Perdeler her zaman çift olarak mı gelir?

Sordu: Gora Tarpa | Son Güncelleme: 30 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç dekorasyonu
4.4/5 (504 Görüntüleme. 23 Oy)
Tüm hazır perde ölçülerimiz 'damla genişlik' ölçüsü ile etiketlenmiştir, bu nedenle ilk sayı her zaman karşı ölçü, ikincisi her zaman aşağı ölçüdür. Hazır perdelerimiz çift olarak satılmaktadır ve ölçü her bir perde için geçerlidir .

Benzer şekilde, pencere başına iki perdeye ihtiyacınız var mı diye sorulur.

Örnek: Eğer pencere ölçüleri 36" geniş (pencere genişliği x 2 = 72 ') Eğer 72 minimum genişliğini verecektir perde ihtiyacımız 120' o pencereyi veya 2 paneller Bu durumda 2 paneller 100" hakkında verecektir. "genişliğinin güzel ve dolu bakacağız hangi. Her zaman yuvarlak yukarı sonraki tam sayıya.

Ayrıca perdelerin genişlikleri nedir? Genişlik : Perde ölçülerini listelediğimizde veya yazdığımızda genişlik daima düşmeden önce gelir. Hazır perdeler üç standart genişlikte mevcuttur : 112 cm (44 inç), 167 cm (66 inç) veya 228 cm (90 inç). Parkurunuzun veya direğinizin boyutuna en yakın olan genişliği seçmelisiniz.

Bunun için sadece bir perde paneli kullanabilir misiniz?

Çoğu zaman perdeler çift ​​olarak gelir. Bununla birlikte, pencereleri örtmek için tek panelli perdelerin çeşitli kullanımları vardır. Ekstra geniş bir pencereyi ekonomik olarak perdelemek için birkaç tekli panel birleştirilebilir. Küçük pencerelerin yalnızca tek bir panele ihtiyacı olabilir, artan ışık için arkaya bağlanır ve ardından gizlilik için düz asılır.

Tek panel perde nedir?

Tek Panel Perde : Adından da anlaşılacağı gibi tek panel perdeler tek parça kumaştan üretilir. Panel Çifti: Bu perdeler , iki parça kumaşı pencerenin her iki tarafına asmanıza izin veren eşleşen çiftler halinde gelir. Bu tasarım, istediğiniz kadar ışığın içeri girmesine izin verir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Perdeler yere değmiyorsa sorun olur mu?

1. Hafif Şamandıra – Yerden bir inçten az yukarıda. Eğer onlar tamamen düz asmak, böylece hiç bir mola vermeden perdeleri asmak istiyorsanız o zaman şamandıra sizin için en iyi seçenektir. Zemine değmiyor , sadece zar zor.

Kısa perdelerin modası geçti mi?

Kısa Perdeler
Görsel olarak konuşursak, yüksek su stili perdeleri asmanın en çekici yolu değildir. Daha kısa uzunluk tarihli görünebilir. Ayrıca odanızın görsel yüksekliğini yarıya indirebilir. Ancak tamamen pratik bir bakış açısından, kısa perdeler bazen en iyi seçenektir.

Kuşgözü perdelerin çift genişlikte olması gerekiyor mu?

Her iki düz paneller bir buçuk kat perde kutup genişliği en az olmasını sağlamak için gereklidir. Şahsen, kutup genişliğinin iki katı olduğunda çok daha iyi göründüklerini düşünüyorum. Birkaç santim verin veya alın. Bu, perdelerin , pencerenizden sarkarken pilelerin doğru görünmesini sağlamak için yeterli kumaşa sahip olmasını sağlar.

Panjurların üzerine perdeler koymalı mısınız?

Yapmayın – Evin Her Yerinde Aynı Perdeleri Seçin
Ancak tasarım açısından bu, mekanların ayrık görünmesine neden olabilir . Emin onlar oluşturmak istediğiniz atmosferi eşleştirmek yapmak istiyorum böylece eşleştirme güneşlik ve perdeleri birlikte bütün alanı kravat edebilir ve çoğumuz için atmosfer her odada farklı.

100 inç pencere için perdeler ne kadar geniş olmalıdır?

Örneğin, pencere 100 inç genişliğindeyse , açık konumda pencereden sarkmaları için perdeler 125 inç genişliğinde yapılmalıdır. İçeriye monte perde için, çerçevenin içindeki bir kenardan karşı taraftaki iç kenara kadar ölçün.

Kısa pencerelere uzun perdeler koyabilir misin?

