Bodrum katlar yer altında olmak zorunda mı?

Sordu: Marlene Berentzen | Son Güncelleme: 21 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4/5 (485 Görüntüleme. 19 Oy)
O zaman tanım çevre yüzde 50 civarında bir sınıf altında en az 4 feet (1.22 m) için bir bodrum katı gerekmektedir. TLDR: Bodrumlar bodrum olmak derin olmak zorunda değilsiniz ve tanımını karşılamak için her taraftan yeraltı olmak zorunda değildir.

Bu nedenle, bodrumlar hep yeraltında mı?

Alt katlar, ABD'de “gün ışığı bodrumu ” olarak adlandırdığımız bir şeydi. TLDR: Bodrumlar bodrum olmak derin olmak zorunda değilsiniz ve tanımını karşılamak için her taraftan yeraltı olmak zorunda değildir.

İkincisi, bir yeraltı bodrumunu nasıl inşa edersiniz? 7 Adımda Kök Mahzeni Nasıl İnşa Edilir

  1. Adım 1: Delik. Yerde bir delik kazın.
  2. Adım 2: Altbilgi. Duvarlar için beton bir altlık dökün.
  3. Adım 3: Blokları yerleştirin. Blokları döşemeye başlayın.
  4. Adım 4: Çatı için formu oluşturun.
  5. Adım 5: Formu çatıya monte edin.
  6. Adım 6: İnşaat demiri ve çatının dökülmesi.
  7. Adım 7: İçeriyi Bitirmek.

Bir de sorabilirsiniz, yeraltı için planlama iznine ihtiyacınız var mı?

Evinizde depolamadan (veya benzerinden) yaşanabilir bir işleve dönüştürmek için uygun bir yeraltı alanı zaten varsa, böyle bir değişiklik yalnızca yeniden amaçlı olarak görüldüğünden, normalde planlama izni gerekli değildir.

Güneyde neden bodrum yok?

Geçen Önemsiz neden güneyde hiçbir bodrum don hattı ile ilgisi var vardır. Bir binanın sağlamlığını koruması için temelinin topraktaki donma çizgisinin altında olması gerekir. Vakıf zaten çok derin olması gerekmez, çünkü bir bodrum inşa etmek güneyde inşaatçılar için hiçbir sebep yoktur.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kaliforniya'da neden bodrum katı yok?

Onlar kışın dondurma daha dont böylece boruların içeride 'tutmak için kullanılması nedeniyle depremler dışında hiçbir bodrum vardır. Kuzeydoğu ve ortabatıdan farklı olarak, California'da bu sorun yok.

Arka bahçenize bir bodrum inşa edebilir misiniz?

Planlama Yönetmeliği
Genel olarak, daha iyi yaşam uzaya evinize altında varolan bodrum veya bodrum dönüştürebilirsiniz. Ama bu genellikle bahçesinde altında kazma içermez. Çoğu durumda, planlama otoriteleri sadece bir hikaye derine inşa sağlayacaktır.

İngiltere'de neden bodrum yok?

Birleşik Krallık'ta , 1960'lardan beri inşa edilen hemen hemen tüm yeni evlerin, alt toprağı daha fazla kazmanın ekstra maliyeti ve çok daha derin temeller ve su geçirmez tanklama gereksinimi nedeniyle mahzeni veya bodrumu yoktur .

Bodrumlar korkutucu mu?

Araştırmalar, çok fazla çıkışı veya girişi olmayan alanların insanları sıkışık ve rahatsız hissettirebileceğini ve çok az bodrum katında birden fazla giriş veya çıkış kapısı olduğunu göstermiştir. (Filmlerde her zaman olduğu gibi eski, gıcırdayan bir merdiveni varsa bonus korkutucu puanlar!)

Avustralya'da neden bodrum katı yok?

Pindan Evler İnşaat Müdürü Adrian Schneeberger Avustralyalılar bodrum inşa hiç temel nedeni bunlar bütçenin büyük bir delik koymak olduğunu söyledi. “Zemin seviyesinde düz bir levhadan iki kat inşa etmek, bir bodrum oluşturmak için iki kat inşa etmekten daha ucuzdur.”

1000 metrekarelik bir bodrum katını bitirmenin maliyeti nedir?

