Trex zemin kaplamasını delebilir misiniz?

Soruldu: Yasunari Schonershoven | Son Güncelleme: 25 Mart 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.8/5 (2.469 Görüntüleme . 10 Oy)
Trex gibi kompozit zemin kaplaması geleneksel ahşap gibi kesilebilir, delinebilir ve sabitlenebilir, ancak projenizi kolaylaştırmak ve daha profesyonel bir sonuç sağlamak için bilmeniz gereken birkaç püf noktası vardır. Zemin kaplaması kurulacağı alanı ile aynı sıcaklıkta olmalıdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, kompozit zemin kaplamasını delebilir misiniz?

Levhaların Vidalanması Kompozit döşeme tahtalarını tıpkı ahşap olanlar gibi vidalayabilir veya çivileyebilirsiniz. Üç inçlik zemin kaplaması vidaları en iyi bağlantı elemanı seçimidir; onlar kiriş içine güvenli bir mesafe lavabo ve çivi gibi vazgeçme olmayacaktır. Eğer ön matkap gerek kalmaz, onları sürerken bölünme panoları az tehlike var.

İkincisi, Trex zemin kaplaması için uygun boşluk nedir? Trex kompozit döşeme gibi çoğu kompozit döşeme malzemesi, düz döşeme için merkez boşlukta 16" ve 45 derecelik köşegen döşeme için merkez kiriş boşluğunda 12" olarak kompozit döşeme için minimum kiriş aralığı gerektirir.

Ayrıca soru şu ki, Trex zemin kaplaması için ne tür vidalar kullanıyorsunuz?

TrapEase 3, her üç sentetik zemin kaplaması türünde de ( kompozit , PVC ve başlık) ön delme olmadan temiz bir bitmiş görünüm oluşturmayı garanti eden tek güverte vidasıdır.

Kompozit zemin kaplamasının dezavantajları nelerdir?

Solma ve hasarlar Daha koyu kompozit döşeme renkleri zamanla solabilir. Bu, UV ışınları, hava koşulları ve yoğun yaya trafiği nedeniyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Diğer dezavantajlar , gözle görülür yüzey hasarını içerir. Şiddetli çizikler ve derin oyuklar, kompozit güverte ürünlerinde yaygın görülen sorunlardır.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Güverte tahtalarını önceden delmeli misiniz?

Ön Delme Delikleri: Güverte vidaları veya herhangi bir vida için ön delme deliklerinin ana yararı, ahşabın ayrılmasını engellemektir. Genellikle bu, vidaları (veya çivileri) bir tahtanın ucuna yakın sürerken ayrılmayı önlemenin tek yoludur.

Kompozit zemin kaplaması için özel vidalara ihtiyacım var mı?

Kompozit zemin kaplaması, işlenmiş ahşap kirişlere vidalarla veya gizli bağlantı elemanları ile sabitlenebilir. Malzemeyi yerinde tutmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlandıkları için kompozit güverte vidalarının kullanılması çok önemlidir. Tüm vidaların panolara 90 derecelik bir açıyla sabitlenmesi de önemlidir.

TREX ve kompozit zemin kaplaması arasındaki fark nedir?

Hayır. Trex plastik içermesine rağmen, kompozit bir zemin kaplama malzemesidir. Sonuç olarak, bir kompozitin dayanıklılığı ile zengin ahşabın göz alıcı görünümünü elde edersiniz. 25 yıllık sınırlı bir garanti ile desteklenir, çevre dostudur ve çürüme, yarılma, parçalanma ve böcek hasarı olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kompozit zemin kaplamasına nasıl vidalanırsınız?

Gizli bir sabitleme sistemi ile kompozit zemin kaplaması kurmak için, ilk levhayı vidalayarak evde başlayın. Ardından, her bir kirişin üstündeki oluğa gizli bir tutturma klipsi vidalayın . Ardından, bir sonraki levhanın oluğunu klipslere kaydırın ve lastik bir tokmakla sıkın.

Güverte vidalarını havşalıyor musunuz?

Eğer yüz sürüş güverte vidalar ise, bu “öz havşa” onlar için kabul edilebilir. Hatta bazı güverte vidalarında havşa açmayı kolaylaştırmak için vidanın içine yerleştirilmiş küçük bir kesici kafa bulunur.

Trex zemin kaplamasını kesmek için ne tür bir bıçak kullanıyorsunuz?

