LED ışıkların sigortaları var mı?

Sordu: Soumaia Lewejohann | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: evcil hayvanlar balıklar ve akvaryumlar
4.8/5 (277 Görüntüleme. 30 Oy)
Önlerindeki akkor diziler gibi, LED dizileri de AC hattının her iki tarafında fişte bulunan seri bir sigortaya sahiptir . Genellikle fişte sigortaları açmak ve erişmek için bir kapak vardır veya dışarı çıkan bir bölüm olabilir. Çoğu zaman bunları açmak zordur.

İnsanlar ayrıca LED ışıklar için hangi sigortanın kullanılacağını soruyorlar.

75 mm, maksimum 7,5 amper için iyidir. Genelde en az %100 ekstra derecelendirmeye sahip olmayı severim, bu yüzden maksimum 3 amperlik bir sigorta kullanırdım . Bu 4 led için yeterli olacaktır. Çalışan ledleriniz varsa ancak 10A'lık bir sigorta atıyorsa, kablolamanızın kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum ve muhtemelen sigortanızın doğrudan pilin üzerinde olduğunu göreceksiniz.

Bir ampulün yandığını nasıl anlarım diye de sorulabilir. Cevap 10 oy aldı. Bir ampulün patladığını nasıl anlarız:

  1. ışık soketinde çalışmıyor.
  2. salladığınızda çınlıyor (çünkü filaman kırılmış)
  3. Ampulün içindeki filamentin kırıldığını görebilirsiniz.
  4. ayrıca - dünyanın kararması da biraz hediye. :)

Bununla ilgili olarak, LED ışıklarım neden çalışmıyor?

Kabloları Kontrol Edin Güç kaynağını geçici olarak kapatın. Ardından, birçok LED'in sönmesinin, titremesinin veya kararmasının yaygın bir nedeni olan dönüştürücüden gelen kablo bağlantılarınızın hiçbirinin gevşemediğini kontrol edin. Gevşek olan tüm kabloları sıkın, ancak çok sıkı değil .

Bir sigortayı nasıl seçerim?

Temel kural, sıcaklıktaki her 20°C daha yüksek veya daha düşük için, sigortanın %10-15 daha yüksek veya daha düşük olarak yeniden derecelendirilmesi gerektiğidir. Tersine, bir sigortanın aşırı düşük sıcaklık koşullarında kullanılması amaçlandığında, sigortanın normal koşullarda olduğundan daha düşük bir derecelendirmeye sahip olması gerekir.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

5 amperlik bir sigorta kaç watt alabilir?

Çarp amper tarafından gerilim ve bu size devrenin yerleştirebileceği Watt maksimum sayıda verecektir. Evde aydınlatma devresi tipik bir 5 amp ile korunmaktadır Eğer 1150 Watt almak için gerilimi tarafından bu çarpın sigorta.

20 yerine 30 amperlik bir sigorta kullanabilir miyim?

Daha düşük dereceli bir sigorta kullanmayın - 30 amperlik bir devreye 20 amperlik bir sigorta koymayın - çünkü muhtemelen zamanından önce atacaktır . Tersine, 20 amperlik bir sigortayı 30 amperlik bir sigortayla değiştirmek tehlikelidir, çünkü yeterince erken patlamayabilir ve bir elektrikli bileşene zarar verebilir veya bir kablo yangını başlatabilir.

LED şerit ışıkları için bir röleye ihtiyacım var mı?

LED'ler için röleye ihtiyacınız yok. Işıklı bir anahtar kullanacaksanız, anahtara giden üç kablonuz olacaktır. Sargıyı küçülttüğünüzden ve her şeyin su geçirmez olduğundan emin olun! Ve bu LED'leri pili tüketmeden günlerce açık bırakabilirsiniz.

LED uzaktan kumandamı nasıl sıfırlarım?

LED Şeritler Nasıl Sıfırlanır
  1. LED şeritlerinizi takın ve birkaç saniye açın.
  2. Kapatın ve uzaktan kumandayı kapatmadan güç adaptörünü çıkarın.
  3. Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun, ardından güç kaynağını tekrar bağlayın.

LED'imin bozuk olup olmadığını nasıl anlarım?

Senin LED test etmek için, katot veya LED'in kısa ucuna siyah sondanın ucuna dokunun. Kırmızı probun ucunu daha uzun olması gereken anoda dokundurun.

LED ışıklar yanabilir mi?

LED ışıklar yanık, ama teoride en azından onlar kadar uzun akkor ya da floresan ışıkları daha sürmelidir. Tek bir LED olabilir de son 100,000 saat, ancak yalnızca artık düzgün çalışıyor gibi düşünülebilir ampul önce başarısız olanlar diyot birini alır.

