Meşgul Kertişler her yıl geri gelir mi?

Sordu: Aissatu Phutika | Son Güncelleme: 2 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.2/5 (5.300 Görüntüleme. 30 Oy)
En üretken çiçekli yazlık yatak bitkileri tohumdan ekilen yıllık bitkilerdir: kadife çiçeği, petunya, sardunya ve impatiens ( Meşgul Kertenkeleler ). Tohumları hasat ederek yıllık bitkileri her yıl büyütün .

Sonuç olarak, Kertenkeleleri Kış Boyunca Meşgul Tutabilir misiniz?

Bir sonraki yıl için Camgüzelleri kesimler alarak durdurmak için hiçbir şey - Sana tohumdan bir bitki büyüyünce hissi biliyorum. Kolayca sadece suda ve kök sonra yukarı saksı edilebilir ve donlarından sonraki yar sonra dikim için kapalı onları kışı olabilir.

Aynı şekilde, Impatiens her yıl ortaya çıkıyor mu? C: Impatiens gerçekten de her yıl kendi tohumlarından geri döner . Fidelerin Mayıs ayının sonlarına kadar çiçek açmaya başlamadığını deneyimle anlayacaksınız, bu yüzden çoğu insan çiçek açan, fidanlıklarda yetişen impatiens bitkilerini Nisan ayında eker. Yıllık yeniden tohumlama yapmak için, kış bitkileri öldürdükten sonra yatağı yalnız bırakın.

Ayrıca, Bizzie Lizzies ne kadar sürer?

Impatiens Wallleriana genellikle bir yıllık süre için yetiştirilir. Ancak hırslı amatör bahçıvanlar, çiçeğin kışı evde geçirmesine izin verebilir ve böylece ömrünü bir yıl daha uzatabilir.

Meşgul Kertişlerden kesimler alabilir misin?

Bitki kesimlerini almak, bitki stoğunuzu oluşturmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Mart- Nisan: Bahar, Meşgul Kertenkeleler ve Hercai Menekşe gibi süs bitkilerinin kesimlerini Mayıs ayında dikmeye hazır hale getirme zamanıdır. Bu aynı zamanda Ortanca ve hor çiçeği gibi çalılardan kesimler alma zamanıdır.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Meşgul Kertenkeleler hangi aylarda çiçek açar?

Meşgul Kertişler Ne Zaman Çiçek Açar?
Meşgul Kertenkeleler için çiçeklenme dönemi, Mayıs sonundan sonbahardaki ilk dona kadar, normalde Ekim ayı civarındadır.

Bizzie Lizzies çok yıllık mı?

çok yıllık sabırsızlar
Çiçekler uzun ömürlüdür, ilkbaharda açar ve ilk dona kadar parlak kalır. Çok yıllık impatiens 2 fit yüksekliğe kadar büyüyebilir ve 2 fit yayılabilir.

Sabırsızlarımı kış için içeri getirebilir miyim?

C: Yeni Gine impatiens kışın içeride yetiştirilen olabilir ama uzun bacaklı büyüme ışık seviyesi içeride düşürmek için bir cevaptır. İlk sonbaharda onları içeri getirdiklerinde onların yüksekliğinin üçte yaklaşık impatiens azaltmak için iyi bir fikirdir. Gerekli ama bitkileri döllemek yok gibi kış boyunca su.

Impatiens kışın ölür mü?

C: Sardunyaların aksine, Yeni Gine impatiensleri ve adi impatiensler kış uykusuna yatmaya zorlanamazlar. İçeri getirilmeleri ve bir ev bitkisi olarak bakılmaları gerekir. İşi kolaylaştırmak için, bitkileri şimdi budama yapın, böylece iç mekan yaşamı için doğru boyutlara sahip olacaklardır.

Impatiens'in çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Bu birkaç basit adımla yapılabilir.
 1. Sulu tutun. Impatiens suyu sever.
 2. Impatiens Aşk Gölgesi. Impatiens gölgeli alanlarda çok başarılıdır.
 3. Toprağı Humus ile Zenginleştirin. Bütün yaz çiçek tutmak çok fazla enerji gerektirir.
 4. Çiçekleri Geri Tut.
 5. Gübreyi tekrar uygulayın.
 6. Bitkinin Üst Üçte Bir Buda.
 7. Bir Sonraki Dikim Sezonuna Hazırlanın.

Impatiens evde yaşayabilir mi?

Impatiens ( Impatiens wallerana), ev bitkileri veya yatak bitkileri olarak eşit derecede evdedir. Donmaya tahammül edemedikleri ve 50 ila 55 derece Fahrenheit'in üzerindeki sıcaklıkları tercih ettikleri için, impatiens tipik olarak yaz bahçesinde yıllık olarak veya ev içinde ev bitkileri olarak yetiştirilir.

Meşgul Kertenkeleler iç mekanlarda büyüyebilir mi?

