Kabak gibi bir balkabağını kurutabilir misin?

Sordu: Sigfredo Knuckles | Son Güncelleme: 12 Şubat 2020
Kategori: seyahat kampı
4.1/5 (2.228 Görüntüleme . 40 Oy)
Kabak , kabak ve balkabağının kurutulması , sebzeyi olgunlaştığında asmadan keserek, kese kağıdında saklayarak veya bir kancaya asarak ve tamamen kuruyana kadar sıcak ve kuru bir yerde tutarak basittir.

Buna bağlı olarak, balkabağı ve su kabaklarını nasıl kurutursunuz?

Kurutma Kabakları : Yüzeyi temiz, kuru bir bezle silin. 2. Su kabaklarını kurutmak için karanlık, serin, kuru ve iyi havalandırılan bir yer bulun (nemli odalar su kabaklarının çürümesine neden olabilir). Uygun hava sirkülasyonu için onları bir tel kurutma rafına yerleştirin ve su kabaklarının temas etmemesini sağlayın .

Daha sonra soru şu ki, ne tür su kabakları kurutabilirsiniz? Bir tür çok etlidir (Lagenaria ailesi). Erken bu almaya gerekliyse, o zaman birkaç hafta, hatta ay boyunca serin, kuru bir yerde 'kurutulmuş' gerekmektedir. Bu türler hasat zamanında yaklaşık %90 sudur, dolayısıyla uzun kuruma süresi vardır. Bu tür genellikle 'kuş yuvası su kabakları ' olarak bilinir.

Aynı şekilde balkabağı nasıl kurutulur?

Bir kaşıkla tohumları çıkarın ve atın. Kabaklardan cildi kesin ve eti dilimler halinde kesin. Kabak dilimlerini bir buharlı pişiricide veya ocaktaki bir tencerede altı dakika boyunca buğulayın. Bir tepsiye eşit dilim Dağılın ve tamamen kurumaya iki gün yaklaşık veya kadar kurumaya güneşte onları yatıyordu.

Kabakların kuruması ne kadar sürer?

Kabaklarınızın boyutuna bağlı olarak tüm kuruma süreci 1-6 ay sürebilir . İlk olarak, dış kabuğun sertleşeceğini ve renklerin oturmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu genellikle ilk birkaç hafta içinde olur. Daha sonra dahili kurutma gerçekleşir ve bu genellikle 4 hafta daha sürer.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sirke kabakların çürümesini nasıl önler?

Kabaklar Nasıl Daha Uzun Süre Dayanılır {Jack O' Lanterns'ı Korumak}
 1. Balkabağını 1-2 saat suda bekletin.
 2. Balkabağının dış kısmına Sirke ve Limon Suyu sürün (bir litre suya 2 yemek kaşığı beyaz sirke ve 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin).
 3. Balkabağının iç ve oyulmuş kısımlarına vazelin sürün.
 4. Büzülmeyi önlemek için içini beyaz tutkal veya bitkisel yağ ile kaplayın.

Balkabağına çürümemesi için ne konur?

Bu Cadılar Bayramı'nda Kabaklar Çürümekten Nasıl Korunur?
 1. İçini temizleyin.
 2. Oyduktan sonra çamaşır suyu banyosu yapın.
 3. Petrol jölesi uygulayın.
 4. Balkabağını günlük olarak sulayın.
 5. Bir gece buzdolabında saklayın.
 6. Bir buz banyosu yapın.
 7. Aydınlatmak için gerçek mum kullanmayın.
 8. Sabit bir sıcaklıkta görüntüleyin.

Dekoratif bir balkabağı nasıl korunur?

Kabaklar ve Su Kabakları Nasıl Korunur?
 1. Çamaşır suyu, su ve bulaşık deterjanı karışımı hazırlayın. (Bir galon su, 2 T.
 2. Gerçek su kabaklarını 15 ila 30 dakika bekletin.
 3. Bir küvet veya hatta mutfak lavabonuzu kullanın.
 4. İyice durulayın ve kurulayın.
 5. Dekorunuza eklemeden önce, balkabağınıza hızlı bir kat sprey mat kapatıcı vermek isteğe bağlıdır. Onları daha uzun süre korumaya yardımcı olur.

Onları korumak için balkabağına ne koyarsınız?

Bleach kalıp öldürür ve kabak saldırmasını engelleyecektir. Ya tamamen üç galon suya üç çorba kaşığı çamaşır suyu çözeltisi içine oyulmuş kabak batırmak yapabilir veya su ve oyma alanları tedavi etmek için çamaşır suyu az miktarda dolu bir sprey şişesi kullanabilirsiniz.

Bir balkabağını sonsuza kadar koruyabilir misin?

