Coralberry yiyebilir misin?

Sordu: Eumelia Sawitzki | Son Güncelleme: 25 Şubat 2020
Kategori: yiyecek ve içecek alkolsüz içecekler
4.7/5 (415 Görüntüleme. 24 Oy)
Coralberry , kışın çoğu boyunca süren güzel kırmızı meyveleri olan yoğun, emici bir çalıdır. Bir başka yaygın isim olan Hint Frenk üzümü, meyvelerin yenilebilir olduğunu öne sürüyor. Bununla birlikte, Symphoricarpos spp. nedeniyle mercan çileği yenmesi önerilmez. büyük miktarlarda toksik olabilen bir kimyasal olan saponin içerir.

Benzer şekilde, kuşlar Coralberry yer mi diye sorabilirsiniz.

Hemaris thysbe (Hummingbird Clearwing) dahil olmak üzere birçok güvenin tırtılları yapraklarla beslenir . Kuşlar , özellikle kızılgerdanlar, sonbaharda ortaya çıkan meyveleri yemeyi severler. Coralberry'nin ak kuyruklu geyiğin en sevdiği yemek olduğu söylenir ama ben Mercanberry'mi yiyen geyiği hiç görmedim.

Ayrıca bilin, güzellik meyveleri yiyebilir misiniz? Amerikan beautyberry meyveleri , genellikle yaz sonundan sonbahar başlarına kadar meydana gelen tam olgunluğa ulaştıktan sonra yenilebilir hale gelir. Koyu mor/macenta rengi olmalı ama kırışık ve kuru dönmemelidir. Bu meyveler çiğ olarak yenebilir ve hafif, hafif tıbbi bir tada sahiptir.

Buna uygun olarak, mercan meyvelerini nasıl çoğaltırsınız?

Tohumla çoğaltmak en zor yöntemdir. Çilekleri sonbaharda veya kış aylarında dalları sıyırarak veya sallayarak toplayın ve tohumları çıkarmak için meyveleri suda hafifçe yumuşatın. Tohumları, ertesi yıl filizlenmesi beklenen ilkbaharda ekim için serin ve karanlık bir yerde kurutun.

Ardisia'yı nasıl çoğaltırsınız?

Mercan ardisia üç yöntemle yayılır: tohum, çelikler veya hava katmanlama. Bu bitkiler için tohumlar iyi çimlenme eğilimindedir. Her meyvede epeyce var ve tüm meyveyi ekebilirsin. Dış kısım bozulurken tohumlar ekilir ve döllenir.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ardisia bitkilerinin bakımını nasıl yapıyorsunuz?

Aydınlatma: Ardisia aydınlık, güneşli odalarda gelişir, ancak çok fazla doğrudan güneş ışığından hoşlanmaz. Bunları güneye bakan pencereli odalara yerleştirin, ancak doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Su: Bitki eşit derecede nemli kalmalıdır, yani toprak asla tamamen kuru veya aşırı ıslak olmamalıdır.

Ardisya nedir?

Ardisia crenata, Doğu Asya'ya özgü çuha çiçeği ailesindeki Primulaceae çiçekli bitki türüdür. Noel meyvesi, Avustralya kutsal, mercan ardisia , mercan çalısı, mercanköşk, mercanköşk ağacı, tavuk gözleri ve baharat üzümü gibi çeşitli isimlerle bilinir.

Coralberries şekerini nasıl yetiştirirsiniz?

Yapraklar düştükçe, her kavisli gövde, kış boyunca ince dallarda kalan dekoratif meyvelerle süslenir. Kış bahçesi için mükemmel bitki , Candy'yi ön kenarda göze çarpan bir yere yerleştirin. Yemeyin.

Beautyberry'nin tadı nasıldır?

Cevap şu ki, beautyberries doğrudan çalıdan alındığında çok lezzetli değil , jöle veya dondurma üzerine sos olarak yapıldığında lezzetlidir. Bazıları jölenin mürver jölesi gibi tadı olduğunu söylüyor. Ancak benzersiz bir lezzet ile - - bütün kendi için ben bir çok farklı "gibi grape-" lezzet olduğunu düşünüyorum.

