Tarihleri ​​kaydet, tarihi kaydet demek zorunda mı?

Sordu: Darifa Kipiren | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: etkinlikler ve turistik yerler düğün
4.5/5 (347 Görüntüleme . 45 Oy)
Tarihi kaydet , kesinlikle sizin ve nişanlınızın adlarını, düğün tarihini (veya bir düğün hafta sonu için tarihleri ), konumu (mekan henüz rezerve edilmemiş olsa bile bir kasaba veya şehir yararlıdır) ve bir bildirimi içermelidir. takip etmek için resmi bir davet.

Bunu göz önünde bulundurarak, tarihleri ​​kaydetmeden ne kadar önceden göndermelisiniz?

Bir hedef düğün için, tarihleri 8 ila 12 ay önceden kaydetmek gelenekseldir. Yerel bir ilişki için, tarihleri 4 ay önceden kaydedin . Düğünden yaklaşık 8 hafta önce resmi davetlerinizle kayıt tarihlerinizi takip edin.

Ayrıca, düğün davetiyelerinin ne zaman gönderileceğini de bilin. Tarih Kaydet? Peki tarihi kaydetmediyse düğün davetiyelerini ne zaman gönderirsiniz ? Nihai olarak durumunuza bağlıdır, ancak en az altı hafta öneriyoruz. İdeal gününüzden birkaç ay önce.

Benzer şekilde, tarihi kaydetmeniz gerekiyor mu?

Genellikle çiftler onlar meşgul kazanılmış ve bir düğün mekan ve tören tarihte karar verdik bir kaç ay sonra tarihlerini kaydetme göndermek. Ancak bunlar pek zorunlu değildir ve bazı çiftler için gerekli bile olmayabilirler.

Fotoğrafçınıza tarihi kaydet mesajı atar mısınız?

Eğer düğün satıcıları bir tasarruf-tarih ve davetiye göndermesi gerektiğini eğer 'muhtemelen merak ettik. Ben başkası için konuşamıyor olsa da fotoğrafçı yolladı neden, aslında iyi bir nedeni var - o yüzden düğün gününde getirmeyi hatırlamak için daha az şey var fotoğraflamak edebilirsiniz.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tarihleri ​​kaydet'e artı bir ekler misiniz?

Kaydet-Tarihinde One - Bir Artı içer zaman
It en kibar gelin parti a üyelerini vermek artı üzere - birini bakılmaksızın ilişki durumu, onlar da bir artı verilmelidir böylece - hemen bir tane.

Ya tarihi kaydettiğiniz halde davetiyeniz yoksa?

Büyük hayır - hayır ? Aksini yapmak ve tarihi kaydetmek ve davetiye takip etmemek . Eğer düğün için tarihi kaydetmek için birine sorarsanız, size 'sen eskisi kadar yakın olarak değilsin ya size diliyoruz' d daha aşağı konuk listesi kesmek olsun, düğüne bu kişiye bir davetiye göndermesi gerekir.

Bir düğün davetiyesinde artı bire nasıl hitap edersiniz?

Artı - Bir'i Davetiyeye Dahil Edin
Dış katman adresleri alıcı (şahsen biliyorum konuk veya çift) ve daha sonra iç kağıt listeleri çocuklar veya artı -onların gibi, davet edilenlerin tüm isimler. "Bu zarf çok şey söylüyor. Yalnız senin adın varsa, bunlar bir artı sunmuyor - tane.

Tarihi kim kurtarır?

3. Alıcılar. "A" konuk listenizdeki herkes - mekan için rezervasyon yaptığınız saniyeyi öğrenen baş nedimeniz bile - tarihi kaydetmeli . (Bütçe ve mekan kısıtlamaları nedeniyle, bir "B" konuk listeniz olabilir - düğününüzde görmek isteyeceğiniz ancak pişmanlıklar gelene kadar davet edemeyeceğiniz kişiler).

Save the Date'de bir aileye nasıl hitap edersiniz?

Tarih kaydetme zarflarınızı ele almak için altı yönerge:
  1. Konuklara profesyonel unvanlarıyla veya "Bay", "Bayan" veya "Bayan" kullanarak hitap edin.
  2. Misafirlerinizin tam adlarını yazın (takma ad veya kısaltma yok)
  3. Çocukların adlarını ebeveynlerinden hemen sonra ikinci satıra ekleyin.

