Bir distribütörü temizleyebilir misin?

Soruldu: Maryna Lorenzana | Son Güncelleme: 30 Nisan 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
5/5 (2.775 Görüntüleme. 31 Oy)
Distribütör kapağını alın (kabloların çıkmasına izin vermeyin) ve içine bakın. Lifsiz bir bez ile iç kısmının temiz bir silin.

Ayrıca bir distribütör kapağı temizlenebilir mi?

Bir kapak / rotor temizleme ancak birçok kapaklar retard yatırma / oksidasyon oluşumuna elektrotlar üzerinde kaplamalar da farkında olan şey yanlış. Temizlenmiş kapaktan yenisiyle aynı hizmet ömrünü alamayabilirsiniz. Yine de, arada bir kontrol etmekten çekinmezseniz, iyi sonuç verir.

Benzer şekilde, distribütörüme wd40 püskürtebilir miyim? Aracı kapatın ve buji kablolarına ve distribütör kapağınızın iç ve dış kısmına WD-40 püskürtün . Bujilerden, dağıtıcılardan , alternatörlerden ve akülerden gelen suyu püskürtmek için WD-40 kullanmak, korozyonu önlemenin ve nemi uzak tutmanın iyi bir yoludur.

Buna göre, bir distribütör rotorunun kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Genellikle arızalı bir distribütör rotoru ve kapağı, sürücüyü servisin gerekli olabileceği konusunda uyaran birkaç semptom üretecektir.

 1. Motor tekliyor. Motor teklemeleri birkaç nedenden dolayı meydana gelebilir.
 2. Araba çalışmıyor.
 3. Motor Işığının yandığını kontrol edin.
 4. Aşırı veya olağandışı motor sesleri.

Bir distribütör kapağının kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Arızalı Bir Distribütörünüz Varsa Nasıl Anlaşılır?

 1. Distribütör Kapağını kontrol edin. Genellikle distribütör kapağı şüphelidir.
 2. İrtibat Noktalarını kontrol edin. Kondansatörü inceleyin; bozulursa motor çalışmayacaktır.
 3. Arc'ı kontrol edin.
 4. Araçlar ve Malzemeler.
 5. Motoru Çalıştırın.
 6. Eski Distribütörü kaldırın.
 7. Nokta Boşluğunu ayarlayın.
 8. Distribütörü ayarlayın.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Distribütör kapağı ve rotoru ne kadar?

Distribütör kapağı ve rotor değiştirme maliyeti 15,91 ABD Doları ile 208,66 ABD Doları arasında değişecektir. Tek başına bir ateşleme dağıtıcı rotorunun fiyatı yaklaşık 0,98 ila 159,45 ABD Doları arasındadır. Sadece ateşleme distribütörü kapağı maliyeti için fiyatlar 2,17$ ile 301,06$ arasında değişiyor.

Distribütör kapağımdan nemi nasıl uzak tutarım?

Distribütör Kapağınızdaki Nemi Nasıl Dışarıda Tutabilirsiniz?
 1. Adım 1 - Erişim. Bobin telini distribütör kapağından çıkarın ve bunu, hangi telin kapağın neresine gittiğini işaretleyerek buji telleriyle takip edin.
 2. Adım 2 - Temizleme ve Mühürleme. Temiz, kuru bir bez kullanarak distribütör kapağının içini silin ve kuruması için sıcak bir yerde bırakın.
 3. Adım 3 - Nemi Dışarıda Tutmak.

Kapak ve rotor nedir?

Distribütör kapakları ve rotorları , içindeki yakıt-hava karışımını tutuşturmak ve motora güç sağlamak için ateşleme bobinlerinden gelen voltajı motorun silindirlerine iletmekten sorumludur. Bobini rotor doğrudan bağlanır ve rotor distribütör kapağı içine döner.

Distribütör kapağında korozyona ne sebep olur?

Başka bir neden de alternatörünüzün akü sisteminizi aşırı şarj etmesi ve korozyon üreten akü asidi birikmesi olabilir. Bunun dışında, tellerin gözenekli olması ve dağıtıcıya su çekmesi ve bunun sonucunda korozyona yol açması mümkündür .

Distribütör kötüye gittiğinde ne olur?

Motorun çalışması için bu kıvılcıma ihtiyaç duyduğundan, kötü bir distribütör rölantideyken aracınızın stop etmesine neden olabilir. 4. Motorunuz tekliyor: Distribütör bujilere yeterince sıvı vermiyorsa, motorunuzun tekleme yapmasına neden olabilir, bu da genellikle motor tökezliyormuş gibi hissettirir.

Bir distribütördeki noktaları nasıl kontrol edersiniz?

Blok ile dağıtım plakasına bağlı sabit nokta arasındaki sürekliliği test edin. Noktalar kapanana kadar motoru döndürün. Noktalar arasında iyi bir bağlantı olup olmadığını test etmek için multimetreyi kullanın. Noktaların kapanması gerektiğinde hafif bir boşluk, makinenizin çalışmasını engelleyecektir.

