Açık havada kaplarda yetiştirilen eğrelti otları , onları içeriye getirirseniz , çok soğuk iklimlerde kışı yaşayabilir. Gece sıcaklıkları 50 derece Fahrenheit'in üzerine çıktığında bitkiyi dışarıya geri getirin .

Basitçe, kışın saksı eğrelti otları ile ne yaparsınız?

  1. Eğrelti otunu kesin, tencerenin dışındaki sürgünleri çıkarın ve ortada sadece en dik sürgünleri tutun.
  2. Eğrelti otunu içeri getirin ve sıcaklığın 50 ila 55 derece Fahrenheit arasında kalacağı aydınlık, güneşli bir odaya yerleştirin.
  3. Eğrelti otunu haftada bir sulayın.
  4. Kış boyunca gübreyi durdurun.

Ayrıca, eğrelti otlarını ne zaman içeri almalıyım? Eylül ayına kadar, dondan önce, kış için kapalı eğrelti otları getirme zamanı. İşte onları sağlıklı ve mutlu tutmak için birkaç ipucu. Yaprakları temizlemek için her bitkiyi hortumlayın ve ardından yapraklarda saklanabilecek böcekleri yakından inceleyin.

Ayrıca, kışın kapalı bir Boston eğreltiotuna nasıl bakıyorsunuz?

Boston eğrelti otları , yüksek nem ve dolaylı ışık ile serin bir yere ihtiyaç duyar. Boston eğrelti otu bitkilerini iç mekanlarda önemsediğinizde , özellikle kış aylarında onlar için ek nem sağlamak iyi bir fikirdir. Çoğu ev, ısıtıcılar çalışırken daha da kurudur.

Eğrelti otları kış için kesilmeli mi?

Eğrelti Budama, meyve veren yaprakları üzerinde sporlar olgunlaşmış ve serbest bıraktıktan sonra ortaya gerekiyor. Onlar kış aylarında olduğu uykuda onları Trim. Ayrıca çok erken ilkbaharda budanabilirler. Birçok eğrelti otu , yılın herhangi bir zamanında budamaya itiraz etmez.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eğrelti otlarını iç mekanlarda nasıl canlı tutarsınız?

Eğrelti otlarınızı içeride tutarsanız , kurumaması için yakınlarına bir nemlendirici yerleştirin. Eğrelti otlarınızı düzenli olarak sulayın, böylece toprakları her zaman nemli ancak nemli olmasın. Ayrıca, onları kısmi gölge veya çok sayıda dolaylı güneş ışığı olan bir yere koyarak doğrudan güneş ışığından uzak tutun .

Eğrelti otları için ne kadar soğuk çok soğuk?

Aslında, genellikle 72 derece Fahrenheit'in altındaki gündüz sıcaklıklarını ve 60 derece F'nin altındaki gece sıcaklıklarını tercih ederler.

Eğrelti otları her yıl geri gelir mi?

Eğrelti otları , uzun yıllar yaşayan çok yıllık bitkilerdir. Yıllık bitkiler, her yıl yeniden dikmeniz gereken bitkilerdir.

Saksı eğrelti otları toprağa ekilebilir mi?

Boston eğrelti otu genellikle bir ev bitkisi olarak yetiştirilse de, USDA 9-11 bölgelerinde sıcak, nemli iklimlerde açık havada büyür. Yeterli nem ile bitki daha kuru iklimleri tolere edebilir. Don, eğrelti otunu yere indirebilir , ancak ilkbaharda geri dönecek . Bitki zengin, organik toprakları tercih eder.

Eğrelti otları kışın ölür mü?

Yaprak döken eğrelti otları kışın yeşil kalmaz. Bununla birlikte, bölgenize uygun eğrelti otları seçtiyseniz, kışı iyi bir şekilde atlatacaklar. Yapraklar sonbaharda ölmeye başladığında, onları kesin. Eğrelti otları , kış ayları için bir malç örtüsü ile sıcak tutulabilir.

Hostaları kışa nasıl hazırlarsınız?

Yaprakları henüz yeşilken bitkinizi kesmeyin. Bitki kışa hazırlanıyor ve yemek yapmak için yapraklarını kullanıyor. Yaprakları çok erken kesmek, depolaması gereken kış enerjisini tüketecektir. İnce bir malç tabakası, yoğun kar ve soğuk sırasında hostayı koruyacaktır.

Saksı eğrelti otlarının bakımını nasıl yapıyorsunuz?