Laminat kompozit kesim için, daha ince bir diş şeker hastalığı ile ilgili bu 84-dişli bıçak gereklidir ancak ahşap için tasarlanmış en bıçaklar Trex veya benzeri kompozit kaplama malzemesi ile iyi bir performans göstermez gibi bıçak. Bazı kompozitler tamamen PVC'den yapılırken, diğerleri PVC ve ahşabın birleşimidir.

Trex'i kesmek için özel bir bıçağa ihtiyacım var mı?

Diablo'nun Trex bıçağı , kompozit zemin kaplama malzemelerinin kesilmesinde Trex şirketi tarafından önerilen tek kompozit zemin kaplamasıdır. Bu yeni bıçaklar maksimum performans ve en yüksek kalitede finisaj sağlar; hem profesyoneller hem de DIYer planlama kompozit zemin kaplaması projeleri için 'olmazsa olmaz' bir araç haline getiriyor.

Trex güverte vidalarını nasıl çıkarırsınız?

Vidasından matkap veya delici sürücüsünü kaldırın. Matkap veya matkap tornavidası üzerindeki aynayı gevşetin, vida çıkarıcıyı ters çevirin, ardından aynayı yeniden sıkın. Vida çıkarıcının ters metal kesme dişlerine sahip kısmı artık kullanıma hazırdır. Vida çıkarıcıyı hasarlı vidanın başına yeniden takın.

Basınçla işlem görmüş ahşapta kompozit güverte vidaları kullanabilir misiniz?

Tam olarak değil. Ahşap güverte (basınç işlenmiş ve sedir) için size vida veya çivi aşağı zeminini tercih olup olmadığına bağlıdır. Bu vidaların başı, gri, kum, kırmızı ve koyu kahverengi dahil olmak üzere en popüler kompozit tonlarına uyacak şekilde kaplanmıştır.

Güverte panolarında boşluk olmalı mı?

Hedef zemin kaplaması denge nem içeriğine kadar kurutuldu, sonra levhalar arasında bir 1/8 inç boşluk (bir 8d çivinin çap) sahip olmaktır. Zemin kaplaması , genellikle basınçla işlem görmüş malzemede olduğu gibi ıslak olarak kurulursa, tahta kurudukça boşlukların oluşmasına izin vererek, levhaları sıkıca monte etmek en iyisidir.

Bir Trex güvertesini nasıl kesersiniz?

Kompozit Decking Nasıl Kesilir
  1. Herhangi bir standart ahşap testereyi kullanarak tek parçaları kesin.
  2. Tahtayı testere masasına ve çite karşı tutarak bir gönye testere ile döşemeyi gönyeleyin.
  3. Döşemeden sonra, döşemenin kenarında fazladan uzunluk bırakarak döşemeyi kesin.
  4. Güverte direkleri gibi engellerin etrafına sığacak şekilde döşemenizi çentikleyin.

Güverte tahtalarında hangi vidalar kullanılır?

Döşeme vidalarının çoğu 8 gauge'dir ve döşeme tahtalarını kirişlere tutturmak için gereken minimum uzunluk 2 1/2 inç iken, küçülen veya bükülen levhaların yukarı doğru basıncına karşı ekstra tutma gücü sağlamak için yaygın olarak 3 inçlik vidalar kullanılır.

Trex zemin kaplaması boşlukları var mı?

Sen boşluk Trex ® zeminini gerekir hem uçtan uca ve genişlik-genişliği. Boşluk, drenaj ve Trex döşeme tahtalarının hafif termal genleşmesi ve büzülmesi için gereklidir.

Trex zemin kaplaması eğilir mi?

Kompozit güverteniz bükülmeyebilir , ancak sarkabilir ve bükülebilir. Çoğu sarkma, kurulduğunda kirişler arasındaki uygun olmayan boşluktan kaynaklanır. Kompozit zemin kaplaması solmaya karşı dayanıklıdır, ancak güçlü güneş ışığında zamanla solabilir. Kompozit zemin kaplaması solduğunda renk tonu daha açık olacaktır.

Trex zemin kaplaması iyi mi?

Plastik film ve ahşap liflerin eşsiz karışımı sayesinde Trex Deck , plastik muadillerine göre daha güçlü ve daha esnektir. Plastik ve kompozit zemin kaplaması 25 ila 30 yıl arasında dayanabilirken , kompozit bir güverte güzelliğini koruyacak ve diğer malzemelerden yapılmış bir güverteden daha uzun süre yeni görünecektir.