Dişleri beyazlatmak için ev tipi çamaşır suyu kullanabilir misiniz?

Sordu: Clair Mortinho | Son Güncelleme: 20 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık diş sağlığı
4.5/5 (1.961 Görüntüleme . 42 Oy)
Hidrojen peroksit kullanma
Hidrojen peroksit, lekeli dişleri beyazlatmaya yardımcı olabilecek hafif bir ağartıcıdır . Optimal beyazlatma, bir kişi bir hafta boyunca günde iki kez 1-2 dakika soda ve hidrojen peroksit pişirme karışımı ile fırçalama deneyebilirsiniz.

Ayrıca, ev tipi ağartıcı dişleri beyazlatır mı?

Ev tipi ağartıcı , diş hekiminizin kullandığı beyazlatma ürünlerinden çok farklıdır” diye açıkladı. “Onları çekilmeye neden dişeti yumuşak dokulara zarar verebilir. Dr Lloyd, "Aşırı ağartma kalıcı hasara neden olabilir" diye ekledi. Şirketi bir dizi güvenli diş beyazlatma ürünü geliştirmiştir.

Dişlerimi nasıl çabuk beyazlatabilirim diye de sorulabilir. İşte dişlerinizi doğal olarak beyazlatmanın 7 basit yolu.

 1. Yağ çekme alıştırması yapın.
 2. Kabartma tozu ile fırçalayın.
 3. Hidrojen peroksit kullanın.
 4. Elma sirkesi kullanın.
 5. Meyve ve sebze ye.
 6. Diş lekelerini oluşmadan önleyin.
 7. Fırçalamanın ve diş ipi kullanmanın değerini küçümsemeyin.

Basitçe, dişlerinize saç beyazlatıcı koyabilir misiniz?

Bilim adamları, diş minesine zarar vermeyen gülüşünüzü beyazlatmak için yeni bir kimyasal keşfettiler. Bilim adamları, dişlerin zarar görmeden parlak beyaza kavuşabileceğini iddia ediyor. Hidrojen peroksit - Ağartma saç için kullanılan - tedavi beyazlatma ortak diş ama daha duyarlı hale getirmek ve onları aşındırabilir.

En iyi diş beyazlatma ürünü hangisidir?

Aşağıdaki en iyi beyazlatma ürünlerine göz atın.

 • Genel olarak en iyisi: Hafif Diş Beyazlatma Kitli Crest 3D Beyaz Beyaz Şeritler.
 • En İyi Şeritler: Crest 3D Beyaz Lüks Göz Alıcı Beyaz Beyaz Şeritler.
 • En İyi Bütçe: Arm & Hammer Advance White Extreme Beyazlatıcı Diş Macunu.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dişleri beyazlatmak için hidrojen peroksit nasıl kullanılır?

Diş beyazlatıcı olarak hidrojen peroksit nasıl kullanılır?
 1. 1/2 bardak ila 1/2 bardak gibi eşit miktarlarda hidrojen peroksiti suyla karıştırın.
 2. Bu karışımı yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında ağzınızda çalkalayın.
 3. Ağzınıza zarar veriyorsa solüsyonu durdurun ve tükürün ve karışımı yutmamaya çalışın.

Dişlerimde Clorox ağartıcı kullanabilir miyim?

Evet, etkili, güvenli kullanım kolaydır ve hafif antiseptik ağız yıkama sıvılarının olarak kullanmak için hiçbir kontrendikasyonu vardır. Clorox ağartıcı (sodyum hipoklorit), bakteri, mantar ve virüslere karşı en güçlü antiseptik ve dezenfektan ajanlardan biridir. Sodyum hipoklorit, diş hekimliğinde yüzyıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır.

Dişlerinizi karbonatla fırçalarsanız ne olur?

Aşındırıcı bileşimi nedeniyle kabartma tozu iyi bir temizleyicidir. Bu özellik ağızda da işe yarar. Bununla birlikte, çoğu zaman, sert bir diş fırçası ve amansız ovma kombinasyonu, kabartma tozunu ağızdan kullanım için fazla aşındırıcı hale getirir. Aslında diş ve diş eti dokusunu aşındırabilir.

Karbonatla dişlerinizi nasıl beyazlatırsınız?

En temel yöntem kabartma tozu ve suyu karıştırmaktır. Küçük bir bardak veya kase kullanarak, birkaç damla su ile yarım çay kaşığı karbonatı karıştırarak macun yapın. Bir macun elde ettikten sonra, bir diş fırçası veya parmaklarınızla dişlerinize uygulayın. Yaklaşık iki dakika bekletin ve su ile durulayın.

Dişlerinizi beyazlattığınızda ne olur?

Dişler güvenli kabul edilir beyazlatma yaparken, tedavileri bazı yan etkileri karşılaşabilirsiniz: Diş hassasiyeti. Kişisel diş beyazlatma daha duyarlı aşağıdaki dişler hale gelebilir. Eğer birinci veya ikinci tedavi bu karşılaşabilirsiniz ve zamanla azalabilir.

Dişlerinizi tuzla fırçalayabilir misiniz?

