Tasarlanmış parke zeminleri tarayabilir ve yeniden kaplayabilir misiniz?

Soruldu: Hussam Martin Moreno | Son Güncelleme: 21 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.8/5 (660 Görüntüleme . 13 Oy)
Balmumu veya yağ ürünü ile işlem görmüş bir parke zeminin taranması ve yeniden kaplanması çok zordur ve çoğu zaman yeni poliüretan katı yapışmaz. Bu, cilayı çıkarmak için bir döşeme sıyırıcısının kullanıldığı cilalı zeminler için bile geçerlidir.

Sonuç olarak, parke zeminleri taramanın ve yeniden kaplamanın maliyeti nedir?

Tipik maliyetler: Bu biraz yıpranmış 225 metrekarelik ayak (15x15 feet) odası, ayrıca tarama olarak bilinen bir süreç İkinci kat uygulama (1 $ / metrekarelik ortalama) 200 $ 250 hakkında. Bu genellikle bir veya iki gün sürer ve nispeten iyi durumda olan bir zemini eski haline getirir.

Ayrıca, parke zeminleri yeniden kaplayabilir misiniz? Tamamen retexture için, bitirmek rengini değiştirmek için bir zemin İkinci kat, ya da yere zaten sadece yeniden uygulama aynı sona edilebilir. Parke zeminler parke zemin ömrü boyunca bir defadan fazla tekrar boyanacaksa normaldir. Aynı zamanda bir zemin kaplamalarımı bunun şart sayısını azaltabilir.

Benzer şekilde, mühendislik ürünü bir parke zeminin cilalanması mümkün müdür diye sorabilirsiniz.

Evet, onlar, en azından bir kere. 2 milimetreden daha ince bir aşınma tabakasına sahip zeminler , bir tampon ile hafif bir sürtünmeyi tolere edebilir . Daha kalın üst katmanlar , masif ahşap gibi zımparalanabilir, bu da daha derin çizikleri ve oyukları silmenize olanak tanır.

1000 metrekarelik parke zemin döşemenin maliyeti nedir?

1.000 metrekarelik parke döşemenin ortalama maliyeti . ayaklar 6,115 ila 10,140 dolar arasındadır ve çoğu ev sahibi malzeme ve profesyonel işçilik için yaklaşık 8,127 dolar harcar.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir parke zemini nasıl tararsınız?

Yüzeyin üst katmanını hafifçe aşındırmak için favori yönteminizi kullanın: 120-kumlu bir elek ile odanın çevresini elle zımparalayın. Zeminin ortası için 120-grit ekranlı bir direk zımparası veya pedli ve 150-grit ekranlı bir zemin tamponu kullanabilirsiniz.

Mühendislik ürünü parke zeminleri yenilemenin maliyeti nedir?

200 metrekarelik oda poliüretan ile kum, leke ve bitirmek için $ 850- $ 1,260 mal olacak refinishing. Aynı boyuttaki bir parke zemini değiştirmek, masif veya işlenmiş ahşap için 2.000-4.000 $'a mal olacaktır .

Parke zeminlerimi parlatabilir miyim?

Zamanla, parkeniz istediğiniz gibi görünmeyebilir. Neyse ki, bunun için bir çözüm var. Tüm zemini yenilemenize gerek yok. Sadece çizikleri giderebilir ve zeminlerinizin tekrar yeni görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bay Sandless'ın fiyatı ne kadar?

Kumsuz zemin kaplama fiyatları fit kare başına 1,00$'dan başlayabilir, ancak ortalama olarak çoğu insan fit kare başına 1-3$ arasında harcama yapar.

Parke zeminleri yenilemek veya değiştirmek daha mı ucuz?

Genel olarak, parke zeminlerinizi yenilemek neredeyse HER ZAMAN daha ucuz olacaktır . Bunları değiştirirseniz , ek ahşabın yanı sıra mevcut sert ahşabı söküp uzaklaştırmak için ödeme yapmanız gerekir. Buna sahip olsanız bile, tüm zemini değiştirmekten daha ucuz olacaktır.

Parke zeminleri zımparalamak ve cilalamak ne kadar sürer?

Kullanılan ürüne ve mevcut hava koşullarına bağlı olarak her bir kat , saatler veya günler sürebilir. “ Kum ve poli” işi için en az iki gün veya tam bir tamir projesi için üç ila yedi gün ve ayrıca renk ekliyorsanız en az bir gün belirleyin.

Yeniden kaplama ve ekranlama nasıl yapılır?

Tipik olarak, bir ekran ve yeniden kaplama için bir kat poli ekleyin, ancak ekstra koruma istiyorsanız 2 kat ekleyebilirsiniz. Her kattan önce tarama yaparsınız. Tarama genellikle 1 günlük bir süreçtir (veya 2 kat tercih ederseniz 2 gün). Tıpkı zımparalama ve cilalama gibi, tüm mobilyaların taşınması gerekir.