Bir eğrelti otunu mümkün olduğunda 60 derece Fahrenhayt ile 70 derece Fahrenhayt arasında bir yerde tutun. Saksı eğrelti otu içeride kalıyorsa, banyo gibi varsa nemli bir yer seçin. Bitkileri, tencerede durgun su bırakmadan nemli tutacak kadar sulayın. Toprağın tamamen kurumasına izin vermeyin.

Eğrelti otları iç mekanlarda nereye yerleştirilmelidir?

Doğru yeri seçin. Eğrelti otları çok fazla gölge ve ortam (doğrudan değil) güneş ışığı gerektirir. Bitkinizi kuzeye bakan bir pencerenin yanına yerleştirin; doğu ve batı pencereleri çok fazla doğrudan güneş ışığına izin verir. Kuzeye bakan bir pencere yoksa eğrelti otunu güneye bakan bir pencerenin yanına koyabilirsiniz .

Boston eğrelti otunun ne kadar güneş ışığına ihtiyacı var?

Boston Eğreltiotunun Ne Kadar Işık İhtiyacı Vardır ? Boston eğrelti otu ışık ihtiyaçları yılın zamanına göre değişir. Bitki, sonbahar ve kış aylarında parlak, dolaylı ışıktan yararlanır. Tesisin tercihen sabah veya öğleden sonra olmak üzere günde en az iki saat dolaylı güneş ışığı aldığı bir yer idealdir.

Eğrelti otlarını hangi sıcaklıkta getirmelisiniz?

Sıcaklık Aralıkları
USDA bölgesi 10 için en düşük minimum sıcaklıklar 30 ila 35 derece Fahrenheit'tir. Boston eğrelti otları daha düşük sıcaklıklara maruz kalırsa ölür. Colorado State University Extension, bu şehvetli bitkiler için en iyi iç sıcaklık aralığının 68 ile 78 F arasındadır.

Eğrelti otları evde yaşayabilir mi?

İç Mekanda Eğrelti Otlarının Bakımı
Çoğu eğrelti otu , iç mekanlarda yeşil ve gür büyümek için yüksek düzeyde nem gerektirir. Bu durum, özellikle, ısı kapalı hava kuru bir fırın tarafından sağlanır yerlerde, bir sorun olabilir. Eğrelti otlarını radyatörlerden, parlak, sıcak, güneşli pencerelerden uzak tutun ve nem eklemek için bir çakıl tepsisi (sağda) kullanın.

Parlak dolaylı ışık nedir?

Parlak Işık : Parlak ışık , gün boyu doğrudan ışık alan, güneye veya batıya bakan güneşli bir pencere anlamına gelir. Dolaylı Işık : Dolaylı ışık , doğuya bakan bir pencereye sahip yerlerde veya güneye veya batıya bakan bir pencereden tam ışık alan bir odanın iç kısmında bulunabilir.

Eğrelti otları ne kadar suya ihtiyaç duyar?

Kural olarak, haftada 1 ila 2 inç suyu tercih ederler, ancak bu aynı zamanda toprağa ve büyüme hızına da bağlıdır. Hafif, kumlu toprakta yetişen eğrelti otları , yoğun killi toprakta yetişenlerden daha sık sulama gerektirir .

Boston eğrelti otumu kış için kesebilir miyim?

Çok daha az boşluk aşırı kışlama için gerekli olan sonbahar araçlarında Boston Fern yolu geri Budama. Yavaş yavaş yeni bir büyüme ortaya çıkaracak, ancak kış aylarında bir bahar budamasından sonra olduğu kadar hızlı büyümeyecek. İlkbahar donu tehdit ederse, gece için içeri geri getirdiğinizden emin olun.

Bir eğrelti otunu kış için nasıl düzeltirsiniz?

Bu karma karışıklığı önlemek için, her kışın sonlarında veya her baharın başlarında eğrelti otunuzdaki tüm yaprakları kesin . Tüm yapraklar kesildiğinde , her bitki yerde küçük kıvrılmış bir yumruk gibi görünmelidir.

Boston eğrelti otları kışın hayatta kalır mı?

C: Verandada Boston eğrelti otları olduğunu varsayarsak, birçok insan gibi , onları kış için içeriye getirmeniz gerekecek. Onlar 40 derece F. altındaki sıcaklıklar kaçınılmaz kışın kahverengi açmak erik yaprakları kullanışlı bir makas tutun yaşayamaz.