Kilz'i patlamış mısır tavanında kullanabilir misin?

Sordu: Tracey Hochberger | Son Güncelleme: 18 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boyama
4.5/5 (1.539 Görüntüleme. 37 Oy)
Çok fazla nem alır ve tavandan düşer. Her zaman boyalı patlamış mısır tavanlarına püskürtür. Ciddi lekeler varsa, ilk Kilz ile sprey kurumasına ve sprey boya sağlar. Kilz Upshot'ı kullanın .

Bununla ilgili olarak, patlamış mısır tavanında ne tür bir boya kullanıyorsunuz?

lateks boya

Daha sonra soru şu ki, patlamış mısır tavanlarını boyamalı mısınız? Patlamış Mısır Tavanını Boya İleri geri yuvarlanmayın çünkü patlamış mısır ıslandığında soyulmaya başlar. Lekeler için, lekeli noktayı tavanın boyanacağı aynı renkle rulo veya sprey boyayın ve tüm tavanı boyamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

Aynı şekilde Kilz'i tavanda kullanabilir miyim diye sorulur.

Tuğla, sıva (patlamış mısır tavanlar) ve Alçı: KILZ ® TAVAN BOYA temiz, kuru, yaşlı duvar yüzeyleri üzerinde kullanılabilmektedir. Boyamadan önce dumandan zarar görmüş yüzeyleri yağ bazlı bir astar ile astarlayın. Birincil öneri: KILZ ® Original, KILZ Complete® veya KILZ Odorless® Primerler.

Patlamış mısır tavanı tamir edilebilir mi?

Homax Popcorn Ceiling Patch, lekeli, kazınmış ve hasar görmüş akustik tavanların yama ve onarımı için ideal, önceden karıştırılmış, kullanıma hazır bir patlamış mısır tavan dokusudur. Dokuyu orijinal tavan yüzeyine sorunsuz bir şekilde karıştırmak kolaydır. Delikleri, çizikleri, sıyrıkları, çatlakları ve diğer hasarları gizler.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Boyamadan önce patlamış mısır tavanını astarlamam gerekir mi?

Patlamış mısır tavanınızı boyamadan önce , uygun boya yapışmasını sağlamak için astarlamanız gerekir. Tavan eskiyse, eski lekelerin akmasını önlemek için leke önleyici bir astara ihtiyacınız olabilir. Kilz, özellikle bu amaç için tasarlanmış bir astar yapar.

Patlamış mısır tavanının modası geçti mi?

Fena değil! Ancak bu moda hızla geç modası düştü 'ABD'de 70'li ve içinde' Kanada'da 90'ların. Asbestin patlamış mısır tavan karışımlarında bağlayıcı bir 'madde' olduğu bulundu ve ABD'de 1978'de Temiz Hava Yasası uyarınca solunması halinde mezotelyomaya (bir kanser türü) neden olması nedeniyle yasaklandı.

Patlamış mısır tavanını boyayabilir miyim?

Bir vibratör tipi boya püskürtme tabancası ile boyanmamış dokulu tavanlara boyayın. Patlamış mısır tavanınızın suda çözünürlüğünü test edin. Doku yumuşarsa, onu boyamanın en iyi yolu vibratör tipi bir püskürtme tabancasıdır. Doku yumuşarsa, boyamanın en iyi yolu bir püskürtme tabancasıdır.

Patlamış mısır tavanını kazımadan nasıl çıkarırsınız?

Kolay kazıma ve patlamış mısır tavan çıkarılması sırasında pratik olarak hiçbir toz için, tavan buğulanır ve kazıma önce için yaklaşık 15 dakika ıslatın için bir bahçe pompası püskürtücü kullanabilirsiniz. Sadece hafif bir buğulanma yapın; çok fazla su alçıpanın zarar görmesine veya derz bandını gevşetmesine neden olabilir.

Tavanları hangi yöne boyarsınız?

Karar vermeniz gereken ilk şey, hangi yöne yuvarlanacağınızdır. Tüm tavanda tutarlı tutmak istiyorsunuz. Çoğu insan, en iyi stratejinin, büyük bir pencere gibi hakim doğal ışık kaynağına doğru (paralel olarak) yuvarlanmak olduğu konusunda hemfikirdir. Bu, herhangi bir silindir çizgisinin görünmesini engeller.

Kilz'i boyasız bırakabilir misin?

Yüzey hazırlığı*
2-4 haftadan daha uzun süre güneşe ve/veya neme maruz kalan boyasız , dış cephe ahşapları astarlanmadan önce temizlenmeli ve zımparalanmalıdır. Astar önerileri: KILZ ® RESTORATION gibi su bazlı astarlar veya KILZ ® ORIGINAL (iç mekan kullanımı) veya KILZ ® ORIGINAL EXTERIOR gibi yağ bazlı astarlar.