Meşgul kertenkelelerin iç mekanlarda çiçek açması sorunu, bitkiye üzerinde gelişecekleri yeterli ışık sağlamaktır. Yetiştirme ve bakım: İç mekanda sabırsız yetiştirmenin en zor yanı yeterli ışık sağlamak, sıcaklıkları 15°C'nin üzerinde tutmak ve yeterince sulamaktır.

Meşgul Kertişleri sulayabilir misin?

İmpatiens bitkiler hakkında hatırlanması gereken en önemli şey düzenli onlara su etmektir. Onları nemli tutun, ancak çok ıslak değil. Bitkilerin kurumasına, bunlar yapraklarını kaybeder. Yerde seni ise - su bitkileri, bu mantar hastalıklarını teşvik edebilir.

Meşgul Kertişlere nasıl bakıyorsunuz?

Meşgul Kertenkelelerinize bakmanın en iyi yolu . Aldıktan hemen sonra bitkilerinizi dik tutun. Bazı fişler gevşerse veya kompost yerinden oynarsa endişelenmeyin. Bitkiler kuru görünüyorsa, en az yarım saat su dolu bir tepsiye koyun.

Meşgul bir Lizzie'yi nasıl kesersiniz?

Sapları bir yaprağın 1/4 inç içine geri çıkarın. Impatiens, kesik veya kıstırma noktasının hemen altında dallara ayrılacaktır. Sen bitkiyi şekillendirmek için sadece üst kısmını çıkarın, aksi takdirde kötü büyümüş ise zeminin 3 inç içinde geri onu kesebilir.

Meşgul Kertenkeleler dikmek için en iyi yer neresidir?

Impatiens yarı gölgede iyi büyür ve küvetlerde, saksılarda, sepetlerde, torbalarda, yataklarda ve bordürlerde mükemmel uzun ömürlü yaz rengi bitkileri oluşturur . Tüm yıl boyunca çok iyi ev bitkileri yaparlar ve içeride veya soğuk bir serada serin bir odada kışlanabilirler.

Meşgul bir lizzie bitkisini nasıl yetiştirirsiniz?

Meşgul Kertenkeleler Nasıl Büyütülür
 1. Ne Zaman Ekilir. Meşgul Lizzie tohumlarını Şubat'tan Nisan'a kadar Gro-Sure Tohum ve Kesme Kompostunda serada veya mutfak penceresi üzerinde ekin.
 2. Nerede Bitki. Meşgul Kertenkeleler güneşin veya kısmi gölgenin tadını çıkarır ve iyi drene edilmiş toprak gerektirir.
 3. Bakım. Gro-Sure Çok Amaçlı Bitki Yemi ile sezon boyunca besleyin.

Meşgul Kertişler İngiltere'de çok yıllık mı?

Meşgul Lizzie gibi birçok tür, hassas uzun ömürlüdür ancak kışı geçirmek oldukça kolaydır. Yüksek rakımlardan geldikleri için yüksek sıcaklıklara ihtiyaç duymazlar ve ayrıca kısmi veya tam gölgenin düşük ışık seviyelerini severler. Bu onları evin içinde kışlamak için uygun hale getirir. Yaygın türler.

Meşgul Kertenkeleler gölgeyi sever mi?

Meşgul Lizzie veya Impatiens
Bazı güneş ışığına ihtiyaç yok ama kısmi gölge tahammül. Uzun çiçeklidirler ve genellikle yıllık olarak kabul edilirler, ancak daha sıcak iklimlerde çok yıllık olabilirler. Sıcaklık gibi onlar gibi, onlar geç ilkbahara kadar dışarıda ekilen edilmemelidir.

Impatiens Walliana'yı nasıl umursuyorsun?

İç Mekan Sabırsızları
 1. Evinizdeki en aydınlık odaya iç mekan impatienlerini asın.
 2. Toprak yüzeyini eşit derecede nemli, ancak ıslak veya ıslak olmayan tutacak kadar impatienleri sulayın.
 3. Bu ağır besleyicileri ilkbahar, yaz ve sonbahar boyunca çiçek açan bitkiler için suda çözünür bir ürünle haftada bir kez gübreleyin.

Sabırsızlar yayılır mı?

Birbirlerinden yaklaşık 12 inç dikerek impatiens bitkilerinin yayılmasına yardımcı olabilirsiniz. Yoğun konfigürasyonlarda impatiens ekerseniz , yukarı doğru büyürler ve yayılan bir görünüm oluşturmazlar. Impatiens çiçek ve tohum gelişimi için biraz güneş ışığına ihtiyaç duyar, ancak en iyi performansı filtrelenmiş gölgede gösterirler.

Sabırsızları kesebilir misin?

Çiçeklenmeyi bırakırlarsa veya uzun bacaklı olurlarsa, yaz ortasında impatienleri budayın veya kesin . Bitkiyi budamak onu canlandırır ve yeni çiçek açmaya zorlar. Yuvarlak bir bitki oluşturmak için impatiens saplarının uç uçlarını kesmek için bahçe makası kullanın. Uzun bacaklı bitkiler, 4 ila 6 inç'e kadar kesmekten yararlanır.