" Tuzla fırçalamanın dişlerde herhangi bir beyazlatma etkisi olduğuna dair bilimsel bir kanıt yok." Aslında, tuz veya kabartma tozu için diş açığa zamanla dişin yüzeyi minesi aşındırmaya başladı.

Hidrojen peroksit dişleri beyazlatır mı?

Başlamak için, Hidrojen Peroksit bir ağartma maddesidir ve dişleri beyazlatmada kesinlikle yardımcı olabilir. Ancak hiçbir yan etki yaşamıyorsanız, dişleri beyazlatmak için Hidrojen Peroksit (ılımlı olarak) kullanmak muhtemelen sorun değil.

Çamaşır suyu emayeye zarar verir mi?

Beyazlatma ürünlerinin diş minesine zarar verme, diş etlerinde tahrişe neden olma, diş hassasiyeti ve daha fazlası gibi birçok yan etkisi olabilir. Bu etkilerin bazıları kalıcıdır; örneğin diş minesindeki hasar kalıcıdır ve geri döndürülemez.

Dişlerimi ne kadar süre beyazlatırım?

Evde Diş Beyazlatma Seçenekleri
Evde diş beyazlatmak için birçok seçenek vardır, en yaygın olanları şunlardır: Diş beyazlatma şeritleri ve jelleri. Fırça veya ince bir şerit ile doğrudan dişlere uygulanan bu peroksit bazlı diş beyazlatma ürünlerinin genellikle 10 ila 14 gün boyunca günde bir veya iki kez uygulanması gerekir.

Aşınmış mine ile dişleri beyazlatabilir misiniz?

Dişçin tavsiye neyi? Tüm lekeler reçetesiz veya profesyonel beyazlatma hafifletilmiş olabilir ve diş hekiminiz size rehberlik vermek mümkün olacak. Eğer yıpranmış emaye hassas dişler, diş eti hastalığı veya diş varsa, diş hekimi diş beyazlatma caydırıcı olabilir.

Hidrojen peroksiti ne için kullanıyorsunuz?

Hidrojen peroksit, küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemek için ciltte kullanılan hafif bir antiseptiktir. Ayrıca, mukusun çıkarılmasına yardımcı olmak veya küçük ağız tahrişini (örneğin, aft/uçuk yaraları, diş eti iltihabı nedeniyle) gidermek için ağız çalkalama suyu olarak da kullanılabilir.

Diş beyazlatmak neden acıtır?

Dişleri beyazlatmak için peroksitin diş yapısına nüfuz edebilmesi ve dentin içindeki renkli bileşikleri oksitleyebilmesi gerekir. Diş ağrısı- dentin duyarlılığının (DS) daha yaygın bir biçimi, soğuk veya dokunsal uyarı gibi uyaranlar, aksi takdirde sağlıklı dişlerde açıkta kalan dentinin bölgeleriyle temas ettiğinde ortaya çıkar.

Dişlerinizi çok fazla fırçalarsanız ne olur?

Çok fazla fırçalama veya çok uzun süre başladığınızda bu, her zaman kötü bir şey olmasa da, sonuçta dişlerinizi zarar verebilir. Günde üç defadan fazla ve 2 dakikadan uzun süre fırçalamak bazen diş minenizin aşınmasına ve diş etlerinize zarar vermesine neden olabilir.

Hindistan cevizi yağı çekme nedir?

Hindistan cevizi yağı, iltihaplanmayı azaltmak ve zararlı bakterilerle savaşmak da dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları olan yüksek oranda emilebilir bir yağdır . Yağ çekme taraftarlarının çoğu, ağız ve dişlerdeki zararlı bakterileri azaltmak için bir yemek kaşığı yağı ağızda 15-20 dakika boyunca çalkalamayı önerir.

Çamaşır suyu nasıl keşfedildi?

Ağartmanın en eski biçimi, güneş ve suyun etkisiyle beyazlatmak için kumaşları ve kumaşı bir ağartma alanına yaymayı içeriyordu. İsveçli kimyager Scheele, 1774'te kloru keşfetti ve 1785'te Fransız bilim adamı Claude Berthollet, kumaşları ağartmak için kullanılabileceğini fark etti.

Dişlerimdeki plaklardan nasıl hızlı kurtulabilirim?

İşte nasıl:
 1. Her seferinde 2 dakika olmak üzere günde iki kez düzenli olarak fırçalayın.
 2. Araştırmalar, elektronik veya elektrikli diş fırçalarının manuel modellere göre plaktan daha iyi kurtulabileceğini bulmuştur.
 3. Florürlü tartar kontrollü diş macununu seçin.
 4. Diş ipi, diş ipi, diş ipi.
 5. Günlük durulayın.
 6. Diyetine dikkat et.
 7. Sigara içmeyin.

Dişlerinizi sirke ile nasıl beyazlatırsınız?

Yarım sirke ve yarım sudan oluşan bir solüsyon protez temizleyici olarak kullanılabilir ve takma dişlerinizi çoğu ticari diş temizleyicisinden daha beyaz yapar. İlk olarak, protezlerinizi solüsyona batırın. Daha sonra, tek başına ıslatmak artıkları temizlemeyeceğinden, bunları iyice fırçalayın.