Yetişkinler Teksas'ta şoför almak zorunda mı?

Sordu: Serena Daelen | Son Güncelleme: 6 Nisan 2020
Kategori: otomotiv otomobil sigortası
4.8/5 (244 Görüntüleme. 24 Oy)
İlk kez 18 – 24 yaşları arasındaki yetişkin sürücülerin , Teksas Eyaleti tarafından altı saatlik bir Teksas yetişkin sürücü eğitimi kursunu tamamlamaları gerekmektedir . Yetişkin öğrenciler aşağıdaki uygunluk şartlarını karşılamalıdır: Onaylanmış bir Teksas yetişkin sürücü kursundan altı saatlik sınıf veya çevrimiçi sürücü eğitimini tamamlayın.

Bu nedenle, yetişkinlerin sürücü eğitimi alması gerekiyor mu?

Yetişkinlerin nadiren sürücü eğitimi alması gerekirken, bir kursa kaydolmak her yaştan ve deneyim seviyesinden sürücü için akıllıca bir karar olabilir. Doğru yetişkin sürücü eğitim programı, daha güvenli ve kendinden emin bir sürücü olmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca ehliyetinizi sürücü belgesi almadan alabiliyor musunuz? Yeni sürücülerin ehliyet alabilmeleri için trafik kurallarını ve sürüş tekniklerini öğrenmeleri gerekmektedir. Bir sürücünün eğitim sınıfı Bilmeniz gereken size her şeyi öğretecek. Ancak, sürücü eğitimini atlayıp yine de ehliyetinizi almanız mümkündür.

Ayrıca, yetişkinlerin Teksas'ta öğrenci iznine ihtiyacı var mı?

Teksas Öğrenci İzni . Teksas Eyaleti'nde ilk kez 25 yaşın altındaki sürücülerin, Teksas sürücüleri ed çevrimiçi eğitiminin bir parçası olarak bir Teksas öğrenci izni almaları gerekmektedir. Yetişkinler için yolcunun en az 21 yaşında olması ve güncel bir Teksas sürücü belgesine sahip olması gerekir.

Teksas'ta ehliyetinizi almak için kaç saat sürüşe ihtiyacınız var?

32 saat

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sürücü belgenizin çıktısını alabilir misiniz?

Aceable Ders tamamlama bir saat içinde size sizin Yetişkin Sürücüleri Tamamlanma (ADE-1317) Ed Belgesi e-posta gönderecektir. Sertifikayı çıktısını alıp lisansı için DPS için zaman testi basılı bir kopyasını sunmak You 'll gerekir.

Ehliyetinizi almak için sürücü ehliyetine ihtiyacınız var mı?

California Öğrenim İzni Kazanmak için Gereksinimler
Tabii sonunda, 'Eğer sürücüleri eğitimini tamamladı kanıtlıyor Bitirme Belgesi alacaksınız. 17½ yaşından küçük herkes, California öğrenci izni için şu gereksinimleri karşılamalıdır: Onaylı bir sürücü kursuna kaydolun .

18 yaşındaysam yazılı sınava girmek zorunda mıyım?

Yazılı sınava girin .
Eğer 18 yaşından küçükseniz, muhtemelen geçici ehliyetini almak için bir test alacaktır. İnsanlar 18 yaşın üstündeki ehliyet almak için testi alacaktır.

Bir sürücü ed sertifikası ne kadar süreyle geçerlidir?

Sertifikalar ed Sürücüler kurs tamamlandığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle bir sigorta şirketinin gözünde geçerlidir.

Sürücü ed sertifikamın süresi doluyor mu?

Bitirme Sertifikamın süresi doluyor mu? Aceable sertifikanızda bir son kullanma tarihi yoktur, ancak yazılı sınav puanınız sadece iki yıl için iyidir. Bu araçlar size sertifikanın verildiği tarihten itibaren iki yıl içinde ehliyet için sertifika ve test ile DPS dönmeliyiz.

Sürücüler ed'e gitmenin maliyeti nedir?

Bir sürücü kursunun tipik maliyeti eyaletler ve şehirler arasında büyük farklılıklar gösterir ve benzin maliyetinden etkilenir. 30 ila 180 dolar arasında sınıf sürücü eğitimi bekleyin. Gerçek yol eğitimi , seans başına 50 ila 150 dolar arasında çalışır. Çoğu sürücü kursu, 200 ila 800 dolar arasında her şey dahil bir paket sunar.

Sürücüleri çevrimiçi olarak alabilir misiniz?

