Darbeli anahtarla normal prizler kullanabilir misiniz?

Soruldu: Iudistira Quinlivan | Son Güncelleme: 4 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv oto güvenlik teknolojileri
4.3/5 (4.006 Görüntüleme. 35 Oy)
Kısa cevap, bir darbe anahtarı ile standart bir priz kullanmamalısınız, hayır. Darbeli bir alet üzerinde kullanıldığında, malzemenin ne kadar kırılgan olması nedeniyle normal bir soket çatlar veya kırılır. Sanılanın aksine en büyük sorun sokete uygulanan tork değildir.

Ayrıca, darbeli prizler ile normal arasındaki fark nedir?

Bildiğim kadarıyla fark kullanılan malzemeye bağlı . Yüzey sertleştirme, darbe soketlerinin ani tork değişikliklerini (" darbe ") daha iyi emmesini sağlar. Yeterince yüksek darbe ile , kullanılan çelik daha yumuşak olduğu için normal bir soket şeklini bozabilir.

Daha sonra soru şu, bir elektrikli darbeli anahtar için darbeli soketlere ihtiyacım var mı? Evet, HERHANGİ bir darbeli anahtar üzerinde darbeli soket kullanmanız gerekir . Elektrik veya hava farketmez.

Öyleyse, darbeli anahtarla Chrome soketlerini kullanabilir misiniz?

Cevap: Evet, bir darbeli anahtarda veya darbeli tabancada krom soketlerin kullanılması , anahtarın örs kafasına zarar verebilir. Krom prizler çok zor ve etkiledi edilirken vermek ya çözgü yok olmasıdır.

Havalı cırcırlı darbeli prizler kullanmanız mı gerekiyor?

Mark P. Normal prizler bir hava mandallı için iyidir, ama bunları bulamamalarıyla Tamam olsalar bile bir darbe aracıyla bunları kullanmak asla. Kırılmaya eğilimlidirler. Darbe soketleri , her yere kırık göndermeden başarısız olacak şekilde tasarlanmıştır.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sığ veya derin darbe soketleri almalı mıyım?

Sığ küçük cıvata için iyi ve izin istiyorum, ama derin prizler bu zor ulaşılabilecek cıvata için kurtarıcı ve izin verir nereye fındık üzerinde daha iyi kavrama uzak kör bir cıvata / damızlık aşağı dişli olsun.

Tork anahtarı için özel soketlere mi ihtiyacınız var?

Ayrıca tıklama tipi İngiliz anahtarı olarak da adlandırılır. Tüm tork anahtarları , bir soket takabileceğiniz kare bir tahrik ile birlikte gelir. Bir tork anahtarı satın aldığınızda Normalde bir soket almazsınız. Bir soket olmadan kullanamaz.

Bir darbede neden krom prizler kullanmamalısınız?

Sıradan krom prizler darbeli çalışmayı kaldıramaz ve stres altında çatlayabilir veya parçalanabilir. Darbe -rated çünkü prizler onlar yuvarlak üzerinde cıvata ve somun başları olasılıkları azalır, yerine 12 altı puan var.

Darbe soketlerinin neden bir deliği var?

Darbeli Soketlerde Neden Delikler Vardır? Darbeli lokmalar, bir darbeli anahtar veya tabancanın neden olabileceği titreşimlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bunlar genellikle daha iyi bir mukavemete için krom, molibden yapılır ve uzak yuvasında yonga titreşimleri önlemek için kullanılırlar.

Darbe soketleri gerekli mi?

Kısa cevap hayır, darbeli anahtarlı standart bir soket kullanmamalısınız. Darbeli bir alet üzerinde kullanıldığında, malzemenin ne kadar kırılgan olması nedeniyle normal bir soket çatlar veya kırılır. Sanılanın aksine en büyük sorun sokete uygulanan tork değildir.

12 noktalı prizler 6 noktadan daha mı iyi?

Cevap: 12 noktalı soketlerin çoğu hafif onarım için uygun olduğu doğrudur, ancak ağır anahtarlama altı noktalı soket gerektirir . Altı noktalı bir soketin inatçı bir tutturucudan kayması veya köşeleri yuvarlaması çok daha az olasıdır.

Darbeli anahtar için ne kadar torka ihtiyacım var?