Düğün tarihi nasıl duyurulur?

Zaman Çizelgesi: Düğün Duyuruları Ne Zaman Gönderilir
  1. Düğün davetli listenizi onaylayın.
  2. Düğün duyuru kartlarınız için bir posta listesi oluşturun.
  3. Düğün günü ayrıntılarını bilin.
  4. Uygun bir fotoğraf seçin.
  5. Düğün duyuru kartlarınızı oluşturun.
  6. Ertesi gün postalayacaksanız, kartlarınızı belirlenmiş bir yardımcıya verin.
  7. Evlenmek.

Birlikte yaşamayan evli olmayan bir çifte düğün davetiyesi nasıl hitap eder?

Birlikte yaşayan evli olmayan bir çift için
Evli olmayan ancak aynı adreste yaşayan köklü bir çifte davetiyeler “Ms.

Tarihleri ​​kaydet'te ne söylenir?

Tarih ifadesini kaydetmek için , düğününüzün tarihini ve yerini, mutlu çiftin isimlerini ve ardından resmi bir davetiyenin geleceğini belirtin. Tarih kaydetme notunuza başka nelerin ekleneceğine dair bir kural yoktur.

Tarihleri ​​kaydet'te ilk kim başlar?

Tarih kaydedilirken gelin veya damadın adı ilk sırada mı yer alır? Normalde düğünle ilgili kırtasiyede önce gelinin adı bulunur , ancak bunlar genellikle gayri resmidir, bu yüzden bu konuda çok seçici olmanıza gerek yoktur.

Misafirleri sadece resepsiyona davet etmek uygun mudur?

Kabul edilebilir tek başına sadece alımı için bazı töreni ve resepsiyon için misafir ve başkalarını davet yapmak bazı durumlar vardır da, tam tersini yapıyorsun asla. Birini resepsiyona değil de töreninize davet etmek büyük olasılıkla duygularını incitecektir, bu yüzden bunu düşünmemelisiniz bile.

Tarihleri ​​hangi boyutta kaydetmeli?

Çok büyük değil, çok küçük değil, (A6) 4 3/4 x 6 1/2 inç zarflar, 4 x 6 fotoğraf, kart, davetiye, tarihleri ​​kaydetme ve daha fazlasını barındırmak için mükemmeldir. Her türlü eğlenceli renk ve kaplama arasından seçim yapın ve boş veya profesyonel baskılı sipariş verin.

Tarihleri ​​kaydetmeyi atlayabilir misin?

Tarihleri ​​kaydetmeyi atlayabilirsiniz, ancak davetiyeler, düğünden 8 haftadan fazla bir süre önce, birinden LCV'lerini istemek için çok erken bir süre önce çıkmamalıdır. Birden fazla 8 hafta dışında bir şey göndermek istiyorsanız, tarih kurtarış gönderin.

Tarihlerin maliyeti ne kadardır?

Save-the-Dates için 100 kartpostal STD'leri için ortalama 150$'lık bir maliyet bekleyebilirsiniz.

LCV ne anlama geliyor?

Répondez s'il vous plaît

Tarihleri ​​kaydetmeyi herkese gönderir misin?

Değil Sure yeniden' İnsanlar Size Hakkında Onları gönderme
Tarihleri ​​kaydetmeniz postaya verildikten sonra geri dönüş yoktur. Yani sadece kesinlikle katılmak isteyen misafirler gönderebilirsiniz. (Hatta olanları senin nedime ve aile üyeleri gibi, gelen teyitleri sözel alınan ettik.)

Düğünden ne kadar önce konuklar cevap vermeli?

Konukların düğünler için LCV yanıtlaması ne kadar sürmelidir? İdeal olarak, LCV tarih düğün öncesi üç ila dört hafta düşmesi gerektiğini ve düğün davetiyesi düğün öncesinde altı ila sekiz hafta gönderilmesi gerekmektedir.

İade adresini zarfın arkasına yazabilir miyim?

Posta Servisi, posta gönderenleri iade adreslerini kullanmaya teşvik eder, çünkü parça teslim edilemiyorsa iade edebiliriz . İade adresi , Teslimat Adresi ile aynı unsurlara sahiptir ve adres tarafının sol üst köşesine veya adresleme alanının sol üst köşesine yerleştirilmelidir.