Oyulmuş balkabağını 8 saat ağartıcı suda bekletmek, onu tedavi etmemiş olmanızdan birkaç gün daha uzun süre koruyacaktır . 8 saat beklettikten sonra balkabağını çıkarın ve kağıt havluyla tamamen kurulayın. Çamaşır suyu solüsyonu püskürterek balkabağını günlük olarak nemlendirin.

Oyulmamış bir balkabağını çürümekten nasıl korursunuz?

Suyla nemlendirilmiş bir beze bir yemek kaşığı yer cilası sürün, ardından ince bir balmumu tabakası bırakarak oyulmamış balkabağınızın tüm yüzeyini silin. Balmumu balkabağı üzerinde sertleştiğinde , küf oluşumunu önleyen ve balkabağınızı nemli tutan neme karşı bir bariyer görevi görür.

Bir balkabağı nasıl mühürlenir?

Petrol jölesi, oyulmuş balkabağınızın kurumasını ve kırışık görünümünü elde etmesini önlemenin harika bir yoludur. Su tutmaz, bu nedenle dışarıdaki nemi uzak tutarken doğal nemi hapseder. Vazelini balkabağınızın içine ve tüm kesik bölgelerin etrafına yayın. Gerektiğinde yeniden uygulayın.

Kabak bağırsağı ile ne yapabilirsiniz?

Kabak Bağırsaklarını Kullanmanın En İyi 10 Yolu
 1. Kavrulmuş kabak çekirdeği. Kavrulmuş kabak çekirdeği yapmak harika bir atıştırmalık seçeneğidir.
 2. Balkabağı yağı. Tüm malzemeleri güveç tencerenize koyun ve gece boyunca bu şekilde pişmeye bırakın.
 3. Kabak Köpek Davranır.
 4. Kabak Vücut Ovma.
 5. Balkabaklı cheesecake.
 6. Sağlıklı PSL.
 7. Kabaklı Mısır Ekmeği Muffinleri.
 8. Balkabağı çorbası.

Oyma balkabağının daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlarsınız?

Oyma Kabak Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır
 1. Balkabağını dilediğiniz gibi doğrayın.
 2. Balkabağını büyük bir kovaya su ve 2/3 su bardağı çamaşır suyu ile daldırın.
 3. Kesilmiş katmanları ve balkabağının içini ince bir tabaka vazelin ile kaplayın.
 4. Balkabağının nemli ve temiz kalmasına yardımcı olmak için birkaç damla çamaşır suyu içeren bir sprey şişesiyle günlük olarak balkabağına püskürtün.

Balkabağı nasıl korunur?

Garajınız gibi serin bir yerde saklanmalıdırlar. Kabakları baş aşağı saklayın (böylece sapı altta olur). Onları doğrudan yere koymayın – balkabağı için bir karton parçası kullanın. Bu şekilde saklanan kabaklar 3-4 aya kadar dayanabilir.

Fırında balkabağı kurutur musun?

Fırında kuru kabak
Bu yöntem tipik olarak ara sıra kurutmada kullanılır. Bunları fırın tepsisine dizin. Dilimleri birbirine temas etmesine izin vermeyin.

Küçük balkabaklarını kurutabilir misin?

Kabak ve balkabağının kürlenmesi için 10 günlük bir kuruma süresi yeterlidir. Küçük su kabakları iki ila üç hafta kürlenme gerektirir. Kuş yuvası veya elma gibi büyük su kabaklarının tamamen kuruması birkaç ay sürer. Büyük su kabakları sertleştikçe dış küf geliştirebilir.

Kabaklar oymalı mı yoksa oymasız mı daha uzun süre dayanır?

Kabak iç yarık ve nefis haşere çeken etini ortaya çıkarmak için oyulmuş olmadığından, uncarved balkabağı daha uzun süre kalmak iyi olasılığı daha yüksektir. Ama daha uzun süre için muhafaza için bir yol hala var. WD-40'ı balkabağınızın yüzeyine püskürtün. Bu, daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olacaktır!

Süs su kabaklarının çürümesini nasıl önlersiniz?

Kabakları yumuşak sabunlu bulaşık deterjanıyla nazikçe yıkayın ve iyice durulayın. Su kabaklarını kurulayın ve bir ev dezenfektanı ile hafifçe püskürtün veya ovma alkolüyle püskürtün. Hazırlanan su kabaklarını , iyi havalandırılan karanlık, sıcak ve kuru bir alanda (çatı katı gibi) birkaç kat gazete üzerine yerleştirin.

Su kabakları ne kadar sürecek?

Bir yığın su kabağı , evinizin içinde veya bahçenin dışında göz alıcı bir dekorasyon oluşturur. Taze, sertleşmemiş bitkiler feci gitmeden önce bir kaç hafta sürebilir. Eğer kuru ve su kabakları korumak durumunda olsa da, bunlar uzun yıllar sürecek edeceğiz.