Tuğla üzerine normal dış cephe boyası kullanabilir misiniz?

Sordu: Johnattan Barosa | Son Güncelleme: 8 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boyama
4.3/5 (126 Görüntüleme. 32 Oy)
Bir tuğla evin boya için, 'dış yüzeyleri hem dayanıklı yeterli olan bazı Elastodinamik boya veya akrilik lateks boya, ihtiyaç duyacaksınız. Herhangi bir boya uygulamadan önce mutlaka iyice sabunlu su ile tuğla temizlemek ve akrilik kalafat ile herhangi bir çatlak tamir yapmak. Ardından, duvarları bir lateks astar ile astarlayın.

Bunun yanında dış cephe tuğlasında hangi boya kullanılmalı?

Tuğla için çeşitli boyalar mevcuttur: Behr, Duvar, Alçı ve Tuğla Boyasını sunar. Yüksek kaliteli saten cilalı akrilik-lateks boya kendiliğinden astarlanır, suyu tutmaz ve uygun şekilde hazırlanmış tuğlaya uygulandığında küflenmeye karşı dayanıklıdır. Benjamin Moore, tuğla yüzeyler için Aura Su Bazlı Dış Cephe Boyasını tavsiye ediyor.

Ayrıca bilin, dış tuğlayı boyayabilir misiniz? Tuğla Sanayicileri Derneği, tuğlanın nefes alabilmesi için dış tuğla duvarlar için gözenekli bir boya kullanılmasını da tavsiye ediyor. Watson, “ Tuğlayı başarılı bir şekilde boyamak için yüksek kaliteli bir boya seçmek hayati önem taşıyor” diyor. Zumeta profesyonel lekeli yerine boyalı senin tuğla sahip içine bakarak önerir.

Bunu göz önünde bulundurarak, dış tuğla boyamak iyi bir fikir mi?

Dış cephe tuğlasını boyamak kesinlikle faydalı olabilir, ancak aynı zamanda bazı önemli hususlarla birlikte gelen bir görevdir. Boyalı tuğla kalıcıdır. İyi haber şu ki, boya rengini istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz, böylece sonsuza kadar tek bir renkle evli olmak zorunda kalmazsınız. Nem, boyanın çatlamasına neden olabilir.

Tuğla üzerine bir dış mekan duvar resmini nasıl boyarsınız?

Duvarları fırçalamak için sert bir fırça kullanın. Ovalamayı bitirdiğinizde, duvarı temiz suyla durulayın ve bir sonraki adıma geçmeden önce tuğlaların kurumasını bekleyin. Tuğlalar kuruduktan sonra tuğla duvarı bir duvar veya tuğla astarı ile astarlayın. Bunu yerel ev geliştirme / DIY mağazanızdan (Home Depot veya Lowes gibi) isteyebilirsiniz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Boyamadan önce dış tuğlayı astarlamanız mı gerekiyor?

Herhangi bir boya uygulamadan önce tuğlayı sabunlu su ile iyice temizlediğinizden ve çatlakları akrilik kalafat ile tamir ettiğinizden emin olun. Sonra, bir lateks astar ile duvarların asal. Tuğla astarlandıktan sonra, 1-2 kat boya uygulamak için bir sprey aplikatörü kullanın, ardından daha küçük detayları doldurmak için bir boya fırçası veya rulo ile devam edin.

Dış tuğlada ne tür boya kullanılır?

Sadece doğru boyayı kullandığınızdan emin olun. Doğru boya dış tuğla için kullanılacak: Use mineral esaslı boya veya nefes vermeyecek şekilde tasarlandı ve bu marka KEIM olarak, tuğla için önerilen bir silikat boya.

Boyamadan önce dış tuğlayı nasıl temizlersiniz?

Eğer boya önce bu iyice tuğla temizlemek için önemlidir. Tuğla sürtünür ve herhangi bir çiçeklenmeyi (bu çizgili beyaz kaplamalar) ve kiri temizlemek için tel fırça ve sabunlu su kullanın. Yüzeyi temizlemekte sorun yaşıyorsanız, trisodyum fosfat (TSP) ve su karışımı uygulayabilirsiniz.

Boyalı tuğlanın bakımı zor mu?

Bakım kolaylığı: Boyalı bir yüzeyin temizlenmesi ve bakımı boyasız bir yüzeye göre daha kolaydır. Bu tuğla duvarlar için de geçerlidir. Düzgün bir şekilde boyanmış ve sızdırmaz hale getirilmiş tuğla duvarların temizlenmesi, çok gözenekli olan ve kir ve döküntüleri tutan ham tuğladan daha kolaydır.

Brick boyamak boyamaktan daha mı iyidir?