Çevrimiçi Sürücüler Ed ile Programınıza Çalışın
Havasız sınıflar veya sıkıcı dersler için endişelenmeyin. DriversEd .com ile, tüm online bunu yapabiliyor! Uygun kursumuz, ne zaman ve nerede öğreneceğinizi seçmenizi sağlar. İstediğiniz zaman giriş yapın ve İnternet erişiminizin olduğu her yerde kendi hızınızda çalışın.

Şoförlük sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Kurs final sınavını geçtikten sonra, size postayla bir sürücü ehliyeti bitirme sertifikası göndereceğiz. Bu, California öğrenci izni almak için gereken yazılı sınava girerken DMV'ye giderken yanınızda götüreceğiniz tamamlama sertifikasının aynısıdır.

Teksas'ta izinsiz bir lisans alabilir misin?

Teksas'ta önce bir lisans yoktu yetişkin bir izni veya ehliyet alabilmek için sürüş saatlik bir asgari miktarını tamamlamak için gerekli değildir. Gerekli tüm belgeleri getirerek DPS'de izin alın .

25 yaşında ehliyetle kendi başıma araba kullanabilir miyim?

İzin sahipleri yazılı, vizyon ve yol işareti testleri geçmeli ve bir ebeveyn, veli, sertifikalı sürücü eğitmeni ya da bir ebeveynden bir sürücü yaşı 25 veya yazılı izni ile eski eşliğinde sadece tahrik edebilir. İzin sahipleri en az 40 saat (gece 10) sertifikalı sürüş yapmalıdır.

Teksas'ta yetişkin öğrenci iznini nasıl alırsınız?

Teksas ehliyetinizi bir yetişkin olarak almayı planlıyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şunlardır.
 1. Adım 1: Bir Sürücü Eğitimi Kursunu tamamlayın. Texas, sürücülerinin güvenliğini çok ciddiye alır.
 2. Adım 2: Impact Texas Drivers (ITD) Gereksinimlerinizi Tamamlayın.
 3. Adım 3: Texas Drivers' Handbook'u inceleyin.

Teksas'ta izin almak için ne kadar zamana ihtiyacın var?

18 yaşın altındaki Eğer 'yeniden Maalesef, yine de kendi Teksas sürücü belgesi almak için önce altı ay boyunca bir talimat izni tutmak zorunda.

Ehliyetimi almak için ne getirmem gerekiyor?

İlk kez öğrenci izni başvurusu yapmak için
 1. Öğrenci izni D201 için eksiksiz doldurulmuş başvuru formu.
 2. Orijinal sürücü teorisi testi geçme sertifikası (iki yıl içinde tarihli)
 3. fotoğraflı kimlik
 4. Kişisel kamu hizmetleri numaranızın kanıtı (PPSN)

Yetişkinlerin öğrenci iznine ihtiyacı var mı?

Yetişkinlerin İzin Gereksinimleri
En az 18 yaşındaysanız, başvuru şartlarını karşılıyor ve gerekli testleri geçiyorsanız, size bir California eğitim izni verilebilir. Bir talimat izni sürüş sınavına yalnız-hatta bir DMV büroya götürmek izin vermemektedir.

Teksas'ta iznimi nasıl alabilirim?

Teksas'ta sürücü belgesi almak için şu adımları izleyin:
 1. TDLR onaylı Texas Sürücü Eğitimi kursunu başarıyla tamamlayın.
 2. Uygun evraklarla birlikte yerel Texas DPS ofisinizi ziyaret edin.
 3. Sürücü kursu kursunuzu tamamlamadıysanız, yazılı bir bilgi sınavına girin ve başarılı olun.
 4. $16 öğrenci lisansı ücretini ödeyin.

Teksas'ta kendi başınıza ehliyetle araba kullanırken yakalanırsanız ne olur?

Tek başına sürerken veya arabada ruhsatsız kişiyle sürüş. Polis seni tutuklayacak. Araba hacizli bir yere çekilecek ve o arabanın sahibi kim olursa olsun onu geri almak için çok para ödemesi gerekecek.

Teksas'ta bir izinle kendi başınıza araba kullanabilir misiniz?

Texas Learners Geçici Lisansı
Bir geçici lisans nihayet kendiniz sürücü sağlayacaktır. Ancak, yine de 't 21 yaşından küçük birden fazla yolcu ile gece yarısı ile sabah 5, sürücü arasında sürücü ve bir acil durumlar dışında (hatta bir kulaklıkla) cep telefonu kullanabilirsiniz.