Değiştirici 26 ve 59'u birlikte kullanabilir misiniz?

Sordu: Manue Vibha | Son Güncelleme: 26 Mayıs 2020
Kategori: tıbbi sağlık cerrahisi
3.9/5 (1.314 Görüntüleme . 26 Oy)
Eğer iki fiyatlandırma değiştiriciler, varsa en yaygın senaryo 26 ve başka bir değiştirici dahil etmek olasıdır. Her zaman başka bir değiştiriciden önce 26 ekleyin. İki ödeme nitelemeler varsa, ortak bir tek birinci konumda 59 girin, 51 ve 59 olduğunu.

Bunu göz önünde bulundurarak, değiştirici 25 ve 59'u birlikte kullanabilir misiniz?

Değiştirici 25 , yalnızca CPT kılavuzunun E/M bölümünde bulunan bir koda eklenebilir. Değiştirici 59 , ayrı bir prosedürel hizmeti belirtmek için kullanılır. Değiştirici 59 , son çare değiştiricisidir , yani yalnızca başka yerleşik değiştiriciler daha uygun olmadığında kullanılmalıdır.

Daha sonra soru, değiştirici 59 ne zaman kullanılmalıdır? Değiştirici 59 , E/M hizmetleri dışındaki, normalde birlikte raporlanmayan ancak koşullar altında uygun olan prosedürleri/hizmetleri tanımlamak için kullanılır . Bu değiştiricinin yaygın yanlış kullanımlarından biri, tanımın "farklı bir prosedür veya ameliyatı" tanımlamak için kullanılmasına izin veren kısmıyla ilgilidir.

Bununla ilgili olarak, 26 değiştirici ne için kullanılır?

CPT değiştiricisi 26 , faturalandırılan hizmetin profesyonel bileşeninin "yalnızca yorumlama" olduğunu belirtmek için kullanılır ve en yaygın olarak radyolojik prosedürler de dahil olmak üzere tanı testleriyle birlikte sunulur. 26 değiştiriciyi kullanırken, talebinizdeki ilk değiştirici alanına girmelisiniz.

59 değiştiricisi hangi koda gider?

Belirli koşullarda, hekim bir prosedür ya da hizmet diğer hizmetlerden farklı ya da bağımsız olduğunu aynı gün gerçekleştirilen belirtmek gerekebilir - “Farklı Usul Hizmet”: Değiştirici 59: CPT kılavuzda başına 59 değiştirici tanımı şöyledir .

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir iddiada değiştirici 25'i iki kez kullanabilir misiniz?

Not: CPT yönergelerine göre, aynı hasta için aynı gün bir koruyucu tıp hizmeti ve bir "hasta" ziyareti rapor edildiğinde, "hasta" ziyaretinde değiştirici 25 rapor edilir. Değiştirici , ödeme yapana işlemin her biri tek taraflı olmak üzere iki kez yapıldığını söyler. Ancak, ödeme yapanların kuralları değişebilir.

25 değiştirici ne anlama geliyor?

DEĞİŞTİRİCİ TANIMLAMA 25
CPT kılavuzları, 25 değiştiriciyi "aynı doktor tarafından aynı gün veya diğer hizmette yapılan önemli, ayrı olarak tanımlanabilir değerlendirme ve yönetim (E/M) hizmeti" olarak tanımlar.

Tıbbi faturalandırmada kullanılan 25 değiştirici nedir?

Değiştirici 25 , önemli ve ayrı olarak tanımlanabilir bir E&M hizmetinin küçük bir cerrahi prosedürle aynı gün sağlandığını belirtmek için bir Değerlendirme ve Yönetim (E&M) hizmetine (asla bir prosedüre değil) eklenir.

90853'ü günde iki kez fatura edebilir misin?

Evet, fatura edebilirsiniz CPT kodları aynı gün 90.837, 90.847 ve 90.853 aynı gün 3 kez sahip olmanın nedenini haklı sağladı. Tüm ziyaretler ayrı oturumlarda olmalıdır.

24 değiştirici nedir?

Değiştirici 24 , ameliyat sonrası dönemde aynı doktor veya diğer kalifiye sağlık uzmanı tarafından yapılan ilgisiz bir değerlendirme ve yönetim hizmeti olarak tanımlanır.

93010'un bir değiştiriciye ihtiyacı var mı?

