Birden fazla karşı teklife karşı koyabilir misiniz?

Sordu: Moneiba Teodozio | Son Güncelleme: 9 Nisan 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.9/5 (196 Görüntüleme . 29 Oy)
İki veya daha fazla teklifler gibi onlar ve onları karşı istiyorlarsa, bir Çoklu Sayaç Teklif vermek için bir seçenek vardır. Birden karşı teklif süreciyle birlikte alıcıların bir veya daha fazla kabul ettikten sonra, satıcının karar (ya eğer sayaç ileri geri ya da bir alıcı onun ya da onu teklif artıp artmadığını).

Ayrıca, satıcılar teklife karşı çıkmak zorunda mı?

Karşı teklifimizi veya Alıcı karşı teklif No. 1. ileri geri gidebilir counteroffers sayısında herhangi bir sınırlama yoktur - Satıcı bir alıcıya bir karşı gönderebilirsiniz gibi, bir alıcı daha sonra bir sayacı olur satıcının sayacı, karşı koyabilir.

Daha sonra soru şu ki, bir karşı teklif orijinal teklifi geçersiz kılar mı? Bir alıcı bir ev için teklifte bulunduğunda, satıcı bir karşı teklifte bulunabilir. Karşı teklif , orijinal teklifte değişiklikler yapar. Bir karşı teklif yapıldığında, orijinal teklif geçersiz olur .

Benzer şekilde, bir evde birden fazla teklif olduğunda ne olur diye sorabilirsiniz.

bölgenizdeki ev . Birden fazla teklif olduğunda, satıcı genellikle üç eylemden birini gerçekleştirir: En uygun teklifi kabul eder. En iyi fiyat ve koşulları elde etmek için herkese daha iyi bir teklifle geri gelme şansı vermek için tüm teklifleri karşılar.

Emlakçı diğer teklifler hakkında yalan söyleyebilir mi?

Herkesin dediği gibi, evet, başka teklifler hakkında yalan söyleyebilirler, ancak kullanılan bir yükseltme maddesi varsa, istenirse diğer teklifi sunmaları gerekir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Satıcılar genellikle bir eve ne kadar gelir?

Genel bir kural olarak, istenen fiyatın yaklaşık yüzde 10'unu düşürmeyi bekleyin , ancak fiyatların düşmesinin nedeni olarak mülklerindeki kusurları göstererek satıcıyı aşağılamamaya dikkat edin.

Çoklu sayaç teklifi ne anlama geliyor?

İki veya daha fazla tekliften hoşlanırlarsa ve bunlara karşı çıkmak isterlerse, Çoklu Karşı Teklif verme seçeneğine sahiptirler. Çoklu karşı teklif sürecinde, satıcı, bir veya daha fazla alıcının kabul etmesinden sonra (veya karşılıklı olarak karşılık verip vermediğine veya bir alıcı teklifini iyileştirip iyileştirmediğine) karar verir.

Karşı teklif bir ret midir?

n. Nihai bir sözleşme için müzakereler sırasında diğer tarafın daha önce yaptığı bir teklife cevaben yapılan teklif . Bir karşı teklif yapmak, otomatik öncesinde teklifini reddeder ve karşı kampanya koşullarına kabulünü gerektiriyor veya herhangi bir sözleşme yoktur.

Süresi dolmuş bir teklife karşı koyabilir misiniz?

Bu gerçekleşene kadar hiçbir sözleşme yoktur ve karşı teklifi sunan taraf sözleşmeyi geri almakta özgürdür. Geri çekilmezse, son kullanma tarihi olmayan bir karşı teklifin süresi "makul" bir süreden sonra (genellikle 30 gün) sona erer . Süresi dolduğunda , karşı teklif artık uygulanamaz.

Bir satıcı sayacı, istenen fiyattan daha yüksek teklif verebilir mi?

Eh, kısa cevap evet. FL Winter Park'ta bir Emlakçı® olan David Welch, "Kesinlikle, satıcı teklifinizi liste fiyatının üzerinde karşılayabilir" diyor. "Olsun veya olmasın mülkiyet değerlendirebilecek farklı bir sorudur olacaktır." Bu, elbette, bir ev için doğru fiyatı bulmanın zorluklarından biridir.

Birden fazla teklif durumunu nasıl kazanırsınız?

Birden fazla teklif durumunda kazanmak için ön onay alın!
 1. Ön Onay Alın, Ön Kalifiye Olmayın.
 2. Farklı Finansman Türlerini Keşfedin.
 3. Daha Az Acil Duruma Sahip Olun.
 4. Büyük Bir Para Yatırın.
 5. Büyük Bir Peşinat Yapın.
 6. Güçlü Bir Teklif Yapın.
 7. Diğer Mükemmel Ev Alıcı Kaynakları.

