Banyo havalandırmasını mutfak havalandırmasına bağlayabilir misiniz?

Sordu: Zhifeng Gistas | Son Güncelleme: 5 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4/5 (291 Görüntüleme. 18 Oy)
Basitçe söylemek gerekirse, HAYIR. Sen (koduna göre) olamaz ve olmamalı (pratik akıl yürütme yoluyla) bir mutfak egzoz ve banyo egzoz fanı arasındaki havalandırma payı egzoz.

Buna uygun olarak, bir egzoz fanını nasıl havalandırırsınız?

Fan egzozu doğrudan evin dışına havalandırılmalıdır . Havalandırma sonlandırmasını bir çatı çıkıntısına veya alt yüzeye koymayın. Bir çatı çıkıntısının yakınında veya altında bir duvara koymayın. Vantilatör tarafından dışarı püskürtülen nemli hava, doğrudan açık alt yüzey havalandırmalarına emilebilir ve tavan arasına çekilebilir.

Bir de sorabilir, iki egzoz fanını bir havalandırma deliğine bağlayabilir miyim? Her banyonun kendi egzoz fanı vardır ; her bir fan çatıdan ayrı ayrı havalandırılır . Ama bunu yapamazsın, bir havalandırma ile iki taraftar, bir fan yapabilir ve bir iki banyo hizmet Vent iken. Bu kurulum, her iki banyodan aynı anda hava çeken tavan arasına monte edilmiş bir sıralı santrifüj fan gerektirir (resme bakın).

Bunu göz önünde bulundurarak, bir banyo havalandırmasının dışarıya havalandırılması gerekiyor mu?

Banyo havalandırma fanları kapıların dışına havalandırılmalıdır . Tavan içine bu fan havasının alınması sadece sorunlara istiyor. Aşırı nem, çatı elemanlarında yoğuşmaya, yalıtıma ve nihayetinde küflenmeye neden olacaktır.

Banyo egzoz fanını havalandırmanın en iyi yolu nedir?

Bir tavan ile banyo fan delik için doğru bir şekilde tavana veya kalkan duvar ya havalandırma sonlanmasıdır. Her iki durumda da çıkışının dış doğrudan gitmek zorunda ve bir havalandırma davlumbaz kapak ile yüklenir olacaktır.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Banyo fanını çatıdan havalandırmanın maliyeti nedir?

Çatıdan Banyo Egzoz Fanı Kurulum Maliyeti
Bir banyo egzoz fanının maliyeti 15 ila 300 dolar arasındadır. Emekle, alt uçta 60 dolar ve üst uçta 500 dolar ödemeyi bekleyin. Bu maliyet , fan fiyatına ve proje zorluğuna bağlıdır. Ayrıca bir çatı havalandırması ile havayı ve nemi dışarıya yönlendirebilirsiniz.

Banyo fanını alt yüzeye havalandırmak uygun mudur?

C: Banyo veya mutfak vantilatörünü alt yüzey , duvar veya sırt havalandırması veya çatının kendisinden boşaltmak asla iyi bir fikir değildir. Banyolar havalandırma en etkili yolu jant kiriş aracılığıyla bodrum veya tarama alanı ve dışarıdan aracılığıyla böylece aşağı doğru yapmaktır.

Banyo egzoz fanını kim kurabilir?

Bir elektrikçi tutarsanız, alçıpan yamalaması veya başka bitirme işleri yapması için birini - belki bir tamirciyi - tutmanız gerekebilir. Bir banyo egzoz fan montajı genellikle üç ila dört saat sürer ve 165 $ ve 350 $ arasında maliyetleri.

Banyo havalandırmasının pencereden ne kadar uzakta olması gerekir?

Bir banyo egzoz çıkış menfezi, gaz taşıyan menfezler gibi açılabilir bir pencereden en az 3 fit uzakta olmak zorunda mı? Mümkünse , bodrum banyosu ek egzoz fanı kanalının birinci kat penceresinin 2,5 fit altında sona ermesini planlayın. 2.5 metre iyi.

Banyoda egzoz fanı olması kod mu?

Banyo Egzoz Fanı Havalandırma Kodu Temelleri. Şaşırtıcı bir şekilde, bazı bina kodlarında banyo fanları gerekli değildir. Tüm belediyeler farklı gereksinimleri vardır, ancak bazı egzoz fanları gerektiren bir sabit hat çizilmez. Bu alanlarda banyolarda havalandırma gereklidir, ancak bir pencereden veya vantilatörden olabilir , seçiminiz

Banyo egzoz fanı nereye havalanır?

