PEX B'de genişletme bağlantı parçaları kullanabilir misiniz?

Sordu: Viviana Urbie | Son Güncelleme: 18 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.4/5 (1.632 Görüntüleme. 37 Oy)
Eğer PEX genişletme parçaları kullanarak da - b PEX-c boru, mukavemet testleri güçlü bağlantısı nedeniyle PEX -a borunun ısı ve elastik hafızasına, PEX -a boru ve genişleme parçaları arasında olduğunu göstermiştir. Halka boruya düzgün bir şekilde oturduktan sonra, boruyu ve halkayı genişletmek için bir genişletici alet yerleştirin.

Basitçe, B Tipi PEX'i genişletebilir misiniz?

PEX B genişletilebilir değildir ve bir PEX sonunu genişletmek asla - Oda borusu. Kink Direnci - PEX -A en yüksek, PEX - B ise en düşük dirence sahiptir. Sen Dirsekli boru yüklemek asla. Patlama Basıncı – Her zaman maksimum sıcaklık ve basınç değerleri için boruyu kontrol edin.

Yukarıdakilerin yanında, PEX Fittings Universal mı? Uyumlu: Sıkma yöntemi, geleneksel PEX bağlantı yöntemidir ve günümüzde en yaygın olanlardan biridir. Bir PEX kıvırma aleti ve uygun boyutlarda kıvırma halkaları gerektirir. Evrensel , herkese uyan tek bir Kelepçe (Cinch) aleti ve uygun boyutlarda paslanmaz çelik PEX kelepçeleri kullanır.

Bunun yanında, PEX A ve PEX B bağlantı parçaları değiştirilebilir mi?

Genişletme tarzı bağlantı parçaları yalnızca PEX -A boru sistemi ile kullanılabilir ve diğer PEX boru türleri ile uyumlu değildir. Diğer birçok yöntemin aksine PEX -AL- PEX bağlantı yöntemi bir PEX aracı gerektirmez.

Hangisi daha iyi PEX A veya PEX B?

PEX -A, tüm PEX boru türleri arasında en esnek olanıdır, çok az bobin belleğine sahiptir veya hiç yoktur ve tesisatçıya bükülmeleri bir ısı tabancasıyla onarma yeteneği verir. Her şeyden önce, yüksek bir kimyasal sızıntı oranıdır - sıhhi tesisat uygulamaları için büyük bir endişe olan PEX - B'den ( 2 ) %50'den %200'e kadar daha yüksektir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

PEX A'da sıkma halkaları kullanabilir misiniz?

Sıkma bağlantı parçaları, bakır veya paslanmaz çelik sıkma halkaları ve bir PEX sıkma veya sıkıştırma aleti gerektirir. Kıvrımlı bağlantı parçaları, PEX -AL- PEX hariç, tüm PEX boru tipleri ile uyumludur. Sıkma bağlantı parçaları, yaygın olarak bulunabildikleri ve en uygun fiyatlı oldukları için birçok uygulama için tercih edilir.

SharkBite PEX A mı yoksa B mi?

SharkBite oksijensiz bariyer borusu PEX - B olarak , SharkBite oksijen bariyerli boru ise PEX -C olarak üretilmektedir.

En iyi PEX tüp markası nedir?

Engel yöntemi veya PEX -A, performans için belirlenen tüm uluslararası standartları aşması nedeniyle en iyi PEX türü olarak bilinir. Örneğin, Sharkbite, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan PEX borularını bağlamak için tüketiciyi kullanan bir itmeli bağlantı parçası icat etti.

PEX'in açılımı nedir?

Çapraz bağlı polietilen

Ne tür PEX kullanmalıyım?

Kırmızı PEX boru sıcak su taşır. Mavi PEX boru soğuk su taşır. Beyaz PEX boru hem sıcak hem de soğuk su için kullanılabilir. Beyaz gibi gri PEX boru, hem sıcak hem de soğuk su için kullanılabilir (ancak tüm DIY merkezleri gri taşımaz).

Ne tür PEX hortumu kullanmalıyım?

Üç farklı tipte PEX tüpü vardır : PEX -a, PEX -b ve PEX -c. Uponor, çapraz bağlamanın, polietilenin amorfik durumunda (kristal erime noktasının üzerinde) olduğu üretim süreci sırasında yapılması nedeniyle, endüstride PEX'in en üstün türü olarak kabul edilen PEX -a boru üretmektedir.