Kilz'i kullandıktan sonra boyamak için ne kadar beklemeniz gerekiyor?

77°F (25°C) / %50 RH'de Kuruma Süresi
30 dakika içinde dokunulduğunda kurur. Lateks veya yağ bazlı boya ile bir saat içinde yeniden kaplanabilir veya son kat boyanabilir.

Kilz 2'yi son kat olarak kullanabilir misin?

Kilz boya, su bazlı bir lateks astar ve kapatıcıdır. Litre, galon ve 5 galonluk boyutlarda mevcuttur, Kilz temel beyaz geliyor ve ya seçtiğiniz renge boyanmış olarak kullanılabilir. Kilz nihai son kat olarak tasarlanmamıştır . Bunun yerine, kireçli yüzeyi diğer boyalar için bir temel oluşturur.

Kilz'i son kat olarak kullanabilir misin?

Ynt: Son kat olarak astar
Kilz berbat bir boya ürünüdür, ancak biraz "yan parlaklığa" sahip olacaktır . Bu, astarların yanı sıra sızdırmazlığı sağladığı ve bu sızdırmazlığın yüzeye olduğu kadar üstte olduğu anlamına gelir. Hayır, boya değil, ama kesinlikle ölü düz astar da değil.

Bir tavanın 2 kat boyaya ihtiyacı var mı?

Yeni duvarlar: bir kat astar (bu alçıpan astarını kullanıyorum), ardından 2 kat boya . Tavan : En iyi Benjamin Moore tavan boyasını kullanın : daha sonra memnun kalacaksınız. Herhangi bir beyaz üzerine (bir astar gibi), sadece bir kata ihtiyacınız var ! Diğer durumların çoğu 2 kat boyaya ihtiyaç duyacaktır , ancak her durumda aşağıya bakın.

Tavanımı sadece astar ile boyayabilir miyim?

Astar güzel görünecek şekilde sürülse bile öyle kalmaz. Dikişler ve eklemler çok yakında görünecek. Astarın çok iyi bir "bitiş" yüzeyine sahip olması amaçlanmamıştır. Onun sadece orada mühür ve bağ için bitiş boya.

Kilz'in üzerini boyar mısın?

Kilz , lateks ve yağ bazlı astar olarak gelir. Sen yağ bazlı astar üzerine her türlü boya koyabilirsiniz. Yağ bazlı astar üzerine sadece yağ bazlı boya kullanın.

Kilz'i kullanmam gerekir mi?

Kilz Genel Amaçlı: Döşeme, parlak yüzeyler, küf ve küf oluşumuna meyilli yüzeyler veya leke tutma için önerilmez.

Tavanı astarlamam gerekir mi?

Yüzeyi uygun şekilde hazırlamazsanız tavan boyası çatlayabilir, soyulabilir veya kireçli görünebilir. Bununla birlikte, tavanları boyarken her tavanın astarlanması gerekmez. Mevcut bitişine, durumuna veya malzemesine bakarak tavanınızın astar gerektirip gerektirmediğini anlayabilirsiniz.

Boyalı patlamış mısır tavanını çıkarmak ne kadar zor?

Bir ölçü sirkeyi on ölçü suya karıştırın ve tavana püskürtün. Sirke boyayı parçalamaya yardımcı olmalıdır. Büyük bir direk tipi kazıyıcı ve daha fazla kas kullanın. Tavanı ıslatın, mümkün olduğunca kazıyın ve ardından tekrar ıslatın ve kazıyın.

Tavanımı rulo izi olmadan nasıl boyayabilirim?

Tavanınızı fırça ve rulo ile boyarken merdane izlerini ortadan kaldırmak için denenecek birkaç şey var.
  1. Düz Boya Parlaklığı kullanın.
  2. Daha Kalın Bir Roller Nap kullanın.
  3. Rulonuzda Daha Az Boya Kullanın.
  4. Ters Yönde Başka Bir Kat Boya Ekleyin.
  5. Son Bir İpucu, Tavanınıza Püskürtün.

Bir rulo ile bir tavan nasıl boyanır?

Tavanı Boya
  1. Duvarları boyamayacaksanız, keskin bir çizgi için kenarlara ressam bandı uygulayın.
  2. Yuvarlanma zamanı geldiğinde, düz tavanlar için alçak bir şekerleme silindiri ve dokulu tavanlar için 1/2 inç veya 3/4 inç şekerleme kullanın.
  3. İlk olarak, boyanın yüklenmesine yardımcı olmak için ruloyu ıslak bir havluyla nemlendirin.