Texas Abone Yanıtı: Hayır, değiştirici 26'yı (Profesyonel bileşen) 93010'a eklememelisiniz (Elektrokardiyogram, en az 12 derivasyonlu rutin EKG; yalnızca yorumlama ve rapor).

EKG ile değiştirici 25'e ihtiyacınız var mı?

Evet, aynı DOS'ta yapılan bir EKG veya enjeksiyon admin hizmeti ile birlikte faturalandırma yaparken E&M hizmetinize bir - 25 değiştirici eklemeniz gerekir . Sen onsuz bir demet oluşturma reddi almak için emin yeniden.

25 ve 57 değiştirici arasındaki fark nedir?

Değiştirici 25 , küçük prosedürler için tıbbi faturalandırmada kullanılırken, değiştirici 57 , büyük prosedürler için tıbbi faturalandırmada kullanılır. Diğer küçük fark , değiştirici 57'nin ameliyatın ertesi gün yapılacağı anlamına gelebilmesidir. Tıbbi fatura değiştirici 25 , ameliyatın yalnızca aynı gün içinde yapılacağı anlamına gelir.

77 değiştirici nedir?

Değiştirici 77 , başka bir doktor tarafından tekrarlanan bir prosedürü bildirmek için kullanılır ve tekrar prosedürüne şu şekilde eklenir: Başka bir doktor tarafından sağlanan aynı hizmeti rapor edin. Temel bir prosedür veya hizmetin tekrarlanması gerektiğini belirtin.

78 değiştirici nedir?

Değiştirici 78 Tanım: “Ameliyat sonrası dönemde ilgili bir işlem için ilk işlemi takiben aynı doktor tarafından ameliyat veya işlem odasına plansız geri dönüş.”

50 değiştirici nedir?

Değiştirici 50 , aynı ameliyat seansı sırasında aynı doktor tarafından ayrı ameliyat alanlarında (örneğin eller, ayaklar, bacaklar, kollar, kulaklar) veya bir (aynı) ameliyat alanında (örneğin burun, gözler) gerçekleştirilen iki taraflı prosedürleri bildirmek için kullanılır. , göğüsler).

Değiştirici 59'u nasıl kullanıyorsunuz?

Değiştirici 59 , farklı bir seansı veya hasta karşılaşmasını veya farklı bir prosedür veya ameliyatı veya farklı bir anatomik bölgeyi veya ayrı bir yaralanmayı ayırt etmek için kullanılmalıdır. Ayrıca intravenöz (IV) bir protokol iki ayrı IV bölgesi gerektirdiğinde de kullanılmalıdır.

56 değiştirici nedir?

Değiştirici 56 , ameliyattan önce ameliyat öncesi bakım ve değerlendirmeyi cerrah dışında bir hekimin veya kalifiye bir sağlık uzmanının yaptığını belirtir.

değiştirici 90 nedir?

CPT Değiştirici 90 . Referans (dış) laboratuvar. Laboratuvar prosedürleri, tedavi eden veya rapor eden doktor dışında bir kişi veya kuruluş tarafından yapıldığında bu değiştiriciyi gönderin. Yönlendiren laboratuvar ve referans laboratuvarı, yan kuruluşlarla ilişkilidir.

52 değiştirici ne için kullanılır?

Değiştirici - 52 (azaltılmış hizmetler), CPT Kılavuzuna göre bir hizmetin bir doktorun takdirine bağlı olarak kısmen azaltıldığını veya kaldırıldığını gösterir. Bir doktor sadece bir tarafta iki taraflı bir prosedür uyguladığında, değiştiriciyi ekleyin - 52 .

32 değiştirici ne için kullanılır?

Değiştirici 32 ne zaman kullanılır? Değiştirici - 32 , bir üçüncü taraf kuruluş, İşçi Tazminatı veya başka bir resmi kurum tarafından gerekli olan bir hizmeti belirtir. Değiştirici 32 , bir hasta, bir aile üyesi veya başka bir doktor tarafından ikinci bir görüş talebini bildirmek için kullanılmaz . Bu değiştirici yalnızca bir hizmet zorunlu olduğunda kullanılır .

Hcpcs değiştirici nedir?

HCPCS Değiştiriciler Listesi. Bir değiştirici , rapor eden hekim veya sağlayıcının, gerçekleştirilen bir hizmet veya prosedürün belirli bir koşul tarafından değiştirildiğini ancak tanımında veya kodunda değiştirilmediğini belirtebileceği araçları sağlar.