Java ile 3 boyutlu oyunlar yapabilir misiniz?

Sordu: Madicke Estrelles | Son Güncelleme: 18 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.5/5 (799 Görüntüleme. 30 Oy)
Giriş: Java'da Temel Bir 3B Motor Yapımı
3 boyutlu bir ortamda bir oyun almak bir yere sahip olan büyük ölçüde daldırma artırır, ama aslında tam bir 3D motoru uygulayan çok karmaşık olabilir. Raycasting de çok hızlıdır ve Wolfenstein 3D gibi ilk 3D oyunlardan bazıları bunu kullanmıştır.

Bunu göz önünde bulundurarak Java oyun geliştirme için iyi mi?

Java , uygulama geliştirmede de iyidir , JavaFX kullanabilir ve profesyonel görünümlü uygulamalar yapabilirsiniz ve tıpkı bir C# uygulaması kadar iyi performans gösterebilirsiniz. Oyun geliştirme için bir dilin kalitesi, o dil için mevcut olan kütüphanelerin ve motorların kalitesi ile doğru orantılıdır.

Ayrıca Java'nın oyunlar için neden kötü olduğu da sorulabilir. Java , toplanan, yönetilen bir çalışma zamanına sahiptir. Bu çoğu zaman büyük bir avantajdır, kesinlikle kodlamayı daha kolay ve daha az hataya açık hale getirir ve Java'nın bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden biridir. Ancak, çöp toplama döngüleri gözle görülür duraklamalara neden olabileceğinden, oyunlar için ara sıra gecikme sorununa neden olur.

Bununla ilgili olarak, hangi oyun motoru Java kullanıyor?

Oyun motorları , oyun tasarımcılarının bir oyunu sıfırdan oluşturmadan hızlı ve kolay bir şekilde kodlaması ve planlaması için kullanılabilen araçlardır. motorlar

İsim Cocos2d, Cocos2d-x, Cocos2d-html5
komut dosyası JavaScript, Java, Lua
Çapraz platform Evet
2D/3D odaklı 2D, 2.5D, 3D

C++ öğrenmek zor mu?

C++ , çoğunlukla çok düşünmek zorunda oldukları için öğrencilerin ustalaşması en zor dildir. Gerçekten çok. C#'ın veya Java'nın kolay olduğunu iddia etmiyoruz ama kıyaslandığında evet, kolay. Java/C#'da kutudan çıktığı gibi otomatik bellek yönetimine sahipsiniz, böylece belleğin yeniden tahsis edilmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Birlik içinde C++ kullanabilir misiniz?

Eğer bir Unity Pro lisansı varsa çalışmak daha kolaydır rağmen, Birlik Ücretsiz sürümü ile C ++ kullanmak mümkündür. Tek yapmanız gereken bir DLL içinde tamamlamayı ve yerleştirmek için nereye aşağıdaki talimatları uygulayın. Unity 4 Ücretsiz için: Unity Project Root: UnityProject'e yönetilmeyen kod ekleyin.

C++ öğrenmek ne kadar sürer?

Cevap verdiğiniz konu : Ortalama bir insanın C++ dilinin tüm temellerini öğrenmesi ne kadar sürer ? Programlama deneyiminiz olmadığını varsayarsak, dilin Sözdizimini oldukça hızlı bir şekilde (deneyimsiz 2-3 ay) alacaksınız: Haftada 5 gün, günde 2-4 saat öğreniyorsunuz .

C++ ile hangi oyunlar yapılır?

 • Counter Strike. En popüler FPS oyunlarından biri.
 • Kıyamet. Doom 3, C++ ile yazılmış ve kodu paylaşılmıştır.
 • World Of Warcraft. Tartışmasız en iyi MMORPG'lerden biri. Diğer bazı oyunlar - Diablo 1. Diablo 2. StarCraft. StarCraft: Kuluçka Savaşı. Warcraft 3. SWAT. Orion Ustası İ.

C++ veya Java öğrenmeli miyim?

Java daha yaygın olarak bilinir ve çok yönlüdür, bu nedenle bir Java geliştiricisi bulmak C++ gibi "daha zor" bir dilden daha kolaydır. Genel olarak, C++ hemen hemen her şey için kullanılabilir, ancak onu kullanmak her zaman gerekli değildir. Java genellikle yeterlidir ve projeniz için çok daha etkili olabilir.

C# oyunlar için iyi mi?

C# ile oyun yaparken birkaç seçeneğiniz var. Yani evet, C# oyun geliştirme için iyidir - çünkü onu Unity'de kullanabilirsiniz. Microsoft'un XNA çerçevesi (Microsoft XNA Game Studio 4.0), bağımsız oyun geliştirmeye girmenin harika bir yoluydu ve bu, C# tarafından yönlendirildi.

C# öğrenmek zor mu?

