Yaşadığınız veya evlendiğiniz yerde evlilik cüzdanı alıyor musunuz?

Sordu: Norhan Witzel | Son Güncelleme: 3 Şubat 2020
Kategori: aile ve ilişkiler evlilik ve sivil birlikler
4/5 (571 Görüntüleme . 35 Oy)
Evlilik cüzdanınızı almak için en kolay yer, evleneceğiniz eyaletteki ilçe katibi veya mahkeme katibidir. Evleneceğiniz şehirdeki yerel ilçe memuruna gitmek iyi bir fikirdir.

Buna bağlı olarak, evleneceğiniz ilçede evlilik cüzdanı almak zorunda mısınız?

Genellikle evli olmak istediğiniz halde herhangi ilçe katip ofiste evlilik lisansı için başvurabilirler. Bazı eyaletler Eğer evli olmak istediğiniz ilçe katip ofisine başvuru yapmanız gerekmiyor. Çoğu eyalet küçük bir ücret talep eder ve evlilik cüzdanınızı almak genellikle birkaç gün sürer.

Daha sonra soru şu ki, evlilik cüzdanı evli olduğunuz anlamına mı geliyor? , Sen evlisin değil, evlenmek için izin verilen bir evlilik cüzdanı aracı unutmayın. Düğün töreninde, size, sizin yakında be- eş, officiant ve 1-2 tanıkların sırasında ruhsat imzalayacak.

İkincisi, bir eyalette evlilik cüzdanınız varken başka bir eyalette evlenebilir misiniz?

Çoğu devletler töreni yapılıyor olacaktır kasaba veya ilçe katibinin ofisinde senin evlilik lisansı için başvuru yapmanız gerekmiyor. Seçtiğiniz durumu, devlet evlilik cüzdanı sizin dışarı başvurabilir ve aynı gün evlenmek bu durumda herhangi bir bekleme dönemi, olmayabilir!

Neden evlenmek için bir lisansa ihtiyacın var?

ABD vatandaşlarının evlenmek için evlilik ruhsatına ihtiyaçları var çünkü evliliği düzenlemek eyaletlerinin çıkarına. Evlilik , ABD hükümeti tarafından değil, her eyalet hükümeti tarafından düzenlenir. ABD'deki eyaletler evliliği dört ana nedenden dolayı düzenler: 1) Mülk devrine ve anlaşmazlığa yardımcı olur.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Evlilik izni reddedilebilir mi?

Evlilik ruhsatı yasaları eyaletten eyalete büyük farklılıklar gösterse de, tüm eyaletlerde geçerli bir birliğe sahip olmak için bir çiftin evlilik ruhsatı alması gerekir. Bu nedenle, devletler yalnızca ırkları nedeniyle çiftlerin evlilik lisanslarını reddedemez .

Evlenmeden evlenmek doğru mu?

Hayır , nikah kıyılmış olmanıza gerek yok (yine de sadece tanıklarınızı davet etseniz bile, hoş bir dokunuş….) ama çoğu eyalette, sizinle yasal birinin evlenmesini sağlamanız gerekiyor. (CO ve PA'nın kendi kendini birleştirme lisansları vardır.) Birçok eyalette bir veya iki tanığa ihtiyacınız vardır.

Evliliğimin yasal olup olmadığını nasıl anlarım?

Herkes, evlilik cüzdanının verildiği eyalet ve ilçe için kamu kayıtlarını arayarak birinin evli olup olmadığını öğrenebilir. Eğer evlilik cüzdanı bir kopyasını talep sürece internete erişim sayesinde, bir ücret ödemeden ilçe kayıtları bulabilirsiniz.

Evlilik cüzdanı almak için randevuya ihtiyacım var mı?

Evlilik cüzdanı ve/veya resmi nikah için randevu alınması gerekmektedir. Gizli Evlilik Ruhsatı için törende herhangi bir tanığın bulunması gerekmemektedir ve evlilik cüzdanını hiçbir tanık imzalamamaktadır.

İnternet üzerinden evlenilebilir mi?

İnsanlar 't hukuken internet bir yer veya kendi başına bir tüzel olmadığından çevrimiçi evlenebilir. Ancak törenin ağ üzerinden yapılması mümkündür. Evli online almak isteyenler sadece yasal bir evlilik olmadan yapmak mümkün eğlenceli törenine, atmak isteyebilirsiniz.