Boyama Tuğlası
Daha hızlı ve daha kolay boyama yerine, tuğla boyama o maskeleme yerine tuğla doğal dokusunu vurguluyor. Bu yüzden, sonuçta, bir leke bir boya gibi hareket eder, daha çok boya gibi yüzey kaplama daha tuğla içine emer.

Normal boya ile tuğla boyayabilir misin?

İç Tuğlanızı Boyamak
Kullanım bir Elastodinamik boya veya boya rengi için düzenli akrilik-lateks karışımı ya. Elastodinamik boyalar , çatlakları dolduran yüksek elastikiyete sahip oldukları için özellikle tuğla için çok uygundur.

Bir tuğla evi boyamak için en iyi renk nedir?

Gri boyalı tuğla
Parlak beyaz size biraz fazla geliyorsa, tuğla griye boyamayı deneyin. Yumuşak grinin daha açık tonları, beyaza mükemmel bir alternatiftir ve ona klasik bir görünüm kazandırır.

Dış tuğla nasıl temizlenir?

Bir galon su ile karıştırılmış bir fincan çamaşır suyu çözeltisi, çoğu sorunlu alanı temizlemek için bir sert fırça ile uygulanabilir. Doğal veya sentetik kıllı bir fırça kullanın — tel fırçalar, tuğlaları paslandıracak ve rengini bozacak çelik izleri bırakır.

Tuğla sızdırmazlık gerekli midir?

Bugün yapılan iyi bir tuğla , mühürleyici olmadan yüzlerce yıl rahatlıkla dayanabilir. Bugün birçok duvar ustasının kullandığı harç da 100 yıl önce kullanılandan farklıdır. Eklenen çimento harcın hava koşullarına karşı korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle, harcı korumak için sızdırmazlık malzemelerine gerek yoktur .

Boyayı tuğladan çıkarabilir misin?

Mümkün olduğu kadar boyayı çıkararak tüm duvarı fırçayla fırçalayın. Yapışkan boyayı ve sıyırma bileşiğini çıkarmak için tuğla duvarı bez ve ılık suyla yıkayın. Havada kurumasına izin verin. İnatçı boyayı çıkarmak için başka bir duvar boya sıyırıcı tabakasını yeniden uygulayın.

Dış tuğlayı nasıl hafifletirsiniz?

Tuğlayı Daha Açık Renkli Boya ile Boyayın
 1. Tel fırça kullanarak tüm talaşları ve gevşek parçaları tuğladan çıkarın.
 2. Tuğlayı ıslak bir bezle silin.
 3. Tuğlayı ağır hizmet tipi bir dış astarla kaplayın.
 4. Çimento ve tuğla yüzeyler için özel olarak yapılmış bir dış cephe boyası kullanarak tuğlayı daha açık bir renge boyayın.

Badana tuğlası nedir?

Tuğla üzerini yüzde 100 lateks boya ile boyamak tuğlaya sağlam, opak bir renk verirken, badana tuğlanın doğal rengini yarı saydam bir yüzeyle kapatır. Teknik, ne kadar boya uygulandığına ve her bir tuğlanın onu nasıl emdiğine bağlı olarak tuğlaların doğal, rastgele varyasyonlarını korur.

Dış tuğla nasıl lekelenir?

adımlar
 1. Tuğlanızın suyu emdiğini doğrulayın. Tuğlanın üzerine bir bardak su dökün.
 2. Gerekirse sızdırmazlık maddesini çıkarın.
 3. Tuğlaları temizleyin.
 4. Tuğla lekesi ürününüzü seçin.
 5. Kendinizi ve bölgeyi su sıçramalarından koruyun.
 6. Hava koşullarını kontrol edin.
 7. Lekeyi karıştırın.

Tuğla evler daha mı değerli?

Tuğla daha pahalıdır: Tuğlalar , vinil kaplama gibi diğer dış cephe ürünlerinden daha pahalı olma eğilimindedir. Brick Industry Association'a göre, 2.500 metrekarelik bir tuğla ev, tipik olarak vinilden yüzde 6 ila 7 daha fazlaya mal oluyor.

Evimin dışını boyayabilir miyim?

İyi hazırlanmışsanız ve ne yaptığınızı biliyorsanız, dış duvarları boyamak kolay bir kendin yap işidir. Yeni bir kat boya, mülkünüzün dışını gerçekten iyileştirebilir, parlatabilir ve daha düzenli görünmesini sağlayabilir.

Evinizi boyamak için planlama iznine mi ihtiyacınız var?

Genel anlamda, dış boyama ve dekorasyon için planlama iznine gerek yoktur. Sen önceden haber vermek veya izin uygulamak zorunda kalmadan en özellikleri, müştemilatı ve çitler dışında boyayabilirsiniz. Mülkünüz listelenen veya belirlenen karada Ancak,, geçerli olan bazı ek kurallar vardır.