Kablolu duman dedektörlerinin kendi devrelerine ihtiyacı var mı?

Sordu: Kande Harmening | Son Güncelleme: 29 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev eğlencesi
4.5/5 (3.317 Görüntüleme. 18 Oy)
Çoğu durumda bir duman dedektörünün özel bir devrede olması gerekmez , ancak inşaatçılar geçerli düzenlemeleri kontrol etmek için yerel bina yönetmeliklerine başvurmalıdır.

Bunu göz önünde bulundurarak duman dedektörlerinin aynı devre üzerinde olması gerekir mi?

Duman alarmı üreticileri, birbirine bağlı tüm cihazların aynı branş devresinden güç almasını gerektirir. 2002 Ulusal Elektrik Yasası (NEC) Bölüm 210.12(B) artık bir konut ünitesi yatak odasındaki çıkışları besleyen tüm şube devresinin bir ark hatası devre kesici (AFCI) cihazı tarafından korunmasını gerektirmektedir.

Ayrıca, duman alarmlarının şebekeden güç alması gerekiyor mu? 3 Eylül 2007'den bu yana kurulan duman alarmları , değiştirildikleri zaman tüm pille çalışan yangın alarmlarının kablolu olması gerektiği için ana şebekeden güç almalıdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir duman dedektörünün kablolu olması gerekiyor mu?

Kablolu . 1992'den önce inşa edilen evlerin genellikle kablolu duman dedektörlerine sahip olması gerekmez . Bununla birlikte, pille çalışan olanlar yeterli olsa da, yine de duman dedektörlerinin takılı olması gerekir . Bu yasa aynı zamanda büyük yenileme projeleri ile olmuştur 1992 yılından önce inşa edilen evlerde için de geçerlidir.

Bir devrede kaç tane duman dedektörü olmalıdır?

En fazla 18 uyumlu ünite birbirine bağlanabilir (Maksimum 12 Duman Alarmı ). Aynı sigorta veya devre kesici, birbirine bağlı tüm ünitelere güç sağlamalıdır. Üniteleri birbirine bağlayan toplam kablo uzunluğu 1000 fitten (300 metre) az olmalıdır.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Duman alarmları aydınlatma devresine bağlı mı?

( Duman dedektörleri genellikle aydınlatma devresine bağlanır , bu yüzden bunu santralden kapatın). Pil durumunun kabul edilebilir olduğunu belirten alarm çalmalıdır. Ünite yanıt vermezse, pil gecikmeden değiştirilmelidir. Zaman zaman duman alarmı pili yenisiyle değiştirilmelidir.

Duman dedektörleri kaç amper kullanır?

Bu cihazlar tipik olarak 120 voltluk, tek fazlı, 15 ve 20 amperlik bir branşman devresine bağlanır ve duman alarmı içinde pil yedeği içerir. Bu cihazların ayrı veya özel bir dal devresinde olması gerekmez.

Tüm duman dedektörleri aynı kesicide mi?

Doğru takıldığını varsayarsak, evimdeki 6 özdeş duman dedektörü aynı devrede mi? Normalde evet, ama mutlaka böyle olmak zorunda değil. Bunlar daha yeni ara bağlantıysa, evin her yerine tek bir hat döndürmek daha kolaydır (insanlar neredeyse her zaman kolay yolu seçer).

Duman alarmları hangi devrede?

Kablolu bir duman alarmı veya karbon monoksit alarmı , 120V'luk bir ev elektrik devresine bağlanır ve evinizdeki diğer dedektörlere bağlanır.

Duman dedektörü kodları nerede gereklidir?

NFPA 72 Uzun yıllar boyunca, Ulusal Yangın Alarm ve Sinyalizasyon Kodu, her uyku alanı dışında ve evde her katında bunları gerektiren ek olarak duman alarmları (hatta mevcut evler için) her uyku oda içinde yüklü olmasını asgari olarak gerektirmiştir. (Daha büyük evler için ek duman alarmları gereklidir .)

Kablolu duman alarmlarının pilleri var mı?