Ortak hukuk karısının anlamı nedir?

Ortak Hukuku Evlilik Nedir: Bir Tanım . Ortak hukuk evliliği , çiftin bir süre birlikte yaşadığı ve kendilerini arkadaşlarına, ailesine ve topluma " evli " olarak gösterdiği, ancak hiçbir zaman resmi bir tören yapmadan veya evlilik cüzdanı almadan yaptığı bir evliliktir .

Evlilik cüzdanı ücreti ne kadar?

ABD Evlilik Lisansı Başvuru Ücretleri . Evlilik lisansı ücretleri 10 $ düşük seviyesinden $ kadar 115 arasında değişir. Maliyet , ilçe, şehir veya belediyeye, ikamet durumuna ve bazı durumlarda evlilik öncesi danışmanlık veya eğitim kursunun tamamlanmasına göre değişir. Birkaç eyalette standart, eyalet çapında ücretler vardır .

Hangi eyaletler aynı gün evliliğe izin veriyor?

Evlilik Ruhsatı Gereksinimleri
  • 1 gün: Güney Karolina.
  • 3 gün: Alaska, District of Columbia, Florida (çift evlilik hazırlık sınıfına katılmadıkça), Kansas, Massachusetts, Michigan, New Jersey, Oregon, Pennsylvania, Washington.
  • 5 gün: Minnesota.
  • 6 gün: Wisconsin.

Evlenmek için en kolay eyalet hangisidir?

Yani evlenmek için en kolay yerler Alabama, Colorado, Georgia , Idaho, Iowa, Kansas, Montana, New Hampshire, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Carolina, Teksas, Utah ve Washington, DC Bu yerler genel hukuk evliliğini tanır yani siz ve eşiniz yasal olarak evli bir çiftsiniz

Hangi eyaletler evlilik cüzdanı gerektirmez?

Bunlar, yayın sırasında bu tür evliliklere izin veren bazı eyaletlerdir: Alabama, Colorado, Columbia Bölgesi , Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Montana, New Hampshire, Ohio, Oklahoma, Rhode Island, Güney Carolina, Teksas ve Utah.

Yaşamadığım bir eyalette evlenebilir miyim?

Devlet İkamet: Sen evlilik iznine almak için ikamet gerekmez, ancak bir başvuru hayatları veya plan kasaba evleniyor kasabasında ya uygulamak gereğini yapmak.

İki farklı eyalette evlenebilir miyim?

Her eyalette ve her ülkede aynı kişiyle evlenebilirsiniz . Kafana estiği aynı anda iki veya daha fazla farklı kişilere evli edilebilir.

Vegas evlilikleri tüm eyaletlerde yasal mı?

Nevada eyaletinde girmiş Evlilikler, ABD'de (ve ABD evlilikleri tanıyan dünyanın pek çok yerinde) her yerde yasal sürece bir evlilik cüzdanı aslında çıkarılan ve il kaydedici ile refiled gibi.

Evlenmek için boşanma kağıtlarını göstermek zorunda mısın?

Boşanma Sonrası Yeniden Evlenme
Yeniden evlenmek için boşanma belgelerine ihtiyacınız var mı? Evet. Sen önceki evliliğinden çözülme sizin boşanma kararı veya sertifikası sunması gerekmez edeceğiz. Artık bir kopyası varsa, avukatınız başka bir tane sipariş edebilirsiniz.

12 yaşında hangi eyaletlerle evlenebilirsin?

En devletler eski 12 -17 yıl arasında değişen ebeveyn izni ile küçükler için asgari evlilik yaşı var. Ancak California ve Mississippi'de, reşit olmayanların ebeveyn izniyle evlenmelerine izin verilmesi için minimum yaş sınırı yoktur.

Evliliğin birincil yükümlülüğü nedir?

Evlilik gizli bir ilişkidir ve bu nedenle eşler arasındaki herhangi bir işlemde en yüksek iyi niyet ve adil davranışla hareket etme görevi vardır. Örneğin, eşinize bir dolandırıcılık yapamaz veya onları bir sözleşme imzalamaları için gereksiz yere etkileyemezsiniz.