Spackle'ın üzerini boyayabilir misin?

Sordu: Benno Palzewicz | Son Güncelleme: 4 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe ev geliştirme
4.2/5 (1.004 Görüntüleme . 43 Oy)
İç Spackle Üzeri Boyama
Spackle yama çevreleyen yüzeyden daha gözenekli olduğundan, son kat uygulanmadan önce astarlanması gerekir, aksi takdirde donuk bir nokta olarak görünecektir . Özel bir astar kullanmaya gerek yoktur; herhangi bir su bazlı genel amaçlı veya alçıpan astar yapacaktır .

Bu nedenle, doğrudan spackle'ın üzerini boyayabilir misiniz?

Bunların hepsi alçıpan derz dolgu macunu veya çabuk kuruyan spackle ile kolayca tamir edilebilir. Bununla birlikte, onarımın hala çevreleyen duvara uyması için boyanması gerekiyor. Astar, dolguyu veya derz dolgusunu kapatır ve alanı boyamaya hazırlar. Astar olmadan, tamir alan birden fazla boya katı kadar emmek.

Ayrıca, astar üzerine serpebilir misiniz? Shellac bir astardır . Bazen senin başına olabilir mühürlü yüzeyi üzerinde çok ince yağsız kat ile derde girer edebilirsiniz. Kabarcıkları zımparalayın , toplayın , ardından çöp kutusunu uygulayın (alçıpan astar adımını atlayın), ardından bitirin. İyi olmalısın.

Yukarıda, spackle'ın üzerini ne kadar sürede boyayabilirsin?

Hızlı kuruyan çuvalın kuruması sadece birkaç dakika sürebilirken, normal bezin dokunulduğunda kuruması 1-2 saat sürer. Zımparalamadan önce 1-2 saat daha bekleyin ve boyamadan önce 24 saat bekleyin.

Boyamadan önce spackle'ı doldurmanız gerekiyor mu?

Spackle yama çevreleyen yüzeyden daha gözenekli olduğundan, son kat uygulanmadan önce astarlanması gerekir , aksi takdirde donuk bir nokta olarak görünecektir. Özel bir astar kullanımına gerek yoktur; herhangi bir su esaslı genel amaçlı veya kartonpiyer astar yapacaktır.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Spackle'ı doldurmam gerekiyor mu?

Boyamadan önce bir duvarı onardıysanız , muhtemelen yüzeyde yama parçaları veya derz dolgusu olacaktır. Bu onarımların küçükse, ayrı bir astar satın almak gerekmez; sadece normal boya az miktarda kullanmak ve “nokta-asal” duvara alanlara daha hafifçe fırçalayın.

Neden boyadan spackle'ı görebiliyorum?

Eğer boyama veya astar edilir snoopuppy (ıslak veya kuru) kumlu olmasaydım hemen hemen her zaman 2 farklı yüzeyler nedeniyle farkı görmek mümkün olacak. Muhtemelen sadece bu noktalar üzerinde hızlı bir dokunuş kadar yapabilirdi. Muhtemelen yamaların üzerine başka bir kata ihtiyacı vardır.

Prime ressamlar macun var mı?

Ressam macununun amacı, boyama işlemi sırasında küçük çatlakları ve delikleri doldurmaktır. Eğer kusurları tamir sonra, asal macun ve sonra sorunsuz üzerinde boyayabilirsiniz. İyi haber şu ki, ressam macunu kullanmak genellikle gerçekten hızlı ve gerçekten kolay, bu yüzden bunu yapmamak için hiçbir mazeret yok .

Spackle'ı nasıl mühürlersiniz?

Dış Spackle Nasıl Mühürlenir
  1. Adım 1 - Doğru Spackle'ı seçin. Daha yeni spackling malzemeleri daha hafiftir.
  2. Adım 2 - Alanı Zımparalayın. Astar uygulanmadan önce sıvamak istediğiniz alan zımparalanmalıdır.
  3. Adım 3 - Bir Astar uygulayın. Sökmeden önce çıplak ahşabı astarlamalısınız.
  4. Adım 4 - Varsa Paint Uygulayın.

Boyadıktan sonra spackle zımparalayabilir misiniz?

Kum macun kuruyken kaldır toz, asal ve boya. Aşağı kumlu değildi spackle bir yama varsa, ben 'biraz daha snoopuppy, kum asal, pürüzsüz ve boya uygulamak d. Ben çoğu durumda, sen 'muhtemelen sadece rötuş ihtiyaç duyacaksınız bekliyoruz.

Rötuş boyası için astara mı ihtiyacınız var?

