Darbeli matkaba ve normal matkaba ihtiyacım var mı?

Sordu: Layachi Guernica | Son Güncelleme: 26 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
5/5 (358 Görüntüleme . 30 Oy)
Bir darbeli matkap kesinlikle "matkap" modunda koyarak düzenli bir matkap olarak kullanılabilir iken Nihayetinde, bazı sınırlamaları vardır ve tam bir alet envanter ikisini de içerir ideal olmalıdır. Ancak, yalnızca bir matkap alacaksanız , darbeli matkap ikisi arasında daha çok yönlü olanıdır.

Burada, darbeli matkap ile normal matkap arasındaki fark nedir?

Darbeli matkap ve darbeli matkap arasındaki temel fark , ne için kullanıldıklarıdır. Eğer beton gibi sert malzemelerin içine delik gerektiğinde bir çekiç matkap için gidecek. Sadece ahşabı delmeniz gerekiyorsa, normal , ucuz bir elektrikli matkap kullanın .

Ayrıca Tapcon vidaları için bir darbeli matkaba ihtiyacım var mı? Tapcon duvar vidası takılmadan önce duvarda bir delik açılmalıdır. Deliğin uygun toleransa sahip olduğundan emin olmak için bir darbeli matkap kullanın. 1/4” vida için 3/16” karbür uçlu bir uç kullanılmalıdır.

Ayrıca, darbeli matkabın amacı nedir?

Darbeli matkap veya darbeli matkap olarak da bilinen bir darbeli matkap , esas olarak sert malzemeleri delmek için kullanılan bir elektrikli alettir. Darbeli matkabın darbe mekanizması kapatılabiliyorsa, alet, vidalama gibi görevleri de gerçekleştirmek için geleneksel bir matkap gibi kullanılabilir.

Bir matkap veya darbeli sürücü almalı mıyım?

Matkabı Neden Satın Almalısınız Bu nedenle matkap , bu görev için bir darbe kullanabilseniz bile, delme ve delme görevlerini darbeli bir tornavidadan çok daha iyi halleder. Matkap , vidalar ve diğer bağlantı elemanları üzerinde darbeli bir tornavida kadar hızlı olmayabilir, ancak bunu kullanarak sonucun kalitesini kaybetmezsiniz.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Darbeli matkap betondan geçebilir mi?

Hayır, beton delmek için darbeli matkap tavsiye edilmez. Nedeniyle betonun sert yoğunluğuna ya bir çekiç matkap veya döner çekiç matkap betonu olduğu delme kullanım için en iyi aracı gerekir.

Darbeli matkap olmadan betonu delebilir misiniz?

Darbeli matkap olmadan betona delme yapılabilir, ancak bu kolay bir iş olmayacaktır. İdeal olarak, betonu delmek için darbeli matkap kullanmak isteyebilirsiniz, ancak ne yazık ki hepimizin bu tür matkaplara erişimi yok.

Neden matkap yerine darbeli tornavida kullanalım?

Buna karşılık, bir darbe sürücü daha kompakt ve standart bir matkap daha hafiftir - sürücü ve genellikle daha tork veya büküm gücü vardır. Standart matkaplar öncelikle delik delmek ve küçük bağlantı elemanlarını çakmak için kullanılır. Darbeli sürücünün ana amacı, büyük bağlantı elemanlarını sürmektir.

Tornavida olarak matkap kullanabilir miyim?

Matkap için birçok farklı matkap ucu türleri ve ayrıca aksesuar bulunmaktadır. Ancak, bir elektrikli matkap aslında bir tornavidayla olarak, vidaları açmak için kullanılabilir? Bu sorunun kısa cevabı Evet! Bunun nedeni, tornavidanın hızını kontrol edebilmeniz gerektiğidir.

Ahşap üzerinde darbeli matkap kullanabilir misiniz?

Bir darbeli matkap standart matkap ayna ve yuvarlak şaft bit kullandığından, nüfuz beton ve tuğla ahşap ve metal gibi hammer -ve- matkap modunda nüfuz matkap-sadece modda kullanılabilir.

Tuğla için bir darbeli matkaba ihtiyacım var mı?

Don, hem kil tuğla hem de harç son derece yumuşaktır, bu iş için darbeli matkaba ihtiyacınız olmayacak. Karbür uçlu bir matkap ucu, bir elektrikli matkap ve yarışlara hazırsınız. Saygılarımla, Rod. Tuğla duvardaki bir keskiyi delmek gerçekten iyi bir fikir değil.

12v matkap betondan geçebilir mi?

Betonun geçirildiği bir delik iyi bir prize takın bir matkapla gerçekleştirilir. Ancak kablolu matkabınız yoksa veya beton elektriğin olmadığı bir yerde ise 12 voltluk bir matkapla işi tamamlamanız gerekebilir.