LED ışıklarımın neden sadece yarısı çalışıyor?

Senin LED ışık zincirin biri çalışmıyorsa, bunun kötü bir ampul var diye, muhtemelen. Bir ampul ölür ise, çalışmamaya iplikçik geri kalanını neden olabilir. Sorunu gidermek için tek yol kötü ampul bulmaktır. Bazen sadece ışıkların bir bölümü oldukça kolay işini yapma, dışarı gidecek.

LED ışıklardaki 3 tel nedir?

Genellikle bir beyaz ve bir siyah tel sağlanacaktır. Beyaz normalde zemin(-) ve siyah pozitif(+) olacaktır. 3 telli LED Işıklar çok fonksiyonlu bir ışık olacaktır . Uygulamanız için doğru olan yapılandırmada (çoğu zaman) kullanılabilirler.

Şişmelerde LED ışıkları değiştirebilir misiniz?

Şişirilebilir Araçta LED Işıkların Sabitlenmesi/ Değiştirilmesi
Mümkün, ama koparmak için bazı elektrik / kablo becerileri alır. LED ışık altında sadece çalışmayan sürümleri gibi, şişme ait yapışan içine kullanılabilir, ancak size 'll gerek nasılsa güç kaynağına onları takmak için.

LED Noel ışıkları tamir edilebilir mi?

Noel ışıkları onarmak için gerçek bir baş belasıdır. Zor kısım, yanmış ampulü bulmaktır ve çoğu insan bunu deneme yanılma yoluyla yapar. Değiştirilemeyen tipte bir dizi LED ışığınız varsa, hepsinin kaybolduğunu düşünebilirsiniz. Ama çok acele etmeyin.

LED ışıklarım neden loş?

Bu olduğunda, voltajda büyük bir düşüş olur. Aşırı voltaj oluştuğunda, güç kaybı LED ışıklarının kararmasına veya titremesine neden olabilir. Bunun için bir çözüm, tüm cihazları ayrı devre kesicilere koymaktır, çünkü bu, dalgalanma gücünü azaltacaktır. LED ışıklarının kararması veya titremesi, ne olursa olsun muhtemelen gerçekleşecektir.

LED şerit ışıklarını nasıl kurarsınız?

Işıklardan herhangi birini kesmeden veya herhangi bir yüzeye yapıştırmadan önce aşağıdaki adımları izleyin.
  1. Gerekli tüm sarf malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olmak için sahte bir kurulum oluşturmak için tüm ürünleri düzenleyin.
  2. LED şerit ışıklarını plastik makaradan açın.
  3. Kesilmemiş ışıkları güç kaynağına takın ve güç kaynağını açın.

LED Noel ışıkları neden yanıyor?

Bir çalışmada, bir LED ışık dizisindeki tüm ampuller 4.000 saatlik kullanımdan sonra tamamen yanık kalırken, akkor ışık dizisindeki bir veya iki ampul bu sürenin yarısından önce yandı . Bir ana nedeni LED'ler böylece aksine incandescents, onlar kadar ısı ve dışarı yakabilir ipliklerin yok çünkü uzun ömürlü olan.

Ölü ampule ne denir?

Eğer bir ampul tutan ise artık filaman bozuldu çünkü söyleyebiliriz çalıştığını: Bu ampul dışarı üflenir. Bu ampul öldü .

Ampuller neden çalışmayı durdurur?

Ampuller , ince bir tungsten filaman aracılığıyla elektrik akımı pompalayarak ışık verir. Filament ısıtır ve ışık verir. Zamanla, filaman oksitlenir ve parçalanana ve ampul sönene kadar giderek daha kırılgan hale gelir.

Bir ampulün kırıldığını nasıl anlarsınız?

Akkor ampulün ne zaman yandığını söylemek genellikle kolaydır. Basitçe bozuk olup olmadığını görmek veya ampul ampul kırık filamanın tanıdık "çıngırtı çınlaması" dinlemek için nazik bir sallamak vermek için filamanın bak. Bir floresan ampulün canlılığını belirlemek biraz daha karmaşıktır.

kaynaşmış ne demek?

kaynaşmış . Bir şey kaynaşmışsa , bağlı veya başka bir şeye katılmıştır. Kaynaşmış teller birbirine lehimlenmiştir ve kaynaşmış aileler aşk, evlilik veya çocuklar aracılığıyla birbirine bağlanmıştır. İki şey kaynaştığında , kaynaşmış bir bütün haline gelirler - kalıcı olarak bağlı ve birleşik.