Diğerlerinin söylediği gibi C# öğrenmek zor değil. Takım, muhtemelen en iyi yönlerden biridir, Visual Studio çok iyi bir IDE'dir.

Bir oyun motoru oluşturmak ne kadar sürer?

Temel bir çerçeve geliştirmek üç yıl sürdü .

3d grafikler nasıl çalışır?

3B bilgisayar grafikleri (2B bilgisayar grafiklerinin aksine), hesaplama yapmak ve 2B görüntüleri oluşturmak amacıyla bilgisayarda depolanan geometrik verilerin üç boyutlu bir temsilini kullanan grafiklerdir . Bu tür görüntüler daha sonra gösterim için veya gerçek zamanlı görüntüleme için olabilir.

Bir oyun motorunu nasıl kodlarsınız?

Bu adımlar:
 1. Adım 1: Lineer Cebir öğrenin.
 2. 2. Adım: C++ (veya istediğiniz herhangi bir dili) öğrenin
 3. Adım 3: Bir Matematik Motoru Geliştirin.
 4. Adım 4: Bilgisayar Grafiklerini Öğrenin.
 5. Adım 5: OpenGL öğrenin ve birçok proje yapın.
 6. Adım 6: Tasarım Kalıplarını Öğrenin.
 7. Adım 7: Bir İşleme Motoru Geliştirin.
 8. Adım 8: Newton'un Hareket Yasalarını gözden geçirin.

Motorsuz bir oyun yapabilir misin?

Eğer bir oyun programlama başladığınızda, evet, mevcut bir motor olmadan bir oyun yazabilir, ama olacak, derinlemesine sorunuzu cevaplamak için klavye girişi, bir grafik motoru, bir fizik motoru vb gibi bazı şeyler gerektirir bakınız sıfırdan kendin yazmalısın.

Bir oyun motoru yapan nedir?

Bir oyun motoru, video oyunları oluşturmak ve oluşturmak için yazılım çerçevesini oluşturur. Animasyondan yapay zekaya kadar özellikler sağlarlar. Oyun motorları, grafik oluşturma, çarpışma algılama, bellek yönetimi ve daha birçok seçenekten sorumludur.

Oyunlarda grafik işleme nasıl çalışır?

Bir ekranda piksel oluşturmak için GPU ile iletişim kurmanız gerekir. Bu nedenle, bir bilgisayar grafiği geliştiricisi olarak göreviniz, OpenGL nesneleri aracılığıyla GPU'ya veri göndermektir. Veriler GPU'ya ulaştığında OpenGL Rendering Pipeline'dan geçer. Oyun karakteriniz bu boru hattından birleştirilir.

3d programlama nedir?

3B bilgisayar grafikleri (2B bilgisayar grafiklerinin aksine), hesaplamaları gerçekleştirmek ve 2B görüntüleri oluşturmak amacıyla bilgisayarda depolanan geometrik verilerin (genellikle Kartezyen) üç boyutlu bir temsilini kullanan grafiklerdir. 3B grafikler en yaygın olarak düz, 2B bir ekranda oluşturulur.

Unity'nin kodlamaya ihtiyacı var mı?

Eğer 2B, Unity 2.5D veya 3D oyunlar, hiçbir gerekli kodlama yapmadan içine eğer Macera Creator ihtiyacınız varlıktır. Görsel komut dosyası sistemi ve sezgisel Düzenleyicisi, yeni başlayanların bir satır kod yazmadan oyunun tamamını oluşturmasını sağlar ve programcıların kendi işlevlerini tak ve çalıştırmasına yardımcı olur.

Unity 3d ücretsiz mi?

Unity'nin Kişisel ve Profesyonel olmak üzere iki sürümü vardır. Kişisel sürümün kullanımı tamamen ücretsizdir ancak oyununuz başladığında 'Made with Unity ' logosunu görüntüler. Bu logoyu ihmal ederek, kişisel baskının kullanımı tamamen ücretsizdir . Yeni başlayan biriyseniz oyun yapmak için kullanabileceğiniz en iyi oyun motorudur.

3d oyun yapmak ne kadar zor?

3D'yi öğrenmek daha zordur ve başarılı olmak için daha fazla yetenek gerektirir, ancak çok daha fazlasını yapabilir. Oyunlarınızda kaliteli görseller elde etmeyi hedefleyen yetenekli bir sanatçıysanız, ilk öğrenme eğrisini geçtikten sonra, ikisi ile çalışmak çok daha kolay veya daha hızlı değildir.

Kodlamadan oyun yapabilir miyim?

Adventure Creator, Unity'de kodlama gerektirmeden 2D, 2.5D veya 3D oyunlar yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan varlıktır. Görsel komut dosyası sistemi ve sezgisel Düzenleyicisi, yeni başlayanların bir satır kod yazmadan oyunun tamamını oluşturmasını sağlar ve programcıların kendi işlevlerini tak ve çalıştırmasına yardımcı olur.