Darbeli pnömatik anahtarlar için tork 300 ila 2200 Nm arasındadır. Aracı büyük boyutlu bağlantı elemanları sıkma için gerekiyorsa, o zaman oluşturulan tork yüksek olan bir darbe anahtarı seçmelidir. Jantların takılması ve sökülmesi için uygun bir çalışma torku yaklaşık 100 Nm olmalıdır .

3/8 cırcır ne kadar tork işleyebilir?

boyutuna bağlı olarak, 130 foot-pound tork , 3/8 , en az 3/4" / 19mm'de kapasite dahilindedir.

Darbeli sürücü ile matkap sürücüsü arasındaki fark nedir?

Buna karşılık, bir darbe sürücü daha kompakt ve standart bir matkap daha hafiftir - sürücü ve genellikle daha tork veya büküm gücü vardır. Standart matkaplar esas delik delme ve küçük bağlantı elemanları tahrik etmek için kullanılır. Darbeli sürücünün ana amacı, büyük bağlantı elemanlarını sürmektir.

Bijon somunlarını çıkarmak için darbeli bir sürücü kullanabilir miyim?

Kısa cevap evet, ama duruma göre değişir. Sen (80 100 lb-ft) fındık tork sağ miktarda sıkılır sağlanan bir darbe sürücüsünü kullanarak aracınızın pabucu fındık kaldırabilirsiniz ve darbe sürücü çıkış torku 100 lb-ft daha yüksektir.

Krom vanadyum vs krom molibden hangisi daha güçlü?

Krom moly çelikleri genellikle krom vanadyum çeliklerinden daha sert ve tok iken, krom vanadyum çeliği genellikle daha sünektir. Hafif ancak güçlü olması gereken yapılarda, bisiklet çerçevelerinde, arazi aracı çerçevelerinde ve benzerlerinde genellikle krom moly boruları bulabilirsiniz.

Matkap olarak darbeli anahtar kullanabilir misiniz?

Kısa cevap, bir darbe sürücüsünde altıgen şaftlı matkap uçlarını kullanabilirsiniz olmasıdır. Ancak hassas delik yerleşimi, boyutu ve yuvarlaklığı çok önemliyse, bir matkap ve normal matkap uçları kullanın. Bu genellikle yalnızca 1/4 "altıgen gövdelere sahip genel amaçlı bit bulabilirsiniz belirtmekte fayda olduğunu.

Geçmeli darbeli prizler nelerden yapılmıştır?

Özel alaşımlı çelik karışımı sayesinde soket hizmet ömrü uzar. El soketlerinden daha düşük ısıl işlem sertliği, bu darbeli soketlerin , pnömatik ve elektrikli darbeli anahtarların tekrarlanan döngü yüklerine dayanacak şekilde üretildiği anlamına gelir.

En iyi darbe soketlerini kim yapar?

En İyi 5 Darbeli Soket Seti:
  • TEKTON 4888 Darbeli Soket Seti – Genel Olarak En İyisi.
  • GearWrench 84934N Darbeli Soket Seti.
  • TEKTON 4817 Darbeli Soket Seti – En İyi Fiyat.
  • Stanley 11 Parça Darbeli Soket Seti.
  • Hiltex 14 Parça Darbeli Soket Seti.

Soketler ne tür çelikten yapılır?

Soket üretiminde kullanılan daha yaygın çelik türlerinden bazıları krom vanadyum, krom molibden , S2, 8650 ve paslanmaz çeliktir.

Siyah prizler ne için kullanılır?

siyah oksit
Krom ve mat krom kaplama, darbeli bir sürücünün darbesine maruz kaldığında yontulabilir veya pul pul dökülebilir, çünkü esas olarak darbeli soketlerde kullanılır . Bu, bu cilalardan birine sahipse, soket yüzeyindeki korozyon korumasını kaldıracaktır.

Ne zaman darbeli anahtar kullanmamalısınız?

Darbeli anahtar kullanırken kaçınabileceğiniz en yaygın hatalardan bazıları şunlardır.
  1. #1) Aşırı Sıkma Tespitleri.
  2. #2) İpliklere Zarar Vermek.
  3. #3)Uyumsuz soketler kullanma.
  4. #4)Yanlış Anahtar Boyutunun Satın Alınması.
  5. #5)Yanlış Anahtar Türünü Satın Alma.