Alıcı karşı teklifi kabul etmezse ne olur?

Teklif her iki tarafça imzalandıktan sonra teklif geri alınamaz. Her iki taraf teklifi imzalamadıysanız Ancak, daha sonra satıcının karşı teklif çekebilirsiniz. Karşı tekliflerin de genellikle bir sona erme tarihi vardır, bu noktada bunlar geçersizdir ve yeni bir teklifin sunulması gerekir.

İstenen fiyattan daha az teklif vermeli miyim?

Mülkle ilgili sorunlar varsa veya fiyat çok yüksekse veya her ikisi de varsa, genellikle düşük teklif verebilir ve satıcılarla pazarlık yapabilirsiniz. Fiyatı en fazla iki hafta boyunca listeleme aynı kalmıştır, biz bizim alıcılar biraz daha az genelde yaklaşık 3% 5'e, soran daha bir fiyat teklif etmek için tamam olduğunu hissediyorum.

Düşük top teklifi nedir?

Düşük değerli teklif , satıcının talep ettiği fiyatın önemli ölçüde altında olan bir teklif için argo bir terim veya satıcının talep etmek istediği fiyattan kasıtlı olarak daha düşük bir fiyat teklifidir. Lowball ayrıca bir şey için kasıtlı olarak yanlış bir tahminde bulunmak anlamına gelir.

Bir satıcı taviz vermezse ne olur?

İnatçı Bir Satıcıyla Anlaşmayı Kapatmak için 5 İpucu
 1. Satıcının Ne İstediğini Keşfedin. Alıcının temsilcisi olarak yapılacak ilk şey, satıcıların ne istediğini keşfetmektir.
 2. Olası Durumlardan Vazgeçmeye İstekli Olun.
 3. Hazırlanan Masaya Gelin.
 4. Satıcıya Geri Kiralama Teklifi verin.
 5. Yaratıcı Bağlantılar ve Uzmanlık Alın.

İyi bir karşı teklif maaşı nedir?

Bir sayaç için iyi bir aralık, ilk tekliflerinin %10 ila %20 üzerindedir. Düşük uçta, %10 bir sayacı değerli kılmak için yeterlidir, ancak herhangi birinin mide ekşimesine neden olmak için yeterli değildir.

Satıcı imzalı tekliften vazgeçebilir mi?

Alıcılar gibi satıcılar da soğuk davranabilir. Ancak alıcıların aksine, satıcılar geri adım atamaz ve ciddi mevduat paralarını (genellikle teklif fiyatının yüzde 1-3'ü) kaybedemezler. Ev zaten sözleşmeliyken bir anlaşmayı iptal etmeye karar verirseniz, yasal olarak yine de kapanmaya zorlanabilir veya maddi tazminat davası açabilirsiniz .

Alıcı piyasası mı yoksa satıcı piyasası mı?

Bir alıcı pazarı , talepten daha fazla arz olduğunda elde ettiğiniz şeydir. Ev satın almak isteyen insanlardan daha çok ev satmak isteyen insan var. Alıcı piyasasında satıcılar , evlerini satmak istediklerinden daha düşük bir fiyatı kabul etmek zorunda kalabilirler ve sahneleme ve teşviklere başvurmak zorunda kalabilirler.

Evinizden ne zaman uzaklaşmalısınız?

Ev Satışından Uzaklaşmak için 6 Neden
 1. Ev, teklif ettiğinizden daha azını değerlendiriyor.
 2. Ev teftişi büyük sorunları ortaya çıkarır.
 3. Başlık araması beklenmedik iddiaları ortaya çıkarır.
 4. Evin sigortalanması bir servete mal olacak.
 5. Tapu kısıtlamaları çok zahmetli.
 6. Çalışma izinsiz yapılmıştır.

Bir satıcı neden bir teklife yanıt vermez?

Bir satıcı bir teklif aldığında, teklifi yazılı olarak kabul edebilir , teklifi reddedebilir, karşı teklif gönderebilir veya hiçbir şey yapmayabilir. Bir satıcı teklife yanıt verdiklerini tercih edebilirler çeşitli nedenleri vardır. En yaygın olanı , teklifinizin bir satıcının makul bulabileceğinden çok uzak olmasıdır.

Satıcılar her zaman en yüksek teklifi mi alır?

Bir ev satın almaya gelince, en yüksek teklif her zaman evi alır - değil mi? Sürpriz! Cevap genellikle “hayır”dır. Konvansiyonel bilgelik, müzakereler sırasında, özellikle çoklu teklif durumunda, satıcıya en fazla parayı atan alıcının evi kapacağını öne sürebilir.