Darbeli matkap çekiç yapan nedir?

Darbeli matkapta , poker çipindeki çıkıntılara benzeyen çıkıntılara sahip iki disk bulunur (bkz. Şekil A). Bir darbeli matkap diski diğerini geçerken, yükselir ve düşer, aynanın öne ve arkaya çarpmasına neden olur. Mandren üzerinde herhangi bir kuvvet yoksa, diskler bir kavrama ile ayrılır ve vurma işlemi durur.

Darbeli matkap betonu kırabilir mi?

Döner çekiç: kullanımlar rotasyon olduğunu bir matkap ve bir çekiç eylem Sinirin döndükçe beton kırar. Döner çekiç gün-In / kullanım dışarı gün- için tasarlanmıştır. Yıkım çekici : Betonu kırmak veya kırmak için tasarlanmış ağır hizmet tipi alet.

Hangisi daha iyi darbe veya darbeli matkap?

Bir darbeli matkap , tuğla veya beton gibi sert bir yüzeyi, yani duvarları delmek için kullanılabilir ve genellikle kullanılmalıdır. Bazı darbeli matkaplar , kullanıcının onu normal bir matkaba dönüştürmesine izin veren bir özelliğe sahiptir. Buna karşılık, bir darbeli tornavida, esas olarak vida ve çivi gibi bağlantı elemanlarını çakmak için kullanılır.

Darbeli matkabı normal matkap olarak kullanabilir miyim?

Bir darbeli matkap kesinlikle "matkap" modunda koyarak düzenli bir matkap olarak kullanılabilir iken Nihayetinde, bazı sınırlamaları vardır ve tam bir alet envanter ikisini de içerir ideal olmalıdır. Ancak, yalnızca bir matkap alacaksanız , darbeli matkap ikisi arasında daha çok yönlü olanıdır.

Matkaplar ne için kullanılır?

Matkap , öncelikle yuvarlak delikler yapmak veya bağlantı elemanları takmak için kullanılan bir araçtır. Uygulamaya bağlı olarak bir mandrenle sabitlenen bir matkap veya tornavida ile donatılmıştır. Bazı elektrikli matkaplar ayrıca bir çekiç işlevi içerir. Matkaplar hız, güç ve boyut açısından büyük farklılıklar gösterir.

Vidaları sürmek için darbeli matkap kullanabilir misiniz?

Bir darbeli matkap / sürücü geniş bir malzeme yelpazesi delik delmek için kullanılabilir ve bir keski tutucunun veya uygun vidalayıcı bit ile kullanıldığında, çivileme için kullanılabilir. Eğer değil aşırı tork ve hasar bağlantı elemanları veya tornavida uçları yapmak, böylece bir darbeli matkap ayarlanabilir bir debriyajı sahip olacaktır.

Tapcon vidaları neden mavi?

Tapcon ® , endüstride 1 numaralı tanınmış vidalı ankraj markasıdır. Mavi , korozyona dayanıklı kaplama, en zorlu koşullara dayanmalarını sağlar. Beton, blok ve tuğla uygulamalarında benzersiz performansları, onları genleşme ankrajlarına, tapalara ve gecikme kalkanlarına mükemmel bir alternatif haline getirir.

Ahşabı betona delmeden nasıl yapıştırırsınız?

İşte tüm bu beton ankrajları kullanmadan o ahşabı betona tutturmak için çok kolay bir yöntem. Bir darbeli matkap , 20 ons çekiç ve 16d çiviye ihtiyacınız olacak. . Kırıcı matkap içine, 4 veya 6 inç uzunluğunda, bir 1/4" beton matkap ucu takın ahşap içinden ve betonun içine Matkap.

Beton vidaları için pilot delik açmam gerekir mi?

Darbeli matkap kullanın
Yumuşak tuğla gibi daha az yoğun malzemelerde, normal bir matkapta karbür uçlu bir uç kullanarak pilot delikler açabilirsiniz. Ancak çoğu durumda bir darbeli matkaba ihtiyacınız olacaktır . Tam olarak boyutlandırılmış karbür uçlu uçlar genellikle vida paketleriyle birlikte verilir veya ayrıca bir tane satın alabilirsiniz.

Doğrudan betona vidalayabilir misiniz?

Vidaları betona yerleştirmek için özel vidalara , bir matkap ve doğru tekniğe ihtiyacınız var. Beton vidaları , betona nüfuz edebilecek kadar güçlü olan tek vida türüdür. Eğer deliğin derinliğini ayarlayabilirsiniz çünkü çok derinlere kadar sığ olabilir ya olmayacak şekilde bir darbeli matkap bu amaç için iyidir.