Dava açıldıktan sonra tahliyeyi durdurabilir misiniz?

Sordu: Iusra Nave | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020
Kategori: iş ve finans gayrimenkul sektörü
4.1/5 (269 Görüntüleme. 23 Oy)
Eğer kira borcun çünkü ev sahibi sizi dava tek nedeni ise, genellikle borçlu sizin ev sahibi herşeyi ödeyerek tahliye durdurabilirsiniz. Bu, yargıç tarafından onaylanan tüm kirayı ve bir tazminat davası açılmışsa mahkeme masrafları da dahil olmak üzere mahkeme masraflarını içerir.

Burada tahliye sürecini durdurabilir misiniz?

Tahliye mahkeme süreçtir ve acourt sipariş verildikten kadar yourlandlord sen tesislerinde kaldırıldı olamaz. Kira ödenmemesi için aneviction durdurmak için çok az yolu vardır aslında eğer owethe para, on dört daytimeframe içinde tamamıyla kiranızı ödemek yanında.

Yukarıdakilerin yanında, bir tahliyeyi bozdurabilir misin? Sen tahliye devirme şansı abetter vermek için tahliye duruşmaya yanınızda avukat getirmek isteyebilirler. Orada garanti areno, ancak bazı kiracılar, hatalı claimsfor cezaları var devrilmiş duringhearings kira ve maddi hasar edebiliyoruz.

Burada tahliye tebligatına itiraz edebilir misiniz?

Tipik olarak, bir davada yalnızca nihai karara itiraz edebilirsiniz . İtiraz etmek isteyen bir ev sahibi veya kiracının, tahliye kararının veya hükmünün "girildiği" (mahkemeye sunulduğu) tarihten itibaren gerekli belgeleri mahkemeye sunması için sadece on "yargı günü" (hafta sonları ve resmi tatil günleri hariç) vardır.

Ev sahibi tahliyeden sonra kirayı kabul edebilir mi?

Yine de diğer ev sahipleri herhangi bir miktarda kira parası almaktan mutlular ve tahliye davasına kadar tam veya kısmi ödemeleri kabul edecekler. Kira tahliye işlemi sırasında kabul edilen whenthe olursa olsun, ev sahibi bir tahliye peşinde bırakmalıdır.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir sahiplik emrine itiraz edebilir misiniz?

Mülkiyet kararına itiraz . Bir bulundurma düzenine karşı itiraz normalde herhangi duyacağını mahkemeye anapplication tarafından bu reddedilirse sipariş çağrısına made.Permission bulundurma duruşmada hakimden aranan veya edilebilir tarihten itibaren 21 gün içinde bemade zorundadır temyiz .

Zor kalmak nedir?

Zorluk kalır —altı aya kadar. Belirli koşullar kaldırılması için emrinin met.This kalmak ise kiralanan özelliğinde kalmak için altı aya kiracı vazgeçmek hukukuna göre izin verilen judgeis tahliye bir hardshipstay denir.

Tahliye edilirseniz ne olur?

Çoğu durumda, kiranın ödenmemesi durumunda tahliye bildirimi yapılır. Bu senin durum buysa, borcunu kira ödeyerek tahliye ile geçmekte gelen ev sahibine durdurabilir. Konu mahkemeye gittiğinde, ev sahibi yine de davayı kazanmalı ve sizi yasal olarak tahliye etmek için bir mahkeme emri çıkarmalıdır.

Yargıç kaçmanız için size kaç gün veriyor?

Bu borçlu veya moveout neyi ödemek (çoğu eyalette yedi üç) sana bir kaç gün verir. Eğer 'no-hayvan maddesini veya hasarlı theproperty ihlal ettik, mal sahibi bir çare hizmet veya bildirimi çıkabilirsiniz. Bu size kiralama ihlalini düzeltmeniz (iyileştirmeniz) veya taşınmanız için birkaç gün verir.

Tahliyeden sonra kirayı geri ödemek zorunda mısınız?

Hayır. Tahliye , herhangi bir ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırır ve ödenmemiş kira bedelini ortadan kaldırır . Bunun yerine, dava tarihine kadar ödenmemiş kira , tahliye için eski ev sahibiniz tarafından yapılan yasal masraflarla birlikte bir Hüküm Tutarına dönüştürülecektir. Sen yine de ödeme durumundayım; sadece artık kiralık değil.

İcra memurlarının kiracıları tahliye etmesi ne kadar sürer?

Özel bir kiracı için tam tahliye süreci ortalama 7 ila 8 ay sürer. Bu, ev sahibinizin 21. bölümdeki bir bildirimi sunmasından, bölge mahkemesi icra memurlarının sizi tahliye etmeye geldiği zamana kadar olan zamanı kapsar.

Teksas'ta tahliye süreci ne kadar sürüyor?

Hakim, genellikle size taşınmanız için 5-10 gün verir. Taşınmama durumunda, bir Mülkiyet Belgesi verilir. Böyle bir durumda, Memur size tahliye için 24 saat önceden haber verecektir. Teksas'taki tahliye süreci karmaşık olabilir.

Sicilimde tahliye kararı olan bir daire kiralayabilir miyim?

Bazı ev sahipleri, tahliye edilen birine kiralamayı hemen reddedecektir. Diğer mülk sahipleri daha hoşgörülüdür ve yalnızca istihdam kanıtı, daha yüksek bir aylık ödeme veya daha büyük bir güvenlik teminatı isteyebilir. Kiracı geçmişi kontrolü veya kredi raporu gerektirmeyen kiralık konut arayın.

Geçmiş kontrolleri tahliyeleri gösteriyor mu?

Tahliyeler arka plan kontrollerinde görünmeyecek olsa da, emlakçılar/ev sahipleri/yöneticilerin tahliye geçmişi raporları istemeye başlaması daha yaygın hale geliyor. RentSpree, yalnızca bir kredi raporu değil, aynı zamanda sabıka kaydı kontrolü ve ülke çapında tahliye raporu da sağlayan harika bir hizmettir.

Bir tahliyenin kredinizde görünmesi ne kadar sürer?

Kredi verenler, bir ipotek veya başka bir kredi için kredi geçmişinizi değerlendirirken bunu göreceklerdir. Size karşı beingentered mahkeme kararın 30 gün içinde raporları üzerine bir tahliye typicallyregisters konut terk etmek, ancak 60 gün etmek için germe olabilir.