Bir parke zemini nasıl kaplarsınız?

Kullanım kolaylığı için bir boya silindiri uzatma direği kullanarak zemininizin geri kalanına kalın bir kat vernik uygulayın. Önce ağaç damarı yönünde, sonra da üzerinde hareket edin. Çizgilerinizi üst üste getirin ve tüm ahşap zemini kaplayana kadar devam edin. Üç saat sonra ikinci bir kat uygulayın.

Parke zeminleri cilalamanın maliyeti nedir?

Parke Zeminleri Yenileme Maliyeti
Parke zeminler refinishing $ 1,074 ile $ 2,400 arasında tipik aralık ortalama $ 1,684 mal olur. Sen ayak kare başına her yerden 3 $ $ 8 ödeme bekleyebilirsiniz. Büyük ve karmaşık işler için 4.000 dolara kadar harcama yapabilirsiniz. Ne kadar fazla alana sahip olursanız, metrekare fiyatı o kadar düşük olur.

Parke zeminlerde iki kat poliüretan yeterli mi?

Parke zeminler için en az 2 kat yağ bazlı poliüretan + en az bir vernik kaplama öneriyoruz. Ekstra katlar = ekstra koruma, ancak başka bir kat uygulamadan önce 24 saat kuruması gerektiğinden günde yalnızca bir kat yağ bazlı poliüretan uygulanabilir.

Bir parke zemini taramak ne anlama geliyor?

Tarama ve cilalama aynı şeydir. Birbirleriyle eşanlamlıdırlar ve her ikisi de zemini "kazdığınız" veya aşındırdığınız anlamına gelir ve ardından koruma ve parlaklık için bir kat poliüretan uygularsınız. Tarama bir arabellek ile yapıldığından, taramaya genellikle parlatma denir.

Parke zeminden bir çizik nasıl alınır?

Küçük bir çiziği onarmak için şu adımları izleyin:
 1. Yüzeyi temizleyin. Kalıntıları toplamak için kaliteli bir ahşap temizleyici kullanın.
 2. Çizik üzerinde çelik yünü kullanın. Yalnızca çizik alanı ovun ve her zaman ahşabın damarı ile ovalayın.
 3. Çizmeyi parlatın.
 4. Kenarları karıştırın.
 5. Bir balmumu çubuğu kullanın.
 6. Alanı parlatın.
 7. Bir macun balmumu kullanın.

Parke zeminler için en iyi bitiş hangisidir?

Parke Zeminleriniz için Hangi Kaplama Doğru?
 • Su Bazlı Poliüretan. Şunlar için idealdir: Çabuk kuruyan net bir cilaya ihtiyaç duyan zeminler.
 • Yağ Bazlı Poliüretan. İçin en iyisi: Yüksek trafikli alanlar.
 • Nem-Kür Üretan.
 • Balmumu.
 • Şellak.
 • Nüfuz Eden Yağ Sızdırmazlık Maddesi.
 • Asitle Kürlenmiş Finish.
 • Aluminyum oksit.

Poliüretan nasıl yeniden kaplanır?

 1. 1) Bir ahşap zemin temizleyicisi kullanarak döşemenin küçük bir bölümünü iyice temizleyin.
 2. 2) İnce (120-grit) zımpara kağıdı ile alanı hafifçe zımparalayın, ahşap damarı ile aynı hizada çalışın.
 3. 3) Yama test alanına poliüretan zemin kaplaması uygulayın ve 24 saat bekleyin.
 4. 4) Son işlemi kontrol edin.

Ahşap zeminleri zımparalamadan boyayabilir misiniz?

Genel bir kural olarak, mevcut zemininizi sorunsuz bir şekilde daha koyu bir renge boyayabilir ve iyi sonuçlar elde edebilirsiniz ( ahşap türünün koyu lekeye elverişli olmadığı durumlar hariç). Bazı durumlarda, bir saydam sır dolu zımparalama ve refinishing iş olmadan rengini koyu hale anlamına uygulamak mümkün olabilir.

Mühendislik sert ahşap ne kadar sürer?

Mühendislik döşeme ömrü tahta kalınlığına bağlıdır: Tiner 20 ila 30 yıl geçen türleri ve kalın olanlar 40 ila 80 yıllık bir ömrü vardır. Bu öngörülen ömürler, yüksek kaliteli mühendislik ürünü zemin kaplamaları için geçerli olabilir, ancak piyasada bulunan birçok ucuza üretilmiş mühendislik ürünü zemin kaplama ürünleri için geçerli değildir.