Beautyberries zehirli midir?

Bu yazar Beautyberry'nin besinsel analizini bilmese de , diğer renkli, yenilebilir meyvelerle benzer antioksidan ve vitamin özelliklerine sahip olabilir. Birçok web sitesi, meyveleri yememeleri konusunda uyarıyor ve bazıları onları zehirli olarak adlandırıyor . Meyveler biraz büzücüdür ve en iyi bir seferde sadece birkaç tane çiğ olarak yenir.

Kuşlar beautyberry yer mi?

Beautyberries , bobwhite bıldırcın, kızılgerdan, kardinaller, kedi kuşları, ispinozlar, alaycı kuşlar, thrashers ve towhees gibi birçok kuş için önemli bir besin kaynağıdır. Meyveyi yiyen diğer hayvanlar arasında armadillolar, rakunlar, opossumlar, sincaplar, gri tilkiler ve bazı kemirgenler bulunur. Beyaz kuyruklu geyik yapraklara göz atacak.

beautyberry köpekler için zehirli midir?

Herhangi bir toksik veri tabanında listelenmediğinden, köpeklerinizin birkaç tane böğürtlen yeme tehlikesi olacağını düşünmezdim. Muhtemelen köpeklerin zaten yemek isteyeceği bir şey değildirler ve onları yemeye ilgi duyuyorlarsa, meyvelerin çoğunu her zaman çalılardan ayırabilirsiniz.

Beautyberry gölgede büyüyebilir mi?

Büyüme Hızı / Büyüme Koşulları
Beautyberry çoğu toprak koşulunu tolere etmesine rağmen ideal toprak verimli, gevşek ve iyi drene edilmiştir. Bitkiler orta gölgeye doğal olarak yetişen, ancak yeterli nem kullanılabilir olduğunda maksimum çiçekli ve meyve üretimi için tam güneş dikilebilir.

Beautyberry böcek kovucu nasıl yapılır?

Böcek Kovucu Krem Yapma Adımları:
  1. Kabuğu, sapları ve yaprakları kesin,
  2. İki bardak suyu kaynatın,
  3. Beautyberry kabuğu, sapları ve yapraklarının doğranmış karışımını ekleyin,
  4. 10 dakika kaynatın,
  5. Gerinim karışımı,
  6. Farklı bir tencerede neem yağını ısıtın,
  7. Bal mumu içinde eriyene kadar karıştırın,

Snowberry yenilebilir mi?

Meyveler yenilebilir ve ilgili kış yeşili bitkisine (Gaultheria procumbens) benzer muhteşem bir kış yeşili tadı vardır. Lezzet kar meyvesinde daha yoğundur ve ıslak Tic-Tac ile karşılaştırılmıştır.

Beautyberry'i nasıl korursunuz?

Kapsamlı koşullandırmadan yararlanır, bu nedenle bir aranjmanda kullanmak istediğiniz zamandan bir gün önce seçin. Sapları gece boyunca derin suda bekletin. Meyveler yağmurda ıslanırsa kuruması gerekir, bu nedenle bir saksı kulübesinde, garajda veya hatta bir saçağın altında saplı bir kova bırakın. Bir açıyla kesilmiş sapları kesin.

Beautyberry tohumlarını nasıl hasat edersiniz?

Beautyberry meyvesi olgunlaştığında, genellikle Ağustos sonu veya Eylül başında, tohumları hasat etme zamanıdır. Sadece olgun meyvelerden bir kaseyi elle seçin. Hasat edilen meyveleri ilkbaharda büyümelerini istiyorsanız hemen ekebilirsiniz. İlk yıl çimlenmede başarısız olsalar bile pes etmeyin.

Bir kahve bitkisine nasıl bakıyorsunuz?

Kışın onları taslaklardan uzak tutun. Kahve bitkileri yetiştirirken, toprağın nemli kalması, ancak ıslanmaması gerekir. Ayrıca, kahve bitkinizin büyüdüğü hem toprağın hem de saksının iyi drenaja sahip olduğundan emin olun. Bitkinin etrafındaki nemin de yüksek kalması gerekecektir.