Kısa bir pencerede uzun perdeler asılı pencerenin önemini artırmak ve odasına orantılı hale getirmek için en kolay yollarından biridir. Pencerenin boyutuna kısa pencere çağrı dikkati Kısa perdeler ve odanın pencere ve perde tarzı önemini azaltır.

Perdelerim çok kısaysa ne yapabilirim?

Günün Sorusu – Çok Kısa Perdeleri Nasıl Onarırım?
  1. 96 inç uzunluğundaki perdeleri alın ve odanız varsa, çubuğunuzu duvarınıza yeniden asın. (sıfır maliyet)
  2. 96″ uzunluğundaki perdeleri satın alın ve bunları doğru uzunlukta kırpın/kenarlayın. (orta maliyet)
  3. 84 ″ perdelerinizin altına bir kenarlık dikin.

80 inç pencere için perdeler ne kadar geniş olmalıdır?

Genişlik ölçünüzü alın (diyelim ki 40 inç ) ve bunu ikiye veya üçe katlayın (çok dolu bir görünüm için), yani perdeler için 80 inç veya 120 inç toplam panel malzemesi satın alırsınız.

Perdeler yere değmeli mi?

Kumaş sadece zemine değmeli veya yarım inç yukarıda durmalıdır. Bu aynı zamanda, uzun perdelerin pratik olmadığı mutfak ve banyo gibi yerlerde iyi çalışan kafe perdeleri (pencerenin sadece alt kısmını kaplayan ve pervaza çarpan kısa paneller) için de harika bir yaklaşımdır.

Bir perde pencerenin ne kadar altına asılmalıdır?

Geleneksel tarzda, perde çubuğu pencerenin üstünden yaklaşık 6 inç yukarıdadır ve her iki tarafta pencerenin 3 inç ötesine uzanır. Perde , pencere pervazının altından 3 inç aşağıya asılacaktır .

1 panel perde ne demek?

1 panel, tek bir perde anlamına gelir . 90 "geniş bir pencere için kesinlikle iki taneye ihtiyacınız olacak.

Çiçekli perdeler tarz mı?

Küçük çiçekler Viktorya tarzı perdeleri anımsatsa da minik çiçek baskıları da modern dekorasyon trendlerinde işe yarayabilir. Koyu kırmızı, elektrik mavisi veya akıldan çıkmayan siyah perde boyunca uzanan sade, siyah çiçekli teller modern bir odaya mükemmel uyum sağlar.

Hangi renk perde almalıyım?

Koyu renkli perdeler açık renkli duvarlarda en iyi sonucu verir (örn. sıcak beyaz, krem, gri, açık ten rengi ve hatta dumanlı mavi duvarlar). Karanlık duvarlar artı koyu perdeler çok baskıcı. 'Karanlık' kahverengi veya gri ortalama siyah, yok; koyu perdeler ayrıca mavi gibi modern, modern renklerde veya hatta kırmızı veya morun belirli tonlarında olabilir.

Hangi perde türü daha iyidir?

O malzemenin, keten, ipek, suni ipek ve kadife gelince onlar en iyi asmak eğilimindedir beri pencere tedaviler için kullanılacak en iyi seçeneklerdir, Guercio diyor. "Sahte ipek en dayanıklı olma eğilimindedir" diyor. Ve özellikle güneşli bir odada, suni ipek, gerçek ipek kadar çabuk bozulmaz.

Oturma odası için perdeleri nasıl seçersiniz?

Perde rengi seçerken , pencere perdelerinizin dekorla uyumlu olmasını mı yoksa oturma odasının odak noktası olmasını mı istediğinizi düşünün. Daha sessiz bir rol oynamalarını tercih ederseniz, mekanın duvar rengine veya trim rengine benzer perdeler seçin .

Oturma odası için hangi perdeler?

Pencere Tedavi Kumaş
  • İpek: İpek perdeler klasik ve gelenekseldir.
  • Pamuk: Pamuk, en çok yönlü perde kumaşıdır ve temizlenmesi en kolay olanlardan biridir.
  • Keten: Keten hafif ve genellikle şeffaftır.
  • Kadife: Kadife ağır ve lükstür.

Bir kiralama için perdeleri nasıl asarsınız?

Perdeleri kiralık bir mülkte asmak ve stillendirmek için 3M donanım çıkartmaları, bir gergi çubuğu kullanabilir veya önceden kurulmuş panjurlara tutturmak için fermuarlı bağları kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, tuğla boyadıysanız, delikler açın, ardından yeniden kapatın ve dışarı çıkmadan önce boyayın.