Yeni bir güverte zımparalamam gerekir mi?

Sordu: Amarilis Lemaire | Son Güncelleme: 6 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
5/5 (78 Görüntüleme . 42 Oy)
Bazı güverteler , özellikle hava koşullarına maruz kalmış olan mühürlenmemiş güverteler , sızdırmazlık maddelerini iyi almayacak pürüzlü yüzeylere sahiptir. Profesyonel marangoz ve ev geliştirme yazarı Steve Maxwell'e göre, güverteyi basınçlı yıkamak kaba ahşap parçalarını çıkarabilir ve yüzeyi pürüzsüzleştirebilir. Güverteler ince zımpara gerektirmez.

Ayrıca, boyamadan önce yeni bir güverteyi zımparalamanız gerekiyor mu?

Bunu yeni leke uygulamadan önce tamamen kurumasını sağlamak gerekir. Diğerlerinin de belirttiği gibi referans için bir güverte zımparalamayın . Size 'yeniden aynı renk boyama eğer Bazen her şeyi kumlama önleyebilirsiniz.

Ayrıca, güvertemi zımparalamalı mıyım yoksa soymalı mıyım? Daha az penetrasyonun gerekli olduğu ve döşemenin düz olduğu durumlarda zımparalama tercih edilir, ancak işlem, tutarlı sonuçlar elde etmek için ek işçilik ve zaman gerektirir. Maliyet önemli ölçüde daha yüksek olsa da, daha büyük güverteler için bir striptizci genellikle en iyi seçenek olabilir.

Yani, güvertemi zımparalamam gerekiyor mu?

Boyama önce güverte Zımparalama patı ve leke ve uzaklaşmaların hasarlı ahşap dış katmanını şeritler ve parçalanmak uzakta yumuşatır. Güverte çok kuru olmalı ve daha sonra tozu yıkamanız gerekir, bu nedenle güverteniz özellikle kirli değilse temizlemeden önce zımparalamak isteyebilirsiniz.

Boyamadan önce ne kadar zımpara yapmalısınız?

Çoğu ham ahşapta, boyamadan önce 120-150 numara kağıt kullanarak damar yönünde zımparalamaya başlayın ve 220 numaraya kadar çalışın. Örneğin çam ve kızılağaç olarak yumuşak ahşap malzeme: bir (su esaslı lekeleri çıkarmak için) # 220 den daha ince ve yağ bazlı lekeler için 180 kum ile 120. ve bitiş ile başlar.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Basınçlı yıkamadan sonra güvertemi zımparalamalı mıyım?

Kuruduktan sonra, bu ağaç lifleri genellikle kabarık kalabilir ve kıymıklara neden olabilir. Bu nedenle, güç yıkadıktan sonra odun güverte kumlama ve boyama ve mühürleme önce planlamalısınız. Emin güverte iyice size kum önce kurumasını emin olun.

En uzun süre kalıcı güverte lekesi nedir?

Katı lekeler en uzun süre dayanır. Çoğu en az üç yıl sürer. One by Behr, açık ara en uzun ömürlü olanıydı. Home Depot'tan Düz Renk Güverte, Çit ve Dış Cephe Kaplama Ahşap Lekesi .

Basınç uygulanmış ahşabın boyamaya hazır olup olmadığını nasıl belirleyebilirim?

Basınçla işlenmiş ahşabın lekelenecek kadar kuru olup olmadığını belirlemek için “serpme” testini deneyin. Ahşap üzerine su serpilir: ahşap 10 dakika içinde absorbe eğer, planı en kısa sürede leke. Ahşap yüzeyinde su boncukları veya birikintiler varsa , ahşabın kuruması için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Güverte boyası mı yoksa leke mi daha iyi?

Leke genellikle boyadan daha az kaygandır.
Bazı lekeler kaygandır, ancak çoğunlukla daha düzdürler ve kalın, kaliteli bir boyadan daha az kaygan bir yüzey oluştururlar. Güverteniz için güvenlik ve kayma bir endişeyse , leke genellikle daha iyi bir seçenektir.

Güvertemin lekelenecek kadar kuru olup olmadığını nasıl anlarım?

Güvertenin boyama için yeterince kuru olup olmadığını ölçmenin bir yolu nem ölçer kullanmaktır. Bir nem ölçer, ahşaptaki nem miktarını ölçer. Metre üzerinde, size bir okuma yapmak için ahşaba yapışan bir ila iki prob vardır. Bu yöntem kullanılarak, bir kaç noktalar nem seviyesini kontrol etmek için emin olun.

Yeni bir güverteyi ne zaman boyamalısınız?

Yeni kurulan bir güvertenin ne zaman boyanması gerektiğine dair birçok soru var. Bazı leke üreticileri, ahşabın kuruması için 3-12 ay beklemenizi önerirken, diğerleri güverteyi hemen boyamanızı söylüyor. Yeni ahşabı leke uygulaması için uygun şekilde hazırladığınız sürece cevap her ikisi de olabilir.

Güvertemi basınçlı yıkamalı mıyım?