Bir distribütör noktasını nasıl ayarlarsınız?

Noktaları tamamen açık olan kontak kesici. Gösterilen boşluk, netlik için abartılmıştır. Noktaların arasına kalınlık ölçer bıçağını ve ayar yuvalarına bir tornavida bıçağı yerleştirin. Sabitleme vidasını sıkın, ardından nokta boşluğunun aynı kaldığını kontrol edin.

Nokta aralığı çok küçükse ne olur?

Ayrıca, çok küçük bir nokta boşluğuna sahip olmak, nokta "kalmasını" arttırır ve noktaların ve bobinlerin aşırı ısınmasına neden olabilir. Çok geniş bir nokta aralığı zayıf bir kıvılcıma yol açabilir. Prosedür, kısaca, 0.014" ile 0.16" arasında nokta boşlukları ayarlamanızdır. Sonra zamanlamayı ilk zamanlama işaretine ayarlarsınız.

Ateşleme zamanlamasının kapalı olmasına ne sebep olur?

Sizin ateşleme zamanlaması, diğer taraftan, küçük şeyler herhangi sayısına göre atmak olabilir. Üçüncü vuruş, ateşleme veya yanma vuruşudur (şimdi bir yere varıyoruz). Bu noktada buji ateşlenir ve hava-yakıt karışımını ateşler, bu da pistonun strok sonuna kadar geri itilmesine neden olur .

Bir distribütörde kondenser ne işe yarar?

Temel olarak bir bobin ateşleme devresindeki bir kondansatörün işlevi, distribütörde açılırken temas noktalarındaki kıvılcımı azaltmak ve böylece noktaların yanmasını ve çukurlaşmasını en aza indirmektir. Ark, noktalar akımın akışını kestiği için bobindeki kendi kendine endüksiyonun etkisinden kaynaklanır.

Kötü bir ateşleme kondansatörünün belirtileri nelerdir?

Motor zor çalışıyor
Arızalı bir nokta ve kondenser sistemi, kaba çalışmaya, teklemelere, zayıf ve zengin koşullara neden olabilir . Motoru çalıştırmak zorsa ve çalıştıktan sonra sert çalışıyorsa, sisteme bir göz atmak ve sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmek için bir tamirciye başvurma zamanı gelmiştir.

Hangi boşluk noktaları ayarlanmalıdır?

Sonra durur çünkü noktalar o kadar kötü yanmıştır ki işlevlerini yerine getiremezler. Haynes kılavuzunda nokta aralığı tavsiye edilir. 016-. P1800'de kullanılan motorlar için 020 inç.

Distribütör kapağı ve rotoru ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Distribütör kapağının ve rotorun aynı anda değiştirilmesi , hasar görüp görmediklerine bakılmaksızın her 50.000 km'de bir yapılmalıdır . Aracınız her yıl çok fazla km yapmıyorsa , her üç yılda bir değiştirmek de iyi bir fikirdir.

Distribütör kapağı yanlış takılabilir mi?

Diğer tüm mekanik bileşenler gibi, dağıtıcı kapağı ve rotorun da aşınmış veya hasarlı olduklarına dair birkaç gösterge vardır. Konut Küçük çatlaklar: Görüntü üstünde olduğunu gösterir olarak Aslında, distribütör kapağı da dahil olmak üzere başarısız olmasına neden olabilir çeşitli problemler mevcuttur. Kırık buji teli kulesi.

Bir distribütör alıcısını nasıl test edersiniz?

Distribütördeki toplama bobinini test etmek için servis prosedürünü size söyleyebilirim. Dağıtıcının helezon uçlarına bir ohmmetre bağlayın, direnç okuması 150-900 ohm olmalıdır. Başka bir test , ohmmetreden gelen bir ucu toprağa, diğerini de pigtail uçlarından birine bağlamaktır.

Distribütör kapağını ve rotoru nasıl değiştirirsiniz?

Distribütör Kapağı ve Rotor Nasıl Değiştirilir
 1. Başlığı açın.
 2. Buji kablolarını çekmeden distribütör kapağını çıkarın.
 3. Distribütör kapağının altında bulunan rotoru çıkarın.
 4. Yeni rotoru, mile bastırarak çıkarma işleminin tersinden dağıtım milinin üzerine kaydırın.

Kötü bir distribütör güç kaybına neden olabilir mi?

Tekleme , kıvılcım kaybından kaynaklanabilir ; dengesiz hava/yakıt karışımı; veya sıkıştırma kaybı . Bu, yıpranmış Faul veya buji, kötü fiş teller veya çatlamış distribütör kapağı hasarlı içerir. Bazı durumlarda, kıvılcım toplam kaybı ancak yanlış kıvılcım ya da yüksek gerilim elektrik sızıntı neden olabilir gecikmeli ateşleme.