Ama ev akımla çalışabilen olanlar da dahil neredeyse tüm duman dedektörleri, pili üzerinde yapmak. Evin elektrik sistemine bağlı dedektörler , bir yangının evin elektrik gücünü kesmesi durumunda yedek güç sağlamak için bu pili kullanır.

Kablolu duman dedektörleri pilsiz çalışır mı?

Duman Alarmı Güç Kaynakları
Pil olmadan , bu birimlerin hiçbirinin kapanma gücü yoktur. Kablolu alarmlar , elektrik gücünün kesilmesi durumunda genellikle bir pil yedeğine sahiptir. Bu ünitelerden birinin pilini çıkarırsanız ve gücünüz kesilirse alarm çalmaz ve sizi tehlikeye karşı uyarır.

Sabit kablolu bir duman dedektörünün fişini çekebilir misiniz?

Kablolu ünitesi ve teller kesilebilir - tellerini bağlarken varsa, bu bir zor. Merdivenden inin ve duman dedektörünü kontrol eden devre kesiciyi çevirin. Dedektörü için bir anahtar atar panelde işaretleme belirgin yoksa, "Kapalı" konumuna ana kesiciyi atmak.

Hangisi daha iyi kablolu veya pil duman dedektörü?

Pille çalışan duman alarmlarının kurulumu daha kolaydır. Bunları kurmak için daha fazla çalışma gerekli olsa da, kablolu duman alarmları birbirine bağlanabilir, yani bir duman alarmı etkinleştirilirse, evinizdeki diğer tüm alarmları devreye sokacaktır .

Duman dedektörü olmayan bir ev satılabilir mi?

Tüm evler veya birimler satılan veya kiralanan veya yenilenen mevcut kiralamalar, kablolu fotoelektrik, birbirine bağlı duman alarmları yüklenmesini gerektirecektir ediliyor. Kablolu duman alarmı kurulamazsa, çıkarılamayan 10 yıllık pil duman alarmları yerine takılabilir.

Kablolu duman dedektörlerim neden çalışmaya devam ediyor?

Elektriksel Güç Dalgalanmaları
Havada duman değil varken kablolu duman alarm elektrik akımına bir değişiklik duman alarm sesi çıkmak neden olacaktır. Duman detektörü içinde gevşek bir tel de elektrik akımı kesilir ve daha sonra alarm geri gibi çıkmak için yol açabilir.

Kablolu bir duman dedektörünün bip sesini nasıl durdurursunuz?

Kablolu Duman Alarmı Neden Cızırdatıyor?
  1. Duman dedektörünün yüzeyindeki sıfırlama düğmesini bulun.
  2. 15-20 saniye basılı tutun ve sonra bırakın.
  3. Birkaç dakika bekleyin ve cıvıltı sesini tekrar dinleyin.

Bir yangın alarmının bağlantısını kesmek yasa dışı mı?

Kiracıların duman alarmlarından pilleri çıkarmaları veya herhangi bir şekilde kurcalamaları yasa dışıdır . Yangın kodunun ihlali, kiracılara 235 $ 'lık biletten 100.000 $' lık para cezasına kadar mal olabilir.

Kablolu duman dedektörümü pil ile değiştirebilir miyim?

Bir sabit kablolu duman dedektörü değiştirilmesi neredeyse kolay bir pil Destekli sürümü değiştirme gibidir. Yeni alarmlar ucuzdur. Ana elektrik panelde kapatın ve eski alarmı (Fotoğraf 1) ayırın. Güç sizin gerilim test kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin.

Kablolu duman dedektörü nasıl test edilir?

Duman dedektöründeki test düğmesini basılı tutun. Başlaması birkaç saniye sürebilir, ancak düğmeye basıldığında duman dedektöründen yüksek, kulak delici bir siren duyulmalıdır. Ses zayıfsa veya yoksa pillerinizi değiştirin.

Sabit kablolu duman dedektörleri ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Artıları sert değiştirilmesini tavsiye - kablolu duman alarmı 10 yıl sonra. Sevgili Michael: Bir dedektörü 10 yaşındayken değiştirmenizi öneren Ulusal Yangından Korunma Derneği'ne göre alarmlarınızın değiştirilmesi gecikmiştir.