PEX Kaliforniya'da neden yasaklandı?

Church, Plastik Boru ve Ek Parçaları Derneği'nin genel müdürü. Uponor Wirsbo, PEX borusunun 1990 yılında Kaliforniya'da piyasaya sürüldüğünü ve ürünün, bakır borunun çözemediği agresif toprak koşullarına sahip bölgelerdeki sorunları çözmeye yardımcı olduğunu söyledi.

PEX kıvrımı veya cinch için hangisi daha iyidir?

Paslanmaz çelik Cinch Kelepçeleri, bakır Sıkma Halkalarından daha güçlüdür. Takılan bağlantı hattaki su ile donduğunda, bakır Sıkma Halkasının çözüldüğünde bir sızıntıya neden olacak kadar genişlemesine neden olur.

PEX'te pirinç sıkıştırma bağlantı parçaları kullanabilir misiniz?

S: Sıkıştırma fitinglerini PEX /poli boru ile kullanabilir miyim ? C: Genel olarak, / poli ya pirinç (ya da plastik) itme parçaları, ya da pirinç kullanılarak önermek bunun yerine daha büyük bir plastik boru boyutlarına sıkıştırma parçaları kullanılarak (üzerinde 3/8" CTS veya 1/2" OD ve) tavsiye ve yok Mümkünse PEX bağlantı parçaları ( PEX boru için).

PEX bağlantı parçaları akışı azaltır mı?

Pex / plastik boru bakır daha yüksek akış oranlarına sahiptir. Ancak pex fitinglerin ID'si (iç çap) aynı boyuttaki borudan daha küçüktür, bu nedenle aslında su akışını engeller.

SharkBite'ı PEX A'da kullanabilir misiniz?

SharkBite Evrensel pirinç push-to-connect bağlantı parçaları PEX , Bakır, CPVC, PE-RT ve HDPE borularla uyumludur. SharkBite bağlantı parçaları, PEX , PE-RT ve HDPE için bağlantı parçasına önceden yüklenmiş bir PEX sertleştirici ile birlikte gelir. Bakır veya CPVC uygulamaları için PEX sertleştiricinin çıkarılmasına gerek yoktur .

Sıcak su için mavi PEX kullanabilir misiniz?

Renk Kodlu: Sıcak su besleme hatları için kırmızı PEX borular , soğuk su temini için mavi PEX ve sıcak veya soğuk için beyaz PEX borular kullanılabilir. Bu renkler sadece size kolaylık sağlamak içindir. Sıhhi tesisat kodu su temini türüne uyacak şekilde boru rengini gerektirmez.

Hangisi daha iyi PEX veya bakır?

PEX bakır gibi bozulmaz, daha yüksek PSI dereceli donma boruları hala patlayacaktır, ancak PEX bakırdan daha fazla donma suyu işleyebilecektir. PEX Tubing, bakır veya sert plastik boruya göre donma kırılmasına karşı çok daha dayanıklıdır. PEX'in kurulumu daha ucuz/kolaydır ve genellikle o kadar çok bağlantı parçasına ihtiyacınız yoktur.

PEX'i PEX'e nasıl bağlarsınız?

  1. PEX tüpünü kesin.
  2. PEX kıvırma halkasını ve ucu yaklaşık 2" geçecek şekilde borunun üzerinden kaydırın.
  3. PEX fitingini, fitingin omzu boruya değecek şekilde PEX hortumuna tam olarak yerleştirin.
  4. PEX kıvırma halkasını borunun ucundan 1/4”-1/8” olacak şekilde konumlandırın.
  5. PEX sıkma aletinin çenelerini açın.

PEX yeraltı için uygun mu?

PEX boru tesisatı, dış mekanlara doğrudan gömme için onaylanmıştır; bu, genellikle bir eve su besleme hattı döşerken gerekli olan bir uygulamadır. PEX genişleyebildiği için donmaya sert borudan daha etkili bir şekilde direnir, ancak bir hattaki su donarsa PEX yine de patlayabilir.

PEX içme suyu için güvenli midir?

İçme suyu için iç boru, çapraz bağlı polietilen ( PEX ) adı verilen bir plastikten yapılmıştır. PEX borulardan içme suyu ile ilgili herhangi bir sağlık riski yoktur. Birkaç tip PEX- boru, zamanla borularda su kalırsa, uzun süreli istenmeyen tat ve kokuya neden olabilir.