Bir Bodrum Ne Kadar Bitirilir: DIY vs. Pro
Boy Kendin Yap Maliyeti Profesyonel Maliyet
Küçük (< 700 fit kare) 5.500$ 15.000$
Ortalama (700-1.000 fit kare) $8,000 18.500 dolar
Büyük (1.000+ fit kare) 15.000$ 35.000 $

Bodrumda yaşamak güzel mi?

Hayır değil. Solunum sorunlarına neden olabilecek küf veya küfe maruz kalma potansiyelinin ötesinde, bodrumdaki (özellikle eski evlerde) rutin olarak radon seviyelerini kontrol etmediğiniz sürece ciddi sağlık sorunları yaşama riskiniz de vardır. akciğer kanseri dahil.

Bodrumlar neden bitmedi?

Bitmemiş bodrum katları genellikle sakinleri tarafından göz ardı edilir. Çoğunlukla yanıcı maddeler de dahil olmak üzere her türlü eşyanın bazen düzensiz bir şekilde tutulduğu bir depolama alanı olarak kullanılırlar. Bölmeleri olmayabilir, yetersiz aydınlatılabilirler ve gerçek bir yangın tehlikesi oluşturabilirler.

Yeraltında inşaat yapmana izin var mı?

İnsanlar için yeraltı yaşam alanları inşa etmek teknik olarak mümkün . İnsanların küçük bir yüzdesi için, kapalı bir alanda yeraltında olma düşüncesi bile korkunç olabilir.

Mülkünüzde ne kadar derine inebilirsiniz?

Kırsal alanlarda bu tampon 360 feet; kentsel ve banliyö bölgelerinde, 500 fit. Yeraltındaki mülkiyet hakları hala “cehenneme kadar uzanıyor”; Eğer kadarıyla kendi arazisi altında istediğiniz kadar kazmak, ancak şehir altındaki bir metro yapımı istiyorsa sizden irtifak satın gerekiyor.

Planlama izni olmadan karada yaşayabilir misiniz?

Bu, tarım arazilerinde 'izinli geliştirme'dir ve bu nedenle planlama iznine ihtiyaç duymaz. 28 gün içinde onay almanız ve ardından inşaata başlama hakkınız olmalıdır. Daha sonra yasal sitesi karada geçici mobil ev size ahır inşa ederken yaşayan (ve işinizi kurmak) için yapabilirsiniz.

Planlamadan ne kadar büyük inşa edebilirsiniz?

İzin verilen imar kuralları kısa süre önce gevşetildi ve altı metreye (veya eviniz müstakil ise sekiz metreye) kadar planlama izni olmadan bir uzantı inşa etmenize izin verdi.

Bodrum kazmak için planlama iznine mi ihtiyacınız var?

Büyük işleri, yeni bir ayrı konaklama birimini içeren ve/veya bir ışık kuyusu eklemek gibi evin dış görünümünü değiştiren yeni bir bodrum oluşturmak için kazı yapmak, muhtemelen planlama izni gerektirecektir . Eğer bir altındaki bu binaya yaşıyorsanız iç veya dış işler için ihtiyaç rızası muhtemeldir.

Bir yeraltı evinin maliyeti nedir?

Yeraltı evleri satın alma fiyatları çok değişkendir. Ülkenin bazı bölgelerinde bir tepenin yamacına kazılmış bir yapı 50.000 doların altına mal olabilir. Öte yandan, bir miktar yüzölçümü olan terk edilmiş bir füze ambarı evi 1 milyon dolardan fazlaya mal olabilir.

Planlama izni olmadan ne inşa edebilirim?

Hangarlar, garajlar, seralar ve diğer bazı yapılar gibi müştemilatlar da izin verilen gelişme olarak kabul edilir. Bir garaj yapmak veya uzun makul bir boyutta var gibi planlama izni olmadan mülkiyet müştemilat - hayır yüksek 4 metreden daha.

Bir bodrum katını ne kadar derine kazabilirsin?

Dig A Tam Bodrum
Dolu bir bodrum için temel derinliğiniz don derinliğinin altında olacaktır . Bodrumlar , 4 inçlik bir beton levha üzerine inşa edilmiş temellere ve tipik olarak 8 fit duvarlara sahiptir.

Planlama izni almazsanız ne olur?

Planlama iznine ihtiyacınız varsa ancak izinsiz devam ederseniz , bir planlama ihlali yapmış olursunuz . Bir planlama ihlali durumunda, yerel konseye geriye dönük bir başvuru yapmanız gerekecektir. Bu başarılı olursa, başka bir işlem yapmanıza gerek olmayacak.