Bir boya astarı, metal bir yüzeyin paslanmaya karşı korunmasına yardımcı olabilir . Ayrıca rötuş boyasının yapışabileceği bir yüzey sağlar. Alan açıkta kalan bir metal yüzeye sahip olduğunda her zaman bir astar uygulanmalıdır. Astar uygulamadan önce bir kat pas tutucu uygulayan araç sahipleri vardır.

Ortak bileşik ve spackle aynı şey midir?

Alçıpan derz bileşiği vs. Spackle . Ortak bileşik bantlama ve Spackle senin duvarlarında büyük boyutlu deliklere küçük doldurmak için daha iyi bir seçim ise alçıpan dikişleri bitirme için daha iyi bir seçimdir. Ayrıca Spackle psikiyatr, ama sadece ortak bileşik yaklaşık olarak çok bunu yapmaz.

Spackle'ı nasıl düzeltirsiniz?

Duvarın en iyi şekilde görünmesi için küçük yamalarla bile zaman ayırın.
  1. Düz kenarlı bir macun bıçağıyla alçıyı alçıpanın üzerine sürün.
  2. Paketin kenarını, kapladığınız alanın ötesine yayın.
  3. Kurutulmuş dolgunun yüzeyini ince taneli bir zımpara kağıdı veya bir zımpara bloğu ile hafifçe zımparalayın.

Spackle ne kadar sürer?

yaklaşık dokuz ay

Spackling sert kurur mu?

Hafif dolgu sert kurur, ancak çarpılırsa parçalanır, bu nedenle en iyi şekilde küçük onarımlar için kullanılır. Spackling'i bir seferde 1/4 inç derinliğindeki alana katmanlayın ve katmanlar arasında kurumasını bekleyin . Vinil dolgusu genellikle sıcaklığa, neme ve malzeme derinliğine bağlı olarak bir ila beş saat içinde kurur .

Spackle kumlayabilir misin?

Spackle ihtiyaçları zımpara macun bileşiği tamamen kuruduktan sonra yapılması gereken. Sen Katlar arasında hafifçe kum da bağlanmamalıdır. Zımparalama çok uzun sürmez, genellikle sadece birkaç dakika sürer. Macun macunu olduğunda, bir zımpara sünger veya zımpara kağıdı ile yapabilirsiniz hafifçe kum kurutun.

Spackle'ı nasıl yaparsın?

Dört yemek kaşığı beyaz un ve üçte bir çay kaşığı tuzu birlikte karıştırın, ardından karışım hamur veya macun benzeri bir doku elde edene kadar yeterli miktarda boya veya astar ekleyin. Bir macun bıçağıyla küçük çatlaklar ve oyuklar üzerinde düzeltin. Boyamadan veya zımparalamadan önce yüzey tamamen sertleşene kadar kurumasını bekleyin.

Astar, alçıpan kusurlarını gizler mi?

(Üzgünüz ki, yüksek yapılı bir alçıpan astarı bile korkunç bir bant işini gizleyemez .) Kendinden astarlı boyalardaki ağır gövdeli boya reçineleri, yüzeyi kapatır ve kusurları doldurur (ki bunlar zaten düz boyada daha az görünür).

Gardz astar olarak kullanılabilir mi?

GARDZ kuruduğunda herhangi bir standart mimari su bazlı veya yağ bazlı astar veya son kat ile kaplanabilir . GARDZ , her tür derz dolgu macunu ve dolgu macunu ile uyumludur ve üzerine herhangi bir doku veya patlamış mısır cilası uygulanabilir .

Astardan sonra duvarları zımparalıyor musunuz?

Astardan sonra duvarı zımparalayın
Duvarları astarlayın ve astar kuruduktan sonra kağıt tüylerini ve topakları çıkarmak için hafifçe zımparalayın .

Skimcoat'tan sonra astara mı ihtiyacınız var?

Üst kat ile boyamadan önce bitmiş yağsız kat üzerinde astar uygulamak önemlidir. Astarlar , uygun sızdırmazlık ve yapışma için alçıpan bileşimindeki küçük boşlukları doldurur. Monroe, astarlanmış duvar yüzeyine iki kat bitiş rengi uyguladı. Beyaz astar üzerine koyu boya genellikle tek katta kapatmaz.

Yağsız kaplamadan önce astarlamanız gerekir mi?

Yağsız kaplamadan önce :
Yüzeyin temiz olduğundan emin olun. Su lekeli yüzeyleri onarın ve yağsız kaplamadan önce astar- sızdırmazlık maddesi ile kapatın. Boya soyulması veya alçı ve eklem bileşik haşhaş halinde, tüm gevşek malzemenin çıkarılması astar -sealer Tüm toz ve kat silin.