Bir banyo egzoz fanı havalandırma, bu forma kalıp ve küf neden olabilir nerede ziyade sizin tavan içine daha dışarıya havayı tahliye etmek emin olun. Bir banyo egzoz fanını havalandırmak için seçenekler şunları içerir (en iyiden en kötüye): Çatıdan veya dış üçgen duvardan.

Penceresiz bir banyoya sahip olmak yasa dışı mı?

Bu penceresiz bir banyo / ebeveyn / çamaşırları olması artık tamamen kabul edilebilir ve yaygın - hiçbir seçim genellikle ancak uzun taraf duvarları veya sıfır lot duvarlar, araçlara haiz olacak, daha küçük blok boyutları / rezoning / minimum aksiliklerle bir oda veya başka bir pencere olmaz.

Penceresiz bir banyoyu nasıl havalandırırsınız?

Pencereniz (veya harika bir aspiratörünüz) yoksa, kullanmadığınız zamanlarda banyo kapınızı açık bırakın. Ayrıca, nemli havluları çıkarın ve banyoda bulunan nemi artırmamaları için başka bir yere asın.

Duşun havalandırmaya ihtiyacı var mı?

Herkes bilir ki her tuvalet, küvet, lavabo, duş vb. suyu kanalizasyona veya septiklerinize taşımak için bir gidere sahip olacaktır. İster küvet, klozet, lavabo veya yer gideri koyuyor olun, düzgün çalışması için hepsinin gider üzerinde bir tesisat havalandırmasına ihtiyacı vardır .

Aspiratör fanlarının dışarıya hava vermesi gerekiyor mu?

Çoğu belediye, aspiratör ve egzoz fanlarının bir havalandırma kapağı ile binanın dışına havalandırılmasını gerektirir. Aşırı nem, çatı elemanlarında ve yalıtımda yoğuşmaya neden olacaktır . Bu kalıp neden olur ve ev unlivable bırakabilir. Durumda, aspiratörünüzü tavan arasına boşaltmayın .

Banyo egzoz fanı için PVC kullanabilir misiniz?

Senin fan havalandırma borusu olarak köpük çekirdek PVC boru kullanılarak I 'd vermek ciddi önem. Parçaları yapıştırılmış olabilir ve boru oluşabilecek herhangi bir su senin tavan üzerine veya duvara aşağı sızıntı asla. Banyo fanı egzoz can ve masif kalıp sahası ve çatı mekanlarda ahşap çürümeye neden yok.

Banyo fanları dışarı çıkar mı?

Banyo fanlar dışında havalandırma için tasarlanmıştır. Bunun nedeni, odanın içinde sürekli hava akışına izin vermektir. Bununla birlikte, en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için bir banyo fanını takmanın birkaç farklı yolu vardır.

Egzoz fanı için backdraft damperi nedir?

Backdraft damperleri , havanın egzoz kanallarından dışarıya verimli bir şekilde akmasına izin verir, ancak egzoz fanları kapalıyken istenmeyen hava akışının bir kümes içine girmesini önler. Geleneksel yerçekimi veya kelebek damperlerin verimsizliklerinin ve sınırlamalarının üstesinden gelmek için tasarlanmış tek yönlü bir hava akış valfidir.

Dairelerdeki banyo havalandırmaları bağlı mı?

Çok üniteli bir binadaki farklı dairelerin banyolarının aynı egzoz plenumuna bağlanması nadir değildir. Plenum, genellikle, kokuları dışarı çeken bir fan ile çatıdan dışarı atılır. Bu sayede banyo havasını ihtiyaç duyduğunuz kadar tahliye edebilirsiniz.

Banyoda dahili aspiratör nedir?

Bir sıralı egzoz fanı , en iyi şekilde, emiş amacıyla kullanılan, sıralı olarak (kanalın içine veya kanalına bağlı) monte edilen bir fan olarak tanımlanır. Bir satır içi fanı daha uzakta banyo yerine genellikle tavan veya roofspace içinde yer almaktadır, alçıpan veya tavana doğrudan biraz oturmak değildir.

En iyi banyo fanını kim yapar?

En İyi Banyo Vantilatörü İncelemeleri - En İyi Seçimler
  • Delta Breez SLM70 İnce 70 CFM Egzoz Fanı.
  • Broan 678 Havalandırma Fanı.
  • Broan 688 Tavan ve Duvar Tipi Vantilatör.
  • Panasonic FV-11VH2 Isıtıcılı Banyo Egzoz Fanı.
  • Broan 655 Isıtıcılı Banyo Egzoz Fanı.
  • iLiving ILG8SF7V Duvara Monte Egzoz Fanı.