Genellikle bir basınçlı yıkayıcı, bir güverteyi sadece sade suyla etkili bir şekilde temizleyebilir . Ancak basınçlı yıkayıcı, düzgün kullanılmazsa güvertenizi mahvedebilir. Çok fazla jet basıncıyla kullanırsanız veya ucu güvertenizin yüzeyine çok yakın yerleştirirseniz, ahşabı derinden aşındırabilir ve liflerin parçalanmasına neden olabilirsiniz.

Güvertedeki boyayı zımparalayabilir miyim?

Tamamen kurumaya ve daha sonra kum ince zımpara kağıdı ile güverte gibi 120- veya 150- kum boya ince lekeleri çıkarmak için ve bitiş yeni bir kat için hazırlık olarak ahşap düz için ahşap izin verin. Ağaç lifleri yönünde Kum ve önce yeni bir son uygulamadan zımpara tozu tamamen ortadan kaldıramaz.

Ahşap bir güverte nasıl restore edilir?

 1. GEVŞEK BİTİŞİ AŞINDIRIN. Bir boya kazıyıcı ile gevşek boyayı veya opak güverte lekesini çıkarın.
 2. YÜZEYİ ovun. Dökülen lekeyi veya kiri çıkarmak için sert kıllı bir fırça kullanın.
 3. TEMİZLEYİCİ UYGULAYIN. Ahşap yüzeylere güverte parlatıcı/tamir ürünü uygulayın.
 4. GÜÇ YIKAMA GÜVERSESİ.
 5. BİTİRMEYİ UYGULAYIN.
 6. BİR FIRÇA KULLANIN.

Güvertemi zımparalayabilir miyim?

Kum yörüngesel taban zımpara ile güverte. Döşeme tahtaları tik gibi sert bir ağaçtan yapılmışsa ve bükülmüşse, ilk geçişiniz için kaba 20 taneli zımpara kağıdı kullanın. Yumuşak ahşap güverteler , özellikle ahşap hala düz ise, bu kadar agresif bir işleme ihtiyaç duymaz. 50 grit kağıtla başlayın.

Boyamadan önce güvertemi zımparalamam gerekir mi?

Ahşap zımparalandıktan sonra ıslanırsa, ancak lekelenmeden veya boyanmadan önce değil, birinci kareye geri döner - tekrar yıkamanız ve zımparalamanız gerekir. Bazı ev sahipleri, güverte zemini gibi geniş bir ahşap yüzey yapmak için büyük bir zemin zımparası kiralamak isteyecektir .

Bir güverteyi zımparalamanın maliyeti nedir?

Ortalama olarak , bir güverteyi yenilemenin maliyeti metrekare başına 2,20 ile 3,82 dolar arasındadır. Standart bir güverte yaklaşık 200 fit kare ölçüldüğünden, ortalama tadilat projesi yaklaşık 775 ila 1.600 $ 'a mal olacak.

Eski bir güverte boyama için nasıl hazırlanır?

 1. hazırlık Lekeyi uygulamadan önce yüzeyin temiz olduğundan (toz, kir, ahşap lifleri veya yağ içermediğinden), kuru olduğundan ve küf içermediğinden emin olun.
 2. Şerit. SuperDeck ® Stain & Sealer Remover'ı rulo kullanarak bolca uygulayın.
 3. Etkisiz hale getirmek. Bir pompalı püskürtücü ile SuperDeck Revive ® ürününü uygulayın.
 4. Su Damlası Testi.
 5. Lekelemek.
 6. Eğlence.
 7. ÖNCE & SONRA

Güvertemde ne tür bir Sander kullanmalıyım?

Bir kayış zımpara ile ahşap deste Zımparalama güverte boyama ya da resim hazırlanmak için en iyi seçenektir. Bu alanlar, çok fazla köşe, keskin kenar veya dar boşluk içermeyen tamamen düz yüzeyler olduğundan, geniş bantlı bir bant zımpara , yüzeyi kolay ve verimli bir şekilde kaplamak için en iyi araçtır.

Zımparalamadan ne kadar sonra bir güverteyi lekeleyebilirim?

Hazırladıktan sonra, cilanızı uygulayın ve üretici, genellikle 24 saat kalmanızı önerdiği sürece kuru tutun. İyi şanlar! Evet. istediğiniz gibi bir su bazlı leke veya anilin boya, birkaç gün için odun kurumasını bekleyin ve leke eğer.

Güvertemi aynı renkte nasıl korurum?

Bir boya sökücü veya zımpara kullanarak mevcut güverte leke rengini çıkarın. Boya veya lekenin ahşap yüzeyden eşit şekilde çıkarıldığından ve hiçbir leke kalmadığından emin olun. Bu, yeni lekenizin güvertenin her yerinde aynı görünmesine yardımcı olacaktır. Tüm renk kaldırıldığında, güverteyi temizlemeye devam edebilirsiniz.

Bir güvertenin alt tarafını lekeliyor musunuz?

Size tutmak odun sıkıcı dışarı böcekler yardımcı basınçla işlenmiş ahşap, kullanmak, özellikle elementlerden koruma için güverte alt leke gerekli değildir.